Salon w stylu nowoczesnego loftu - pomysły i inspiracje

Materiały budowlane, budowa domu i porady.

Salon w stylu nowoczesnego loftu - pomysły i inspiracje

Postprzez smakosz » Śr 15 cze 2016 14:08

Moim największym marzeniem jest posiadanie własnego loftu ale póki co to raczej niemożliwe, więc idę sam ze sobą na ustępstwa i chciałbym w ten sposób zaaranżować swój salon. Jest dosyć przestronny, więc wydaje mi się że taki styl nowoczesnego loftu do niego pasuje. Póki co jest to bardziej skandynawski minimalizm i chciałbym coś w tej kwestii zmienić. Będę wdzięczny za wszelkie pomysły i inspiracje - linki, zdjęcia, cokolwiek
smakosz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Salon w stylu nowoczesnego loftu - pomysły i inspiracje

Postprzez gos_ek » Cz 16 cze 2016 15:52

jak masz przestronny salon to nie powinienes miec z tym stylem problemow. w sieci jest sporo inspiracji. to tylko kilka z nich. sam poszukaj sobie wiecej.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
gos_ek

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez majkomak » Pt 17 cze 2016 15:10

Całkiem ciekawe propozycje. Z pierwszej najbardziej odpowiadają mi te czarno-białe zdjęcia na ceglanej ścianie i telewizor między książkami - bardzo pomysłowe. W drugim te duże okna, futrany dywan i różne obrazki na ścianach. W trzecim te drewniane stropy i coś a la barek. Generalnie jest to styl, który mi bardzo pasuje i w którym się dobrze czuję. Pochwalisz się gdzie to znalazłeś?
majkomak

Postprzez gos_ek » Cz 23 cze 2016 9:08

zdjęcia po kolei ze stron [zaloguj się aby zobaczyć linki] , [zaloguj się aby zobaczyć linki] i [zaloguj się aby zobaczyć linki] . to ogólnie całkiem fajne miejsca z inspiracjami i ciekawymi produktami, nie tylko zresztą do stylu loftowego, więc możecie sobie zerknąć
gos_ek

Postprzez smakosz » Pt 24 cze 2016 11:27

Rzeczywiście całkiem ciekawe propozycje, bardzo fajnie ten styl oddające. Nawet nie wiem ku której bym się skłaniała, bo każda ma w sobie coś ciekawego i nieszablonowego
smakosz

Postprzez majkomak » Pt 24 cze 2016 14:50

Dzięki za odpowiedź, oglądam sobie właśnie co tam jeszcze mają i jest więcej fajnych propozycji ale to już chyba najlepiej, jak każdy sobie je przejrzy sam. Deccoria i coollofts to takie ogólne strony z inspiracjami, sfmeble to w sumie sklep z tego co widzę, ale mają też zakładki poświęcone samej aranżacji
majkomak

Postprzez leon.sara » Śr 29 cze 2016 12:41

Uwielbiam styl skandynawski! Sama urządzałam salon rok temu własnie w taki minimalistyczny sposób. Miałam małe pomieszczenie i wydawało mi się, że wyjdzie nijako ale w Millihome mieli śliczne dodatki i to w sumie nadało całości charakteru.
leon.sara

Postprzez gos_ek » Pt 08 lip 2016 14:59

Majkomak, na sfmeble możesz sobie i poprzeglądać insporacje i kupić konkretne meble. Z tego co wiem importują jakieś produkty zza granicy i gwarantują najniższe ceny. Jak to jest rzeczywiście to nie wiem, bo ceny wcale nie są takie niskie ale z drugiej strony za jakość trzeba płacić. Co jakiś czas są różne promocje więc możesz zerknąć. Fajnie pod względem szukania różnych pomysłów na wnętrze sprawdza się też homebook. Jak nie znasz, to polecam
gos_ek

Postprzez majkomak » Pn 11 lip 2016 15:33

Dzięki gos_ek, zajrzę sobie na obie strony. Jakbyś miała coś jeszcze to możesz podrzucić
majkomak

Postprzez nilka280 » So 22 paź 2016 7:57

Gosek, czyżby ten narożnik pochodził z kolekcji Meble Hot, bo kupiłam u nich identyczny. Faktycznie jak sobie przypominam to mają dość sporo mebli w tym stylu, a wiecie co mi się u nich spodobało, ten narożnik z palet, który maja w swojej galerii realizacji, genialnie wygląda.
nilka280

Postprzez elabarbara » Śr 12 lip 2017 8:09

Ja lubię wszelkiego rodzaju ozdobne elementy do domu. Ostatnio postawiłam na dywan i kupiłam świetny do salonu, coś na ten styl https://www.kochamydywany.pl/dywany-do-salonu. Idealnie się prezentuje i przez swoją strukturę, łatwo będzie się go czyścić. Odkąd go mam mój salon nabrał nowego znaczenia.
elabarbara

Postprzez szpachla » Pn 17 lip 2017 12:19

To drugie zdjęcie od gos_ek mi się bardzo podoba. Moim zdaniem warto tak urządzić wnętrze.
szpachla

Postprzez GTV » Cz 31 sie 2017 15:20

By podkreślić postindustrialny charakter wnętrza możemy jeszcze bardziej wyeksponować niedoskonałości ścian z nieotynkowanej cegły, betonowych powierzchni czy widoczne fragmenty instalacji montując dodatkowe, mniejsze punkty świetlne. Warto je umieścić np. w podłodze przy krawędzi ściany, gdzie doskonale podkreślą jej surową formę, równocześnie nadając wnętrzu trochę tajemniczy klimat.
GTV

Postprzez petra » Cz 14 wrz 2017 11:39

Widziałam na niektórych zdjęciach, że montują tam grafikę na szkle w formie obrazu. Wiem, że w okolicy Podkarpacia [zaloguj się aby zobaczyć linki] wykonuje takie rzeczy. Zamawiałam u nich lacobel do kuchni i nie mam zastrzeżeń.
petra

Podziękował : 1 raz

Postprzez kassol » N 24 wrz 2017 17:28

To jest strona firmy: http://klinkierbud.pl/. W swojej ofercie mają genialne plytki i cegły klinkierowe, w sam raz do wlasnie loftów i mieszkań w stylu skandynawskim.
kassol

Postprzez KasiKow » Śr 27 wrz 2017 18:37

http://klinkierbud.pl/galeria,29 tu masz sporo fajnych aranżacji, a tak przy okazji, pozdrawiam doradców z klinkierbud ;)
KasiKow

Postprzez GTV » Cz 28 wrz 2017 15:52

W wielkich przestrzeniach loftów nie znajdziemy ścianek działowych. Zastępuje je odpowiednio zaaranżowane oświetlenie, gdzie różnego rodzaju lampy i oprawy pomagają zaznaczyć i wydzielić poszczególne strefy i zaakcentować niewidzialne granice. Ascetyczny i industrialny charakter wnętrz podkreślą oprawy o surowym, modernistycznym. By podkreślić postindustrialny charakter wnętrza możemy jeszcze bardziej wyeksponować niedoskonałości ścian z nieotynkowanej cegły, betonowych powierzchni czy widoczne fragmenty instalacji montując dodatkowe, mniejsze punkty świetlne. Warto je umieścić np. w podłodze przy krawędzi ściany, gdzie doskonale podkreślą jej surową formę, równocześnie nadając wnętrzu trochę tajemniczy klimat. Kolor lamp i opraw powinien harmonizować z wnętrzem. Lofty to naturalne barwy – biele, szarości, przydymione beże - i w tej gamie kolorystycznej powinien być również utrzymany kolor opraw. Na odkrytej ścianie z czerwonej cegły świetnie będą wyglądały kontrastujące z nią lampy wykonane z metalu.
Załączniki
GTV

Postprzez olaaaaazet » Wt 31 paź 2017 11:26

szpachla napisał(a):To drugie zdjęcie od gos_ek mi się bardzo podoba. Moim zdaniem warto tak urządzić wnętrze.

też bardzo podobają mi się taki wnętrza :) zawsze jak wyjeżdżam szukam takich do wynajęcia na doby :D
olaaaaazet

Postprzez GTV » So 30 gru 2017 22:58

W wielkich przestrzeniach loftów nie znajdziemy ścianek działowych. Zastępuje je odpowiednio zaaranżowane oświetlenie, gdzie różnego rodzaju lampy i oprawy pomagają zaznaczyć i wydzielić poszczególne strefy i zaakcentować niewidzialne granice. Ascetyczny i industrialny charakter wnętrz podkreślą oprawy o surowym, modernistycznym. By podkreślić postindustrialny charakter wnętrza możemy jeszcze bardziej wyeksponować niedoskonałości ścian z nieotynkowanej cegły, betonowych powierzchni czy widoczne fragmenty instalacji montując dodatkowe, mniejsze punkty świetlne. Warto je umieścić np. w podłodze przy krawędzi ściany, gdzie doskonale podkreślą jej surową formę, równocześnie nadając wnętrzu trochę tajemniczy klimat. Kolor lamp i opraw powinien harmonizować z wnętrzem. Lofty to naturalne barwy – biele, szarości, przydymione beże - i w tej gamie kolorystycznej powinien być również utrzymany kolor opraw. Na odkrytej ścianie z czerwonej cegły świetnie będą wyglądały kontrastujące z nią lampy wykonane z metalu.
GTV

Postprzez gam9 » Pt 16 mar 2018 11:30

nieotynkowane cegły czy betonowe ściany nie podobają mi się jeśli mam być szczera. można uzyskać industrialny charakter stosując połączenie chłodnych barw np. szarości z głębokim matem. z tego co mi wiadomo farbą dulux easycare można osiągnąć taki efekt i malowane ściany zawsze się przyjemniejsze w wzrokowym odczuciu niż całkowicie surowe wykończenie
gam9

Postprzez pawel_ek » Cz 29 mar 2018 22:58

Cegła cegle nierówna :) Teraz jest naprawdę gigantyczny wybór cegieł klinkierowych - nie tylko klasyczne czerwone, ale naprawdę fajne, strukturyzowane cegły. Polecam przyjrzeć się np. cegle Cassia Long albo Long John. Bardzo oryginalne formaty i lico.
pawel_ek

Powrót do Budowa domu