Projekt TAMARA

Realizacje, kosztorysy, technologie, opinie inwestorów, ciekawostki.

Projekt TAMARA

Postprzez Architekt » Wt 30 cze 2015 12:42

Projekt domu jednorodzinnego TAMARA.
Bryła Tamary jest prostsza od podobnej Aurelii za sprawą koncepcji dachu, który nasuwa się na uskoki w rzucie i wspiera na słupach. Tak powstałe podcienie osłaniają wjazd do garażu i wejście, a boczny - taras przy jadalni i duże, modernistyczne przeszklenia.

Zapraszamy do dyskusji.
Obrazek
Zobacz projekt domu TAMARA
Architekt
Ekspert

Obrazy: 352
Podziękował : 212 razy
Otrzymał podziękowań: 531 razy

Re: Projekt TAMARA

Postprzez dodjasz » Pn 18 kwi 2016 11:41

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Czekamy na pozwolenie na budowę i ruszamy z budową Tamary najprawdopodobniej w tym roku.
Z przyjemnością wymienię opinie i spostrzeżenia osobami, które także budują ten dom.

Zapraszam do dyskusji.
dodjasz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez kamila_roka » Wt 26 kwi 2016 8:14

Witam tak sie mocno zastanawiam nad tym projektem, czy wprowadzili Państwo jakies zmiany w projekcie? Myslę jeszcze na zrobieniu poddasza użytkowego. Pozdrawiam...
kamila_roka

Otrzymał podziękowań: 0 raz

z poddaszem użytkowym?

Postprzez Architekt » Śr 27 kwi 2016 11:03

kamila_roka
Tamara to duży, wygodny dom parterowy, o którego charakterze stanowi dość płaski dach. Przestrzeń o wysokości użytkowej (190cm) jest pod nim niewielka, a ponadto należałoby zmienić jego konstrukcję na krokwiową (projekt przewiduje wiązary kratowe, których pasy uniemożliwiają wykorzystanie poddasza na cele użytkowe) oraz opracować projekt stropu nośnego (być może oznaczać to będzie dołożenie podpór pod ten strop w układzie ścian parteru). Pamiętaj też, że doprojektowanie schodów to strata powierzchni użytkowej na parterze.

Z kolei zmiana nachylenia dachu w celu powiększenie poddasza stawia pod znakiem zapytania sens wyboru tego projektu - skoro szukasz dodatkowej powierzchni, to znaczy, że potrzebujesz większego domu (Aurelia, Telma, Syriusz Atu)?
Albo po prostu domu z użytkowym poddaszem? Np. Karina dużym narożnym przeszkleniem i dominacją poziomych linii przywodzi nieco na myśl Tamarę :arrow: http://www.archeton.pl/projekt-domu-kar ... opisogolny
Architekt
Ekspert

Postprzez dodjasz » Śr 11 maja 2016 14:38

Witam. My nie wprowadziliśmy praktycznie żadnych znaczących zmian w projekcie. Po prostu pasuję nam jak ulał.
Wcześniej praktycznie byliśmy zdecydowani na projekt bardzo podobny do Tamary (z innej pracowni) jednak część sypialna była przesunięta w stronę "ogrodu" względem części dziennej domu. Przez co salon był o kilka m2 mniejszy. Tak czy inaczej tamten projekt występował w wariancie z poddaszem użytkowym. Oczywiście jeśli administratorowi tego forum przeszkadza mój wpis to rozumiem proszę o wyedytowanie go.

Ja mam natomiast pytanie dotyczące konstrukcji dachu. W projekcie nie mam rozrysowanych wszystkich wiązarów kratowych. Z tego co widzę są rysunki tylko 2, a rodzajów jest co najmniej kilka. Myślę, że projekt powinien zawierać rysunki wszystkich wiązarów.

Ew. proszę o informację gdzie mam się zgłosić z tym pytaniem.
dodjasz

Postprzez Architekt » Śr 11 maja 2016 15:24

dodjasz,
zachodzę w głowę, dlaczego Twój wpis mógłby przeszkadzać administratorowi naszego forum :shock:
Po to jest forum żeby wymieniać opinie i zadawać pytania, a Twoje jest jak najbardziej na temat :P

Rzut więźby (A 02) zawiera informację o tym, że wiązary wykonuje wg własnych rysunków wykonawczych firma Burkietowicz.
Ponadto w tabeli na każdym rysunku znajdują się numery telefonów do naszych projektantów, którzy są do dyspozycji w kwestii informacji dotyczących projektu gotowego.
Tu, na forum czekamy też z niecierpliwością na pierwsze zdjęcia z realizacji Tamary.
Architekt
Ekspert

Postprzez dodjasz » Śr 11 maja 2016 15:33

Moje pytanie dotyczące wiązarów wzięło się stąd, że mój wykonawca zauważył brak dodatkowych rysunków.
W takim układzie skąd mogę pozyskać rysunki wszystkich wiązarów? Przecież nie koniecznie chcę korzystać z usług firmy Burkietowicz?
dodjasz

wiązary kratowe

Postprzez Architekt » Pn 16 maja 2016 10:41

Inwestor nie musi korzystać z firmy rekomendowanej w naszym projekcie.
Każda wybrana firma specjalizująca się w takiej ofercie może inaczej projektować kratownice bazując choćby na stosowanych przez siebie przekrojach elementów drewnianych, sposobach ich łączenia itp.
Dlatego niezasadne jest zamieszczanie w dokumentacji projektu budowlanego szczegółowych rysunków i zestawień.
Architekt
Ekspert

Postprzez dodjasz » Pn 16 maja 2016 14:43

Rozumiem.
Chciałbym jednak mieć rysunki wszystkich elementów konstrukcyjnych dachu. Inaczej dla mnie ten projekt nie jest kompletny. Proszę wskazać osobę do której powinienem się zgłosić w tej sprawie.
dodjasz

kontakt z projektantami

Postprzez Architekt » Pn 16 maja 2016 17:08

dodjasz,
dokumentacja zawiera informację o rozstawie i głównych wymiarach kratownic (rozpiętość, wysokość, kąt nachylenia). Zaproponowanie ich geometrii i przekrojów przy zadanych, standardowych obciążeniach z dachu jest, dla wyspecjalizowanej firmy (niekoniecznie rekomendowanej w projekcie), rutynowe, a projekt zakłada właśnie skorzystanie z takiej oferty. Jeśli wykonawca nie decyduje się na to, oznaczałoby to, że sam potrafi poradzić sobie z budową odpowiedniej konstrukcji dachu.

Architekci opracowujący projekt wymienieni są w tabelach na każdym rysunku oznaczonym A; kontakt:
tel. 48 12 295 05 57; 48 12 295 05 87
fax. 48 12 295 05 61
e-mail: architekt@archeton.pl

Pracownia konstrukcyjna (rysunki oznaczone K)
tel. 48 12 295 05 60
fax. 48 12 295 05 61
e-mail: konstrukcje@archeton.pl
Architekt
Ekspert

Postprzez dodjasz » So 06 maja 2017 22:31

Ruszyliśmy z tematem... Fundamenty wytyczone.
dodjasz

Postprzez Rofes » Wt 23 maja 2017 13:32

Ten projekt ze wszystkich wywarł na mnie najlepsze wrażenie i pewnie na ten się zdecydujemy :)
http://liczevat.pl/ksiegowa-wymiana-paska/ księgowa praca
Rofes

Postprzez dodjasz » Pn 19 cze 2017 20:57

Kilka zdjęć z realizacji.
W tym tygodniu lejemy wieniec.
Załączniki

Za ten post autor dodjasz otrzymał podziękowanie od
aszja33(Śr 07 mar 2018 12:15)
Ocena:11.11%

dodjasz

Postprzez aszja33 » Śr 07 mar 2018 12:15

dodjasz napisał(a):Kilka zdjęć z realizacji.
W tym tygodniu lejemy wieniec.

Dodjasz, na jakim jesteś etapie aktualnie? :) Można prosić o zdjęcia? :)
aszja33

Podziękował : 6 razy

{ SIMILAR_TOPICS }

Projekt TAMARA POLO
Dział: Projekty Archetonu
Autor: Architekt
Odpowiedzi: 0

Powrót do Projekty Archetonu