Projekt KOLIBA-2

Realizacje, kosztorysy, technologie, opinie inwestorów, ciekawostki.

Projekt KOLIBA-2

Postprzez Archeton » Pt 17 lut 2006 10:18

Projekt domu jednorodzinnego KOLIBA-2. Zapraszamy do dyskusji.

Zobacz projekt domu Koliba-2
Archeton
Grupa Archeton

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Koliba 2

Postprzez mariopg » N 20 maja 2007 10:53

Witam,
Jestem zainteresowany kupnem projektu Koliba 2. Juz na samym początku chciałbym troszę zmodyfikowac projekt. A mianowicie chciałbym wybudować mniejszą kondygnację podziemną- składająca się z dwóch pomieszczeń-korytarz i kotłownia (odpadają 2 pomieszczenia gospodarcze). Czy taka modyfikacja projektu jest mozliwa?

Także chciałbym zmienić materiał budowlany na bloczki typu YTONG.

Czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam
mariopg

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Zmiany w projekcie Koliba 2

Postprzez Architekt » So 02 cze 2007 11:03

Opisana modyfikacja jest możliwa. Po uzyskaniu na nią zgody w Biurze Sprzedaży i Obsługi Klienta może jej dokonać na zkupionym projekcie każdy uprawniony projektant (np. z działu Doradztwa Projektowego i Adaptacji Archetonu).
Dane teleadresowe obu działów w zakładce Kontakt na stronie głównej.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 352
Podziękował : 212 razy
Otrzymał podziękowań: 531 razy

Re: Projekt KOLIBA-2

Postprzez looki84 » Wt 27 sty 2009 12:18

Jestem zainteresowany zakupem projektu Koliba-2. Chciałbym jednak wcześniej zobaczyć jak wygląda domek w rzeczywistości. Jeżeli macie taki dom na Podkarpaciu, to bardzo chętnie bym go oglądnął, najlepiej okolice Rzeszowa.
looki84

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez kaskams » Pt 13 mar 2009 14:56

Witam. Jestem w trakcie budowy domu Koliba w technologii drewnianej. Miałam z tym domem 2 problemy brak kotłowni i brak piwnicy :( Problem z kotłownią rozwiązałam bo poszerzyłam garaż i tam zrobiłam kotłownie ale zastanawiam sie gdzie zrobić piwnicę . Czy miejsce pod schodami w środku byłoby dobre i jak to zrobić ? a może ktoś miał juz ten problem i wie jak go rozwiązać ? Prosze o radę i z góry serdecznie dziękuję.
kaskams

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Architekt » So 15 maja 2010 17:53

kaskams umieścił swoje pytanie o piwnicę w Kolibie zarówno w temacie Koliba (dom bez piwnicy) jak i Koliba 2 (z piwnicą). Nie bardzo rozumiem o co tu chodzi :| , ale mam nadzieję, że jeśli buduje dom podpiwniczony to wg projektu Koliba2 ... :wink:
Architekt
Ekspert

Postprzez koliber » N 07 paź 2012 16:40

Witam,

Właśnie przymierzamy się do zakupu projektu. Wybór padł na kolibę-2. Mam jednak pytanie jak przedstawiają się wysokości ścianek kolankowych bo nigdzie tego nie znalazłem. Czy dobrze rozumiem, że w tej części gdzie są trzy pokoje i łazienka wysokość tej ścianki to 1,30 m, a w pokoju nad garażem 0,70. Czy warto jeszcze podnosić te ścianki. Będę wdzięczny za podpowiedź bo ktoś już pewnie zmierzył się z tym tematem.

Pozdrawiam
koliber

KOLIBA-2 - ścianki kolankowe

Postprzez Architekt » Śr 10 paź 2012 14:04

W stanie wykończonym wysokości ścianek kolankowych wynosić będą ok.: w pokoju nad garażem 0,8m ; w łazience 1,5 m ; a w pozostałych pokojach 1,20 m. Podnoszenie wysokości ścianek wiąże się zawsze ze zmianą wyglądu bryły i z pogorszeniem komfortu korzystania z ewentualnych okien dachowych, które znajdą się wyżej.
Architekt
Ekspert

Postprzez koliber » Pt 14 mar 2014 19:07

Witam,
Jesteśmy na etapie wyboru okien. Przy wyjściu na taras zmieniliśmy okna na 2-skrzydłowe. Otwór wynosi 2000 mm szerokości i 2360 mm wysokości. Niektórzy producenci twierdzą, że okna tej wielkości muszą mieć zamontowaną poprzeczkę, która stanowi wzmocnienie dla okien. Bez poprzeczki okna są narażone na zniekształcenia. Są producenci, którzy nie dają gwarancji na takie okna. Zdecydowanie bardziej podobają nam się okna bez poprzeczki. Czy jest jakieś inne rozwiązanie? Widzieliśmy okna z podwójną ramą na dole, ale nie wiemy czy załatwia to sprawę i czy są one dostępne dla okien PCV?
Prosimy o szybką odpowiedź.
Pozdrawiamy
koliber

wysokie drzwi balkonowe

Postprzez Architekt » So 07 cze 2014 11:31

Przepraszam, że list umknął naszej uwadze :oops: .
Ale i tak musielibyśmy odesłać kolibra do producentów, Którzy oferują najróżniejsze profile ram i rozwiązania. To ich technologie i gwarancje są najbardziej miarodajne.
Trzeba pamiętać, że, inaczej niż w przypadku stałej witryny, na przeszklenie w otwieranym skrzydle działają dodatkowe, inne obciążenia związane z szarpaniem i obrotem skrzydła. Dlatego wymiary przeszkleń mogą być ograniczane ze względów bezpieczeństwa. Tafla musi być przy określonej grubości odpowiednio giętka, a jednocześnie na tyle lekka, aby otwieranie było komfortowe. Być może w przesuwnym systemie otwierania możliwe są większe przeszklenia bez podziałów dodatkowych. Tyle, że przesuwne drzwi balkonowe w otworze o szerokości 200cm daje o połowę mniejsze przejście niż w systemie rozwieranym.
Architekt
Ekspert

Powrót do Projekty Archetonu