U kogo w Krakowie zamówić okna

Materiały budowlane, budowa domu i porady.

U kogo w Krakowie zamówić okna

Postprzez Patka » N 14 lut 2016 13:12

Witam. Drewniane są za drogie ale szukam dobrego producenta okien pcv w mieście... Czy znacie może jakiegoś konkretnego wykonawcę?
Patka

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: U kogo w Krakowie zamówić okna

Postprzez Architekt » Pn 15 lut 2016 16:14

Patka,
jeśli budujesz dom wg projektu Archetonu, to świetn, energooszczędne okna PCW z profilem Veka Vetrex kupisz na Zakopiańskiej z rabatem programu DOM na Miarę. Bardzo dobrą ofertę ma również OKNO Plus w Libertowie.
Okna drewniane, to rzeczywiście zwykle większy wydatek, ale jeśli interesują Cię duże, przesuwne drzwi balkonowe, to tylko Sokółka (też na Zakopiańskiej) i też z dużym rabatem dla Inwestorów Archetonu :P
Architekt
Ekspert

Obrazy: 361
Podziękował : 217 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Postprzez damapik » Śr 17 lut 2016 10:05

Polecam jeszcze wybrac się na Wrobela. Swój salon ma tam Ekoplast. U nich właśnie zamawialiśmy z męzem okna do naszego mieszkania i również jesteśmy zadowoleni. Wcześńiej porownywaliśmy sobie właściwości okien bo zależało nam na tym aby zapewniały dobra izolację oraz panowie w salonie doradzili nam model Prestige Thermo. Moze nie były najtańsze ale jestem zadowolona bo zatrzymują w domu ciepło oraz nie przepuszczają hałasu.
Możesz się z nimi umówić na bezpłatny pomiar.
damapik

Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez michael » N 28 lut 2016 16:42

Polecam Oknoplus, moja mama ma od nich okna i jest bardzo zadowolona.
:D
michael

Postprzez Filap610 » Wt 01 mar 2016 13:25

Wymienialiśmy okna 2 lata temu. Zamawialiśmy bezpośrednio w firmie OKNOPLAST z siedzibą w Ochmanowie (pod Krakowem). Jestem zadowolony.
Filap610

Postprzez gos_ek » Pn 21 mar 2016 14:53

hej, możesz zdradzić jaki model. Interesuje mnie opcja z oknami Prolux bo mam mieszkanie w bloku. Odradzono mi zakup okna energooszczednego z racje tego ze mam mieszkanie w żaden sposób nie izolowane. Bardzo mnie interesuje jak to wygląda jeśli chodzi o większa ilość światła:D Ktoś wie jak to działa?
gos_ek

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez diplaue » Wt 22 mar 2016 16:08

Cała koncepcja designu dla okien tego producenta polega głównie na tym ze bardzo dobrze przemyślano kwestię kształtu okna oraz zastosowania odpowiedniego pakietu szybowego. Ruchomy słupek z klamką został wyraźnie odchudzony dlatego zrobiło się miejsce na dodatkowe szklo. Myśle, że jesli chodzi o wybór okien do bloku mieszkalnego to trafiłaś w dziesiątkę ponieważ aktualnie ze świeca można szukać dobrych rozwiązań w tym segmencie budownictwa. Ponadto Proluxy mają bardzo dobre właściwości termiczne - Oknoplast się postarał i wyprzedził normy unijne na lata 2017-2020:)
diplaue

Postprzez Architekt » Wt 22 mar 2016 16:38

gos_ek napisał(a): ... Odradzono mi zakup okna energooszczednego z racje tego ze mam mieszkanie w żaden sposób nie izolowane. Bardzo mnie interesuje jak to wygląda jeśli chodzi o większa ilość światła:D Ktoś wie jak to działa?

gos_ek
Co za przedziwna argumentacja :shock:
Wymiana okien na energooszczędne, to właśnie jedyne, co, "we własnym zakresie", może zrobić mieszkaniec budynku wielorodzinnego, aby właśnie poprawić izolacyjność swojego lokum (konieczna zgoda administratora). Jeśli ściany są stare i niedocieplone, np. o współczynniku U=1w/m2K (obowiązywał jeszcze w latach 80 tych ubiegłego wieku), to niech choć okna zatrzymują więcej ciepła i zamiast U=1,7 W/m2K mają 0,9 - 1,1 W/m2K, czyli powszechnie dziś stosowane.
Większa ilość światła przez otwór o określonych wymiarach wpada, kiedy okno ma mniejszą powierzchnię ram, słupków i dodatkowych podziałów. Tu przewagę mają generalnie okna drewniane, bo ze względu na właściwości konstrukcyjne drewna przekroje ram mogą być delikatniejsze niż z PCW.
Pewne właściwości w zakresie przepuszczalności światła mogą mieć też różne rodzaje i grubości szkła.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 361
Podziękował : 217 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Postprzez rafalrore » Pn 20 cze 2016 10:45

Ja podobnie jak damapik polecam Eko Plast Kraków. Jestem ogromnie zadowolony z ich profesjonalizmu i podejścia do klienta. Przez dwa lata męczyłem się z wcześniejszą firmą, która kompletnie zawaliła montaż okien i przez to musiałem wymieniać wszystkie okna na nowe. W Eko Plaście zakupiłem te okna: http://www.ekoplast-krakow.pl/produkty/okna/prestige-plus i mam nadzieje, że nie będę mieć z nimi żadnego problemu. Widać było, że pracownicy są specjalistami i znają się na tym co robią. Bez problemu odpowiadali mi na wszystkie moje pytania i wątpliwości ;)
rafalrore

Postprzez MariuszKo » Pn 25 lip 2016 9:08

W Krakowie Powstańców jest salon EUROCOLOR. Polecam bardzo okna synego od nich. My już mamy 3 lata i jesteśmy bardzo zadowoleni. Teraz otworzyli się też w Poznaniu i maja tam konkurs na tysiąc złotych mniej do wyceny. Trzeba by było dopytać czy w Krakowie nie zrobią czegoś podobnego.
MariuszKo

Postprzez benito » Pn 29 sie 2016 10:54

gos_ek napisał(a):hej, możesz zdradzić jaki model. Interesuje mnie opcja z oknami Prolux bo mam mieszkanie w bloku. Odradzono mi zakup okna energooszczednego z racje tego ze mam mieszkanie w żaden sposób nie izolowane. Bardzo mnie interesuje jak to wygląda jeśli chodzi o większa ilość światła:D Ktoś wie jak to działa?

gos_ek nie tylko warto zamontować właśnie energooszczędne ale też da sie to połączyć z powierzchnią szklenia. wybór jest dosyć szeroki ale to już sam ocenicsz. pytanie czego oczekujesz od okien. bardziej idziesz w segment premium czy ekonomiczny?
benito

Postprzez b3stia » Pn 29 sie 2016 11:53

oj nie wiem czy az tak sie zgodze panie arhitekcie, oczywiscie tak, jest argument mowiacy ze zamontowanie okna energooszczednego to jedyne co moze zrobic uzytkownik mieszkania jesli reszta jest powiedzmy, nie najwyższych lotów. Pytanie brzmi co to da? Cena okien energooszczednych dobrej marki nie zwroci się nam w zaden sposób jesli nasze miekszanie bedzie traciło ciepło z innych stron. To jak klasyka gatunku czyli kupowanie sportowego auta po to aby jeździć nim po a4 i stać w korku albo wpadać do dziur. Zwyczajnie sie to nie zwraca, z kolei wieksza powierzchnia szklenia w oknach jest nowym trendem w ktory coraz wiecej firm uderza. Już jak pojawił się prolux z krakowa to zrobił się szał (głównie we włoszech) do nas ta moda przychodzi stopniowo. Parametr termoizolacji i tak jest zachowany a cena niższa niż dla okien drewnianych
b3stia

Postprzez derkanoa » Pn 29 sie 2016 15:22

hmm trudny dylemat bo okna z drewna sa bajońsko drogie w porównaniu do PVC
derkanoa

Podziękował : 1 raz

Postprzez smakosz » Wt 30 sie 2016 10:14

norma unijna nakazuje stałe zwiększanie izolacji termicznej w oknach, do 2017 ma wynosic chyba z tego co pamietam Uw= 1,0. jak masz okna ktore daja wiecej swiatła w mieszkaniu a wierz mi ze jesli masz przestronny salon to bedzie ci to potrzebne, to bierz takie.
smakosz

Postprzez kira.kowalska » Cz 29 wrz 2016 13:08

rafalrore napisał(a):Ja podobnie jak damapik polecam Eko Plast Kraków. Jestem ogromnie zadowolony z ich profesjonalizmu i podejścia do klienta. Przez dwa lata męczyłem się z wcześniejszą firmą, która kompletnie zawaliła montaż okien i przez to musiałem wymieniać wszystkie okna na nowe. W Eko Plaście zakupiłem te okna: [zaloguj się aby zobaczyć linki] i mam nadzieje, że nie będę mieć z nimi żadnego problemu. Widać było, że pracownicy są specjalistami i znają się na tym co robią. Bez problemu odpowiadali mi na wszystkie moje pytania i wątpliwości ;)

Zdecydowanie Eko Plast! Prawdziwy profesjonaliści. w Eko Plaście zakupiłam wszystkie okna do mieszkania, a takżę dodatkowo żaluzje drewniane [zaloguj się aby zobaczyć linki] i bardzo sie ciesze, że właśnie zdecydowałam się na tą firmę, bo moje mieszkanie wygląda teraz pięknie. A przy montażu okien dało się zauważyć, że są to naprawdę ludzie mający pojęcie o tym co robią :)
kira.kowalska

Powrót do Budowa domu