Projekt MAJA REX

Realizacje, kosztorysy, technologie, opinie inwestorów, ciekawostki.

Re: Projekt MAJA REX

Postprzez magenta » So 14 kwi 2012 13:32

Marzenka, jak myślisz czy zrezygnowanie z okna w kuchni bardzo przyciemniło by kuchnie? Są okna w wykuszu no i światło z salonu, jak myślisz?
magenta

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Postprzez ruda gosia » So 14 kwi 2012 22:47

Witam ponownie ;)

Do Architekt-
dzieki sliczne za szybka odpowiedz i z gory przepraszam za kolejnych kilka pytan :D
Jak pisalam wczesniej,bedziemy zainteresowani projektem Maja Rex w tech szkielet drewniany i chcielibysmy,aby wejscie do kuchni bylo bezposrednio z holu(tak jak w tech murowanej) oraz chcielibysmy zlikwidowac drzwi balkonowe(wschodnie) i zamiast drzwi wstawic okno(tak jak w maja-tech szkielet drew)-czy taka ewentualnosc jest mozliwa?
Czy ponizsze zmiany,ktore chcielibysmy wprowadzic to zmiany w projekcie?
1)przeniesienie kominka na sciane odgradzajaca kuchnie od salonu;
2)przesuniecie drzwi przejsciowych z garazu do skladzika,maksymalnie w prawo,w strone kotlowni;
3)na projekcie schody na polpietrze zakracaja,a my chcielibysmy zrobic plaski podest;
Z gory dziekuje i pozdrawiam ;)
ruda gosia

Otrzymał podziękowań: 25 razy

prosba o info odnosnie ogrzewania ekogroszkiem ;)

Postprzez ruda gosia » So 14 kwi 2012 22:58

Marzena1
super zdjecia,super mieszkanie i kilka pomyslow godnych podpatrzenia!!Mojemu mezowi wpadla w oko................ sciana tv ;)
Gratulujemy i Tobie i wszystkim Majowiczom i zyczymy powodzenia;)

My jak na razie- wybralismy projekt i........ dluga droga przed nami,ale malymi kroczkami.... (k)roczek po (k)roczku... ;)
ruda gosia

Otrzymał podziękowań: 25 razy

Postprzez Marzena1 » Pn 16 kwi 2012 7:48

witam
magenta jeśli nie stawiacie ściany pomiędzy kuchnią a salonem to rezygnacja z okna w kuchni raczej nie przyciemni tego pomieszczenia, są oka w wykuszu w salonie i jedno duże pomiędzy salonem a kuchnią i jest naprawde jasno, a napewno zyskasz dużo ściany do wykorzystania na mebelki. Kwestia tylko wizualizacji z zewnątrz, jak będzie to wyglądać.
pozdrawiam
Marzena1

Obrazy: 0
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Postprzez Architekt » Pn 16 kwi 2012 9:57

ruda gosia napisał(a):Witam ponownie ;)

Do Architekt-
dzieki sliczne za szybka odpowiedz i z gory przepraszam za kolejnych kilka pytan :D
Jak pisalam wczesniej,bedziemy zainteresowani projektem Maja Rex w tech szkielet drewniany i chcielibysmy,aby wejscie do kuchni bylo bezposrednio z holu(tak jak w tech murowanej) oraz chcielibysmy zlikwidowac drzwi balkonowe(wschodnie) i zamiast drzwi wstawic okno(tak jak w maja-tech szkielet drew)-czy taka ewentualnosc jest mozliwa?
Czy ponizsze zmiany,ktore chcielibysmy wprowadzic to zmiany w projekcie?
1)przeniesienie kominka na sciane odgradzajaca kuchnie od salonu;
2)przesuniecie drzwi przejsciowych z garazu do skladzika,maksymalnie w prawo,w strone kotlowni;
3)na projekcie schody na polpietrze zakracaja,a my chcielibysmy zrobic plaski podest;
Z gory dziekuje i pozdrawiam ;)

Prawie wszystkie zmiany, wymienione przez ruda gosia są możliwe do wprowadzenia w projekcie, zarówno w technologii murowanej jak i przy adaptacji projektu do technologii szkieletu drewnianego.
Zlikwidowanie „zakrętu” w głównym biegu klatki schodowej wymagałoby znalezienia na zlikwidowane stopnie miejsca. A miejsca nie ma, chyba, żeby poszerzyć cały budynek o ok. 60cm. Właśnie z uwagi na oszczędność miejsca projektuje się schody zabiegowe. Można by próbować „przerzucić” trzy stopnie do drugiego biegu, ale to pociąga za sobą szereg konsekwencji w postaci zmian poziomów garażu, stropu nad garażem i półpiętra. Nakład pracy projektowej związany z wprowadzeniem tej zmiany jest na tyle spory, że warto jednak pozostać przy oryginalnym rozwiązaniu, tym bardziej, że zabiegowe są tylko trzy stopnie.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 361
Podziękował : 217 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Postprzez magenta » Pn 16 kwi 2012 14:41

Dzięki, Marzena mam już pomysł na elewacje która odciągnie uwagę od brakującego okna. Szczerze mówiąc planuje nawet zamurowanie drzwi do kuchni - bardzo zależy mi na powiększeniu kuchni, będzie otwarta na salon mam nadzieję że zmiany wyjdą mi na dobre :)
magenta

Postprzez Marzena1 » Wt 17 kwi 2012 12:20

magenta zastanów się na likwiadacją tych drzwi do kuchni sa bardzo funkcjonalne wszystkie zakupy będziesz musiała nosić do okoła tak samo z np wyjsciem z kuchni oby otworzyć drzwi zew tez do okoła te drzwi bardzo sie przydają i ułatwiaja poruszanie sie po domu ;)
Marzena1

Postprzez mania29el » Wt 17 kwi 2012 15:39

Mam pytanie do architekta.
Czy mury w tym projekcie można zrobić np. z suporeksu? Tak doradził mi wykonawca. Jeżeli tak to czy takie zmiany wymagają jakiegoś pozwolenia?
mania29el

Otrzymał podziękowań: 13 razy

Postprzez Architekt » Wt 17 kwi 2012 16:03

Maja Rex zaprojektowana jest z bloczków Ytong, które są rodzajem gazobetonu czyli betonu komórkowego lub suporexu. Wszystkie nazwy dotyczą tego samego materiału. Jednak produkty konkretnych wytwórców różnią się m.in. właściwościami ciepłochronnymi, wytrzymałością. Materiały w projektach gotowych można stosować zamiennie pod warunkiem, że nie ustępują one w tych właściwościach materiałom przyjętym w obliczeniach konstrukcyjnych i instalacji c.o. Zmiana nie wymaga zgody autora projektu, ale musi być nadzorowana przez uprawnionego projektanta i odnotowana w dokumentacji budowy.
O zmianach w projekcie piszemy tu: http://www.archeton.pl/zmiany-w-projekcie
Architekt
Ekspert

Postprzez magenta » Śr 18 kwi 2012 10:47

Marzena dzięki za radę, z tym otwarciem drzwi to faktycznie mnie przekonujesz, ale mam wrażenie że nie pomieszczę się w tej kuchni z tym całym sprzętem tak żeby było wygodnie.
pozdrawiam
magenta

Postprzez magenta » Pt 18 maja 2012 9:19

Marzena, jaki wymiar okna masz w kuchni?
magenta

Postprzez Marzena1 » Pt 18 maja 2012 20:30

otwor byl 120x120 w tej chwili to jest jakieś wys 110 x 114 szer
Marzena1

Postprzez agawa80 » Pn 20 sie 2012 16:11

cze. marzena mam pytanie co do plytek, poniewaz bardzo ładnie wyglądają u ciebie. czy ten poler łatwo sie utrzymuje w czystości?czy po myciu nie zostaja smugi???i czy bardzo śliska jest mokra podloga , bo mam dzieci i zależy mi zeby było bezpiecznie. zastanawiam sie również nad półpolerem - affron z parady ża, i tu pytanie do tomaszsto, jak u ciebie sprawują sie te płytki???9bo to affron??)naczytrałam sie onich negatywnych opini , jak jak zajdą brudem to nie da sie tego wymyć wogóle , i nie wiem ile w tym prawdy, . jestes zadowolony????
bardzo macie fajnie urządzone domki, super naprawde.
agawa80

Otrzymał podziękowań: 35 razy

Postprzez tomaszsto1 » Wt 21 sie 2012 12:35

Witam!
Agawa80 tak to affron. U nas przy dwójce małych dzieci uwazamy ze to dobry wybór :). Przy tej kolorystyce płytki oraz struktorze (półpoleru) nie znac jest każdego najmneijszego "brudu":). Jeśli chodzi o utrzymanie czystosci i mycie tych płytek to wszystko jest w normie. Nie zaposerwowaliśmy żadnego "zachodzenia" brudem a co by za tym szło uciązliwego zmywania. Jedno tylko ostrzezenie co do tej płytki - gdyby tak jak mnie sprzedawca namawiał Was na druga klase płytek argumentujac ze druga klasa spowodowana jest tylko odbarwieniami (w zasadzie mysle sobie ze odbarwienia przy tej kolorystyce to zaden ubytek) to tylko chwyt sprzedawcy - gdyż na płytkach odbarwien nie widac za to kafle są pokrzywione.......... a druga klasa reklamacji nie podlega.

Wybór należy do was - kwestia gustu.

Pozdrawiamy

W wolnej chwili postaramy sie zamieścić kilka nowych zdjęć.
tomaszsto1

Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postprzez agawa80 » Wt 21 sie 2012 16:11

hej, dzieki za odpowiedz.
to mi teraz dałeś do myślenia, bo wlaśnie o drugiej klasie myśleliśmy, po namowach sprzedawcy , dokładnie tak jak mowisz , zeniby tylko ma odbarwienia. i co u was druga klasa???????czy nie daliście sie namówić???bardzo krzywe te płytki czy da rade jakoś fajnie ułożyć i wybrnąć z tych krzywizn???
agawa80

Postprzez tomaszsto1 » Śr 22 sie 2012 8:29

:) no niestety zakupilismy druga klasę. Czlowiek od układania przebieral, przewracal:) itd. Wyszlo ok ale w niektorych miejscach niestety czuc ta krzywizne na styku płytek - pewnie dlatego ze płytki te maja "stre kanty" i kładzione sa na mała fuge. No nic teraz to juz za pozno i nic z tym nie zrobimy. Odziwo na zadnej płytce odbarwienia nei było:). Mimo to jestesmy bardzo zadowoleni z tej płytki.
Jak macie blisko to zapraszamy na ogledziny - na zywo:)

Pozdrawiam
tomaszsto1

Postprzez agawa80 » Śr 22 sie 2012 9:32

hej. widze ze ty z kielc. to w sumie blisko. a moge spytac gdzie kupowałeś??bo moze ten sam sklep proponuje nam tą drugą klase.ale mam teraz dylemat, fachowiec dziś przychodz a ja bez płytek i nawet pomysłu na zakup. a moze coś wiecie na temat ceramiki gres?
pozdr i dzieki za rade
agawa80

Postprzez tomaszsto1 » Cz 23 sie 2012 13:46

Kupowaliśmy tą płytke w EUROGRESIE na zagnanskiej, ale ta sama historie mówili nam w CERAMICU w bilczy.
tomaszsto1

Postprzez agawa80 » Cz 23 sie 2012 14:30

no dokładnie w ceramiku juz mam zamówione, affrony 2 klasa, ale im chyba odmówie,. kurde ale mnie to denerwuje. dzieki za ostrzezenie. pozdr
agawa80

Postprzez agawa80 » Pt 24 sie 2012 14:23

hej , mam pytanko .widziałam na zdjęciach ze macie cokoły z drewna, czy macie oogrzewanie podłogowe????bo mój fachowiec mówi ze cokoły drewniane na klej kładzione przy podłogówce to problem , ze coś tam beda pracowały itd. i ze on by proponował z płytek zrobić , a mnie sie podobają z drewna , jak jest u was? chciałabym tak jak u marzeny , bo tez drzwi z erkado i do opasek by mozna fajnie dobrać .
prosze doradźcie!
agawa80

Postprzez almatea » N 26 sie 2012 11:36

Witam serdecznie,

to mój pierwszy post na tym forum.
Jako, że budujemy z Żoną podpiwniczoną wersję Maji Rex, to myślę, że mogę "wskoczyć" na to forum.
Domek przykryty dachem, czekamy na okna.
Materiał - Porotherm 44Si bez styropianu. Zdjęcia niebawem.
Jeszcze prąd w tym roku i zimowanie. I oczywiście czas na szereg przemyśleń związanych z dalszymi etapami.
Dylemat mam odnośnie ogrzewania wody użytkowej.
Do domu zostanie doprowadzony gaz i zastanawiam się czy wybrać:
- lokalny gazowy przepływowy podgrzewacz ciepłej wody, który de facto podgrzewał by wodę w okresie kiedy nie działa piec CO.
- kocioł, który podgrzewał będzie wodę cały rok.

Skłaniam się raczej przy przepływowym ogrzewaczu, bo wtedy piec nie musi pracować cały rok.

Jak Państwo rozwiązali ogrzewanie wody?
almatea

Postprzez tomaszsto1 » Pn 27 sie 2012 9:03

Agawa po jednym sezonie grzewczym(ogrzewanie podłogowe jest) nic sie nie działo z tymi cokolami. Cokoly mamy zrobione w takim kolorze jak schody(robił je ten sam fachowiec co schody) - drewno dab. A co bedzie dalej :) to się okaze za kilka lat. Zreszta mozna je łatwo zdemontowac bo klejone są na silikon sanitarny.
tomaszsto1

Postprzez Instalacje » Pt 31 sie 2012 13:53

almatea napisał(a):....
Dylemat mam odnośnie ogrzewania wody użytkowej.
Do domu zostanie doprowadzony gaz i zastanawiam się czy wybrać:
- lokalny gazowy przepływowy podgrzewacz ciepłej wody, który de facto podgrzewał by wodę w okresie kiedy nie działa piec CO.
- kocioł, który podgrzewał będzie wodę cały rok.
Skłaniam się raczej przy przepływowym ogrzewaczu, bo wtedy piec nie musi pracować cały rok.
Jak Państwo rozwiązali ogrzewanie wody?

W projekcie ciepła woda użytkowa rozwiązana jest w oparciu o kocioł c.o., który podgrzewa ciepłą wodę w zasobniku oraz pracuje na potrzeby ogrzewania domu. Jest to rozwiązanie praktyczniejsze z punktu widzenia montażu- gaz doprowadzony jest tylko do kotłowni ( no i ewentualnie do kuchni), a nie w kilka miejsc do miejscowych podgrzewaczy wody. Rozwiązanie to wymaga budowy jednego komina.
Instalując podgrzewacze wody np. w łazienkach, należałoby wybudować dodatkowe kominy. Poza tym montaż podgrzewaczy wody w łazienkach, naraża na ewentualne zatrucia gazem w czasie kąpieli, w przypadku awarii podgrzewacza, nieprawidłowego spalania, złej pogody itp...
Poza tym kocioł, który pracuje równocześnie na potrzeby c.o. i c.w.u. zużywa mniej gazu, podgrzewając bojler w tzw. "międzyczasie", w okresie letnim jest przestawiany na tryb letni i pracuje tylko na potrzeby ciepłej wody. W tym wypadku jest mozliwość cyrkulacji, czyli zabezpieczenia wody ciepłej w każdym punkcie bez zbędnego czekania. Instalacja np. jednego podgrzewacza przepływowego nie daje takiej możliwości. Poza tym jeden podgrzewacz nie byłby w stanie zapewnić odpowiedniego wydatku wody w punktach poboru przy jednoczesnym korzystaniu np. z dwóch łazienek równocześnie. Wymagałoby to instalowania co najmniej dwóch podgrzewaczy.
Dodatkową kwestią jest również ciągła praca kotła. Wyłączony na okres letni, na kilka miesięcy, może ulegać on korozji czy zniszczeniom większym niż w przypadku eksploatacji tylko na potrzeby ciepłej wody.
Instalacje
Ekspert

Otrzymał podziękowań: 57 razy

Postprzez monias01 » So 22 wrz 2012 10:14

Dzień dobry. Jesteśmy w trakcie budowania maji rex i zastanawiamy się nad zmianą drzwi balkonowych miedzy kuchnią, a salonem na okna. Jednak nie wiemy czy przez to salon nie stanie się za ciemny. Bardzo proszę, jeżeli ktoś jest też z Pomorza i byłby tak miły i oprowadził nas po swoim domku niech napisze. Bardzo nam się śpieszy, bo jeszcze w tym roku chcemy zalać strop. Z góry bardzo dziękujemy.
monias01

Otrzymał podziękowań: 6 razy

MAJA REX - okna zamiast drzwi balkonowych

Postprzez Architekt » So 22 wrz 2012 16:21

monias01
salon nie będzie zbyt ciemny po zamianie, o jakiej piszesz, ale taras obejmujący narożnik domu straci sens. Szkoda, bo wnęka utworzona przez ściany zewnętrzne idealnie nadaje się na zaciszne miejsce np. na letnią jadalnię lub relaks na leżaku :|.
Może zamienisz na okno tylko te pojedyncze drzwi?
Architekt
Ekspert

Postprzez renata76 » Wt 25 wrz 2012 13:17

Witam mam pytanie do osób, które budowały Maję Rex lub do architekta ile jest metrów do tynkowania bo moi fachowcy stwierdzili, że około 700m2 mąż jak policzył wyszło mu około 550m2. Dodam, że nasza Maja jest bez garażu a zmianę jaką dokonaliśmy to to, że mamy ściankę obok schodów na góręi tym sposobem mamy wejście pod schody - spiżarkę i wejście do kotłowni.
renata76

Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez Architekt » Śr 26 wrz 2012 12:12

Przedmiar dołączony do projektu zawiera info nt. powierzchni tynków.
Można ją tez ustalić na podstawie powierzchni ścian:
- tynki wewnętrzne: powierzchnia ścian wewnetrznych x 2 + zewnetrznych x 1+ + pow. netto pomieszczeń parteru (sufity) a na poddaszu powierzchnia do skosu+ pow skosów,
- tynki zewnętrzne: powierzchnia ścian zewnętrznych x1.
Architekt
Ekspert

Postprzez almatea » N 07 paź 2012 19:12

Pytanie do Architekta.

Czy jest możliwość zamontowania w kuchni okapu kuchennego? Nie bardzo chyba jest go gdzie podłączyć wylot.

Dziękuję.
almatea

Postprzez Architekt » Pn 08 paź 2012 7:57

Okap podłącza się w Mai Rex odcinkiem poziomym do komina przy lodówce. Podłączenie można zamaskować sufitem podwieszanym np.tak, jak pokazał to w Albumie swojej Zojki (Galeria Forum) kerimar : Obrazek. Sufit może być szerszy, mieć dowolny kształt i zawierać także oświetlenie punktowe nad szafkami kuchennymi.
Cały album kerimara z wykończeniem kuchni jest tu: gallery/image_page.php?album_id=348&image_id=1183
Architekt
Ekspert

materiały

Postprzez mania29el » Wt 13 lis 2012 10:51

Witam!
Czy ktoś z Was może podać przybliżone oczywiście wielkości wykorzystanych materiałów w realizacji projektu.
Moja ekipa wyliczyła mi takie potrzeby:
bloczki fundamentowe 14 - 1600
suporeks 24x24 - 1660
suporeks 12x24 - 600.
Ewentualnie ile betonu poszło na ławy fundamentow?
mania29el

Postprzez Agnieszkaaa » Pt 30 lis 2012 19:09

witam

Pierwszy raz na forum. Interesuje nas właśnie ten projekt. Chcielibysmy zobaczyc dom w rzeczywistości jesli to mozliwe. Czy ktoś buduje w Krakowie lub okolicach? Będe wdzieczna za odpowiedz.
Agnieszkaaa

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez wolfik14 » Pt 30 lis 2012 20:52

Witam,
my zbudowaliśmy maję rex w Miechowie - ok. 40 km od Krakowa. Mieszkamy już rok, możemy się umówić na ew. pogadankę n/t tego projektu.

Za ten post autor wolfik14 otrzymał podziękowanie od
Agnieszkaaa(So 01 gru 2012 14:43)
Ocena:11.11%

wolfik14

Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postprzez Agnieszkaaa » So 01 gru 2012 14:44

wolfik14 napisał(a):Witam,
my zbudowaliśmy maję rex w Miechowie - ok. 40 km od Krakowa. Mieszkamy już rok, możemy się umówić na ew. pogadankę n/t tego projektu.

Chetnie bysmy sie umowili. Jesli nie sprawiloby to problemu. Mieszkamy w Widomej
Agnieszkaaa

Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez almatea » Wt 15 sty 2013 18:08

Pytanie do Pana Architekta.

Nasza Maja Rex Grota została zbudowana zgodnie z zaleceniami projektu - Porotherm 44 Si. Niestety coraz więcej osób stara się wmówić mi, że to będzie zimny dom i lepiej było dać Porotherm 25 + 15 cm styropianu. I teraz sam już nie wiem co o tym myśleć i zastanawiam się czy nie dołożyć 10cm styropianu, chociaż tak naprawdę nigdy nie byłem zwolennikiem budowania termosu. Z drugiej strony czy to będzie aż tak odczuwalna różnica porównując mój obecny mur 44 Si do Por25 + 15 cm styropianu? I tak większość ciepła traci się przez dach.

Dziękuję
almatea

Czy docieplać ścianę jednorodną?

Postprzez Architekt » Wt 15 sty 2013 21:26

almatea,
Ściana z Porothermu 44 Si ma wsp. przenikania ciepła U=0,26 Wm2/K (z zaprawą Porotherm TM) czyli z zapasem spełnia wymogi aktualnych przepisów.
Jednak wg Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Europy 2010/31/UE z dnia 19 maja 2010 r. powinniśmy zmierzać w stronę powszechnej realizacji idei domu o niemal zerowym zapotrzebowaniu na energię (domu termosu 8) )
Przepisy dot nowobudowanycb domów będą zaostrzane.
Proponuję obserwować, jak kształtować się będą koszty ogrzewania w tym sezonie grzewczym. Zawsze można docieplić ścianę jednorodną np. 5cm styropianu czy wełny mineralnej. Zmniejszyłoby to U do wartości ok. 0,21 Wm2/K. Dobrze byłoby z zaprzyjaźnionym projektantem instalacji oszacować, czy uzyskane w ten sposób oszczędności warte są dla konkretnego inwestora nakładów.
Docieplenie ścian zewnętrznych np. przy okazji remontu elewacji jest prostsze niż docieplenie stropodachu, przez który rzeczywiście ucieka najwięcej ciepła z wnętrza.
Architekt
Ekspert

Postprzez Chorluka » Pt 01 lut 2013 18:08

Witam.
Chciałabym się dowiedzieć ile kosztuje założenie centralnego ogrzewania, materiał + robocizna. Chodzi mi mniej więcej o cenę, bo nie wiem czy nie przepłacę.
Chorluka

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez krzysiek1984 » N 10 lut 2013 22:53

witam czy ma ktos maje rex w okolicach tarnowa?i czy ewentualnie mozna by bylo zobaczyc taki domek na zywo? i kolejne pytanko czy kryl ktos dachowka firmy braas amber 12v??
krzysiek1984

Postprzez krzysiek1984 » N 10 lut 2013 23:10

:)
krzysiek1984

Postprzez Architekt » Pn 11 lut 2013 11:34

Chorluka napisał(a):Witam.
Chciałabym się dowiedzieć ile kosztuje założenie centralnego ogrzewania, materiał + robocizna. Chodzi mi mniej więcej o cenę, bo nie wiem czy nie przepłacę.

Z naszych doświadczeń wynika, że koszty założenia instalacji mogą sie od siebie znacznie różnić w zależności od regionu kraju i sytuacji na lokalnym rynku budowlanym. Dlatego kwota podana prze inwestora np. spod Poznania może być myląca dla tego, kto buduje np. w świętokrzyskiem.
Architekt
Ekspert

Postprzez DELFI07 » Wt 26 lut 2013 0:53

Coraz mniej osób pisze na forum, chyba wszyscy którzy chcieli wybudować Majkę już ją skończyli, że aktywność tak spadła :)
Ja dopiero wybieram się do projektanta adaptacyjnego i tu mam pytanko czy może ktoś w województwie kujawsko- pomorskim budował Majkę Rex, mieszkam w okolicach Bydgoszczy.
DELFI07

Obrazy: 12

Postprzez olympia » Pn 11 mar 2013 22:34

witam mam majkę w pruszczu gd;) włsaną-pozdrawiam
olympia

Postprzez krisbenia » Wt 09 kwi 2013 20:53

i
Ostatnio edytowano Wt 05 lis 2013 22:38 przez krisbenia, łącznie edytowano 1 raz

Za ten post autor krisbenia otrzymał podziękowania - 2
Architekt(Śr 10 kwi 2013 7:55), DELFI07(Pn 29 kwi 2013 16:05)
Ocena:22.22%

krisbenia

Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postprzez Architekt » Śr 10 kwi 2013 7:54

krisbenia,
chętnie zobaczymy cały dom, także z zewnątrz (np, już w wiosennej lub letniej zieleni) w Galerii forum (zakładka u góry strony).
Architekt
Ekspert

Postprzez Marzena1 » Śr 10 kwi 2013 13:54

krisbenia
Gratulujemy, dół wygląda pięknie, sufity cudne, koniecznie czekamy na więcej fotek.
pozdrawiamy i życzymy szybkiej przeprowadzki.
Marzena1

Postprzez krisbenia » Śr 10 kwi 2013 17:07

I
Ostatnio edytowano Wt 05 lis 2013 22:40 przez krisbenia, łącznie edytowano 1 raz

Za ten post autor krisbenia otrzymał podziękowanie od
Architekt(Śr 10 kwi 2013 19:30)
Ocena:11.11%

krisbenia

Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postprzez Architekt » Śr 10 kwi 2013 19:32

Przepiękne zdjęcie z tymi tańczącymi na bielutkich elewacjach cieniami i plamami słońca :shock:
Architekt
Ekspert

Postprzez DELFI07 » Pn 29 kwi 2013 16:07

KRISBENIA
Śliczne wnętrze, ale czy salonik nie zrobił się mały ja nie chcę właśnie odgradzać salonu od kuchni bo boję się że będzie malutki a w razie większej imprezy gości nie pomieszczę :)
DELFI07

Obrazy: 12

Postprzez wojtasek » N 15 gru 2013 22:01

witam,
czy maja rex wybudowana, że ściana z balkonem i wyjście z salonu na ogród wychodzi na północ, nie będzie za ciemna?
Do salonu zostaje światło z kuchni i jedno okno od zachodu.
Jakie są wady takiego usytuowanie?
wojtasek

MAJA REX z wjazdem od południa

Postprzez Architekt » Pn 16 gru 2013 13:08

Maja Rex ma dużo okien w strefie dziennej. Dodatkowo są one bardzo różnie usytuowane - jedno z okien balkonowych w ukośnej ściance "złapie" południowe światło nawet, jeśli wyjście do ogrodu znajdzie się od północy. Można z niego zrezygnować ( i z części tarasu), zastępując podwójne drzwi balkonowe oknem. W takim układzie wyjątkowo korzystnie ulokowana będzie kotłownia i łazienka, które nie wymagają dużych okien i południowego światła.
Dysponując działką z wjazdem od południa lepiej będzie wybrać wersję lustrzana projektu, bo wówczas salon i taras uzyska, cieplejsze od wschodniego, zachodnie oświetlenie.
Załączniki
Architekt
Ekspert

Postprzez wojtasek » Pn 16 gru 2013 19:12

niestety tylko takie ustawienie jest możliwe
Załączniki
Maja Rex L na działce pn.PNG
Maja Rex L na działce pn.PNG (95.89 KiB) Przeglądane 16457 razy