Projekt MAJKA

Realizacje, kosztorysy, technologie, opinie inwestorów, ciekawostki.

Re: Projekt MAJKA

Postprzez panga13 » Cz 30 sty 2014 23:44

Witajcie, my też mieszkamy 2 lata-Kraków, rzeczywiście kostka przed domem i na tarasie się sprawdza, nikt zębów sobie nie wybije jak na płytkach.My mamy kominek narożny i żadnego rozprowadzenia i daje radę, grzaliśmy kominkiem od pażdziernika do połowy grudnia, a ciepełko samo leciało do góry----przez duże wejście do salonu, szkoda kasy na jakiekolwiek rozprowadzenie według nas, a mieliśmy 21-22-23 stopnie na dole , czasami więcej, a na górze o dwa stopnie mniej.Jedyne co mnie dobija w Majce, to mała kuchnia, a właściwie brak ,dlatego w kotłowni jest druga podręczna - w której jest cały bałagan, jest tam też wanna i pralka -taki misz masz-ogólnie ok, ale budujac 2 raz postawiłabym na projekt z duuuuużżą kuchnia i osobną garderobą,lub tak zagospodarować, aby garderoba była z jednego pokoju.Miałam upatrzony inny projekt,idealny,,,ale coś mnie podkusiło- tamten był parterowy dlatego postawiłam na Majkę.Został nam tylko ogród do zrobienia i kotłownia/płytki i mebelki.Pozdrawiam wszystkich

Za ten post autor panga13 otrzymał podziękowanie od
Agnieszka100(Pn 03 lut 2014 14:26)
Ocena:11.11%

panga13

Obrazy: 48
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postprzez panga13 » Cz 30 sty 2014 23:53

Jeszcze coś, gdybym miała wybór 2 raz nie robiłabym okien dachowych, a zrobiłabym obok balkonowych normalne w ścianie, dachowe to przekleństwo, umyje , a zaraz brudne, a umyć niełatwo.Proponuje zrobić zsyp na ubrania, z łazienki lecą do kotłowni gdzie ma pralkę, to super rozwiązanie,zdjęcia w moim albumie 8)
panga13

Obrazy: 48
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postprzez pestka » Pt 31 sty 2014 12:54

Jeszcze coś, gdybym miała wybór 2 raz nie robiłabym okien dachowych, a zrobiłabym obok balkonowych normalne w ścianie, dachowe to przekleństwo, umyje , a zaraz brudne, a umyć niełatwo.

święta racja :lol: mycie okien dachowych to jakaś masakra.Całe szczęście ja mam tylko w łazience a i tak problem , bo zaraz po wymyciu jest brudne- szczególnie jak palisz groszkiem, okno jest blisko komina i wszystko na nim osiada.Jak dosypie śniegu to ciemno i nie ma jak odśnieżyć :oops: żałuję ,że w łazience nie mam takiego trókąta jak w pokoju i byłby spokój.
co do kuchni to moja mi wystarcza-ale ja ją zamknęłam dzięki czemu mam meble na trzech ścianach i mi wystarcza , no i z salonu nie widać bałaganu :lol:
pestka

Obrazy: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez Agnieszka100 » So 08 lut 2014 8:06

Witam wszystkich! proszę o podpowiedź tym razem chodzi o odkurzacz centralny. Za zrobienie samej instalacji ( 3 gniazda i 2 szufelki) życzy sobie 1900 zł z materiałem, nie znam się na tym ale wydaje mi się, że to bardzo drogo. Jeszcze jedno może ktoś niedawno ocieplał strych i pamięta ile to kosztowało u mnie wełna 15 + 10 i dodatkowo na strychu między krokwiami 10 cm, przypomnę że ja sama nie buduję kupuję ten dom od dewelopera i to on ma projekt a mnie informuje, że w projekcie ocieplenie to 18 cm jak chcę więcej to dopłata, zgodziłam się bo chcę żeby było ciepło, ale zastanawiam się czy trochę mnie nie naciągają.
Agnieszka100

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez modz84 » So 08 lut 2014 14:43

Z tym zsypem fajny pomysł! Ale ja mam pralkę w łazience na dole.
modz84

Otrzymał podziękowań: 14 razy

Postprzez miksar » So 08 lut 2014 19:05

Witam

SPRZEDAM NOWY DOM MAJKA SOLO Z GARAŻEM DWUSTANOWISKOWYM Z ODBIOREM TECHNICZNYM 2013r.

ZGIERZ - WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE

[zaloguj się aby zobaczyć linki]

ZAPRASZAM
Załączniki
miksar

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Agnieszka100 » Wt 11 lut 2014 12:20

Mam pytanie do Architekta. w moim projekcie jest odeskowanie dachu mój deweloper tego nie zrobił położono folie i łaty i do tego przymocowano blachę, na pewno na tym zaoszczędził chociaż mówi że nie, wiadomo o co chodzi. Proszę mi powiedzieć jak to powinno być prawidłowo i dobrze.Jeszcze jedno na tzw . chudziaku powinna być izolacja na czym to polega czy to jest papa ,gdyż obawiam się że położą najtańszą folię i to będzie ta izolacja i jaki styropian na posadzkę bo w projekcie jest wełna ale na pewno będzie styropian bo tańszy.
Agnieszka100

Postprzez Architekt » Wt 11 lut 2014 12:52

Agnieszka100 napisał(a):.... Jeszcze jedno może ktoś niedawno ocieplał strych i pamięta ile to kosztowało u mnie wełna 15 + 10 i dodatkowo na strychu między krokwiami 10 cm, przypomnę że ja sama nie buduję kupuję ten dom od dewelopera i to on ma projekt a mnie informuje, że w projekcie ocieplenie to 18 cm jak chcę więcej to dopłata, zgodziłam się bo chcę żeby było ciepło, ale zastanawiam się czy trochę mnie nie naciągają.

Agnieszka 100
Deweloper Cię nie naciąga. Majka jest projektem, który powstał jakiś czas temu, a wymogi co do ciepłochronności nowo powstałych budynków ciągle rosną i będą rosnąć jeszcze dwukrotnie do 2021roku. Zapłacisz mniej za ogrzewanie przez długie dziesiątki lat :P
Zgodnie z opisem warstw w naszym opisie technicznym:
- "W wypadku nie wykonywania pełnego deskowania połaci dachowej należy zastosować wiatrownice (np. naciąg z taśmy perforowanej BMF)" i zapewne to wykonał deweloper.
- izolacja przeciwwilgociowa na podbudowie posadzki na gruncie powinna być wykonana z powłok asfaltowych, pap asfaltowych, folii PCV lub PE.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 353
Podziękował : 213 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Postprzez pestka » Śr 12 lut 2014 9:56

w moim projekcie jest odeskowanie dachu mój deweloper tego nie zrobił położono folie i łaty i do tego przymocowano blachę, na pewno na tym zaoszczędził chociaż mówi że nie, wiadomo o co chodzi.

AGA, z punktu widzenia technicznego jest ok - my też nie deskowaliśmy dachu( mamy dachówkę ceramiczną wiec już nie chcieliśmy dociążać dachu)- ale z praktyki jeżeli dobrze rozumiem masz pokrycie z blachy to deskowanie bardzo by wyciszyło hałasy , które powstają przy pokryciu blachą.Ponadto dachówka jest jednak sporo grubsza i lepiej izoluje wiec bardzo ważne będzie ocieplenie skosów by było cicho i ciepło.Wiem co mówię my mieliśmy sypialnię w tym pokoju obok łazienki i teraz przenieśliśmy nad garaż bo jak padał deszcz to kapanie o blachę na kominie doprowadzało mnie w nocy od szału i nie dało się spać :oops: Teraz mam cicho...
pestka

Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez Agnieszka100 » Cz 13 lut 2014 13:32

Pytanie do architekta. Na jakiej wysokości według projektu jest ściana kolankowa u mnie miała być ta ściana podwyższona o 1 pustak czyli o 24 cm tyle chyba ma pustak. Jaką wysokość powinna mieć ta ściana od podłogi do skosu po wykonaniu już wszystkich prac wykończeniowych.
Agnieszka100

MAJKA - wysokość ścianki kolankowej

Postprzez Architekt » Pt 14 lut 2014 10:37

Wysokość ścianki kolankowej w Majce (ściana z gazobetonu, wys. bloczka 20cm) to 0,9m.
Informacje te zawiera zakładka Specyfikacja techniczna na stronie z prezentacja projektu oraz sama dokumentacja (przekroje, opis techniczny).
Architekt
Ekspert

ocieplenie podłogi na gruncie

Postprzez Instalacje » Pt 14 lut 2014 10:40

Agnieszka100 napisał(a):Mam pytanie ...i jaki styropian na posadzkę bo w projekcie jest wełna ale na pewno będzie styropian bo tańszy.

Odnośnie izolacji podłogi: Projekt przewiduje na chudym betonie położenie izolacji przeciwwilgociowej ( folii) i na tym styropian twardy- 4 cm. Ale, jak wyjaśniał kwestie ciepłochronności ARCHITEKT, normy dotyczące ocieplenia budynku zmieniają się . Warto więc zdecydowanie docieplić podłogę. Proponuję zamiast 4 dać 8 cm styropianu lub wełny ( to już nie ma większego znaczenia), ale tu ważne są parametry przepuszczalności cieplnej zastosowanego materiału. Zarówno wełna jak i styropian powinny mieć ten współczynnik jak najlepszy ( jak najniższa wartość) w granicach l = 0,035 W/m K czy nawet 0,031 W/m K. Dodatkowo można dodać jeszcze ocieplenie pod chudym betonem, i tam proponuję 5 cm styropianu ekstrudowanego o współczynniku l = 0,035 W/m K . Tym bardziej należałoby dodać tę warstwę, jeśli nie byłoby możliwości zwiększenia grubości ocieplenia pod wylewką. Zastosowanie dodatkowego ocieplenia z pewnością wpłynie na zmniejszenie zużycia paliwa na ogrzanie domu, a więc mniejsze koszty eksploatacyjne, ale również na komfort użytkowania.
Instalacje
Ekspert

Otrzymał podziękowań: 57 razy

Postprzez modz84 » Pt 21 lut 2014 12:57

My właśnie jesteśmy na tym etapie, mamy ułożone 8 cm styropianu pod wylewką. Z tym, że fachowiec doradził nam 5cm+3cm zamiast jednej ósemki.
modz84

Otrzymał podziękowań: 14 razy

Postprzez paranienormalni » Śr 12 mar 2014 5:55

Witamy nowych i starych forumowiczów, po odzyskaniu hasła tradycyjnie kilka zdjęć z realizacji projektu Mai. Dla przypomnienia, mieszkamy w niej od lipca 2011, a w tym czasie dokonaliśmy już kilku kosmetycznych zmian - meble w jadalni i płytki w kuchni, a także tych większych - odjęcie garażu i jego budowa już jako wolno-stojącego.

Inwestycje rozpoczęliśmy dopiero w tym roku i jest to garaż (prawie) jak w oryginale projektu:
- 1 stanowiskowy

- dodatkowo z pomieszczeniami gospodarczymi (zlikwidowane 2 stanowisko), które mają służyć za altanę ogrodową, jak i "graciarnię":

Stan surowy zamknięty (dł. 6.75m i szer. 7m) bez bramy, drzwi i okien (5 szt.) wyceniono nam na kwotę ok. 36 tys zł. Ten tydzień powinniśmy zakryć garaż, w razie jakichkolwiek pytań o dokładną wycenę i czy warto wybrać projekt Majka Solo (my rozpoczęliśmy budowę przed jego powstaniem), śmiało do nas pisać. Wkrótce więcej zdjęć.

Pozdrawiamy
paranienormalni

Postprzez finko » Pn 24 mar 2014 16:37

Chciałbym zobaczyć więcej zdjęć, wchodzę na ten portal, gdzie je zamieściliście i nie mogę zobaczyć... Może warto zainwestować w serwer dla firm i wrzucać tam fotki? Przyciągnie to więcej ludzi i będzie bardziej profesjonalne.
finko

albumy ze zdjęciami

Postprzez Architekt » Pn 24 mar 2014 16:52

Nasi Inwestorzy umieszczają zdjęcia na różnych portalach, czasem ze skutkiem, o jakim pisze finko.
Przypominamy więc co jakiś czas i w różnych tematach forum, że do dyspozycji jest nasza Galeria Forum Archetonu, która dysponuje własnym serwerem. U nas zawsze obejrzycie realizacje projektów Archetonu.
Ci z inwestorów, którzy maja tam swoje albumy mogliby jeszcze opisywać je nazwami odpowiedniego projektu :idea: , co ułatwiłoby :roll: przeszukiwanie Galerii osobom zainteresowanym konkretnym domem.
Architekt
Ekspert

Postprzez budowa_wroc » Śr 02 kwi 2014 9:39

Czy ma ktoś dom z rodziny MAJEK z podówjnym garażem i zechce się pochwalić zdjęciami? :)
budowa_wroc

MAJKA - z podwójnym garażem

Postprzez Architekt » Śr 02 kwi 2014 10:43

Zdjęcie Majki z podwójnym garażem umieszczone jest kilka postów wyżej :P.
Architekt
Ekspert

Postprzez budowa_wroc » Śr 02 kwi 2014 12:04

Tak wiem, ale szukam jeszcze innych inspiracji :)
budowa_wroc

Postprzez Asieńka78 » Pn 14 kwi 2014 19:19

Witam
Właśnie jesteśmy na etapie wyboru okien do Majeczki i nie wiemy jakie będą dobre w przyzwoitej cenie. Czy ktoś mógłby coś na ten temat podpowiedzieć. Będę bardzo wdzięczna.
Asieńka78

Obrazy: 10
Podziękował : 2 razy

Postprzez titus01 » So 19 kwi 2014 23:47

Asieńka78

Polecam okna pięciokomorowe,ale z trzema szybami,są tańsze od sześcio czy siedmiokomorowych,ale dzięki temu że są trzy szyby mają te same właściowości.
My takie mamy i bardzo polecam,pamiętam,że ktoś na forum też takie montował.

Za ten post autor titus01 otrzymał podziękowanie od
Asieńka78(Pn 21 kwi 2014 20:42)

titus01

Obrazy: 2
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Postprzez Agnieszka100 » Pn 26 maja 2014 13:06

Witam Wszystkich . Mam pytanie odnośnie wentylacji jak to powinno wyglądać na poddaszu na dole są kratki wentylacyjne w kominach a na górze tylko w łazience a co z pozostałymi pomieszczeniami?
Agnieszka100

MAJKA - wentylacja

Postprzez Architekt » Pn 26 maja 2014 16:29

Agnieszka100,
otwory wentylacyjne na parterze są we wszystkich pomieszczeniach, bo są to akurat takie pomieszczenia, które tego wymagają: kuchnia, toaleta, kotłownia, pokój dzienny z kominkiem.
Sypialnie nie wymagają wentylacji bezpośredniej, zużyte powietrze usuwane jest pośrednio - przez łazienkę.
Można wybudować komin w każdej sypialni ( albo np. kanał z rury spiro pod sufitu), ale powoduje to duże straty ciepła - takich rozwiązań nie stosujemy. Można postawić na wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła (rekuperacją).
Architekt
Ekspert

Postprzez hormonisko » Wt 27 maja 2014 11:18

Siemka Majkowicze 8)

Przepraszam że tak długo nie zaglądałem ale jak zwykle brak czasu :) Poniżej prezentuje zdjęcia z realizacji zadaszonego tarasu. Planowany był przezroczysty ale wyszło na ciemno z blacho dachówką :lol: Ludziska ... ten taras był czystą niewiadoma ale okazał się strzałem w dziesiątkę. Polecam każdemu kto narzeka na nadmierne nasłonecznianie się domu (taras od południa) ... o walorach rekreacyjnych nie wspominając (codziennie kolacja na tarasie) 8) Największą obawą był fakt czy nie zepsuje się pięknej bryły Majki ale na zdjęciach sami możecie to ocenić ... bo w moim przekonaniu domek nabrał dodatkowego ciepła 8) O tym że nie leje na taras nie wspominając ...

Pozdrawiam serdecznie i życzę abyście byli zadowoleni ze swoich domków tak jak ja :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za ten post autor hormonisko otrzymał podziękowanie od
iro79(Wt 24 mar 2015 0:02)

hormonisko

Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez hormonisko » Wt 27 maja 2014 11:48

Zapomniałem dodać: takie porównanie na koniec

Przed:

Obrazek

Po:

Obrazek

Za ten post autor hormonisko otrzymał podziękowanie od
stasia711(Pn 21 lip 2014 9:52)

hormonisko

Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez KaJU » N 01 cze 2014 6:53

Chyba wszystkich zamurowało z wrażenia, bo taka cisza. Dobry znak, zazdroszczą. :lol: Bardzo fajna Majka, rzadko spotykana piękność, nie udziwniona, nie zmienione proporcje, wszystkie ozdobniki ze smaczkiem. A najważniejsze wg projektu. W tych udziwnieniach najgorzej wyglądają podniesione ściany kolankowe. Jak wykończę swoją Majkę ( a może to ona mnie wykończy, przynajmniej finansowo :roll: ) to też się pochwalę na forum.Też jest wg projektu, jedyna zmiana to w salonie od strony północnej drzwi tarasowe zamienione są na okno. Pozdrówka dla wszystkich Majkowiczów i wytrwałości finansowej. 8)
KaJU

Postprzez Danus072 » N 22 cze 2014 18:15

Witam!
Mam do was pytanie ;)
Czy robił ktoś na swojej Majce strop teriva ? Ile mniej więcej wyniósł jego koszt ? Pamiętacie ?
pozdrawiam wszystkich Majkowiczów!
Danus072

Postprzez Agnieszka100 » Wt 22 lip 2014 12:38

pytanie do Architekta , czy w projekcie jest przewidziana instalacja odgromowa?, u mnie nie zrobili podobno nie ma takiej potrzeby, po drugie czy w kotłowni piec z zasobnikiem na ekogroszek powinien być wlot powietrza z zewnątrz i jak to powinno wyglądać, po trzecie jaki kabel przewiduje projekt w instalacji elektrycznej Majka DUO ponieważ deweloper nie chce pokazać projektu.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Agnieszka100

Projekt MAJKA - Majka Duo

Postprzez Architekt » Pt 25 lip 2014 9:34

Informacje nt. projektu gotowego MAJKA DUO umieszczamy w temacie MAJKA DUO.
Architekt
Ekspert

Postprzez paranienormalni » Śr 30 lip 2014 4:41

hej forumowicze,
u nas prace wciąż idą naprzód, teraz czekamy na wstawienie bramy garażowej i dalsze prace dookoła naszej Mai "solo", zdjęcia poniżej i zachęcamy Was do wstawiania swoich:

Majka z garażem 1 stanowiskowym:

Garaż - pojemność: 2 auta wzdłuż + 3 oddzielne pomieszczenia gospodarcze:

[zaloguj się aby zobaczyć linki] ;

w tym roku jeszcze przed nami kostka brukowa i front płotu, na chwilę obecną założyliśmy dookoła siatkę.

Pzdr.
paranienormalni

Postprzez Danus072 » Cz 28 sie 2014 19:46

Mam do Was pytanie Majkowicze!
Czy ktoś z was ma w swojej Majce strop teriva ? Interesuje mnie ile potrzeba kubików betonu do zalania takiego stropu, bez pokoju nad garażem ?
Danus072

Postprzez ANDZIA03 » Pn 27 paź 2014 22:24

witajcie wszyscy , kupe czasu mineło , pamięta mnie ktoś jescze???
Hormonisko mąz mnie namawia na patio od początku , i byłam nie ugięta że nie i nie ale jak zobaczyłam to twoje to zmieniłam zdanie , super pomył , dzieki że mogłam zobaczyc to jak wygląda na naszej Majce patio ;) nie umiałam sobie tego wyobrazić , bałam sie że to zepsuje wygląd ogólny ale myliłam się niesamowicie, normalnie pasuje do niej jak ulał ;)
Mam troche zaległości poczytam i wracam ;) trzymajcie sie cieplutko :)
ANDZIA03

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez justyskaa1985 » Wt 28 paź 2014 20:44

Witam.
Czytam to forum od ok. 2 lat, zachwycam się Waszymi domkami. Ja zdecydowałam się na maleńką wersję Majki - Majkę Mini. Nasza Majeczka na dzień dzisiejszy wygląda tak :)
Załączniki
justyskaa1985

Postprzez Architekt » Śr 29 paź 2014 11:29

justyskaa1985,
ślicznie wygląda Twoja Majka, ale pokaż ją też w temacie Majka Mini :arrow:
post18661.html#p18661. A najlepiej załóż album w Galerii :P.
Architekt
Ekspert

Postprzez Danus072 » Pt 26 gru 2014 18:54

Nasza Majka zimą :)
Załączniki
Danus072

Postprzez paranienormalni » Śr 04 lut 2015 18:39

Witam, poniżej link do naszej galerii, stan na STYCZEŃ 2015:

Co dalej na ten rok? Położenie struktury akrylowej obu budynkach, "uzupełnienie" frontu płotu o furtkę, bramę i przęsła, a także zagospodarowanie terenu za głównym budynkiem, m.in. skucie betonowej płyty tarasowej i położenie w jej miejscu kostki.

Pozdrawiamy
paranienormalni

Postprzez Danus072 » Pt 20 lut 2015 10:45

A u nas posadzki wylane, dziś idziemy porysować na ścianach kontakty i od poniedziałku wchodzi elektryk ;)))
Danus072

Postprzez olwit11 » Pt 20 lut 2015 14:32

witam !!!

Po raz pierwszy na forum, kupiliśmy z mężem MAJKĘ MINI w stanie surowym w dobrej cenie i dobrej dla nas lokalizacji. Powiem szczerze wszystko jest w miarę ok tylko przeraża mnie mała kuchnia w ogóle nie mam pomysłu na nią. Może ktoś ma już kuchnię kompletną i dałby jakąś ściągę, ale dla wersji mini. pozdrawiam
olwit11

Re: Projekt MAJKA ale MINI

Postprzez Architekt » Pt 20 lut 2015 17:55

olwit11,
kuchnia w projekcie domu Majka Mini jest o 0,7 m2 :!: większa niż w Majce, a pokazana na stronie z prezentacją projektu aranżacja jest na prawdę ustawna i praktyczna.
Zajrzyj do też do tematu Majka Mini i do Galerii - Albumów inwestorów domów wg projektów z Rodziny Majki.
Zdjęcie urządzonej kuchni znajdziesz też na str. 68 tego forum. Przejrzyj pozostałe strony - trochę szkoda, że wielu inwestorów Majki założyło albumy na innych portalach - udostępniają tylko linki, które nie zawsze działają :|. Mamy nadzieję, że swoją kuchnię pokażesz w przyszłości w Galerii Forum Archetonu :P
Architekt
Ekspert

Postprzez Danus072 » N 22 lut 2015 23:47

Witam!
Czy tynkowaliście wszystkie pomieszczenia ? Czy te w których na całych ścianach będą płytki zostawialiście bez tynków tak jak np. łazienka czy kotłownia ?
pozdrawiam ;)
Danus072

Postprzez justyskaa1985 » So 21 mar 2015 21:00

Witam się po dłuższej nieobecności:) Niestety mało Was tutaj się udziela, w temacie Majka Mini nie ma już chyba nikogo także pozostaję tutaj:)
Jesteśmy na etapie tynkowania wewnątrz. Tak wygląda nasz domek w SSZ. :)
Załączniki
justyskaa1985

Postprzez justyskaa1985 » So 21 mar 2015 21:01

Danus072, my tynkujemy wszystko :)
justyskaa1985

Postprzez iro79 » Wt 24 mar 2015 0:14

Witajcie
Ja również zajrzałem tu ostatni raz bardzo dawno temu. Widzę że Hormonisko zadaszył taras. Wygląda to fajnie i nawet pasuje.
Ja bardziej myślałem nad markizą, którą można zwinąć - bo słońce zimą i wiosną wpadające prze okna w wykuszu i drzwi tarasowe do salonu jest bezcenne. Zadaszenie nad tarasem trochę to ogranicza. Latem super ale zimą i wiosną? Wygląda naprawdę super, gratuluję pomysłu i wykonania.
iro79

Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Postprzez Ipudovom » Wt 24 mar 2015 11:35

A jak wygląda sprawa z ocieplaniem fundamentów? jakie najlepsze stosować do tego produkty?

-------------------------------------------------------------------
http://www.planujemypodroz.com.pl/
Ipudovom

Postprzez Danus072 » Wt 31 mar 2015 12:08

Dzięki, płytkarz też powiedział że musi być tynkowane wszędzie bo płytki się poodparzają.. ;) a tego zdecydowanie nie chcemy ;)
Danus072

Postprzez Agnieszka100 » Wt 12 maja 2015 11:25

Witam
Może ktoś podpowie mi jaka może być przyczyna tego, że w pokoju w którym jest okno dachowe jest bardzo głośno słychać wszystko z zewnątrz jakby było otwarte, kilka razy już wstawałam w nocy żeby sprawdzić czy jest zamknięte, dodam że są to okna ROTO z kołnierzem, ktoś mi powiedział że może to być źle zamontowany kołnierz, okno posiada również wlot powietrza może to dlatego ale nie ma znaczenia czy wlot jet zamknięty czy otwarty.
Agnieszka100

okno dachowe

Postprzez Konstruktor » Wt 12 maja 2015 13:49

Agnieszka 100,
możesz skontaktować się z producentem okna przez sieć doradców technicznych :arrow: [zaloguj się aby zobaczyć linki] i podając dokładny model okna spróbować wyjaśnić swój problem.
Konstruktor
Ekspert

Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postprzez lutkowa » Śr 16 wrz 2015 13:52

witam poszukuję zdjęć elewacji z szarymi elementami projekt maja/ majka lub ich odmiany
lutkowa

Postprzez titus01 » So 10 paź 2015 22:27

Witam.
Ile jest m2 zewnetrznych scian w majce,bez okien i drzwi.
titus01

Otrzymał podziękowań: 22 razy

Postprzez Architekt » Pn 12 paź 2015 10:39

titus1
na stronie z prezentacją projektu, w zakładce Specyfikacja techniczna zamieszczamy informacje o powierzchni ścian i dotyczy to właśnie powierzchni bez otworów.
Architekt
Ekspert

Poprzednia stronaNastępna strona

{ SIMILAR_TOPICS }

Projekt MAJKA TWIST
Dział: Projekty Archetonu
Autor: Architekt
Odpowiedzi: 166

Projekt MAJKA TETA