Prysznic bez brodzika?

Materiały budowlane, budowa domu i porady.

Prysznic bez brodzika?

Postprzez Joaska55 » Śr 28 sty 2015 14:22

Co sądzicie o bezbrodzikowych prysznicach? Wizualnie prezentują się świetnie, uwzględnienie tego w projekcie budowy domu, to żaden problem, ale jak wygląda utrzymanie w nich czystości? Czy fugi łatwo sie czyści gdy są w tak dużym stopniu narażone na zabrudzenia? Polecacie to rozwiązanie?
Joaska55

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Prysznic bez brodzika?

Postprzez Architekt » Cz 29 sty 2015 20:54

Prysznic bez brodzika:
- jest efektowny w dużych pokojach kąpielowych, w które mają dość miejsca, aby niewielki spadek do kratki ściekowej zabezpieczał przed rozchlapywaniem i roznoszeniem wody po całym wnętrzu. Zwykle występuje razem z minimalistyczną aranżacją i wystrojem - duża przestrzeń oddziela sprzęty sanitarne równie skutecznie, co, obce dla takiej stylistyki, parawany czy zasłonki.
- jest wygodny dla osób starszych i niepełnosprawnych. Wyposażenie natrysku uzupełnia się wtedy specjalistycznym sprzętem w postaci poręczy i stałego bądź składanego siedziska.
- zdaje egzamin w niskobudżetowych kwaterach turystycznych i hotelarskich, zwłaszcza w warunkach ciepłego klimatu (np. śródziemnomorskiego). Wilgoć i rozchlapana woda nie stanowią tam problemu, prysznic montuje się nawet blisko miski ustępowej lub umywalki, aby łazienka mogła być kompaktowa.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 361
Podziękował : 220 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Postprzez amelia.lenk » N 01 lut 2015 14:49

ja jestem za prysznicami bez brodzika, po pierwsze brodzik zabiera nam trochę z wysokości łązienki, a po drugie zbiera się tam duży brud, poza tym modele bez brodzika mocno wchodzą w modę i nowoczesny wystrój łazienki, a dodatkowo zastosowanie np odpływu ściennego i ciekawego oświetlenia może sprawić, że kąpiele będą jeszcze bardziej przyjemne
amelia.lenk

Postprzez Orlando8 » Cz 05 lut 2015 13:23

Jakie warunki muszą zostać spełnione by zrobić takie bezbrodzikowy prysznic? Majster wynajęty do wykończenia mieszkania deweloperskiego brata powiedział mu, że nie może u niego zrobić takiego prysznica, bo nie jest w stanie uzyskać odpowiedniego spadu bez dużego podniesienia podłogi. Czy to prawda? Czy zatem jest możliwość zrobienia takiego prysznica w mieszkaniu deweloperskim?
Orlando8

Postprzez Architekt » Śr 11 lut 2015 13:52

Orlando8,
stan deweloperski oznacza, że do wykonania pozostały jedynie warstwy wykończeniowe - w tym przypadku ułożenie płytek posadzkowych. Zwykle przewiduje się na to 1,5-2cm w grubości podłogi. Dlatego praktycznie niemożliwe jest uzyskanie spadku przynajmniej 0,3 - 0,5% czyli 3-5 mm wysokości na długości 1m. Dużo zależy też od tego, czy warstwy podłogi pod posadzkę zostały wykonane płasko (ostatnio najczęściej stosowane rozwiązanie), czy w spadku do kratki ściekowej. Znaczenie ma też ilość miejsca przeznaczonego na taki prysznic w łazience: im mniej, tym większy powinien być spadek, aby zapobiec rozlewaniu się wody po całym wnętrzu.
Architekt
Ekspert

Postprzez Korczanka » So 14 mar 2015 14:01

Jak najbardziej polecam , praktyczne i estetyczne rozwiązanie na lata. Jeśli fuga to tylko epoksydowa . Nie będzie problemu z wodoszczelności i z utrzymaniem czystości. Brudzi się i kurzy tak jak wszystko ale tylko powierzchownie i zawsze przy systematycznym myciu możemy ją utrzymać w należytej czystości. Można zapomnieć o wykwitach , grzybach czy pleśni .W mokrych strefach niezastąpiona. Dobra jest Litokol Starlike .
Korczanka

Postprzez kotecky » Wt 24 mar 2015 16:45

Moim zdaniem to fajna sprawa. Trzeba tylko wybrać dobrej klasy kabinę i prawidłowo ją zamontować.
kotecky

Postprzez Architekt » Wt 24 mar 2015 17:48

Miejsce na prysznic nie musi oznaczać zamkniętej kubatury - kabiny, chyba, że mówimy o standardowych, niewielkich łazienkach czy wyboru prysznica z rozbudowanymi funkcjami (bicze, masaż...). Zwykły natrysk czy deszczownica mają ograniczony zasięg strumienia wody - w dużej przestrzeni pokoju kąpielowego wodę zbierze do kanalizacji spadek w posadzce. Różne typy odpływów: punktowy (podłogowy), liniowy czy ścienny pozwalają zaaranżować przestrzeń pod prysznicem w dowolny sposób np. :arrow: [zaloguj się aby zobaczyć linki] ?
Architekt
Ekspert

Postprzez Ogrodolandia » Cz 26 mar 2015 19:15

Jestem właśnei w trakcie remontu i instalacji takiego właśnie prysznica, ponieważ brodzik był źle zainstalowany i zaczął cieknąć. :cry:
Pamiętajcie o ogrodach...
Ogrodolandia

Podziękował : 2 razy

Postprzez katarzybab1 » Cz 09 kwi 2015 10:38

Co myślicie o wannie połączonej z prysznicem?
katarzybab1

Postprzez Architekt » Cz 09 kwi 2015 10:52

Znaczy ... wanna bez brodzika połączona z prysznicem ? :shock:
katyrzybab1, kwestia wanna czy kabina roztrząsana jest tu wanna-czy-kabina-t2416-50.html
Architekt
Ekspert

Postprzez lakla » Pn 13 kwi 2015 14:23

ja mam prysznic bez brodzika w obecnym mieszkaniu i szczerze mówiąc nie polecam. Może to kwestia technologii, ale przy ostatnim zapchaniu odpływu kreta lałam z duszą na ramieniu, bo hydraulik powiedział, że jak nie pomoże, to będzie kucie, a z brodzikiem byłoby prościej :evil:
lakla

Postprzez katarzybab1 » Wt 21 kwi 2015 10:37

Architekt napisał(a):Znaczy ... wanna bez brodzika połączona z prysznicem ? :shock:
katyrzybab1, kwestia wanna czy kabina roztrząsana jest tu wanna-czy-kabina-t2416-50.html

Chodzi mi o coś takiego [zaloguj się aby zobaczyć linki] . W tym momencie nad czymś takim się zastanawiam. Oczywiście nie chodzi o ten dokładny model tylko coś podobnego.
katarzybab1

Postprzez krzysztof_mazur » Cz 30 kwi 2015 12:15

Jeżeli chodzi o sam prysznic bez brodzika, to polecam. Mam taki i uważam, ze to wygodne rozwiąznaie. Tylko trzeba dobre materiały użyć i utrzymywać czystość.
A jeżeli chodzi o wanne z prysznicem, to mówię nie. Wanna to wanna, prysznic to prysznic. Nie lubię takich wynalazczych połąćzeń.
krzysztof_mazur

Postprzez katarzybab1 » Cz 30 kwi 2015 13:27

Polecam bo jest o wiele więcej miejsca tylko musi być dobrze wykonany :)
katarzybab1

Postprzez krzysztof_mazur » So 02 maja 2015 18:01

to piszę tu, bo chyba wcześniej źle umieściłem zapytanie.

Co myślicie o takiej deszczowni?
Ładna? Nadaje się do dość sporej łazienki, gdzie prysznic mam też duży bez brodzika. Cała łąziekna dość klasycznie wygląda, bo mam zamiłowanie do geometrii i raczej wybieram rzeczy o prostych kształtach, nie jakieś fikuśme czy kanciaste.

http://www.e-budujemy.pl/deante_deante_glowica_natryskowa_square_mosiezna_nac_094k_chrom,92488p
krzysztof_mazur

Postprzez kamilaaa » N 03 maja 2015 15:29

krzysztof_mazur jak dla mnie to właśnie do takiego prostego wnętrza pasuje, cle nie wiem jak dokładnie wygląda twoja łazienka.
Zawsze to coś innego niż zwykła słuchawa. U mnie akurat się wczoraj popsuł wąż przy słuchawce, cieknie na prawo i lewo. Też się musze rozejrzeć za czymś nowym.
kamilaaa

Postprzez krzysztof_mazur » Pn 04 maja 2015 14:36

Cóż. Zdecydowałem się, kupiłem, zobaczymy jak przyjdzie jutro czy pojutrze. Mam nadzieję, że będzie wyglądąc tak dobrze jak się prezentuje na stronie!
krzysztof_mazur

Postprzez lakla » Pn 11 maja 2015 18:08

ładnie się prezentuje na zdjęciu, a jak w mieszkaniu?
lakla

Postprzez kojjjak » Wt 12 maja 2015 15:32

bardzo ładne i praktyczne ale polecam dobrze przygotować podłorze
kojjjak

Postprzez Ogrodolandia » So 30 maja 2015 0:29

Zdecydowanie polecam, nigdy żadnych problemów nie było , za to z brodzikiem cały czas... trzeba tylko pilnować stanu kratki - żeby się nie zapychała.
Pamiętajcie o ogrodach...
Ogrodolandia

Postprzez tetrus » Pn 01 cze 2015 15:45

Jestem hydraulikiem i coraz częściej dostaję zlecenia na prysznic bez brodzika. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego podłoża i odpowiednie jego wyprofilowanie.
tetrus

Postprzez zaromekk » Pn 14 wrz 2015 12:53

A czy koszt jest wówczas niższy?
zaromekk

Postprzez kfcSO » Śr 23 wrz 2015 13:15

W moim przypadku wyszło taniej. Co prawda niewiele, ale zawsze coś ;)
kfcSO

Postprzez Lola32 » Pn 05 paź 2015 19:34

a mi sie marzy taki prysznic :) to musi być bajka :))
Lola32

Postprzez dekostyr » Pt 23 paź 2015 11:43

W takim przypadku zalecam umiejscowienie na płytkach drewnianych szczebelków. Świetnie to wygląda, łatwo można odnowić.
dekostyr

Postprzez rushpowerka » Wt 01 gru 2015 21:21

Ja mam taki prysznic. Też wczesniej zastanawiałam się, czy woda nie będzie przeciekać dlatego zamówiłam z polecenia kuzynki kabinę w firmie Vetro (wraz z montażem). Widać, że wszystko jest dopracowane, więc mam nadzieję że pod kątem solidności się sprawdzają . A szklany prysznic wizualnie prezentuje się bardzo dobrze.
rushpowerka

Podziękował : 1 raz

Postprzez banas10 » Pt 01 sty 2016 20:59

Też się nad tym zastanawiałam. I przy okazji skorzystałam z porad :)
Przypuszczałem, w gruncie rzeczy byłem pewien, że się we mnie zakochasz i że znowu będę się oddawał mozolnym i przykrym rytuałom odganiania.
banas10

Postprzez MariuszZZZ » Pn 15 lut 2016 19:19

Brodzik musi być jak dla mnie. Coś uprać wygodniej czy przy małym dziecku się lepiej sprawdza - małe ma zabawę jak się popluska w brodziku :)
MariuszZZZ

Postprzez namdu » Cz 25 lut 2016 9:57

Ja nie mam brodzika w swoim prysznicu. Wygląda to bardzo efektownie, ale trzeba przyznać, że podłoga za szybą prysznica bywa zachlapana trochę bardziej,aniżeli byłaby ze zwykłym brodzikiem. Dlatego nie polecam pedantom ;)
namdu

Postprzez libi » Pt 26 lut 2016 23:34

tetrus napisał(a):Jestem hydraulikiem i coraz częściej dostaję zlecenia na prysznic bez brodzika. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego podłoża i odpowiednie jego wyprofilowanie.

Dokładnie się zgadza. Oraz takie montaż instalacji, aby dawał gwarancję, że w przyszłości nie będzie problemów, bo kucie płytek przyjemne nie jest. Ryzyko w przypadku kabiny jest sporo większe niż w przypadku zestawu podtynkowego!

Ja osobiście wolę kabiny z brodzikiem, z wyżej wymienionych powodów, a niektóre brodziki (np. Roca Malaga Flat) są naprawdę niewielkie, a bardzo ułatwiają dostęp w razie konieczności do odpływu.
libi

Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez michael » N 28 lut 2016 16:39

Ja mam z brodzikiem, ale coraz częściej myślę żeby coś z tym zrobić i jednak się go pozbyć. Trafiłem do tego tematu i być może to mnie pchnie do konkretnych postanowień heh. :)
:D
michael

Postprzez libi » Pn 29 lut 2016 22:39

michael napisał(a):Ja mam z brodzikiem, ale coraz częściej myślę żeby coś z tym zrobić i jednak się go pozbyć. Trafiłem do tego tematu i być może to mnie pchnie do konkretnych postanowień heh. :)

Koniecznie poczytaj o zaletach, ale również i wadach takiego rozwiązania. Tych drugich nie jest niestety mało.
libi

Postprzez Filap610 » Wt 01 mar 2016 13:22

Prysznic bez brodzika - dobry pomysł i ładnie się prezentuje. Z utrzymaniem czystości nie ma większych problemów.
Filap610

Postprzez puewlo » So 12 mar 2016 17:10

Dl mnie bardzo ok, ale trzeba mieć kabinę bardzo dobrej jakości
puewlo

Postprzez libi » Pt 25 mar 2016 19:26

puewlo napisał(a):Dl mnie bardzo ok, ale trzeba mieć kabinę bardzo dobrej jakości

Oraz mocarny odpływ wraz z całą instalacją kanalizacyjną. Jak również eleganckim spadem położone płytki. I dużo cierpliwości do wody wylewającej się poza ściany kabiny. :)
libi

Postprzez tola01 » Śr 30 mar 2016 23:03

Mam i dla nas jest o wiele lepszy niż ten z brodzikiem. Naprawdę polecam takie rozwiązanie.
tola01

Postprzez libi » Cz 31 mar 2016 20:07

tola01 napisał(a):Mam i dla nas jest o wiele lepszy niż ten z brodzikiem. Naprawdę polecam takie rozwiązanie.

Bardzo dobrze, że jesteś zadowolona. :) Zwracam jednak uwagę na możliwe problemy występujące przy użytkowaniu kabiny bez brodziku, a których nie ma w przypadku nawet niewysokiego brodzika. Wiele osób się na tym przejechało.
libi

Postprzez senda » Pn 25 kwi 2016 21:25

ja jednak jestem za prysznicem z brodzikiem, zawsze to praktyczniejsze
senda

Postprzez Domest » Pn 06 cze 2016 15:13

.. a ja bez i to zdecydowanie dużo lepiej to wygląda, do tego jakieś szklane drzwi, panel prysznicowy i macie za stosunkowo niewielkie pieniądze genialny design łazienki. Ostatnimi czasy Silla prezentuje świetne panele prysznicowe, które zdobywają bardzo dobre oceny. Uwierzcie, że wiele osób, które zaczęły korzystać z paneli stwierdziło, że wanna to przeżytek.
Domest

Postprzez Architekt » Pn 06 cze 2016 17:29

senda napisał(a):ja jednak jestem za prysznicem z brodzikiem, zawsze to praktyczniejsze

Pod jakim względem praktyczniejsze?
senda, mówimy tu przede wszystkim, że prysznic bez brodzika z założenia nie nadaje się do małej łazienki. Jeśli już dysponujemy dużą, to o wiele łatwiej utrzymać czystość, higienę i dobry stan techniczny jednego tylko elementu: posadzki z odpływem. Brodzik trzeba specjalnie czyścić, a i tak, po latach, osady i przebarwienia na połączeniach, w szczelinach są nie do uniknięcia.
Najprostsze rozwiązania zawsze są niezawodne, praktyczne i piękne.
Architekt
Ekspert

Postprzez smakosz » Śr 15 cze 2016 14:11

moja znajoma w swoim ciasnym mieszkanku zdecydowala sie na pysznic bez brodzika. teraz zaluje swojej decyzji, ale jak sie to mowi madry polak po szkodzie
smakosz

Postprzez AnkaO » Wt 26 lip 2016 17:50

Sama chyba jednak nie zdecydowałabym się na taką opcję. Nie mniej jednak jeżeli chodzi o wyposażenie łazienki, jestem w stu procentach zadowolona z zakupu panela prysznicowego Silla. Po pierwsze sama go sobie zamontowałam, więc dla nikogo nie będzie to trudne, a co więcej można sobie w domowym zaciszu zafundować dzięki niemu przyjemny hydromasaż.
AnkaO

Postprzez Architekt » Cz 28 lip 2016 17:15

puewlo napisał(a):Dl mnie bardzo ok, ale trzeba mieć kabinę bardzo dobrej jakości

Jak już pisaliśmy w tym temacie, rozwiązanie prysznica bez brodzika ma sens funkcjonalny i estetyczny tylko w tych łazienkach, gdzie jest sporo miejsca i ochronę przed rozchlapywaniem wody zapewnia przede wszystkim dystans miedzy przyborami. Kabiny to patent na zapanowanie nad wodą w małych, oszczędnie zaprojektowanych przestrzeniach, które stanowią większość łazienek spotykanych w standardowych domach i mieszkaniach.
Np. w naszym najnowszym projekcie Marlena, na parterze łazienka wymaga szczelnej kabiny z brodzikiem, a na poddaszu, w pokoju kąpielowym można zaszaleć i zlecić architektowi wnętrz zaprojektowanie prysznica bez brodzika.
Załączniki
Architekt
Ekspert

Postprzez Domest » Pn 08 sie 2016 11:37

A co to za problem Twoim zdaniem?
Domest

Postprzez Martta » Śr 10 sie 2016 14:10

Ciekawie to wygląda, ale chyba trzeba zadbać o dobrą hydroizolację, żeby nie zalać pomieszczenia. Wygląda to bardzo ładnie i wcale nie uważam, że taki pomysł sprawdzi się w dużych pomieszczeniach. W sumie bez brodzika łazienka będzie się wydawać większa i "mniej zagracona". Mam bardzo malutką łazienkę, a prysznic zajmuje gdzieś z jej połowę. Także takie rozwiązanie mogłoby być fajne, ale chyba trzeba wynająć jakaś firmę, żeby porządnie to zabezpieczyli.
Martta

Postprzez Ala83 » Pt 26 sie 2016 16:37

Moim zdaniem pomysł jest jak super mam zamiar sama go zrealizować w swoim domu, a całą aranżację połączyć z fototapetą z wodospadem widziałam coś takiego w necie
Ala83

Postprzez Soularr » Pn 05 wrz 2016 11:52

Ja tez polecam prysznic bez brodzika. To znacznie wygodniejsze rozwiazanie i do tego bardzo funkcjonalne. Pozdrawiam
Soularr

Postprzez Karolina01 » Śr 12 paź 2016 19:23

Ja również polecam prysznic bez brodzika. Jest to o wiele wygodniejsze, płytki brudzą się w takim samym stopniu jak brodzik więc to i to trzeba często myć ale prysznic bez brodzika wygląda naprawdę świetnie :)
Karolina01

Postprzez libi » Wt 25 paź 2016 22:37

Architekt napisał(a):

Jak już pisaliśmy w tym temacie, rozwiązanie prysznica bez brodzika ma sens funkcjonalny i estetyczny tylko w tych łazienkach, gdzie jest sporo miejsca i ochronę przed rozchlapywaniem wody zapewnia przede wszystkim dystans miedzy przyborami. Kabiny to patent na zapanowanie nad wodą w małych, oszczędnie zaprojektowanych przestrzeniach, które stanowią większość łazienek spotykanych w standardowych domach i mieszkaniach.
Np. w naszym najnowszym projekcie Marlena, na parterze łazienka wymaga szczelnej kabiny z brodzikiem, a na poddaszu, w pokoju kąpielowym można zaszaleć i zlecić architektowi wnętrz zaprojektowanie prysznica bez brodzika.

A czy z brodzikiem tzn może być to wersja Flat, czyli brodzik 4 cm jaki produkuje np. właśnie Roca? Podejrzewam zresztą, że walk-in jest dużo droższe.
libi

Następna strona

Powrót do Budowa domu