wybór okien

Materiały budowlane, budowa domu i porady.

wybór okien

Postprzez fiolek7 » Pn 18 lut 2013 18:23

Stoimy przed trudnym wyborem okien. Dodam,że dom budowany w stylu tradycyjnym jest. Zastanawiamy się na firmą Vertex, profile Veka ale dylemat czy 2 czy 3 szyby

Jakie okna polecacie czy 2 czy 3 szybowe?
jakie profile, Veka, Aluplast czy inne?
ew. jakie firmy wykonawcze z rejonu łódzkiego moglibyście polecić?
fiolek7

Obrazy: 0
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: wybór okien

Postprzez pniowek » Wt 19 lut 2013 0:18

My zakupiliśmy okna z 2-ma szybami
- oknoplast model rubin plus,
- szyba zespolona 1,0 o współczynniku przenikania ciepła Ug=1,0W/m²K ,
- klasa A, nowoczesny pięciokomorowy system profili VEKA Perfect line o szerokości zabudowy 70 mm ,
- okucia Maco dESIGN+ zaczep antywyważeniowy Safety Plus.. itd. (wszystko na stronie producenta,
- bardziej interesowała nas ogólnie dobra jakość okna niżeli wyrafinowane parametry.
Kasa miała znaczenie ale nie braliśmy najtańszych, aczkolwiek dało by się zaoszczędzić - teoretycznie wiadomo.

Moje zdanie jest takie:
jeśli okolica jest głośna.. np: przy ruchliwej trasie to 3 szyby mogą lepiej wyciszać a niżeli 2. Jednak jeśli okolica jest spokojna to biorąc 3 szyby koniecznie zwrócił bym uwagę na przenikalność -w okolicach 0,5 - 0,7. Bo jeśli będzie około 1 np: 0,95 to lepiej wziąć zamiast 3-ciej szyby lepszą ramę i pełniejsze profile stalowe stabilizujące okno czy też więcej komór.
W cenie okien dostaliśmy jeszcze parapety z aglomarmuru, mogliśmy wziąć jeszcze rolety/zasłonki za dopłatą- zasuwane i od góry i od dołu jednocześnie. Możliwości jest wiele. Trzeba trafić na dobrego i życzliwego sprzedawcę.

Wspomnę jeszcze iż wszystkie okna z roku na rok się starzeją. Teściowa w bloku wstawiła sobie okna z 3-ma szybami ponad 10 lat temu. Dziś leje się po nich woda strumieniami i każdego zimowego ranka trzeba latać ze szmatą i wycierać. I nie wiadomo czy to wina docieplenia bloku, kiepskiej cyrkulacji powietrza czy starzejących się okien - a może wszystko na raz. W poprzednich latach (4-5 lat temu) jednak nie było tego problemu więc czas zrobił swoje..
Warto ponoć montować okna w dociepleniu, zmniejsza to mostki termiczne. Tu jednak trzeba pytać fachowców, którzy to praktykują.
"będzie pan zadowolony.. " ...................................... szczegóły w Galerii

Blog o budowie Macierzanki: http :// www. forumekspert. pl/blog/6-budowa-domu-macierzanka/
na blogu: 229 wpisów, 194 tyś odsłon i ponad 1000 zdjęć
pniowek

Obrazy: 32
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Postprzez Architekt » Wt 19 lut 2013 11:44

W ścianach dwuwarstwowych okna montuje się na granicy warstwy nośnej i ocieplenia tak, aby ocieplenie przykryło jeszcze część szerokości ramy. W ścianach trójwarstwowych okna powinny znaleźć sie w grubości ocieplenia.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 361
Podziękował : 221 razy
Otrzymał podziękowań: 535 razy

Postprzez pniowek » Wt 12 mar 2013 13:03

może coś bliżej o profilach okuciach..
nie da się poprostu wymienić całego mechanizmu..?

rozumiem że mechanizm popsuł sie po okresie gwarancyjnym..
a może gwarancja tego nie obejmuje ?

moje okna montowała brygada sprzedawcy,
raz że w życiu tego nie robiłem, dwa że nie chciałem aby podważano później ew. roszczenia gwarancyjne..
Ostatnio edytowano Pt 12 kwi 2013 13:47 przez pniowek, łącznie edytowano 1 raz
"będzie pan zadowolony.. " ...................................... szczegóły w Galerii

Blog o budowie Macierzanki: http :// www. forumekspert. pl/blog/6-budowa-domu-macierzanka/
na blogu: 229 wpisów, 194 tyś odsłon i ponad 1000 zdjęć
pniowek

Obrazy: 32
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Postprzez damapik » Pt 05 kwi 2013 13:56

A ja do swojego [zaloguj się aby zobaczyć linki] zamontowałem piękne drewniane okna :)
damapik

Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez plumtone » Pt 12 kwi 2013 10:35

Teraz jest taki wybór wszelkiego rodzaju materiałów, że naprawdę można się pogubić. Ja w poprzednim wybudowanym domu miałem okna z 2 szybami. Były to okna z tworzywa. Niestety nie mogę przypomnieć sobie firmy. Z okien byłem bardzo zadowolony. Żadnych zastrzeżeń. W dodatku były na zewnątrz w brązie a w środku białe. Ekstra bajer :)
plumtone

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez prefix » Pn 15 kwi 2013 22:52

Ja 3 lata temu budowałem dom, jak przyszło do wyboru okien to pamiętam, że ktorejś nocy już spać nie mogłem i zacząłem z nerwów sprzątać w szafie :P Jakimś cudem zapomniałem załatwić tego wcześniej i mi zwyczajnie zabrakło pieniędzy.. Musiałem iść na kompromis :/ I tak u siebie w sypialni mam drewniane okna drutexu, a w reszta domu została przyozdobiona też drutexami, tyle że PVC. I powiem tak: na początku byłem trochę zły, ale teraz widzę że to dobre okna i są nawet tanie. Jak coś to mi te okna montowali goście drutexstyleline.
prefix

Postprzez stobejczyk » Cz 18 lip 2013 19:48

No właśnie, ja mam od 5 lat [zaloguj się aby zobaczyć linki] 3 szybowe i jesteśmy bardzo zadowoleni. Nic się zima nie poci, bo wybraliśmy najlepszy rodzaj mikrowentylacji, na temat profili mą wiódł z firmą długie dyskusje, aż w końcu wybrał to co go satysfakcjonuje. Naprawdę polecam chociaż zajrzeć na stronę Sokółki i popatrzeć jak wyglądają porządne okna.
stobejczyk

Postprzez archet » Pt 19 lip 2013 14:08

a ja mam okna dobroplast - [zaloguj się aby zobaczyć linki] - nie narzekam, a wręcz odwrotnie - chwalę :)
archet

Postprzez mazaczek88 » N 01 wrz 2013 21:54

to i ja się pochwalę - u mnie po wstawieniu okien [zaloguj się aby zobaczyć linki]
Zdecydowaliśmy się na drutexy i szczerze polecam - jak widać, ładne, a do tego szczelne i solidne
mazaczek88

Postprzez Mariuszz » Wt 10 wrz 2013 8:59

Jeżeli ktoś szuka na terenie Mazowsza (okolic warszawy) bardzo dobrych okien oraz jeżeli komuś zależy na ciepłym domu to zapraszam na stronę [zaloguj się aby zobaczyć linki]

Oraz zachęcam do zapoznania się z aktualna promocją gdzie do okien energooszczędnych(pasywnych) ciepły montaż jest gratis.
[zaloguj się aby zobaczyć linki] edne.html

Polecam:)
Mariuszz

Postprzez Michal82 » Wt 10 wrz 2013 9:54

A jakie są rozpiętości cenowe takich energooszczędnych okien?
Z kominkami za pan brat :) .
Michal82

Postprzez marconi » Pt 13 wrz 2013 8:23

Witam ! Pozwole sobie odświeżyć temat. Mam podobny dylemat jakie okna wybrać ?. Drewiane czy plastykowe ?.
Jeżeli plastykowe to jakiej firmy najlepiej ? (najlepszy wybór ceny do jakości). Proszę o rady
Nikt nie urodził się bez płaczu, nikt z umarłych nie wrócił.
[zaloguj się aby zobaczyć linki] ?. Zrobimy to za Was.
marconi

Postprzez uli8 » So 28 wrz 2013 18:27

Zdecydowanie 2 - szybowe odradzam 3 szybowe miałam i nie byłam zadowolona ;/
uli8

Postprzez domator » N 29 wrz 2013 23:22

Ja osobiście uważam, że Veka można śmiało polecić z zamkniętymi oczami.
domator

Postprzez turquss » Pt 18 paź 2013 8:32

Ja polecam Drutexy, my z mężem mamy w domu i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni :)
Rolety i żaluzje - najprostszy i najtańszy sposób na zmianę wyglądu pomieszczeń: http://www.vertex.pl/
turquss

Postprzez fiolek7 » Śr 20 lis 2013 17:04

u nas wybór padł na firmę Vetrex, profile Veka.
Solidna firma, wykonanie również.
Szczegółowych ocen będzie można dokonać za kilka lat
fiolek7

Postprzez soluba » Śr 20 lis 2013 23:40

Oknoplast :)
soluba

Postprzez dermans » N 24 lis 2013 19:25

Dwie szyby są wystarczające, nie ma co przesadzać, bo potem ludzie narzekają że ich okna są zbyt szczelne.
A gdyby tak jeszcze raz spróbować, pozdrawiam.
dermans

Postprzez fiolek7 » Pn 25 lis 2013 16:55

u nas tez była kwestia 3 szyb ale rzetelny sprzedawca odradził nam ten zbędny wydatek.
Takie rozwiązania w domach typowo pasywnych moze się sprawdzają ale w tradycyjnych niekoniecznie a wydatek sporo większy
fiolek7

Postprzez dominik » Pt 29 lis 2013 10:34

Ja mam okna Krispola właśnie z trzema szybkami i nieźle trzymają ciepło.
To wydatek na długie lata także myślę, że się opłaca.
Obrazek
dominik

Postprzez cyryleknr1 » Pn 02 gru 2013 15:02

Jeśli budujecie się w Polsce, a nie na Syberii to dwie szyby starczą w zupełności ;) U mnie było tak, że dość długo wybrzydzaliśmy z żoną i w końcu zdecydowaliśmy się na drutexy. Cenowo ok., jakość przyzwoita – po latach od kupienia zero problemów. Ani uszkodzeń mechanicznych ani jakichś zmian wizualnych.
cyryleknr1

Postprzez Architekt » Cz 05 gru 2013 14:31

Okna trzyszybowe są ciepłe, ale tez skrzydła - wyraźnie cięższe. Może zamiast trzeciej szyby - zainwestować w rolety zewnętrzne. Chronią przed lodowatym wiatrem i pomagają trzymać ciepło, a dodatkowo utrudniają włamanie.W lecie chronią przed upałem.
Architekt
Ekspert

Postprzez marty » Pt 17 sty 2014 20:05

Mieszkamy w mieszkaniu na poddaszu w którym sa tylko okna dachowe były wstawiane przez firme [zaloguj się aby zobaczyć linki] . Okna z tej firmy sa naprawde dobrze zamontowane nie widać żadnych przecieków. A teraz w tych czasach jest ciężko o dobrą i solidną firme co okna wstawia.
marty

Postprzez Mart26 » Pt 31 sty 2014 17:27

Najważniejsze żeby ciepło nie uciekało.
Mart26

Postprzez sylwia4012 » Pn 03 mar 2014 8:01

Również uważam, że okna dwuszybowe są wystarczajace. ja dopiero będę wymoeniać okna w domu. Na razie wymieniłam okna dachowe na [zaloguj się aby zobaczyć linki] . Poszlismy z jednej strony w ekologię, bo firma produkuje je z drewna pozyskanego z certyfikowanych źródeł - w sposób legalny bez rabowania go z lasów , a z drugiej strony zależało nam jednak na wysokiej jakości. W końcu okna dachowe musza być nieco lepsze niz te zwykłe. Ja nie chciałam, żeby mi woda na głowę do pokoju się lała.
sylwia4012

Postprzez aneczka79 » Cz 21 sie 2014 20:07

Pomóżcie!! Ramy okienne mam koloru mahoń czy przy wyborze rolety [zaloguj się aby zobaczyć linki]
powinnam się kierować kolorem ram. Czy rolety powinny być dobrane do koloru mebli ?
aneczka79

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez MariuszKoziol » Wt 27 sty 2015 22:01

Nie fiksowałbym się tak bardzo na ilości szyb. Np. chwalone przez wiele osób Prestige z Izoplastu są w wersji i dwu i trzyszybowej. To tylko jeden z wielu czynników, liczy się jakość wykonania, użyte materiały, itd. A to wszystko i tak jeszcze rozbija się o poprawny montaż. Mam wspomniany dwuszybowy model montowany przez autoryzowaną ekipę i wszystko jest ok.
MariuszKoziol

Postprzez gasiorek » Pn 09 lut 2015 20:30

U nas był doradca od producenta okien Budvar. Gość był taki rzeczowy, że nie widziałam do tej pory takiego doradcy.po prostu doradził jakie okna z której strony domu i dlaczego. Nie naciągał cen, po prostu dobrze radził. Tak więc wcale nie uważam, że muszę się sama na wszystkim znać. Potrzeba mi tylko dobrego doradcy.
gasiorek

Postprzez Architekt » Śr 11 lut 2015 12:56

aneczka79 napisał(a):Pomóżcie!! Ramy okienne mam koloru mahoń czy przy wyborze rolety [zaloguj się aby zobaczyć linki]
powinnam się kierować kolorem ram. Czy rolety powinny być dobrane do koloru mebli ?

A dlaczego nie do koloru ścian, podłogi czy dywanu? :P
Wszystko zależy od pomysłu na aranżację i od koncepcji kolorystycznej wnętrza.
aneczka79,
dużo piszesz w innych tematach o urządzeniu swojego domu. Wg jakiego projektu budowałaś? Może pochwalisz się swoją inwestycją, razem z innymi, w Galerii Forum :P
Architekt
Ekspert

Postprzez cyryleknr1 » Wt 17 lut 2015 22:58

Veka Perfectline to zdecydowanie dobry wybór jest jeśli chodzi o okna PCW. Ja mam właśnie takie: www.siuba.pl/system-veka-perfectline - użytkuję od dwóch lat i okna spełniają oczekiwania. Dopilnowałem montażystów, aby wszystko zrobili zgodnie ze sztuką. Nie mogę narzekać na swój wybór.
cyryleknr1

Postprzez Magg » Cz 19 lut 2015 20:53

żeby dopilnować to trzeba się na tym znać:)
Magg

Postprzez maria855 » Pn 16 mar 2015 12:43

Magg napisał(a):żeby dopilnować to trzeba się na tym znać:)

A tu Cię popieram. Trzeba mieć chociaż podstawową wiedzę. Moja siostra spod Lublina ostatnio wymieniała okna stare. Wybrała vidok energo - to są okna PCV trzyszybowe, tu masz specyfikację luxdomlublin.pl/oferta/stolarkapvc/okna-vidok-energo2.html. Generalnie właśnie ma trochę pojęcia o oknach i była zadowolona. Na pierwszy rzut oka widać, czy fachowiec jest fachowcem. Po czym? Między innymi po tym, że ma dobre narzędzia do montażu i demontażu i podczas pracy nie demoluje mieszkania.
maria855

Postprzez piotrlistek » Pt 20 mar 2015 10:33

Jeden z moich znajomych ma takie okna i jest z nich zadowolony – dobry wybór. Ja jak się budowałem to postawiłem na drutexy. Teraz jest taki fajny model iglo energy. Moim zdaniem produkt w sam raz nadaje się do domów jednorodzinnych. Co do kwestii montażu – zgodzę się z wami. Dobry fachowiec jest tak samo ważny, jak dobre okna. Nawet nie wiem, czy nie ważniejszy.
piotrlistek

Postprzez Wojciech_Maslowski » N 22 mar 2015 23:07

Sprawdz ofertę http://www.stylsc.pl/okna/. Mój kuzyn zamawiał u nich okna i jest bardzo zadowolony.
Wojciech_Maslowski

Postprzez libi » Wt 31 mar 2015 16:45

Magg napisał(a):żeby dopilnować to trzeba się na tym znać:)

Przynajmniej mniej więcej, tak samo jak zresztą przy montażu okien. Ja przed wymianą okien sporo się naczytałem na czym polega ciepły montaż, kiedy ma sens, czemu jest taki ważny i o konkretnych korzyściach. Potem rozmawiałem z fachowcem jak swój ze swoim i orientowałem się we wszystkim (no prawie ;) ) co robił.
libi

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez edwardzawada » Wt 07 kwi 2015 21:44

Ja postawiłem na drutexy – to zdecydowanie najlepsze okna moim zdaniem. Mam na starym mieszkaniu okna tej firmy i nie narzekam. Teraz postawiłem też na drutexy i też jestem zadowolony. Okna na lata.
edwardzawada

Postprzez matiszati » Wt 05 maja 2015 10:07

Drutexy mają linię dobrych i złych okien. Jednak nie ma wszystkiego z górki. Postawiłem na http://www.amb.com.pl ale poczekamy kilka lat bo to właśnie po takim czasie można się wypowiedzieć a nie jak wszystko jest nowe i jeszcze nie wypracowało tak naprawdę swojej opinii.
matiszati

Postprzez Tadeusz » N 31 maja 2015 16:12

No i o to chodzi by nie naciąć się na żadne złe serie. Ja kupiłem, izoplasty i tam nie ma złych modeli moim zdaniem. No i montowali mi je specjaliści co jest równie ważne jak same okna.
Tadeusz

Postprzez jedrekslazak » Śr 10 cze 2015 11:31

co do montażu to się zgadzam jak najbardziej. U nas były nieszczlne okna i nic się nie dalo zrobic bo tak kiepsko je zamontowali.
słuchajcie, a czy ktos kupował kantówki okienne od ardi z poznania? http://ardi.com.pl. Wiem ze maja porządne panele i parkiety
jedrekslazak

Postprzez edwardzawada » Śr 22 lip 2015 19:24

Podstawą przy wyborze okien są nie tylko parametry, ale również ekipa. Mój brat teraz wstawiał okna drutexu do nowego domu, to ekipa ogarnęła temat w jeden dzień praktycznie. Efekt jest bardzo przyjemny. W ogóle drutex moim zdaniem teraz ma fajne te okna.
edwardzawada

Postprzez hajka » Cz 23 lip 2015 15:48

Co do okien to słyszałam, że jedna z najlepszych ofert na Polskim rynku posiada firma Budvar!
Warto wyszukać ją sobie w necie i zobaczyć ich zabudowy np. na balkon lub na taras! Taki ogród zimowy to moje marzenie :-)
hajka

Postprzez Patka » Pn 07 wrz 2015 15:41

My również swego czasu zamawialiśmy okna do mieszkania we wspomnianej tutaj firmie Budvar. Jestem bardzo zadowolona . Okna montowaliśmy jesienią zeszłego roku. Panowie przyjechali jednego dnia, wszystko ładnie wymienili. Okna z wyglądu bardzo ładne. PVC ale nowocześnie wykonane, widać,że solidne.Praktycznie nie przepuszczały zimna oraz hałasu ( zdecydowaliśmy sie na zabudowę wielokomorową). Dzięki temu nie musieliśmy w domu tak grzać i dostaliśmy zwrot kasy z ogrzewania.
Dodam,że w firmie tej jako jednej z niewielu można w niewysokiej cenie wykupić sobie gwarancję na ponad 30 lat. Tak więc nie jest to byle jaki produkt.
Patka

Postprzez Lola32 » Pt 18 wrz 2015 14:17

No moim zdaniem warto aby okna miały systemy antywłamaniowe. Tak samo jak drzwi wejściowe w końcu chronią nasz dom.
Lola32

Postprzez piotryyZ » Śr 28 paź 2015 0:28

Fajne okna pcv robi izoplast. Nie są to okna przesadnie drogie, a ich jakość jest w sam raz. Mam ich okna zarówno w domu, jak i w starym mieszkaniu. W obu przypadkach okna się dobrze sprawują. Zadowolony jestem zwłaszcza z montażu, który w 100%. Panowie się przyłożyli, nigdzie nie została niepotrzebna piana montażowa, zostawili porządek.
piotryyZ

Postprzez Architekt » Cz 26 lis 2015 18:24

Lola32 napisał(a):No moim zdaniem warto aby okna miały systemy antywłamaniowe. Tak samo jak drzwi wejściowe w końcu chronią nasz dom.

Większość włamań do domów jednorodzinnych odbywa się przez okna. Wiele konstrukcji ma dziś mniej lub bardziej zaawansowane okucia antywłamaniowe. Od października 2015r. do końca zimy 2016r w programie Dom na Miarę Inwstorzy Archetonu mogą kupować innowacyjne trzyszybowe okna PCW Vetrex z rabatem na zamek magnetyczny umożliwiajacy dodatkowo połączenie każdego okna z systemem alarmowym. Rabat obowiazuje też na ciepły parapet.
Od czasu pierwszego postu w tym temacie oczekiwania inwestorów jak i oferta zdecydowanie poszły do przodu. Proponowane obecnie okna trzyszybowe stają się standardem; mają współczynnik przenikania ciepła U=0,8 - 0,6 W/m2K.
Rolety zewnętrzne do pewnego stopnia wspomagają ciepłochronność okna, utrudniają włamania, a dodatkowo chronią latem przed upałem. Jeśli są w planie inwestycji, a jej budżet się nie dopina, można zdecydować się na dwie szyby.
Architekt
Ekspert

Postprzez marcia88 » Wt 12 sty 2016 16:17

Ja rownież słyszałam, że firma Budvar Centrum posiada bardzo dobrą ofertę okien. Ich salon firmowy mieści się w Warszawie przy ulicy Obornickiej 229
W sieci na pewno znajdziecie ich realizacje, warto je sobie pezejrzeć!
marcia88

Postprzez Yakin » Wt 19 sty 2016 20:45

2 czy 3 szybowe okna sprawdzają się moim zdaniem w takich miejscach, jak centra miast, czy domu, przy ruchliwych trasach. Takie okna doskonale wygłuszają i stanowią nie jako główną ochronę przed uciążliwym hałasem. Jeśli jednak mieszkasz w miejscu, gdzie ten hałas nie jest jakimś specyficznym problemem, powinieneś postawić na zwyczajne, choć dobre okna plastikowe. Najlepiej jeśli dostawca, będzie w stanie wylegitymować się różnego rodzaju certyfikatami jakości, które w obecnych czasach powinny być standardem, przy wykonywaniu tego typu zleceń.
Yakin

Postprzez libi » N 28 lut 2016 20:59

3 szybowe są bardzo drogie, jednak też zwróć uwagę wszystko musi grać na 100%, by taki efekt osiągnąć i faktycznie go zauważyć. Poza tym trzyszbowe lepiej trzymają ciepło, a ciepły montaż też ma istotne znaczenie.
libi

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez gos_ek » Pt 11 mar 2016 14:49

Będę wdzięczny za jakieś opinie o oknach Eurokolor i Internorm. Wybieram się w weekend do tego dużego centrum budownictwa w Opolu, Domexpo czy jakoś tak i tam właśnie wystawiają się te firmy. Warto w ogóle brać je pod uwagę? Jestem tam umówiony na dogadanie szczegółów projektu mebli na wymiar więc wybieram się tak czy inaczej ale fajnie byłoby jednak coś wiedzieć na ten temat.
gos_ek

Następna strona

{ SIMILAR_TOPICS }

Powrót do Budowa domu