Projekt NOWY DWOREK

Realizacje, kosztorysy, technologie, opinie inwestorów, ciekawostki.

Projekt NOWY DWOREK

Postprzez Architekt » Śr 14 lut 2007 12:23

Projekt domu jednorodzinnego NOWY DWOREK. Zapraszamy do dyskusji.

Zobacz projekt domu Nowy Dworek
Architekt
Ekspert

Obrazy: 257
Podziękował : 167 razy
Otrzymał podziękowań: 464 razy

Postprzez niepokój » Cz 09 sie 2007 21:46

Szkoda, że Nowy Dworek nie ma balkonu. Przydałby się nad tarasem.
Uważam, że wejście do kuchni jest niefortunnie usytuowane z wiatrołapu. Myślę, że lepszym rozwiązaniem byłoby wejście od strony schodów.
Jednak projekt bardzo mi się podoba i tylko te w/w uwagi powstrzymują mnie od zakupienia projektu.
niepokój

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

zmiany w Nowym Dworku

Postprzez Architekt » Cz 16 sie 2007 12:43

Wymienione rozwiązanie można wprowadzić w Nowym Dworku. Pozwolenie na zmianę wyda bezpłatnie Biuro Sprzedaży i Obsługi Klienta, a dokonać jej może każdy uprawniony projektant np. w naszym Dziale Doradztwa Projektowego i Adaptacji (dane teleadresowe w zakładce Kontakt na stronie głównej).
Wejście do kuchni z sieni ma jednak swoje zalety - krótka droga z zakupami do szafek i możliwość wykorzystania sieni jako spiżarni. Nieduża narożna szafka z ażurowymi drzwiczkami ułatwijącymi cyrkulację powietrza w pomieszczeniu o temperaturze niższej niż w kuchni może służyć jako schowek na niektóre produkty. Wchodząc do kuchni od strony schodów tracimy miejsce na szafę.
Architekt
Ekspert

Budujemy Nowy Dworek

Postprzez Anna76 » Wt 06 lis 2007 13:32

Witam. Jesteśmy na etapie budowy więźby, czy ktoś buduje tego typu domek lub ma zamiar??? albo podobny z serii "nowy dworek"??? jakich zmian dokonaliście??? my między innymi dołożyliśmy duży balkon nad tarasem, pozmienialiśmy trochę okien, wewnątrz troszkę zmian. Pozdrawiam
Anna76

Nowy Dworek

Postprzez Drawde 54 » Pt 16 lis 2007 20:26

My jesteśmy dopiero na etapie podejmowania ostatecznej decyzji, który projekt wybrać. Wszystko przemawia za projektem Nowy Dworek ale mamy jeszcze kilka wątpliwości. Rozważamy wprowadzenie kilku zmian i w związku z tym bylibyśmy b. wdzięczni za uwagi i sugestie kogoś, kto buduje lub już mieszka. Balkon, owszem byłby mile widziany ale czy koniecznie nad tarasem? A czy wejście do garażu z sieni to dobre rozwiązanie? A może ktoś zechciałby pokazać zdjęcia z budowy.
Pozdrawiam.
Drawde 54

Nowy Dworek-balkon nad tarasem i wejście do garażu

Postprzez Architekt » So 17 lis 2007 12:05

Balkon nad tarasem, który dołożyła Anna 76 może pełnić rolę zadaszenia zamiast markizy czy parsola. Ale rzeczywiście często zdarza się tak, że balkony , zwłaszcza w przypadku domów z dużymi ogrodami, pełnią ostatecznie jedynie funkcje ... dekoracyjne. Do rozważenia jest też fakt, że każda płyta balkonu połączona ze stropem "wyprowadza" na zewnątrz ciepło. Aby uniknąć mostka termicznego najlepiej wykonać balkon z drewna lub na zewnetrznych słupkach dostawionych do ściany.
Co do wejścia do garażu, to równiez jest kilka "szkół". Wejście z sieni to wygoda ale inni wolą całkowicie odseparować spaliny i zapach benzyny od reszty domu. Może w przypadku Nowego Dworku wchodzić do garażu przez kotłownię, która ma dobra wentylację?
Pozdrawiam
Justyna Zemanek
Ostatnio edytowano N 18 lis 2007 13:48 przez Architekt, łącznie edytowano 1 raz
Architekt
Ekspert

Witam ponownie!!!!

Postprzez Anna76 » So 17 lis 2007 15:04

Nasz domek rośnie ale niestety zima troszkę zatrzymała prace na dachu. Balkon rzeczywiście ma u nas pełnić rolę zadaszenie tarasu - przynajmniej częściowo, jak to będzie w praktyce to się okaże, jest to jedyne dogodne miejsce na balkon ze względu na usytuowanie domu na działce - działka południowa, taras na zachodnią stronę. Zlikwidowaliśmy wejście do garażu z holu, ja wogóle chciałam odseparować garaż ale ostatecznie będzie przejście przez kotłownię. Musieliśmy też zlikwidować okrągłe okno nad wejściem gdyż tutejszy plan gminny nie przewiduje takich okien - będzie ozdobny gzyms:-) przedłużyliśmy też płytę nad wejściem , także jest dodatkowe pomieszczenie-składzik obok pralni, która u nas będzie garderobą. A tak wogóle to budujemy z ytonga i jest jeszcze parę kosmetycznych zmian, jeżeli ktoś chcialby podyskutować to zapraszam. Nie opanowałam wklepywania tutaj zdjęć, mogę przesłać na maila - są mało wyraźne bo z telefonu ale są.
Anna76

Postprzez Drawde 54 » Wt 20 lis 2007 18:34

Właściwie już zdecydowaliśmy o wyborze teg projektu. Planujemy jednak wprowadzić kilka zmian. Po pierwsze budować planujemy z pustaków max. Kocioł na węgiel chcemy zastąpić kotłem gazowym. Wejście z holu do garazu likwidujemy zupełnie, pozostawiając tylko główne wejście/wjazd. Pozostaje problem balkonu - a czy nie można by "zrobić" małego balkonu z wejściem z klatki schodowej ?. To główne zmiany jakie planujemy wprowadzić, może cechce ktoś je skomentować ?

Pozdrawiam
Drawde 54

Nowy Dworek c.d.

Postprzez Anna76 » Wt 20 lis 2007 19:17

Witam. Gratuluję decyzji. My też planujemy ogrzewanie kotłem gazowym, w związku z tym zlikwidowaliśmy również drzwi z zewnątrz do kotłowni, będzie też ogrzewanie kominkiem z dystrybucją gorącego powietrza. Jeśli chodzi o balkon, to wszystko zależy od usytuowania domu i od funkcji jaką ma pełnić. U nas klatka jest od strony północnej więc nie bardzo balkon tam pasuje, poza tym zlikwidowaliśmy lukarnę przy klatce schodowej, jest tam prosty dach i obniżone okno od klatki. Pozdrawiam.
Anna76

Nowy Dworek

Postprzez Drawde 54 » So 24 lis 2007 19:10

Projekt już kupiliśmy, ale są jeszcze pewne kwesie do ustalenia. Bardzo dziekuję, szczególnie Annie 76, za opinie, wszystkie staram się przeanalizowac pod kątem naszych wymagań. W tym projekcie kotłownia jest obiżona ok. 70 cm. od poziomu w całym domu, czy to jest dobre rozwiązanie? A nie lepiej zrównać się poziomem z całym budynkiem? Jeszcze jedna sprawa, ponieważ centralne ogrzewanie będzie na gaz czy nie lepiej byłoby umieścić kocioł gazowy np. w pralni lub w łazience na poddaszu? Proszę o opinie w tej kwestii.
Pozdrawiam.
Drawde
Drawde 54

kociołgazowy w łazience

Postprzez Architekt » Cz 29 lis 2007 14:05

Usytuowanie kotła gazowego w łazience jest przedmiotem krytyki forowiczów w temacie Koliba (zapraszam do lektury tej dyskusji).
Najwyraźniej jest to więc kwestia indywidualnych potrzeb i wrażliwości estetycznej Inwestorów oraz, do pewnego stopnia, kwestia wielkości samej łazienki. Wg mnie przy odpowiednio dużej łazience i przemyślanej aranżacji jej wnętrza kocioł gazowy z zasonbnikiem nie musi być w łazience "kwiatkiem do kożucha". W Nowym Dworku odpowiedniejsza od łazienki ze względu na wielkość byłaby jednak pralnia.
Na koniec zaznaczyć jednak muszę, że kotłownia za garażem jest chyba najlepszym rozwiązaniem; nie będzie komplikacji ze zmianą instalacji a poza tym pozostanie swoboda zmiany pieca i paliwa na np. stałe.
Życie przynosi rózne niespodzianki...
Pozdrawiam
Justyna Zemanek
Architekt
Ekspert

Postprzez Drawde 54 » Cz 20 gru 2007 22:12

Witam.
Za dotychczasowe opinie i sugestie b. dziękuję. Mam jeszcze prośbę, czy ktoś może się podzielić z nami informacją na temat pokrycia dachu w Nowym Dworku?. Aktualnie jesteśmy na etapie zakupu materiałów i będziemy wdzięczni za sugestie i opinie w tej sprawie. Dachówka a może blachodachówka? A jeżeli blachodachówka to jaka?
Życzę Zdowych, Spokojnych i Radosnych Świąt oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2008 Roku.
Drawde 54

Dach w nowym dworku.

Postprzez Anna76 » Cz 17 sty 2008 1:56

Witam. My początkowo odrzuciliśmy pokrycie dachówką kierując się tylko i wyłącznie względami finansowymi ale na etapie zmian w projekcie architekt, który go adaptował zasugerował, że jeśli będzie to dom z ytonga (a z niego budujemy) to lepsza będzie blachodachówka, żeby budynku zbytnio nie obciążać. Kupiliśmy szwedzką blachę, nie wiem czy tu można coś zareklamować, więc jeśli by ktoś był zainteresowany z jakiej firmy to proszę pisać na maila prywatnie. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku - zwłaszcza szybko rosnącego domku:)
Anna76

Re: kociołgazowy w łazience

Postprzez KRYSTIAN.KELPIN » So 12 lip 2008 21:22

ARCHITEKT napisał(a):Usytuowanie kotła gazowego w łazience jest przedmiotem krytyki forowiczów w temacie Koliba (zapraszam do lektury tej dyskusji).
Najwyraźniej jest to więc kwestia indywidualnych potrzeb i wrażliwości estetycznej Inwestorów oraz, do pewnego stopnia, kwestia wielkości samej łazienki. Wg mnie przy odpowiednio dużej łazience i przemyślanej aranżacji jej wnętrza kocioł gazowy z zasonbnikiem nie musi być w łazience "kwiatkiem do kożucha". W Nowym Dworku odpowiedniejsza od łazienki ze względu na wielkość byłaby jednak pralnia.
Na koniec zaznaczyć jednak muszę, że kotłownia za garażem jest chyba najlepszym rozwiązaniem; nie będzie komplikacji ze zmianą instalacji a poza tym pozostanie swoboda zmiany pieca i paliwa na np. stałe.
Życie przynosi rózne niespodzianki...
Pozdrawiam
Justyna Zemanek
Czy ktoś sie buduje w okolicach Gdańska??? Chciałabym zobaczyć na własne oczy
KRYSTIAN.KELPIN

Re: Projekt NOWY DWOREK

Postprzez Renata15 » N 12 paź 2008 23:51

Jesteśmy na etapie podjęcia decyzji co do projektu domu, ale zanim tego dokonam to chciałabym się dowiedzieć czy możliwe jest częściowe podpiwniczenie domu; czy w miejscu garażu można zrobić 2 pomieszczenia: pokój + np. szatnia, oddzielone od siebie małym korytarzykiem z wejściem z holu przed schodami; oraz czy można zrezygnować z kominów umiejscowionych w garażu i pom. gosp. - ogrzewanie na PC. Ile takie "przeróbki" w projekcie kosztują. Czy ktoś buduje lub ma taki domek w okolicach Poznania lub Zielonej Góry?
Renata15

Postprzez Architekt » Pn 13 paź 2008 8:17

Zmiany wymienione przez Renatę 15 są możliwe po uzyskaniun zgody autora projektu i pod warunkiem, że wprowadzi je w projekcie uprawniony projektant.
Najczęściej inwestor szuka na miejscu projektanta, który ramach adaptacji może także wprowadzić zmiany w projekcie gotowym. Archeton również oferuje swoje usługi w tym zakresie: Dział Doradztwa Projektowego i Adaptacji może dokonać samych zmian w projekcie lub zająć się także adaptacją projektu do warunków działki. W każdym przypadku pracownik tego działu poinformuje o wycenie takich prac projektowych wg zasad i stawek naszego biura projektowego. Ponieważ każda zmiana i adaptacja jest niepowtarzalna, informacji o ich wycenie nie udzielamy na Forum, a jedynie poprzez kontakt osobisty, telefoniczny lub mejlowy.
Architekt
Ekspert

Postprzez Przemo » Pn 31 sie 2009 21:52

Witam zastanawiam sie nad zakupem tego projektu,lecz chciałbym na pietrze zamienic jeden pokój na wiekszą łazienke.Co sadzicie o takim pomyśle???Pozdrawiam!!
Przemo

Postprzez Architekt » Wt 01 wrz 2009 18:47

Na kolejną łazienkę najlepiej nadaje się najmniejszy pokój poddasza. Będzie to już czwarte :shock: pomieszczenie sanitarne w tym niezbyt dużym domu, chyba, że Przemo ma inne plany co do istniejacej już łazienki (powiększenie pokoju lub zamiana na garderobę-schowek). Komin biegnący od garażu i kotłowni powiększy się o kolejny kanał wentylacyjny i będzie naprawdę imponujący :roll: .
Architekt
Ekspert

Postprzez anila2005 » Cz 31 gru 2009 16:07

Witam. Mam pytanie- czy możliwa jest zamiana położenia 2 łazienek z klatką schodową?- na odwrót i tym samym zmniejszenia ilości kominów, jeżeli jednocześnie planuję zlikwidować kominek , a przejście do kotłowni przez garaż? Chciałabym też dodać wykusz w jadalni z boku domu.
anila2005

Postprzez Architekt » Cz 31 gru 2009 21:43

Zmiany położenia klatki schodowej jak i doprojektowania wykusza musi dokonać uprawniony projektant w ramach adaptacji (konieczna zgoda autora projektu - bezpłatnie wydawana przy jego zakupie w Biurze Sprzedaży i Obsługi Klienta). Zwracam jednak uwagę, że komin, który powstanie w wyniku tych zmian będzie naprawdę ... imponujący i nie przyda lekkości bryle Nowego Dworku :( .
Architekt
Ekspert

Postprzez cmatix » So 23 paź 2010 12:34

Witam

a ja mam pytanie takie bo projekt jest ok tylko mam jedno pytanko, bo chciałbym ogrzewac kotłem gazowym polaczonym z kominkiem z płaszczem wodnym i tu jest moje pytanko czy aby takie ogrzewanie zrobic to kominek musi byc usytuowany jakoś blisko kotła gazowego czy nie ????
cmatix

Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez Instalacje » Cz 28 paź 2010 10:02

W przypadku instalowania kominka z płaszczem wodnym, współpracującego z kotłem gazowym, jeśli jest to kominek na drewno, nie ma znaczenia odległość od kotła. Tylko kominek na pelletty współpracujacy z dużym zasobnikiem paliwa powinien znajdować się w pobliżu magazynu opału.
Instalacje
Ekspert

Otrzymał podziękowań: 56 razy

{ SIMILAR_TOPICS }

Powrót do Projekty Archetonu