Projekt OBEREK REX

Realizacje, kosztorysy, technologie, opinie inwestorów, ciekawostki.

Re: Projekt OBEREK REX

Postprzez aguska864 » So 28 cze 2014 18:52

Heeeeeeeeeeeejjjjjjjjjjjjjjj!
Wszem i wobec... DACH OBITY :) Na głowię się nie leje :)
Dzisiaj ostateczne pomiary okien i czekamy na realizację :)
Elektryka się robi.... Hydraulika zacznie... Przymiarki do ocieplenia... Czyli powolusiu do przodu :)
Buziaki :*
aguska864

Obrazy: 157
Podziękował : 40 razy
Otrzymał podziękowań: 116 razy

Postprzez aguska864 » Wt 08 lip 2014 23:51

:) U nas murują się ścianki na poddaszu :) Tydzień najpóźniej dwa będą okienka :) W piątek i sobotę hydraulika będzie robiona :) Jeszcze walczymy z elektryką :P jakoś nie potrafię jej porządnie zaplanować :P ajjjj
No ale calusi czas powolusiu do przodu :)
aguska864

Postprzez aguska864 » So 19 lip 2014 0:03

:lol:
Hydraulika skończona, kanaliza też :) Przymierzamy się do posadzek i ogrzewania podłogowego... Cały czas czekamy na zamówione okna... Mam nadzieję że na dnach nadjadą:) :P
aguska864

Postprzez bikej » Śr 23 lip 2014 10:33

Jak my zaczynaliśmy budowę, w necie nic nie mogliśmy znaleźć, więc większość sami decydowlaiśmy, nie było gdzie podpatrzyć.
Wy macie trochę łatwiej.
Oberek jest wporzo. My wprowadziliśmy swoje zmiany i są udane.
jakby ktoś był zainteresowany proszę pisać.
Ja mieszkam w pomorskim, niedaleko Pruszcza Gdańskiego.
Nasz oberek na żywo jest śliczny :)). Mieszkamy już 2 lata w oberku a i jeszcze mała dzidzia się pojawiła, więc teraz tylko ogród trzeba jeszcze dopieścić... a m2 jest do obrobienia. Ciągle coś w ogródku w wolnej chwili robię.
Domek to bajka. Wytrwałości życzę Wam !

Asia napisał(a):Witajcie!! o łał, nie wiedziałam że tyle nas jest - znaczy się ulubieńców Oberka :P
My teraz mamy z mężem dylemat czy OBEREK REX czy może lepszy byłby OBEREK POLO :roll:
Aguś, dzięki za super zdjęcia !! :P
P.S. też jesteśmy z okolic Gdańska - fajnie byłoby zobaczyć gdzieś oberka na żywo..
bikej

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez bikej » Śr 23 lip 2014 10:39

wrzucam adres mojej stronki z budowy :)
aktualizację muszę zrobić z 2014 roku, ale to niebawem
przy małym dziecku czasu mało, ale się postaram :)
[zaloguj się aby zobaczyć linki]
Już czas..
W zasięgu ręki twe marzenia są,
Już czas..
Dziś możesz nadać im realny ton,
Już czas..
Odnaleźć wreszcie w życiu przystań swą,
Już czas..
Poznawać radość jaką daje dom.
Już czas..
:)
bikej

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez aguska864 » Wt 29 lip 2014 21:41

Noooooo witam z powrotem bikej :)
No ja oczywiście cały czas na bieżąco śledzę Twoją stronkę... No maleństwo jest już z Wami :) Jak ostatnio pisałyśmy to jeszcze w dwupaku byłaś :) Gratuluję dzidzi kochana... :*
No ja też z pomorskiego więc też niedaleko.... :)
U nas cały czas powolutku do przodu... Etap murowania zakończony. Cały czas czekamy na okna... Mają w piątek podobno być... Zobaczymy... Jutro przyjeżdża żwir na posadzki, w czwartek styropian... Więc przez najbliższy miesiąc walczymy z oknami i posadzkami :) Nasz domek powolutku wygląda już za domkiem mieszkalnym a nie tylko Budowa i Budowa :P
aguska864

Postprzez AdamK » Śr 30 lip 2014 19:58

Bardzo ładny projekt, blisko 250m2 a dzięki betonowi komórkowemu z dociepleniem wsp przenikania ciepła dla ścian 0,16 W/m2K, zatem dom będzie tani w eksploatacji a przy obecnych cenach ogrzewania to ważna sprawa. Zatem gratulacje dla projektanta!
AdamK

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez AdamK » Śr 30 lip 2014 19:58

Bardzo ładny projekt, blisko 250m2 a dzięki betonowi komórkowemu z dociepleniem wsp przenikania ciepła dla ścian 0,16 W/m2K, zatem dom będzie tani w eksploatacji a przy obecnych cenach ogrzewania to ważna sprawa. Zatem gratulacje dla projektanta!
AdamK

Postprzez lukaszn » So 16 sie 2014 23:50

Witam. Jestem bardzo ciekaw na jakim etapie jest Twoja budowa aguska 864 ? Z dużą przyjemnością przyglądam się postępom, które pokazałaś dzieląc się zdjęciami na forum. Nie bez powodu przyglądam się Twojej budowie ponieważ w przyszłym roku zamierzam z żoną ruszyć z budową domu z tym projektem. Czy masz może jakieś sugestie ze swojej strony, którymi byś chciała się z nami podzielić, jako "starsza" stażem koleżanka ? Pozdrawiam ŁukaszN
lukaszn

Postprzez lukaszn » N 17 sie 2014 0:05

Szukam osób z okolic Wadowic, Kęt, Suchej Beskidzkiej, Oświęcimia, Kalwarii które są w trakcie budowy albo już ukończyły budowę Oberka i które chętnie pozwoliły by mi zobaczyć wyniki swojej pracy. Planuje ruszyć z budową Oberka na wiosnę przyszłego roku i chętnie zobaczyłbym jak ten dom prezentuje się w realu. Pozdrawiam ŁukaszN
lukaszn

Postprzez aguska864 » Wt 09 wrz 2014 9:19

Witam :)
U nas troszkę zmian :)
Elektryka, hydraulika skończona. Okna wstawione. Ściany na poddaszu wymurowane. Rozkładamy styropian pod posadzki. Ocieplamy budynek. W sobotę ma być robione ogrzewanie odłogowe. Rozglądamy się za piecem :P
Do przodu powolutku ale do przodu :)
aguska864

Postprzez aguska864 » Wt 23 wrz 2014 22:17

Witam :)

U nas zawitała już jesień więc sprężamy pracę aby jak najlepiej wszystko przed zimą zabezpieczyć...

Ogrzewanie podłogowe położone... Kwestia tygodnia/dwóch a posadzki będą lane... Zaczęliśmy ocieplać z zewnątrz...

Teraz poszukuję, a raczej zdecydować się nie mogę co do drzwi wejściowych głównych i do kotłowni... Można powiedzieć że etap budowania mamy za sobą a powolutku przechodzimy do etapu wykańczania i urządzania :)

Zaraz załączam zaległości zdjęciowe :)

Pozdrawiam :) :*
aguska864

Postprzez aguska864 » Wt 23 wrz 2014 22:49

Zamieszcza w mojej galerii aktualne zdjęcia naszych prac budowlanych :) Jestem dumna z mojego domku :)
aguska864

Postprzez aguska864 » Śr 01 paź 2014 21:10

Witam,

U nas etap ocieplania domku ciąg dalszy... W ciągu tygodnia będą posadzki. Drzwi wejściowe i do kotłowni zamówione... etap wyboru pieca trwa.... Na zimę wszystko będzie zabezpieczone, ocieplone, zamknięte i zmarznąć nie zmarzniemy :)

Pozdr.
aguska864

Postprzez aguska864 » Pn 13 paź 2014 22:08

Posadzki, posadzki, posadzki :)

MAMY POSADZKI :) !!!!
aguska864

Postprzez Architekt » Pt 17 kwi 2015 12:08

aguska864,
ponad pół roku bez znaku życia na forum :shock:
Czy to urządzanie mieszkania tak Cie pochłonęło? Jak wygląda Twój Oberek w wiosennym słońcu?
Architekt
Ekspert

Obrazy: 361
Podziękował : 217 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Postprzez aguska864 » So 20 cze 2015 7:40

Witam witam :)
No fakt długo mnie nie było :P Ale trochę problemów prywatnych się wkradło :(
No domek się buduje wykańcza itp... W tym roku przeprowadzka :)
Ściany na dole zrobione czekają na farbę :) Całą zimę ogrzewanie podłogowe chodziło i się sprawdziło 100% :) Piec też się spisał.
Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne zamontowane. W pranach zakup płytek do łazienki kuchni i salonu :)
Mój domek to już na prawdę domek a nie budowa... Postaram się jak najszybciej zamieścić zdjęciowe zaległości :)
Pozdrawiam :*

Za ten post autor aguska864 otrzymał podziękowanie od
Architekt(So 20 cze 2015 10:43)
Ocena:11.11%

aguska864

Postprzez Architekt » So 20 cze 2015 10:45

aguska864
Byliśmy już powaznie zaniepokojeni :cry: .
Życzymy pomyślnych, najlepszych rozwiązań w życiu i na budowie :P
I czekamy na fotki wykończonego Oberka Rex.
Architekt
Ekspert

Postprzez aguska864 » So 20 cze 2015 17:52

hej hej :)
Zamieściłam troszkę zaległości zdjęciowych :) Niestety najbardziej aktualne dopiero zrobię i zamieszczę :) Może jutro się zbiorę :) Jak wspominałam to ściany na dole gotowe czekają tylko na farbę :) Łazienka w planach aby robić :) Płytki do kuchni i salonu no i chyba na dole można by było zamieszkać :) Kwestia urządzenia ale to za czasem powolutku :)... A jak u innych :) ???
aguska864

Postprzez gusia1974 » N 21 cze 2015 11:29

Witam serdecznie,
Bardzo proszę o kilka zdjęć z wnętrza domu z zewnątrz też jak można:) My dopiero będziemy kupować działkę i chyba będziemy budować oberka polo ale one są mocno podobne. Ciekawi mnie też czy maja Państwo różne poziomy na parterze /garaż niżej?/ i jak mniej więcej kształtują się koszty SSO my będziemy budować na lubelszczyźnie. Z góry dziękuję i Pozdrawiam i owocnych prac życzę.
Agnieszka L.
gusia1974

Postprzez aguska864 » N 21 cze 2015 18:43

witam :)
gusia1974 oberek to rewelacyjny domek i z czystym sumieniem go polecam :) Co do poziomów to mam wyrównany cały parter i wejście do garażu przeniesione na hol... Wahałam się co do tego rozwiązania ale jak na razie nie żałuję i jest dobrze :) Schowek pod schodami obniżony przez co można się swobodnie po nim poruszać :) Budowa mojego oberka odbywała się systemem gospodarczym... Sami wszystko robiliśmy. Tylko cieśla szkielet dachu robił. Koszty SSO... Sprawdzę bo notowałam koszty zakupów :) A zdjęcia.... Wszystkie prace postępowe na moim oberku zamieszczone są w mojej galerii... Na dniach postaram się zamieścić jak najbardziej aktualne :)
Pozdrawiam
Aga M. :)
aguska864

Postprzez gusia1974 » Pn 22 cze 2015 19:47

Hej Agusia. Dziękuję za odpowiedź. Zdjęcia już widziałam i właśnie o taki domek mi chodzi :P -też chcemy budować metodą gospodarczą. Jeśli znajdziesz chwilę napisz o kosztach SSO bo nie mam bladego pojęcia ile to może kosztować a opinie są różne -niektóre "spędzają sen z powiek" :roll: a wycena pracowni też do niskich nie należy. Pozdrawiam 8)
gusia1974

OBEREK REX - kosztorys

Postprzez Architekt » Wt 23 cze 2015 10:37

gusia1974,
nasze kosztorysy opracowywane są wg określonych zasad dla średnich cen w kraju i z uwzględnieniem rekomendowanych w Specyfikacji Technicznej materiałów. Opinie z forum, z innych tematów, wskazują, że rzeczywiste koszty okazują się częściej niższe :P .
Architekt
Ekspert

Postprzez nico407 » Pt 13 lis 2015 23:14

Witam buduję OBEREK POLO na dzień dzisiejszy SSO 95 000 zł z robocizną i materiałami , dach kominy , okna dachowe już zamontowane , budowa systemem gospodarczym :)
nico407

Obrazy: 2
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Architekt » Wt 17 lis 2015 13:39

nico 407,
dziękujemy za zdjęcia w Galerii i :P
zapraszamy na powrót do tematu Oberek Polo :arrow: post20244.html#p20244

-- Pn 30 sty 2017 12:04 --

aguska864 napisał(a):witam :)
gusia1974 oberek to rewelacyjny domek i z czystym sumieniem go polecam :) Co do poziomów to mam wyrównany cały parter i wejście do garażu przeniesione na hol... Wahałam się co do tego rozwiązania ale jak na razie nie żałuję i jest dobrze :) Schowek pod schodami obniżony przez co można się swobodnie po nim poruszać :) Budowa mojego oberka odbywała się systemem gospodarczym... Sami wszystko robiliśmy. Tylko cieśla szkielet dachu robił. Koszty SSO... Sprawdzę bo notowałam koszty zakupów :) A zdjęcia.... Wszystkie prace postępowe na moim oberku zamieszczone są w mojej galerii... Na dniach postaram się zamieścić jak najbardziej aktualne :)
Pozdrawiam
Aga M. :)

aguska864,
brakuje nam Twoich relacji. Dom już chyba dawno gotowy. Pokażesz nam efekt końcowy?
Architekt
Ekspert

Postprzez Elegancehouse » Cz 09 lut 2017 0:08

Witam szczęśliwych Oberkowców.
Jesteśmy po zakupie Oberka Rex (w lustrzanym odbiciu) i załatwianiu dokumentów, po uzyskaniu mapki do celów projektowych spotkamy się z projektantem aby wykonać adaptację ;) Realizacja projektu k. Elbląga więc blisko co niektórych Oberkowców ;) (pozdrawiam woj. pomorskie ;) )
Czytając Wasze opisy etapów budowy, wprowadzania zmian zastanawiam się nad naszymi. Na chwilę obecną planowane zmiany to: poszerzenie budynku od strony garażu o pustaka (i tak nam się wydaje, że będzie wąski), pozbycie się komina wentylacyjnego (kuchnia, łazienka d i g) i zastąpienie go innym systemem, poszerzenie kuchni tym samym zwężenie łazienki do szerokości max. 1,5m (zrobienie z niej toalety), zamknięcie łazienki ścianką od ściany okiennej do 1 wszego słupka. Na górze natomiast powiększenie przez przeniesienie ścianki w głąb korytarza zastosowanie w łazience innego rodzaju wentylacji (z uwagi na usunięcie komina wentylacyjnego). Poza tym usunięcie balkonów i zastosowanie okien balkonowych ale niższych (ok. 0,5m od podłogi), zlikwidowanie okien dachowych od strony północnej prócz okna w łazience.
To chyba wszystkie zmiany jakie planujemy.... jednak po obejrzeniu bloga użytkownika bikej jak pamiętam, rozważamy zlikwidowanie komina systemowego w kotłowni celem zastosowania komina do piecyka gazowego.
Na razie tyle ;) pozdrawiam
Elegancehouse

Podziękował : 1 raz

Postprzez Architekt » Cz 09 lut 2017 11:46

Elegancehouse,
widać, że wiele Twoich zmian (likwidacja balkonów i rezygnacja z wentylacji grawitacyjnej) ma na celu poprawę energooszczędności Oberka Rex w związku z zaostrzeniem wskaźników od stycznia 2017r. Zabraliście się za temat profesjonalnie: okna typu porte fenetre z podwyższonym progiem są zalecane, podobnie jak rekuperacja, którą chyba planujecie?
Nie bardzo rozumiem, co z kominem w kotłowni. Jest on właśnie zaprojektowany dla kotła gazowego.
Zainteresowanym rodzina Oberka przypominam, że pojawił się właśnie zaktualizowana do nowych przepisów wersja projektu matki - Oberka.
http://www.archeton.pl/projekt-domu-obe ... opisogolny

Za ten post autor Architekt otrzymał podziękowanie od
Elegancehouse(Pn 13 lut 2017 18:53)
Ocena:11.11%

Architekt
Ekspert

Postprzez Adamila021 » Pn 13 lut 2017 14:43

Zakochałam sie w tym projekcie!
Adamila021

Postprzez Elegancehouse » Pn 19 lut 2018 23:18

Praca wrze przy naszym Oberku. Zmiany jakich dokonaliśmy są następujące: powiększenie kuchni o powierzchnię łazienki, toaleta przeniesiona pod schody zmniejszenie kotłowni, zlikwidowanie komina wentylacyjnego (z uwagi na planowaną rekuperację) przy takich zmianach warto zadbać o doprowadzenie hydrauliki pod schody ;) u góry kosmetyka
Załączniki
Elegancehouse

Podziękował : 1 raz

Poprzednia strona

Powrót do Projekty Archetonu