Projekt KOLIBA PLUS

Realizacje, kosztorysy, technologie, opinie inwestorów, ciekawostki.

Projekt KOLIBA PLUS

Postprzez Archeton » Pt 17 lut 2006 10:18

Projekt domu jednorodzinnego KOLIBA PLUS. Zapraszamy do dyskusji.

Zobacz projekt domu Koliba Plus
Archeton
Grupa Archeton

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Postprzez -madzia- » Pn 27 lut 2006 9:57

Witam :)
Przymierzamy sie z mezem do budowy domu z bali, dzialka juz gotowa i projekt prawie wybrany. Prawie, bo zdecydowalismy sie na Kolibe, ale brakuje nam w niej nieco miejsca. Idealna byłaby własnie Koliba plus, ale niestety nie istnieje jej wersja drewniana :(
Czy ktos zmienial technologie z murowanej na dom z bali?? a jak tak, to ile kosztuje taka zmiana?
-madzia-

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez ANULA » Pn 05 mar 2007 11:19

Witam wszystkich ......własnie zaczełam z mężem budowe domu ..........domek ten to Koliba Plus ........urzekł nas swoim wdziękiem, wsam raz na nasza dziłkę :) chociąż chcielibysmy troszeczkę poszerzyc kuchnię bo nie jest zbyt duża.... jak sie mówi w kuchni sie żyje ......... pozdrawiam wszystkich
ANULA

Koliba - bale

Postprzez Architekt » Pn 05 mar 2007 11:46

Wyceny projektu adaptacji Koliby Plus i innych projektów do technologii bali drewnianych dokonać można w naszym Biurze Doradztwa Inwestycyjnego i Adaptacji. Dane teleadresowe w zakładce KONTAKT na stronie głównej.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 352
Podziękował : 212 razy
Otrzymał podziękowań: 531 razy

Postprzez ANULA » Cz 15 mar 2007 9:47

Witam......ja juz czesniej napisłam chcemy poszerzyc domek strona południowa ..... czy wczesniej msze to gdzieś zgłaszac? .......czy firma ARCHETON musi wczesniej to zaakceptować ? ile jest mozliwe najwięcej poszerzyc dom bez jakiej kolwiek zgody?
ANULA

poszerzenie Koliby

Postprzez Architekt » Cz 15 mar 2007 10:33

Szczegółowe omówienie zasd wprowadzania zmian w projektach znajduje się na stronie głownej w zakładce Projekty - Projekty Gotowe. Oto fragment odnoszący sie do opisanej w poście sytuacji:
"Zakres zmian adaptacyjnych nie wymagających pisemniej zgody autora projektu:
zmiany wymiarów zewnętrznych rzutu poziomego w granicach do 5% z zachowaniem wymiarów rozpiętości konstrukcyjnych,..."
Żeby okreslić, czy opisana zmiana zachowuje wymiary rozpiętości konstrukcyjnej proszę o wiecej szczegółów - która dokładnie ściana ma być przesunięta?
Architekt
Ekspert

Re: Projekt KOLIBA PLUS

Postprzez jarekbajka » Pn 20 sie 2007 14:44

O ile można obnizyć koszty budowy takiego domu w stosunku do katalogowego kosztorysu, przy zastosowaniu tańszych materiałów? pozdrawiam, jarek
jarekbajka

Archeton

Postprzez DDI » Pn 03 wrz 2007 10:12

Niestety, trudno jest określić , o ile tańszy będzie koszt budowy domu przy zastosowaniu innych materiałów. Ich ceny i dostępność w różnych rejonach Polski są różne. W razie potrzeby mogę przesłać ilościowe zestawienie materiałów potrzebnych do realizacji domu.
Pozdrawiam
Paweł Szczepanek
Archeton
DDI
Ekspert

Postprzez victorini » Pn 14 kwi 2008 23:25

witam, ja obniżyłem wyskość ścian na parterze w kolibie plus z 2,84 na 2,60 i przez to zrobiło się o dwa schody mniej :( a belka nad schodami obniżyła się też o 24 cm i mam problem, bo trzeba ją teraz wyciąć żeby w nią nie uderzać głową. Czy ktoś obniżał w tej kolibie plus ściany na dole?jakie jeszcze będą konsekwencje tej decyzji? wszyscy mówią, że na 2,60 to jest dobry rozmiar np. do ogrzania .Prosze o komentarz.
victorini

Postprzez kaskams » Pt 13 mar 2009 15:06

Witam. Jestem w trakcie budowy domu Koliba w technologii drewnianej. Miałam z tym domem 2 problemy brak kotłowni i brak piwnicy Problem z kotłownią rozwiązałam bo poszerzyłam garaż i tam zrobiłam kotłownie ale zastanawiam sie gdzie zrobić piwnicę . Czy miejsce pod schodami w środku byłoby dobre i jak to zrobić ? a może ktoś miał juz ten problem i wie jak go rozwiązać ? Prosze o radę i z góry serdecznie dziękuję.
kaskams

Postprzez swierdzai » Wt 21 kwi 2009 21:48

To nie tylko ja mam problem gdzie zrobić kotłownie :cry: a o ile poszerzyłaś garaż :?: czy musi być na to zgoda jak TAK to czyja :?: pozdrawiam Ilona
swierdzai

Postprzez Architekt » Śr 22 kwi 2009 8:00

Zmiany takie, jak poszerzenie garażu, wymagaja zgody autora projektu (wydawanej bezpłatnie przez Biuro Sprzedazy i Obsługi Klienta -KONTAKT na stronie głównej) i opracowania przez uprawniona osobę.
Nie widzę możliwości zaprojektowania w Kolibie Plus kotłowni na paliwo stałe. Kocioł gazowy znajduje się w łazience na parterze. Inne rozwiązanie wymagałoby dużych zmian - np. znacznego poszerzenia Koliby (aby podzielić tę łazienkę na wc i kotłownię) lub wydłużenia części z garażem, czego skutkiem będzie wzrost wysokości tej części budynku, a więc wyraźna zmiana całej bryły i powierzchni domu.
Architekt
Ekspert

Postprzez kadafi » Cz 23 kwi 2009 12:42

Witam
Ja właśnie skończyłem budowę Koliba PLUS (woj. pomorskie).
Mieszkam 4 m-ce. Jeśli miałbym budować, wybrałbym ten sam projekt i wprowadził te same zmiany.
Chętnie podzielę się zmianami, zdjęciami, przeróbkami które wprowadziłem.
Proszę zainteresowanych o pytania.
Kadafi
kadafi

Obrazy: 0

Postprzez swierdzai » N 26 kwi 2009 13:08

Witam ja jestem zainteresowana jakie pan wprowadził zmiany , i fotki też bym chciała zobaczyć , swierdzai@wp.pl pozdrawiam Ilona
swierdzai

Postprzez agat » Pn 27 kwi 2009 15:12

kadafi napisał(a):Witam
Ja właśnie skończyłem budowę Koliba PLUS (woj. pomorskie).
Mieszkam 4 m-ce. Jeśli miałbym budować, wybrałbym ten sam projekt i wprowadził te same zmiany.
Chętnie podzielę się zmianami, zdjęciami, przeróbkami które wprowadziłem.
Proszę zainteresowanych o pytania.
Kadafi

Kadafi jeżeli można, to bardzo proszę o zdjęcia Twojej Koliby. Szczególnie interesuje mnie salon/jadalni/kuchnia. Zastanawiam się, czy salon nie jest zbyt wąski, czy nie sprawia wrażenia "kiszki". Z góry dziękuję :)
Mój adres: agnieszka@xtl.pl
agat

Postprzez kkonrado » N 26 lip 2009 12:41

Witam jestem zainteresowany jakie zmiany warto wprowadzić, fotkami, opinią o użytkowżników, i oczywiście ceną całkowitą budowy
Pozdrawiam
Konrad
kkonrado

Postprzez AniaArtur » Cz 15 lip 2010 7:58

Witam,
Jestem w trakcie budowy Koliby Plus bardzo proszę o informację czy można zrobić strop z terivy skoro w projekcie przewidziany został strop monolityczny? Czy potrzeba jakiś pozwoleń do tego? Dom budowany jest z Ytong.
Proszę o informację
AniaArtur

Postprzez Architekt » Cz 15 lip 2010 9:16

Zgoda na zmianę technologii stropu nie jest konieczna, ale musi się nią zająć uprawniony projektant: wykonać rysunki zamienne, obliczenia konstrukcyjne, przewidzieć wszelkie możliwe następstwa takiej zmiany i potwierdzić to wszystko wpisem do dziennika budowy.
Lekceważenie takich procedur może prowadzić do konsekwencji, o których pisze np. na poprzedniej stronie victorini. :(.
Architekt
Ekspert

Projekt KOLIBA PLUS

Postprzez AniaArtur » Cz 15 lip 2010 19:55

Dziękuję za informacje:) Mam jeszcze jedno pytanie. Firma Ytong wymaga aby nad drzwiami i oknami w nadprożach w kształtkach dodać 5 cm styropianu. W związku z tym czy taka cienka wylewka cementu wystarczy nie popęka nadproże, czy może trzeba dać w nadprożach grubszy drut a może wogóle nie dawać styropianu, tylko czy wówczas nie będzie to stanowiło problemu w zimie i podczas deszczu, nie bedzie podchodzić wilgoć?

Bardzo proszę o szybka odpowiedź.

Dziękuję
AniaArtur

Postprzez Architekt » Pn 19 lip 2010 10:35

W projekcie konstrukcji na rysunku K4 przedstawiono rozwiązanie zbrojenia i ocieplenia nadproży w kształtkach U sygnowane przez uprawnionego projektanta Archetonu.
Z naszymi projektantami można się również kontaktować bezpośrednio (telefony podane są w projekcie i w zakładce KONTAKT na stronie głównej). Można w ten sposób liczyć na natychmiastową poradę. Na forum staramy się odpowiadać w ciągu trzech dni roboczych.
Architekt
Ekspert

Postprzez ewelka » Wt 07 wrz 2010 13:09

Kadafi jeżeli można, to bardzo proszę o zdjęcia Twojej Koliby. Przymierzamy sie własnie do budowy koliby plus i zastanawiamy sie co można by w projekcie jeszcze zmienić
moj adres ewelka11.02@interia.pl
ewelka

Postprzez Architekt » Wt 19 lut 2013 14:52

ewelka,
jeśli kadafi nie dał sie namówić na pokazanie zdjęć na forum, to może Ty to zrobisz. Po trzech latach jest juz zapewne co pokazać! Ułatwiliśmy wklejanie zdjęć i w Galerii jest coraz więcej pęczniejacych Albumów :P
AniaArtur,
Czy zobaczymy wreszcie realizacje Koliby Plus?
Architekt
Ekspert

Powrót do Projekty Archetonu