rolety zewnętrzne

Materiały budowlane, budowa domu i porady.

rolety zewnętrzne

Postprzez fiolek7 » Cz 30 lip 2015 14:52

Co myślicie o roletach zewnętrznych?
Czy montujecie u siebie?

Zastanawiamy się czy taka forma ochrony przed złodziejem jest skuteczna czy może lepiej firmie ochroniarskiej zapłacić za ochronę domu?
Koszt rolet nie jest wcale niski a obserwujemy w okolicy,że nikt z sąsiadów nie posiada rolet zewnętrznych.
fiolek7

Obrazy: 0
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: rolety zewnętrzne

Postprzez Architekt » Cz 30 lip 2015 16:04

fiolek 7
standardowe rolety zewnętrzne nie dają absolutnej gwarancji zabezpieczenia przed włamaniem, ale na pewno je utrudniają. Na tym forum spotykaliśmy się też niestety z opiniami, że mogą stanowić widoczną z zewnątrz posesji informację: "tu warto zaryzykować włamanie" :|
Głównym zadaniem rolet jest ochrona przed słońcem, w pewnym stopniu przed zimnem i wychładzaniem wnętrza od silnego wiatru. Zabezpieczą też szklenie przed gradem czy uderzeniami niesionych huraganem gałęzi i dachówek, a takie sytuacje pogodowe będą się zdarzać raczej coraz częściej.
Jeśli nie skusiły Cię trzyszybowe okna podczas budowy, możesz się zastanowić nad roletami, kiedy budżet domowy złapie już oddech :P. Skrzynki będą montowane na zewnątrz, zasłonią część górnej ramy stolarki.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 353
Podziękował : 213 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Postprzez Dopler » Pn 31 sie 2015 15:24

Jedną z funkcjonalności rolet jest zabezpieczenie, ale warto też zwrócić uwagę na inne, wymienione powyżej zalety. Jeśli jednak chodzi o to zabezpieczenie montaż rolet powinien być tylko jednym z ogniw systemu zabezpieczeń.
www.dopler.pl
Dopler

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez paulow » N 06 wrz 2015 8:28

Ja myślę, że włamywacz będzie miał trudniej, gdy w domu bedą zamontowane rolety. Na pewno bedzie wiekszy hałas przy próbie włamania.
paulow

Postprzez libi » So 31 paź 2015 11:43

fiolek7 napisał(a):Co myślicie o roletach zewnętrznych?
Czy montujecie u siebie?

Zastanawiamy się czy taka forma ochrony przed złodziejem jest skuteczna czy może lepiej firmie ochroniarskiej zapłacić za ochronę domu?
Koszt rolet nie jest wcale niski a obserwujemy w okolicy,że nikt z sąsiadów nie posiada rolet zewnętrznych.

Hej, a nie pomyliłeś rolet zewnętrznych z markizami zewnętrznymi. Są takie od Fakro, nawet w telewizji wystąpiły.

[zaloguj się aby zobaczyć linki]
libi

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Trivalis » Pn 09 lis 2015 13:35

Raczej nie traktowałbym tych rolet jako ochrona przed złodziejami, zwłaszcza że gdy wszystkie są opuszczone to można mieć niemal pewność, że nikogo nie ma w domu. Raczej traktowwałbym je jako po prostu rolety - do zaciemniania pomieszczenia.
[url=http://ogrody-negundo.pl/]zakładanie ogrodów poznań[/url]
Trivalis

Postprzez JonatanKonopko » Pn 07 gru 2015 15:24

Ja u siebie zamontowałem rolety dzień/noc. Nie wiem czy jest sens inwestować w antywłamaniowe. One się moim zdaniem sprawdzają np. w lokalach użytkowych, firmach czy jakichś instytucjach, ale czy w domu prywatnym? Jak już się chce zwiększyć poziom bezpieczeństwa to chyba lepiej zainwestować w okna i drzwi zewnętrzne o wyższym poziomie bezpieczeństwa.
A wracając do rolet - to dzień/noc jak dla Mnie są rewelacją. Bardzo funkcyjne, proste w użytkowaniu a żona nie narzeka, że się brudzą, a to duży plus.
JonatanKonopko

Postprzez Architekt » Wt 08 gru 2015 14:32

JonatanKonopko
Okazuje się właśnie, że większośc włamań odbywa się przez okna. Stąd coraz szersza gama rozwiązań okuć antywłamaniowych w ofertach producentów stolarki. Nasi Inwestorzy mogą kupić w programie DOM na Miarę okna PCW z zamkiem połączonym z systemem alarmowym za pół ceny.
Polecamy tez okna z funkcją odstawienia skrzydła zamiast uchyłu - dzieki temu wnętrze się wietrzy, a wygląd okna nie zachęca włamywaczy.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 353
Podziękował : 213 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Postprzez Yakin » Wt 19 sty 2016 20:41

Ja mam u siebie w domu zamontowane rolety zewnętrzne. Uważam, że jest to bardzo dobra inwestycja. Nie tylko lepiej chronią przed utratą ciepła, ale i są bardziej funkcyjne i niż te zwykłe.
Moje rolety mają jednak inną, bardzo ważną cechę. Są to rolety antywłamaniowe. Mieszkam akurat nieco na uboczu, około 12 km od Szczecina, dlatego bezpieczeństwo musi być zachowane w 100%.
Reasumując - jestem zdania, że rolety zewnętrzne to dobra inwestycja, która ja z własnego doświadczenia mogę spokojnie Tobie polecić.
Yakin

Podziękował : 1 raz

Postprzez Nomis » Pn 21 mar 2016 9:28

Ochrona ochroną, ale moim zdaniem i tak warto zainwestować w dobre rolety zewnętrzne i drzwi anytwłamaniowe. Ja w zeszłym roku zamówiłem rolety z ruchomymi lamelami, które są wielofunkcyjne. Naprawdę dobrze się sprawdzają i nawet jeśli zdarzy mi się zapomnieć zamknąć okna, to złodziej i tak się nie dostanie do środka. ;) Na tym filmiku widać dokładnie jak działają https://youtu.be/vc54cRPKivU
Nomis

Postprzez majkomak » Pn 21 mar 2016 15:18

Jakie rozwiązanie jeśli chodzi o rolety zewnętrzne jest lepsze ? Rolety z PVC czy z Aluminium?
majkomak

Postprzez pastuszek-123 » Wt 22 mar 2016 16:19

majkomak napisał(a):Jakie rozwiązanie jeśli chodzi o rolety zewnętrzne jest lepsze ? Rolety z PVC czy z Aluminium?

Rolety maja podstawową kwestię spełniać czyli ochraniać przed słońcem. Widziałem raz prezentacje przygotowaną przez Oknoplast na temat zachowania rolet pod różnymi temperaturami. Jeśli miałbym wybierać teraz to raczej aluminiówki bardziej przypadają do gustu - zwłaszcza w eksploatowaniu produktu przez 10 lat.
pastuszek-123

Postprzez tola01 » Wt 22 mar 2016 21:41

My mama rolety zewnętrze i powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie żeby ich u nas nie było. Często wyjeżdżamy i dla mnie to jest standard, który w domu musiał się pojawić.
tola01

Postprzez kospory » Pt 15 kwi 2016 13:21

Pytanie dla osób, które mają rolety zewnętrzne. A jak sprawdzają się jako izolacja cieplna w zimie? Czy faktycznie są takie skuteczne?
kospory

Postprzez zabalia » Pt 13 maja 2016 14:23

Rolety zewnętrzne bardzo dobrze chronią i od zimna i od ciepła. U mnie latem w mieszkaniu temperatura sięgała 33 stopni, normalnie nie dało się funkcjonować w takiej temperaturze. Po wstawieniu tych rolet teraz z rana w mieszkaniu w słoneczne dni mam tylko 25 stopni. Rożnica jest bardzo duża. Moje rolety brałam u Roberta Zdunika, są naprawdę solidne i bardzo skuteczne. Jakby ktoś chciał zobaczyć o jakich dokładnie roletach piszę to podaję link http://roletyzaluzje.bialystok.pl/rolety-zabezpieczajace.html
zabalia

Postprzez singnoral » Cz 19 maja 2016 22:41

Moi rodzice mają rolety zabezpieczające http://rolety-piogal.pl/. Mieszkają na parterze w centrum miasta, więc siłą rzeczy dla nich rolety zewnętrzne są istotne. Ja mieszkam na 3 piętrze, więc mam tradycyjne rolety.
singnoral

Postprzez kospory » Pn 30 maja 2016 18:08

W sumie poza reklamą firmy, to informacja, że rolety pozwalają obniżyć temepraturę wewnątrz mieszkania o ponad 5C jest bardzo istotna! W sumie obecnie mam okna w salonie na wschód (mieszkam w bloku) rano słońce tak operuje, że w pokoju mam 30C, poważnie.
kospory

Postprzez smakosz » Śr 15 cze 2016 14:12

serio? rolety maja taki wplyw na temperatuere?
smakosz

Postprzez Szlomo » Cz 30 cze 2016 9:10

Dla Mnie rolety zewnętrzne kojarzą się z magazynem czy jakimś innym miejscem przemysłowym. Nawet w domach jednorodzinnych, wyglądają one dla Mnie dość 'średnio'.
Ale na pewno są bardziej praktyczne niż inne rozwiązania.
Szlomo

Postprzez kateewoj » Cz 30 cze 2016 11:36

Mi się nie podobają rolety zewnęrzne i jakoś ich nie uznaje. Wolę zaplacić firmie ochroniarskiej :)
http://www.wasiak.net/
kateewoj

Postprzez kospory » Pn 25 lip 2016 13:12

można kasetkę z roletami schować w elewacji i wtedy jej nie widać. W czasie upałów czy ew. burzy, gdy błyska się nieustannie docenisz że je posiadasz :)
kospory

Postprzez Karolina01 » Śr 12 paź 2016 19:25

rolety zewnętrzne same w sobie nie są najbezpieczniejsze, wybrałabym jednak firmę ochroniarską.
Karolina01

Postprzez libi » Pt 28 paź 2016 21:27

Szlomo napisał(a):Dla Mnie rolety zewnętrzne kojarzą się z magazynem czy jakimś innym miejscem przemysłowym. Nawet w domach jednorodzinnych, wyglądają one dla Mnie dość 'średnio'.
Ale na pewno są bardziej praktyczne niż inne rozwiązania.

To fakt - dlatego lepsze są markizy - wyglądają lżej i można dobrać kolor pod np. elewację.

Tak, markiza zewnętrzna obniży temperaturę w pokoju o nawet 7 stopni. Jeśli więc w lato pokój nagrzewa się do temperatury 30 stopni, a w dniu gdy masz rozwienięte markizy otrzymasz 23-24 stopnie to jest to ta różnica, której potrzebujesz.
libi

Postprzez kotecky » N 30 paź 2016 18:41

Jeden z moim znajomych ma zamontowane markizy do okien pionowych i wyglądają bardzo elegancko.
kotecky

Postprzez libi » Pn 31 paź 2016 19:29

A że one są też po prostu ładne, w przeciwieństwie do wielu przyciężkawych rolet to już inny temat, ale ważny i też w ostatecznym wyborze to się liczy.
libi

Postprzez kotecky » Wt 01 lis 2016 0:23

Nie no, wiadomo, że wygląd jest ważny, ale mniej ważny niż funkcjonalność. Dobre markizy mają jedno i drugie.
kotecky

Postprzez libi » Wt 01 lis 2016 0:47

Wyglądem w porównaniu z roletami wyróżniają się na plus.
libi

Postprzez mag-ger » Wt 01 lis 2016 20:02

Nawet chyba markizy są subtelniejsze. A ktoś je samemu montował?
mag-ger

Postprzez ola27 » Wt 29 lis 2016 10:47

Ja polecam rolety zewnętrze - mamy elektryczne i naprawdę są super, chronią przed słońcem, przed włamaniem, polecam!
ola27

Postprzez Lemonka » Wt 20 gru 2016 22:58

Ostatnio montowaliśmy rolety u moich rodziców. Zamysł był właśnie taki żeby chroniły przed słońcem, zimnem jak i były antywłamaniowe. Dla ich wygody wybraliśmy również sterowanie elektryczne. Duży ich wybór znaleźliśmy w Sampre, tam też właśnie zamówiliśmy je wraz z montażem. Udało nam się dobrać odpowiednią ich kolorystykę tak, że idealnie pasują do drzwi zewnętrznych, okien jaki elewacji. Montaż przebiegł niezwykle sprawnie. Dziś odwiedzając rodziców muszę przyznać, że jest u nich cieplej i znacznie ciszej.
Lemonka

Postprzez miki456 » Cz 02 lut 2017 14:04

Mam jedną dużą roletę zewnętrzną w salonie na trzy okna balkonowe. Działa elektrycznie. Praktycznie ani razu nie było z nią problemów. Jestem z niej mega zadowolony. Pomijając już kwestie bezpieczeństwa to też lepiej się myje okna w zimę, bo zamyka się roletę i można myć zewnętrzną stronę okien i nie marznąć ;)
miki456

Postprzez HalinkaX » Cz 27 kwi 2017 14:57

Ja zamontowałam kilka lat temu i nie wiem, jak wytrzymałam bez nich tyle czasu. Uważam, ze jest to świetna inwestycja.
HalinkaX

Postprzez paddingtton » Cz 29 cze 2017 13:17

A to jakoś się jeszcze nie przekonałam do rolet zewnętrznych. I też nie widzę potrzeby ich montażu.
paddingtton

Postprzez edwardzawada » Pt 30 cze 2017 13:15

Też zwracam uwagę, żebyście przy zakupie pytali o dobry montaż.
edwardzawada

Postprzez szpachla » Pt 07 lip 2017 11:12

To jest bardzo ważne. Często jak się nie weźmie z montażem, to się traci gwarancję.
szpachla

Postprzez kalinowska » Pn 25 cze 2018 14:15

trzeba się zorientować jakie są warunki gwarancji bramy garażowej

<a href="https://www.knall.com.pl">knall</a>
kalinowska

Postprzez drimer » Pt 20 lip 2018 11:57