Projekt ZENON ATU

Realizacje, kosztorysy, technologie, opinie inwestorów, ciekawostki.

Projekt ZENON ATU

Postprzez Architekt » Wt 30 cze 2015 12:34

Projekt domu jednorodzinnego ZENON ATU.
Zenon jest wyraźnie większyszy od wariantu Zenon Atu ale salon jest w nim mniejszy tylko o 3m2 i otwiera się na schody. Największą sypialnię na poddaszu, w przeciwieństwie do Zenona, doświetlono jednym z podwójnych okien balkonowych w ścianie szczytowej.
Zapraszamy do dyskusji.
Obrazek
Zobacz projekt domu ZENON ATU
Architekt
Ekspert

Obrazy: 353
Podziękował : 213 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Re: Projekt ZENON ATU

Postprzez Jurek38 » Cz 07 sty 2016 19:24

czy projekt również przewiduje kominek, który można wykorzystać jako dodatkowe źródło ogrzewania?
Jurek38

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Architekt » Cz 07 sty 2016 20:28

Jurek38
projekt przewiduje ogrzewanie kotłem na gaz i przewód dymowy dla kominka w salonie. Aby kominek mógł być wykorzystany nie tylko jako element aranżacji i tworzenia nastroju, adaptacja musi uzupełnić projekt instalacji o system kanałów dystrybucji gorącego powietrza lub płaszcza wodnego współpracującego z kotłem. Usytuowanie kominka w centrum rzutu i blisko kotłowni daje swobodę wyboru rozwiązania.
Architekt
Ekspert

Postprzez Jarek11 » Wt 19 sty 2016 1:39

Jestem na etapie poszukiwania domu z podwójnym garażem.
Ten projekt wygląda bardzo interesująco ale mam kilka uwag/pytań.

1. Likwidacja z wnęki w salonie (podobnie chyba jest w wątku projektu Zenon user morpheuss)
2. Przesunięcie okna w salonie, tego przy barku, tak żeby było bardziej a środku jak zostanie zlikwidowana wnęka tarasowa
3. Likwidacja spiżarni, tak żeby powstała większa sień.

To chyba wszystko, można uzyskać jakieś dokładniejsze rzuty???

Czekam na odpowiedź,
pozdrawiam,
Jarosław
Jarek11

bez wnęki tarasu

Postprzez Architekt » Wt 19 sty 2016 13:16

Jarek11
zmiany, o które pytasz są proste technicznie, ale w efekcie powstaje salon o powierzchni takiej, jak w Zenonie :idea: , tyle, że mniej ciekawy w kształcie przestrzeni, z martwymi, trudnymi do zaaranżowania polami. Bryła domu robi się bardziej energooszczędna, ale głęboki cień na tarasie też bywa przydatny :roll:
Okno jadalni znajduje się w projekcie oryginalnym na środku elewacji bocznej i komponuje się z symetrycznym układem drzwi balkonowych sypialni na poddaszu.
Co do spiżarni - częściej spotykamy się z pytaniami o możliwość jej wygospodarowania tam, gdzie projekt jej nie przewiduje ostatnio w temacie Heladia post27629.html#p27629 ). To praktyczne, przydatne nie tylko do przechowywania żywności, zwłaszcza przy braku podpiwniczenia, pomieszczenie.
Obrazek
Architekt
Ekspert

Postprzez Jarek11 » Wt 19 sty 2016 23:33

Super, dziękuję
tak to sobie mniej więcej wyobrażaliśmy.

Zgadzam się co do okna w jadalni, tak jak jest teraz wygląda znacznie lepiej.

Co do wnęki to widzieliśmy z żoną zdjęcia z realizacji Zenona na forum i chyba bardziej pasuje nam bez. Trzeba będzie sobie ten cień na tarasie zorganizować w inny sposób :).

Gdzieś na forum Zenona widziałem że w salonie trzeba wykonać podciąg.
Jak można uzyskać jakieś poglądowe rzuty pomieszczeń?? Chciałbym się temu przyglądnąć.

Pozdrawiam
Jarek
Jarek11

Postprzez Architekt » Śr 20 sty 2016 11:37

Jarek11,
zgadza się, w wielu projektach proponujemy duże rozwijane markizy; można tez pomyśleć o pergoli z pnączami (glicynia rośnie bardzo szybko, bujnie i pięknie kwitnie na biało lub fioletowo) lub/ i z rozkładanym na lato welarium. Przestrzegam przed pomysłem opuszczania okapu i przedłużaniu go ponad miarę. Daje to rzadko dobry efekt plastyczny, a w salonie zawsze ponury, ciemny widok jesienią i zimą.
O wysłanie jednego, dwóch poglądowych rysunków możesz zapytać w naszym Biurze Sprzedaży i Obsługi Klienta - kontakt na stronie głównej Archetonu.
Jeśli zarejestrujesz się tu: http://www.archeton.pl/profil-rejestracja, uzyskasz więcej korzyści oraz będziesz mógł zaplanować inwestycję z pomocą programu budowy domu DOM na Miarę (więcej pod nr. tel. 730 708 260)
Architekt
Ekspert

Postprzez Jarek11 » N 14 lut 2016 13:14

Mam jeszcze jedno pytanie, jak wygląda wentylacja w kuchni.
Dostałem rzuty, ale nie mogę znaleźć miejsca gdzie jest wentylacja w kuchni.
Umiejscowienie wentylacji może ograniczać w przyszłości umiejscowienie kuchni gazowej i okapu.

Jarek
Jarek11

ZENON ATU - wentylacja

Postprzez Architekt » Pn 15 lut 2016 11:59

Jarek11
Zenon Atu jest jednym z nowszych projektów i brak przewodów wentylacyjnych z kuchni i łazienek oznacza, że sugerujemy w pomieszczeniach mieszkalnych wentylację mechaniczną - takie czasy. Wentylacje mechaniczna staje się za droga w eksploatacji. W sytuacji, kiedy warstwy ocieplenia ścian i innych przegród osiągają grubości 15-25cm, ilość energii, jaka ulatuje przez tradycyjne kominy jest już za duża. Oczywiście, w adaptacji można doprojektować kominy, ale pomyśl: zapłacisz za nią i za murowanie kominów. Za te same pieniądze sfinansujesz sporą część wentylacji mechanicznej z rekuperacją, dzięki której:
- odzyskasz ok. 90% energii z powietrza wentylacyjnego, co oznacza nawet 10-krotną (!) redukcję strat ciepła, związanych z wentylacją,
- zapobiegniesz zawilgoceniu pomieszczeń i rozwojowi pleśni i grzybów,
- zwiększysz komfort mieszkania, panując nad jakością powietrza (brak pyłów, alergenów itp.)
Architekt
Ekspert

Postprzez julita » Pn 13 lis 2017 12:49

Witam!
Bardzo podoba mi się projekt Zenon Atu, ale obawiam się, że płaski dach nad garażem będzie przeciekał. Czy jest jakieś skuteczne i tanie rozwiązanie tego problemu? Chciałabym również zmniejszyć dwa pokoje (nr 3 i 4) dla dzieci, ponieważ uważam,ze długość pokoju 582 cm jest zdecydowanie za duża i zrobić dodatkową garderobę. Czy taka zmiana jest możliwa? Bardzo proszę o odpowiedź.
Witam!
Bardzo podoba mi się projekt Zenon Atu, ale obawiam się, że płaski dach nad garażem będzie przeciekał. Czy jest jakieś skuteczne i tanie rozwiązanie tego problemu? Chciałabym również zmniejszyć dwa pokoje dla dzieci, ponieważ uważam,ze długość pokoju 582 cm jest zdecydowanie za duża i zrobić dodatkową garderobę. Czy taka zmiana jest możliwa? Bardzo proszę o odpowiedź.
julita

dach nad grażem

Postprzez Architekt » Pn 13 lis 2017 13:17

julita,
nie proponujemy rozwiązań grożących bezpieczeństwu czy dobrostanowi konstrukcji. Dach nad garażem ma spadek zapewniający odpływ opadów. Jeśli zostanie wykonany zgodnie z projektem i ze sztuką budowlaną, z atestowanych materiałów, przez fachowca, a stan budynku będzie w czasie eksploatacji kontrolowany (czyszczenie rynien, usuwanie nawalnych opadów śniegu) to nie ma mowy o przeciekaniu.
Architekt
Ekspert

Re: Projekt ZENON

Postprzez asiak » Cz 16 lis 2017 21:17

Witam, my mamy ZENON POLO,mamy wylane fundamenty, wiosną dalej. Zmiany jaki zrobiliśmy to:
-likwidacja okna narożnego w kuchni i gabinecie
-powiększyliśmy kuchnię o 0,3 m
Reszta bez zmian, elewacja podoba nam się bardzo, jednak teraz dochodzimy do wniosku, czy nie zrezygnować z tarasu nad garażem.
Taras jest spory i koszty jego wykonania wysokie. Chyba pozostawimy dach płaski nad garażem, nie użytkowy tj w ZENON ATU, mam nadzieję, że nie będzie przeciekał, dużo jest teraz projektów z płaskim dachem i mam nadzieję, że budowlańcy już opanowali technikę wykonania tego dachu. :?: Okna przy tym tarasie zmienimy na okno standardowe 180 na 150 i łazienka 90 na 150.
Mam pytanie do użytkowników już Zenona. Czy okna na piętrze nad jadalnią są bardzo duże? Czy pokoje są fajne z takim doświetleniem? Fajnie wyglądają z elewacji ale zastanawiam się czy nie są za duże??? Proszę o radę.
asiak

Powrót do Projekty Archetonu