Projekt POD LIPĄ MAK

Realizacje, kosztorysy, technologie, opinie inwestorów, ciekawostki.

Projekt POD LIPĄ MAK

Postprzez Architekt » Pn 23 lis 2009 19:49

Projekt domu jednorodzinnego POD LIPĄ MAK. Zapraszamy do dyskusji.

Zobacz projekt domu Pod Lipą Mak
Architekt
Ekspert

Obrazy: 361
Podziękował : 217 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Re: Projekt POD LIPĄ MAK

Postprzez Kingaa » Pt 23 lut 2018 10:02

Dzień dobry, czy do projektu dostępna jest wersja bez podpiwniczenia? Jeśli nie, to gdzie razie likwidacji piwnic umieścić kocioł?
Kingaa

Obrazy: 1
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

bez piwnic

Postprzez Architekt » Pt 23 lut 2018 15:55

Kingaa,
w projekcie nie przewidziano żadnych pomieszczeń gospodarczych poza piwnicą. W sytuacji rezygnacji z podpiwniczenia ogrzewanie oparte na tradycyjnych, nieodnawialnych źródłach energii można rozwiązać jedynie w oparciu o kocioł gazowy zainstalowany w jednej z łazienek. Na tradycyjną kotłownię na paliwo stałe adaptować można pokój przy salonie.
Pompa ciepła, która bazuje na odnawialnych źródłach energii, zmieści się w schowku pod schodami lub w garażu.
Architekt
Ekspert

Postprzez Kingaa » Pt 23 lut 2018 17:27

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
Kingaa

Postprzez pawnosz » N 08 kwi 2018 17:34

Witam . Ja osobiście po badaniach gruntu zrezygnowałem z piwnicy mimo tego, że wcześniej chciałem mieć piwnicę pod całością domu. Osobiście zrezygnowałem z pokoju obok salonu celem zrobienia kotłowni. Zlikwidowane zostało wejście od strony korytarza a umieszczone od strony garażu (w celu eliminacji ewentualnego zapylenia). Będziemy stawiać 2 kominy (spalinowy i dymny) oraz 2 piony wentylacyjne (1 kotłownia i 1 do garażu) zamiast wentylacji w dachu garażu. Zrezygnowaliśmy też z przejścia z kuchni do salonu (bardziej ustawny salon). Osobiście jesteśmy na poziomi 0 i w tym tygodniu zaczynamy stawiać ściany nośne.
pawnosz

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Kingaa » Pn 16 kwi 2018 13:01

Super ze jest ktoś jeszcze :) My na razie czekamy na pozwolenie.Zmiany to przede wszystkim likwidacja piwnicy i co za tym idzie kocioł gazowy w górnej łazience, balkon w pokojach, likwidacja jednego okna w garażu. Pozdrawiam!
Kingaa

Postprzez Kingaa » Cz 27 wrz 2018 18:22

WItam serdecznie! tak prezentuje się nasz dom :) :) W chwili obecnej jest już rozszalowany i mam nadzieję wkrótce ruszymy dalej.

W związku z rychłym postępem prac (oby! :) ) Mam prośbę do Pana Architekta o radę. Ponieważ mniejsze sypialnie będą dla dzieci (2x), a jedna z sypialni jest spora 15,8m2) to pomyślałam o przesunieciu ściany miedzy sypialniami na poczet garderoby. Potrzbuję jakiejś inspiracji/rady jak sensownie kombinować z tą ścianą bo zależy mi na miejscu do przechowywania na poddaszu i trochę nie wiem, jak to ustawić/co przewidzieć, a może dać sobie spokój ;)

Będę wdzięczna za każdą sugestię. Pozdawiam
Załączniki
Kingaa

garderoba na poddaszu

Postprzez Architekt » Pt 28 wrz 2018 10:58

Nawet najmniejsza sypialnia musi mieć miejsce na szafę. Dlatego ok. 7cm za drzwiami radzę zostawić wnękę o głębokości ok. 65 cm na wbudowaną szafę (jeśli drzwi mają być w niej przesuwne to min 68 cm).
Powstałe pomieszczenie jest dość trudne do wykorzystania, bo wąskie. Można wydzielić jeszcze z niego ogólnie dostępny z przedpokoju schowek. Pozostanie zgrabna garderoba z dwoma rzędami wieszaków na ubrania i półka pod skosem dachu. Radzę dodać choćby najmniejsze okno dachowe i wentylować w suficie rurą spiro przez poddasze nieużytkowe nad dach. W garderobie będzie jasno, przyjemnie i przewiewnie, a jeśli drzwi do niej będą przepuszczały światło (całe lub częściowo przejrzyste) to do sypialni wpadnie trochę słońca z innej strony świata.
Architekt
Ekspert

Postprzez Kingaa » Pn 01 paź 2018 21:11

Bardzo serdecznie dziękuję :)
Zdjęcie z dzisiaj :D :P

Pozdrawiam!
Załączniki
Kingaa

Postprzez Einule » Wt 02 paź 2018 13:31

Ja mam dom bez podpiwniczenia i bardzo żałuję, że go nie ma. Piwnica jest w domu potrzebna.
Einule

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Kingaa » Pn 29 paź 2018 21:54

Stan Surowy Otwarty!!!
Załączniki

Za ten post autor Kingaa otrzymał podziękowanie od
Architekt(Wt 30 paź 2018 12:11)
Ocena:11.11%

Kingaa