Projekt KOLIBA

Realizacje, kosztorysy, technologie, opinie inwestorów, ciekawostki.

Projekt KOLIBA

Postprzez Archeton » Pt 17 lut 2006 10:18

Projekt domu jednorodzinnego KOLIBA. Zapraszamy do dyskusji.

Zobacz projekt domu Koliba
Archeton
Grupa Archeton

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Cena

Postprzez rafalzak1 » Cz 13 kwi 2006 12:20

Kupiłem projekt domu Koliba, ile kosztowała by w rzeczywistości bodowa tego domu.Jeżeli ktoś budował to moze mi podpowie.
rafalzak1

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Janek » Śr 30 sie 2006 22:35

Ciekawi mnie w jakiej części Polski masz zamiar budować ub budujesz ten dom, ja teź jestem zainteresowany tym projektem... Czy już wprowadzałeś jakieś zmiany w projekcie? Każda uwaga będzie cenna :)
Janek

Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez -madzia- » Pn 18 wrz 2006 22:00

Witam :)

My kupilismy wlaśnie Kolibę (projekt), tyle ze z bala :) Jest już "wystrugana" u ciesli. Natomiast na naszej działce stanie dopiero pod koniec października (dopiero parę dni temu dostalismy pozwolenie na budowę). W projekcie była tylko jedna zmiana - poszerzylismy nieco garaż (i w zwiżzku z tym pokoj nad nim). Więcej będę mogła napisac po zakończeniu prac :)
pozdrawiam
-madzia-

Postprzez luczak84 » Cz 19 paź 2006 10:07

Witaj, też bardzo podoba mi się ten projekt, właśnie zakupiłem działkę, i zastanawiam się co dalej. Trochę nie jestem przekonanany do technologii z Bala, radziliście się jakiegoś experta jak z wytrzymałością??, co potem z ogrzewaniem, jak trzyma ciepło (żeby się nie okazało, że trzeba wydać 2 razy więcej na ogrzewanie). Napisz proszę w jakiej kwocie zamierzasz się zamknąć??. Pisałaś że bale są już w produkcji, ile kosztuje Cię produkcja na cały dom??, jaka firma to realizuje??...
Napisz jak możesz na priv swój gg badź adres mailowy.
Pozdrawiam:)
Łukasz
luczak84

Postprzez cezarek » Śr 27 gru 2006 19:53

Witam serdecznie,
Jestem zainteresowany tym domkiem, ale neistety nie ma tu kotłowni, a mnie interesuje jedynie ogrzewanie węglem. Czy jest możliwość instalacji pieca CO na węgiel pod schodami? Czy w ogóle jest taka możliwość w tym domku?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie:)
Czarek
cezarek

kotłownia węglowa w Kolibie

Postprzez Architekt » Wt 02 sty 2007 11:17

Miejsce pod schodami nie jest odpowiednie na kocioł opalany węglem, ani na żaden inny. Można by go zainstalować w miejscu zaprojektowanego pierwotnie kotła gazowego. Problemem pozostaje jednak składowanie opału - na zewnątrz przed budynkiem - ze wzgledów estetycznych raczej odpada. Trzeba by chyba pomysleć o poważniejszej zmianie w projekcie i zespół:kotłownia-skład opału wygospodarować w powiekszonej części budynku z garażem.
Pozdrawiam
Justyna Zemanek-architekt Archetonu
Architekt
Ekspert

Obrazy: 352
Podziękował : 212 razy
Otrzymał podziękowań: 531 razy

Postprzez cezarek » Cz 04 sty 2007 16:50

Witam,
Ok. Gdybyśmy chcieli wprowadzić zmiany w projekcie, to gdzie? Czy musi to zrobić wasz architekt (ile by kosztowały zmiany?), czy architekt adaptujący ten projekt juz po jego zakupie u was?
pozdrawiam,
czarek
cezarek

Postprzez Architekt » Cz 04 sty 2007 19:09

Proszę przekonsultować możliwości zmian z architektem - może to być nasz lub inny uprawniony projektant, któremu zlecą Państwo adaptację. Dane teleadresowe Biura Sprzedaży i Obsługi Klienta (w którym uzyskają Państwo konieczną bezpłatną zgodę na zmiany) oraz Działu Doradztwa Projektowego i Adaptacji (które wyceni adaptację) znaleźć można w zakładce KONTAKT na stronie głównej.
Architekt
Ekspert

KOLIBA Z BALA

Postprzez Krzysztofts » Pt 10 sie 2007 16:56

Witam

Czy ktoś budował Kolibę w tej technologii ?
Krzysztofts

Postprzez kera » Śr 19 wrz 2007 19:57

Czy ktoś w ogóle zrealizował ten projekt? Kupiłem projekt Koliba, czekam na pozwolenie na budowę i chętnie wysłucham opinii na jego temat.
Przejrzałem dokumentację i zastanawiam się nad celowością umieszczenia pieca co na piętrze w łazience, uroku temu miejscu z pewnością to nie dodaje. Nie podobają mi się też zbyt duże balkony, czy zmniejszenie ich szerokości wymaga zgody biura? Wylewany strop nie będzie tani i po co otok z bednarki wokół budynku? Nie lepiej odgromówkę podłączyć do zbrojenia w fundamentach, mniej roboty i taniej?
PzdrAW
kera

Koliba

Postprzez Architekt » Pt 21 wrz 2007 10:09

Łazienka na poddaszu jest duża i wygodna, a piece gazowe dostępne na rynku są w większości ładnie zaprojektowane. Kubatura łazienki na parterze jest za mała, aby mógł w niej pracować kocioł, chyba żeby rozważyć jej powiększenie przez rezygnację ze schowka.
Zmniejszenie balkonów wymaga zgody naszgo biura - jest to bowiem zmiana, która ingeruje w wygląd elewacji. Szerokośc 127cm wcale nie jest duża; są projektanci, którzy uważają, że minimalna szerokość balkonu powinna wynosić 150cm - wtedy bez problemu można na nim postawić fotel czy leżak. Wszystko zależy od tego, do czego ten balkon ma służyć. Może zupełnie go zlikwidować i zamknąć okna balkonowe balustradą?
Jeśli chodzi o instalację piorunochronną, to zwracam uwagę, że projekt fundamentów nie przewiduje ich zbrojenia. Jeśli uprawniony projektant adaptujący Kolibę zmieni to, wówczas nie ma przeszkód aby zmienić także projekt instalacji elektrycznej.
Bezpłatne pozwolenie na zmiany wydaje Biuro Sprzedazy i Obsługi Klienta,adaptacji może sie podjąć Dział Doradztwa Projektowego i Adaptacji (dane teleadresowe w zakładce Kontakt na stronie głównej).
Architekt
Ekspert

Ja już wybudowałem

Postprzez pipi » Pn 08 paź 2007 12:16

Ja już wybudowałem Kolibę i w niej mieszkam już trzeci rok. Wprowadziłem kilka małych zmian: zamurowałem drzwi do kuchni przez co zwiększyłem ją. Zrezygnowałem z szafy przy kominie (tędy wchodzi się do kuchni, ponadto na dole jest optycznie więcej miejsca i bardziej przestronnie), zamieniłem okna w salonie (przy drzwiach) na drzwi balkonowe (lepszy widok na ogród i nasłonecznienie), na dole zrobiłem osobno WC i pralnię z prysznicem (zlikwidowałem pomieszczenie gospodarcze). Garaż przerobiłem na kotłownię i pomieszczenie gospodarcze.
Co bym zmienił: częściowe piwnice np. pod pokojem dziennym z kotłownią, pszerzenie garażu.
pipi

Postprzez WojtekM » Cz 18 paź 2007 11:17

kera napisał(a):Czy ktoś w ogóle zrealizował ten projekt? Kupiłem projekt Koliba, czekam na pozwolenie na budowę i chętnie wysłucham opinii na jego temat.
PzdrAW

Witam!
Od prawie pięciu lat mieszkam w "Kolibie", którą wybudowałem prawie bez zmian w projekcie. Zdjęcia mojego domu można znaleźć w dziale "Realizacje". Są to zdjęcia mocno już nieaktualne, ale mogę przesłać nowe.
Ogólnie jestem zadowolony z tego domu. Balkony mogą być interesującą ozdobą domu (ja zdecydowałem się na "dostawiane" balkony drewniane, dzięki czemu nie mam olbrzymich mostków termicznych) i moim zdaniem za duże nie są. Dość dobrze sprawdza się kocioł w łazience na górze, jednak ja zainstalowałem kocioł dwufunkcyjny rezygnując z instalacji cyrkulacyjnej. Odległości łazienek i kuchni od kotła nie są duże, więc nie żałuję tej zmiany. W zamian zyskałem łazienkę przytulną, nie "zepsutą" wielką instalacją kocioł + zasobnik wody.
Koszty ogrzewania nie są duże - ostatni sezon zamknął się w kwocie poniżej 2000 zł, a wcześniejszy (to była surowa zima) - ok. 2500 zł.
Wygodne i dobrej wielkości są pokoje na poddaszu. Salon mógłby być trochę szerszy niż przewidziane niecałe 4 m, ale to jest w dużej mierze kwestia jego odpowiedniego urządzenia.
Co mogłoby być wygodniejsze w domu? Przede wszystkim wiatrołap, który jest mały i w którym trudno dwóm osobom jednocześnie zmienić buty. Część funkcji wiatrołapu musiał zatem przejąć przedpokój i tutaj duża, wygodna wnęka na szafę, która jest w projekcie, staje się bardzo użyteczna.
WojtekM

Inwestorzy polecają

Postprzez Architekt » Wt 01 lip 2008 12:36

Wszystkim zainteresowanym projektem Koliba przypominamy, że na stronie głównej Archetonu w zakładce Poradnik Inwestora przeczytać można relację z realizacji tego projektu oraz obejrzeć jego zdjęcia w cyklu artykułów: "Inwestorzy polecają". Zapraszamy.
Architekt
Ekspert

Re: Projekt KOLIBA

Postprzez kaskams » Pt 13 mar 2009 15:02

Witam. Jestem w trakcie budowy domu Koliba w technologii drewnianej. Miałam z tym domem 2 problemy brak kotłowni i brak piwnicy Problem z kotłownią rozwiązałam bo poszerzyłam garaż i tam zrobiłam kotłownie ale zastanawiam sie gdzie zrobić piwnicę . Czy miejsce pod schodami w środku byłoby dobre i jak to zrobić ? a może ktoś miał juz ten problem i wie jak go rozwiązać ? Prosze o radę i z góry serdecznie dziękuję.
kaskams

Postprzez Architekt » So 15 maja 2010 17:57

kaskams umieścił swoje pytanie o piwnicę w Kolibie zarówno macie Koliba (dom bez piwnicy) jak i Koliba 2 (z piwnicą). Nie bardzo rozumiem o co tu chodzi :| , ale mam nadzieję, że jeśli buduje dom podpiwniczony to wg projektu Koliba2 ... :mrgreen: :
Architekt
Ekspert

Realizacje

Postprzez Arania123 » Śr 11 sty 2012 12:55

Witajcie

Od ostatniego posta minęło już dużo czasu, wobec czego być może macie już swoje Koliby wybudowane, a tym samym będziecie w stanie nam nieco pomóc.
Otóż jesteśmy zainteresowani budową Koliby i zastanawiamy się jak się ten domek sprawuje w codziennym użytkowaniu?
Bardzo proszę o kilka pomocnych informacji na jego temat - czy jest funkcjonalny? Czy mała kuchnia nie jest przeszkodą albo czy nie jest uciążliwa na dłuższą metę? Czy stojąc ponownie przed wyborem projektu wybudowalibyście ponownie Kolibę, czy raczej coś innego?
Co Wam się w Kolibie z perspektywy czasu nie podoba?
Z góry dziękujemy, pozdrawiam
Robert
Arania123

Postprzez Architekt » Śr 01 lut 2012 13:57

Arania123,
jeśli masz pytania i wątpliwości dotyczące Koliby, możesz zadać pytanie na forum Ekspertom Archetonu lub skontaktować się bezpośrednio z naszym Doradcą Projektowym (patrz strona główna Archetonu), który przyjrzy się Twoim wymaganiom. Ocena funkcjonalności domu jest bardzo subiektywna: jednym inwestorom odpowiadają rozwiązania, które dla innych są nie do przyjęcia...

-- Cz 15 sty 2015 16:42 --

A oto realizacja Koliby w technologii drewnianego szkieletu prefabrykowanego:
Obrazek
w programie Archetonu [zaloguj się aby zobaczyć linki]
Architekt
Ekspert

{ SIMILAR_TOPICS }

Projekt KOLIBA GROTA
Dział: Projekty Archetonu