Zamieszkanie

instalacje, aranżacje, wyposażenie

Zamieszkanie

Postprzez leon73 » Pn 07 mar 2016 4:53

Jeśli w złym miejscu ten wątek to proszę przenieść i przepraszam. Mam pytanie jak to jest z naszym prawem, czy mogę mieszkać w domu przed odbiorem. Dom mam prawie zakończony jeszcze parę sztuk mebli i na święta myślę się wprowadzić. Nie mam własnego prądu a ciągnę od sąsiada wszystkie trzy fazy i wszystko OKEJ. U nas ma być przeróbka linii energetycznej i dopiero raczej latem lub jesienią mi podłączą wówczas z papierem mam się zgłosić do starostwa. Dosyć że podpisałem umowę z PGE na droższych warunkach trzy lata temu to w dodatku tyle czekam. W 2014 przyłącza ob taniały o połowę a mi tylko aneksy robią. Szkoda słów. No i taka historia mojego pytania. Pozdrawiam.
leon73

Obrazy: 75
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Zamieszkanie

Postprzez leon73 » Wt 08 mar 2016 6:30

Czy na prawdę nikt nie wie , czy można mieszkać przed odbiorem domu czy nie.????
leon73

Postprzez Architekt » Wt 08 mar 2016 11:48

Odbiór to procedura mająca ustalić czy budynek jest bezpieczny, wzniesiony zgodnie z projektem itp. i czy poświadczają to wymagane dokumenty (oświadczenie kierownika budowy, charakterystyka energetyczna, geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza, protokół kontroli kominiarskiej...)
Zamieszkania bez odbioru nie można nikomu fizycznie zabronić, ani udaremnić, ale robi to on na własną odpowiedzialność, nielegalnie.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 361
Podziękował : 217 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Postprzez leon73 » Wt 08 mar 2016 21:26

Dzięki bardzo. Pozdrawiam.
leon73