Projekt MAJA REX

Realizacje, kosztorysy, technologie, opinie inwestorów, ciekawostki.

Re: Projekt MAJA REX

Postprzez wolfik14 » Wt 31 maja 2011 13:27

Witam, forumowicze - coś u was cicho ostatnio. Jak u was prace idą? U nas skończyliśmy elewację zewnętrzną - tynk akrylowy Webera (wiadro - 160 zł). Teraz na ukończeniu schody zewnętrzne z kostki i parapety wewnętrzne z aglomarmuru (1500zł)oraz balustrada wewnętrzna z nierdzewki (2500 zł). Ponadto przydomowa oczyszczalnia ścieków i niwelacja terenu. Piec tez już kupiony - termo-tech Aqua duo Stąporków, chyba najlepszy w klasie kotłów na ekogroszek (6800 zł). Malowanie, podłogi, płytki i ... blisko końca... budowy domu - zostaje jeszcze budynek gospodarczy.
W łikend dorzucę fotki elewacji - zobaczycie efekt. Pozdrówki
wolfik14

Obrazy: 0
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postprzez tomaszsto1 » Cz 02 cze 2011 14:05

Witam!
U nas prace powoli posuwaja sie do przodu.
W grudniu odpalilismy piec KLIMOSZ LING DUO (11 tys) - narazie zadowoleni jestesmy.
Szpachle oraz pierwsze malowanei zrobione. W chwili obecnej zaczyna robic sie prawie "sama " :) lazienka (płytki TRAVENA BEIGE + dekory). Nie wspomne o koszeniu trawnika co 3 dni :) :lol: .
PS. Pytanko i prosba o rade. Co na podloge do holu i kuchni, gres, terakote .... chodzi bardziej o typ tzn poler, polpolerr ,mat???
Pozdrawiam
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PARAPETY MARMUR BRECIA

Obrazek

Obrazek

POKOJ NAD GARAZEM :shock:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A TO PLYTKI DO LAZIENKI - TRAVENA BEIGE (32.5X65.1)- PARADYZ
JUZ SIE KUKŁADAJA :)
Obrazek
tomaszsto1

Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postprzez Marzena1 » Cz 09 cze 2011 1:44

tez mamy ta travene w lazience na dole i parapety wew tez mamy z brecci
Marzena1

Otrzymał podziękowań: 38 razy

Postprzez karol123 » Cz 09 cze 2011 9:52

Mam pytanie do Marzena 1
Moją wątpliwość budzi jedna rzecz dotycząca pieca Defro. Wylot spalin z pieca - czopuch, umieszczony jest na jego tylnej ścianie, natomiast piec można umieścić tylko prostopadle do ściany z drzwiami kotłowni.
Oznacza to, że łącząc czopuch z kominem hydraulik urzył rury? Czy ta rura (skoro ma kilka załamań), nie ma wpływu na "palenie się " pieca ? A może piec usytuowany jest inaczej ? Na rady hydraulika nie mam co liczyć - dba przede wszystkim o swój interes.
Czy możliwe byłoby przesłanie przez Panią zdjęć pokazujących tylną ścianę pieca (rurę wylotową)

pozdrawiam
karol
karol123

Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez tomaszsto1 » Cz 09 cze 2011 16:37

Karol123 u nas też jak spojrzysz na dwa pierwsze zdjecia zrobiona jest rura z kolankiem. Jedno kolanko 90* zaraz za czopuchem do gory a nastepnie jak widac drugie okolo 45*. W piecu palilismy 3 miesiace i nie bylo zadnych najmniejszych problemow. Jednym jedynym problemem bylo dobranie EKOGROSZKU:) ale to juz inna bajka. :twisted:

Marzena1 czy mas moze jakieś zdjećia swojej lazeinki?? Czy robiliscei plytki bez fugi czy z minimalna fuga 1.5mm ??
tomaszsto1

Postprzez Marzena1 » Cz 09 cze 2011 16:45

fuge robilsmy 1,5 - 2 mm ( nie wiem jakie te krzyzyki są najmniejsze) jak bedzie skonczone wrzuce zdjęcia, bo jeszcze sylikonowanie fugowanie, lustro a potem szafki itd...
Marzena1

Postprzez Architekt » Cz 09 cze 2011 22:04

tomaszsto1 napisał(a): ...Co na podloge do holu i kuchni, gres, terakote .... chodzi bardziej o typ tzn poler, polpolerr ,mat???
...

Różne typy nawierzchni, oferowanych w jednej linii stylistycznej płytek gresowych, dadzą inne efekty we wnętrzu. Nawierzchnie polerowane odbijają światło, rozjaśniają i powiększają przestrzeń. Zapewne są też trudniejsze w utrzymaniu :roll:. Dodają wnętrzom chłodu i chyba nieco … oficjalnej elegancji. Matowe będą efektownie kontrastowały z lśniącymi meblami.
Dobrze jest odwiedzić najbliższy salon z prezentacją różnych typów nawierzchni aby lepiej wyobrazić sobie możliwy do uzyskania efekt.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 361
Podziękował : 217 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Postprzez karol123 » Wt 14 cze 2011 13:01

tomaszsto1 napisał(a):Karol123 u nas też jak spojrzysz na dwa pierwsze zdjecia zrobiona jest rura z kolankiem. Jedno kolanko 90* zaraz za czopuchem do gory a nastepnie jak widac drugie okolo 45*. W piecu palilismy 3 miesiace i nie bylo zadnych najmniejszych problemow. Jednym jedynym problemem bylo dobranie EKOGROSZKU:) ale to juz inna bajka. :twisted:

Marzena1 czy mas moze jakieś zdjećia swojej lazeinki?? Czy robiliscei plytki bez fugi czy z minimalna fuga 1.5mm ??

u mnie łazienka dopiero będzie się robiła, (ma nadzieję, że już wkrótce). Póki co jesteśmy na etapie wylewek, a o płytkach nie myślę, trzeba jeszcze w tzw. między czasie ocieplić poddasze.......
Jak tylko uda mi się wkleic zdjęcie, pochwalę się swoją mają :)
karol123

Postprzez wmilka13 » Wt 14 cze 2011 16:29

Zazdroszczę Wam ,że jesteście już na takim etapie. Ja za kilka m-cy będę wybierać płytki. Bardzo podoba mi się ta kotłownia w całości wyłożona płytkami bordo- fajnie wygląda.
Ma prośbę- jeśli ktoś ma pomysł i wizję jak wykończyć kuchnię i salon to pochwalcie się. A może już macie wykończone bo brak mi pomysłu na szafki kuchenne.
wmilka13

Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postprzez tialek7 » Wt 21 cze 2011 17:45

Witajcie
My co prawda budujemy AN MAJKE ale projekt bardzo podobny do REX.
Obecnie jestesmy na etapie obijania dachu
[zaloguj się aby zobaczyć linki]
zdjecia zrobione dzis do godz 12
tomaszsto1, marzenapięknie juz macie 8)
wmilka 13 to prawda kuchnie sa dosc małe, my zostawilismy okno w kuchni i przyznam ze chce aby było ono zamurowane. Światła powinno byc dosc z wykuszu i salonu a szafki bedzie łatwiej z pewnoscia obstawic - równiez ciekawa jestem urzadzenia kuchni
tialek7

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez wmilka13 » Pt 24 cze 2011 14:31

My zamurowaliśmy okno i myslę że tak jest dobrze. W tygodniu był u mnie "pan od kuchni" i rzucił okiem i muszę stwierdzić że już pierwsze jego sugestie i pomysły spodobały mi się. Teraz myślę że nawet małą i nieustawną kuchnię można fajnie i funkcjonalnie urządzić. napewno wrzucę fotki ale to niestety nie będzie szybko. nie wiem czy do jesieni się wyrobimy...
wmilka13

Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postprzez karol123 » Śr 29 cze 2011 14:14

Witam,
też jestem na etapie opracowywania kuchni i łazienek, czym ktoś ma pomysł na ciekawe urządzenie tych pomieszczeń?
karol
karol123

Postprzez Marzena1 » Pt 01 lip 2011 18:49

Na dole zaczynaja chłopaki kłaśc płytki kolekcja Paradyż Mistral II gatunek.

I górna łazienka jeszcze nie skończona.. Płytki paradyż kolekcja vivida

Dolna łazienka płytki paradyż trawena i mogano ale bałagan jest i nie ma zdjęć :)
Marzena1

Postprzez karol123 » Pn 11 lip 2011 16:01

witam,
chciałbym podzielić się swoimi zdjęciami ale przy dodawaniu załacznika forum krzyczy do mnie żebym zmienił rozdzielczość do 200 x 200. Jak wklejacie swoje zdjęcia?
za pomoc dziękuję.
karol
karol123

Postprzez Marzena1 » Wt 12 lip 2011 0:52

wójek google pomoże a jak nie to zobacz to :

lub to

fora o innej tematyce ale zasady umieszczania zdjęc są takie same...
Marzena1

Postprzez Architekt » Wt 12 lip 2011 10:04

karol123 napisał(a):witam,
chciałbym podzielić się swoimi zdjęciami ale przy dodawaniu załacznika forum krzyczy do mnie żebym zmienił rozdzielczość do 200 x 200. Jak wklejacie swoje zdjęcia?
za pomoc dziękuję.
karol

Aby wkleić zdjęcie do postu należy mieć je wcześniej umieszczone na jakimś serwerze ze zdjęciami np. [zaloguj się aby zobaczyć linki]
Następnie wewnątrz postu należy podać link do zdjęcia obejmując go znacznikami
Zdjęcia muszą mieć na końcu linka rozszerzenie graficzne aby mogły być wyświetlone na forum np .jpg (bez poprawnego rozszerzenia nie zostaną wyświetlone).

Dodawanie zdjęć do galerii:
Aby dodać zdjęcie do Galerii forum należy kliknąć na link Galeria w menu u góry strony, następnie wybrać kategorię (jest jedna - Realizacje) lub kliknąć na: Twoja osobista galeria.
Następnie należy kliknąć na przycisk Dodaj zdjęcie i wypełnić formularz:
Tytuł obrazka - tytuł dodawanego zdjęcia
Opis obrazka: tekst opisujący zdjęcie, maksymalna ilość znaków do wpisania to 255
Wgraj obrazek ze swojego komputera (JPG): - ścieżka na dysku do zdjęcia, należy kliknąć na przycisk przeglądaj i odszukać zdjęcie na swoim komputerze.
Wgraj do kategorii: - wybór kategorii, w której będzie umieszczone zdjęcie.
Maks. rozmiar pliku (w bajtach): 51200 - maksymalna wielkość pliku ze zdjęciem, co odpowiada 50 kilobajtom
Maksymalna szerokość obrazka (piksele): 720 pikseli
Maksymalna wysokość obrazka (piksele): 600 pikseli
Jeśli zdjęcie jest większe, należy wcześniej zmienić jego rozmiar, tak aby nie przekraczało tych wymiarów.
Na końcu należy kliknąć wyślij i zdjęcie zostanie umieszczone w wybranej galerii.
Architekt
Ekspert

Postprzez karol123 » Wt 12 lip 2011 11:35

bardzo dzięuję za pomoc
oto moje zdjecia
[http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9ed4dd81920eeaa0.html]
[http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7a9b50ae9ae7aebd.html]
[http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f02acd512ccb6bb6.html]
[http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7c21ba49e9a524b5.html]
[http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9212786131738bed.html]
[http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b3136d1373a1d4e1.html]
karol123

Postprzez karol123 » Wt 12 lip 2011 11:41

karol123

Postprzez wolfik14 » Wt 26 lip 2011 14:03

cześć forumowicze!
u mnie też prace wykończeniowe trwają... mam nadzieję, że ja się tylko nie wykończę... ekipa maluje, zaczyna układać płytki i powoli te wnętrza nabierają wyglądu. kocioł już wstawiony - termotech stąporków, trochę się namęczyliśmy żeby go zmieścić (kotłownia trochę mniejsza niż standardowo z uwagi na większą łazienkę na parterze) i za tydzień rozruch... biały montaż z cersanitu z uwagi na dobre ceny w hurtowni, oprócz stelaży - te z geberitu z uwagi na markę. drzwi zamówione - porta frezowane, myślę ze ładny wzór, no i przed wszystkim wypełnienie płyta wiórowa otworowa a nie plasterek miodu.

tutaj parę fotek:
wolfik14

Postprzez karol123 » Śr 27 lip 2011 13:26

Witaj Wolfik,
w imieniu wszystkich dzięki za umieszczenie nowych fotek.
Mam kilka pytań, jeśli można:
1. w pomieszczeniu z oknem trójkątnym, ta ściana na której jest pionowa belka podpierająca konstrukcję dachu jest w całości obudowana płytą K-G czy tylko sama belka?
2. gładzie robiłeś w całym domu czy tylko na górze ?
3. ile metrów tych gładzi wyszło?
to etap do którego się przygotowuję finansowo...

Ps. kolory rzecz gustu, ale te Twoje, zwłaszcza żółty wyglądają super
jeśli chodzi o kotłownię... masz 1 czy 2 obiegi grzewcze ? bo mnie namowili na 2 (góra i dół) nie wiem tylko czy chodziło o wyrwanie kasy czy to może był dobry pomysł...
karol123

Postprzez wolfik14 » Śr 27 lip 2011 17:51

Witam, wkrótce zamieszczę kilka nowych zdjęć, może w lepszej rozdzielczości.
a co do twoich pytań to powiem tak:
- gładzi nie robiłem (oprócz łazienek), wszędzie mamy tynki cementowo-wapienne... faktem jest, że są dobrze wykonane i po malowaniu podkładem śnieżka gruntem oraz dwukrotnym malowaniem duluxem, struktura ściany wygląda spoko (ten żółty kolor to de facto "plaster limonki"...i w "na żywo" wygląda spoko),
- sufity malowane dwukrotnie śnieżką matem w kolorze białym (naprawdę polecam pod względem krycia, struktury oraz ceny),
- skosy płyta g-k, ściany cementowo-wapienne bez gładzi, zamiast słupów drewnianych pod konstrukcję, wymurowaliśmy te słupy z pustaka maxa w 2 miejscach, żeby zajmowały jak najmniej miejsca oraz nie wkurzały mnie te drewniane elementy w pokoju; dom ma być w miarę nowoczesny bez nadmiaru drewna, szprosów w oknach, łuków, owalnych wejść itp.,
- co do ogrzewania, mamy jeden obieg; podłogówkę mamy tylko w łazienkach i na korytarzu, więc nie było potrzeby dokładania drugiego obiegu.
Jeśli potrzeba jeszcze jakichś informacji - służę pomocą. 8)
wolfik14

Postprzez wolfik14 » N 14 sie 2011 11:20

Witam ponownie,
zgodnie z obietnicą - zamieszczam nowe zdjęcia. Napracowałem się przy tych panelach, ale w końcu ponad 150 m2 podłóg położyć samemu to nie w kij dmuchał... Łazienki już prawie skończone, pozostały niewielkie poprawki mozaiki i cokoliki. Płytki secret nero i bianco z paradyża na górze, kolekcja flower opoczno, oczywiście w wersji minimalistycznej, czyli tylko tam gdzie strefy mokre - reszta pomalowana farbą lateksową do łazienek. Schody w przyszłym tygodniu - stopnie z buku, montaż i materiał 195 zł za stopień. Odnośnie geberita polecam obudowę najpierw z płyty osb a potem z g-k. Super mocne rozwiązanie.

wolfik14

Postprzez wolfik14 » N 14 sie 2011 11:23

wolfik14

Postprzez karol123 » Wt 16 sie 2011 12:28

wolfik14,
w imieniu forumowiczów dzięki za zdjęcia. Zaglądam tu z zaciekawieniem i ponieważ z regóły niewiele się dzieje, niespodzianką są Twoje nowe zdjęcia.
Widzę, że Twoja maja ma już zewnętrzne ocieplenie. Ten szary kolor to już elewacja /tynk, czy styropian zacjągnięty klejem (bo wygląda jak tynk...)
Dodatkowo pytanie do wszystkich forumowiczów, którzy maja już za sobą etap płytek / łazienek - w zeszłym tygodniu dostałem wycenę na zrobienie obydwu łazienek "na gotowo" (projekt nie specjalnie skomplikowany) + płytki na podłodze w kuchni, jadalni, wiatrołapie i korytarzu) zrobienie wszystkiego za 13 tys.
co myślicie o tej cenie, jak wartość ma się do tego, co za etap płytkowy przszyło Wam zapłacić?
karol
karol123

Postprzez tomaszsto1 » Śr 17 sie 2011 16:51

Trzeba by przeliczyc i przeanalizowac ta cene.
1. Cena położenia gresu w kuchni + hol to kolo 50zl m/k
2. cena polozenia płytek w lazience hmm roznie fachowcy licza: osobno z metra osobno za szlifowane krawedzei z metra bierzacego itd. Inaczej za mozaike. Mysle ze mozna to usrednic i lazienek policzyc około 70 m/k + obudowy brodzików, wanny, roznego rodzaje półki itd.

Pozdrawiam.
tomaszsto1

Postprzez wolfik14 » Wt 23 sie 2011 11:09

Witka,
napiszę jak to miało miejsce w moim przypadku. Około 65 m2 płytek (łazienka x 2, korytarz, wiatrołap) na podłodze i ścianach. Cena za 1m2 robocizny na gotowo (ze szlifowaniem krawędzi, otworami, jakimiś półkami) to 45 zł brutto. Koszt płytek i klejów ok. 5 tys zł. Za obudowę wanny i wykonanie obudowy geberitów myślę, że ok. 200-300 zł. Całość powinna się zamknąć w cenie 9 tys zł.
A co do tynku to jest to już wersja finalna, tynk akrylowy weber, coś w kolorze jasnej mięty, ładnie wygląda po zachodzie słońca. Może na jakimś zdjęciu da radę to uchwycić.
Na początku przyszłego tyg. ekipa wstawia kuchnię i montuje schody i powoli można się przygotowywać do jakiejś przeprowadzki... tak pod koniec września.
Czy ktoś wykonywał taras drewniany na legarach? Czy lepiej na kotwach położyć legary czy na "pniaczkach" betonowych. Pewnie będę sam to robił ale ciekawy jestem jak się to zachowuje w jednym i drugim przypadku.
wolfik14

Postprzez karol123 » Śr 24 sie 2011 11:08

ok,
dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o tarasy, to temat jest opisany w dostępnym teraz 8 numerze Mura.. (t)...ora. Sam jeszcze nie przeczytałem, rzuciłem tylko okiem, pokazują tam jak mocować deski kompozytowe (ale po szczegóły odsyłam do źródła).

U mnie końcówka ocieplenia zewnętrznego + przygotowania do układania płytek.....
karol123

Postprzez wolfik14 » Śr 07 wrz 2011 10:08

Witam, pewnie wszyscy na wakacjach lub urlopie i cicho na forum dot. projektu maja rex... dorzucam zatem kilka fotek z zamontowanymi schodami i kuchnią.

Za ten post autor wolfik14 otrzymał podziękowanie od
re76(Pt 16 wrz 2011 20:33)
Ocena:11.11%

wolfik14

Postprzez Architekt » Śr 07 wrz 2011 13:49

wolfik14,
oryginalna, miła dla oka i kojącą nerwy kolorystyka wnętrz! Oczami duszy widzę zasłony (rolety...) w oknach w odcieniu identycznym jak ściany ale kilka tonów ciemniejszym... . Jednakowa posadzka w całej części dziennej fantastycznie integruje całą przestrzeń i powiększa ją.
A gdzie ulokujesz panel TV po otwarciu kuchni na salon?
Architekt
Ekspert

Postprzez wolfik14 » Cz 08 wrz 2011 9:06

Dzięki za miłe słowa :)
Staramy się wraz z małżonką aby nasz domek był w miarę nowoczesny i jednocześnie niezbyt "rozbuchany" w formie - to co potrzebne ma być i tyle, żadnych udziwnień, natłoku mebli, łuków i innych bajerów.
Telewizor będzie tuż za ścianką działową (zdjęcie nr 1), która przy ścianie (ok. 1,5 mb) jest wysoka do samego sufitu. Myślę, że będzie to niezłe rozwiązanie, splitter na ścianie rozdzieli sygnał Tv-Sat do reszty pomieszczeń (kable już położone).
W piątek montujemy drzwi (porta frezowane...w kolorze ciemny dąb) - zobaczymy jak się będą komponować z resztą wnętrz. Na pewno po montażu wrzucę zdjęcia...
pzdr
wolfik14

Postprzez karol123 » Cz 08 wrz 2011 13:08

Wolfik,
jak patzę na Twoje zdjęcia to aż mnie skręca, tak bardzo chciałbym mieć już taki stan.
Póki co, przede ną jeszcze malowanie, płytki, podłoga.......
To forum, to piękny wynalazek, można coś podejrzeć, o coś podpytać....
Zastanawiam się teraz nad schodami. Myślałem o takim rozwiązaniu jak u Ciebie, czyli trep drewniany a podstopnica wykończona gładzią szpachlową lub gresem. Brak mi tylko wiedzy jaki jest koszt "etapu schody".
Czy podpowiesz, orientacyjnie, jaki jest koszt drewnianych trepów i barierki?

PS. pomysł z wykonczeniem kominka "bez wodotrysków" to strzał w dziesiątkę, widziałem kilka razy, jak się ludzie doktoryzowali przy ich wykończeniu i efekt był zawsze taki sam - im bardziej skomplikowana forma, tym gorszy efekt końcowy
pozdrawiam
karol123

Postprzez wolfik14 » Cz 08 wrz 2011 14:43

No hej!
Skoro barierka jest u nas ze stali nierdzewnej, nie chciałem robić pełnych schodów w drewnie, tylko same trepy. Tak jest wydaje mi się bardziej elegancko - jak będzie po nałożeniu przeze mnie masy szpachlowej na podstopnice... zobaczymy ;). Koszt wykonania schodów w takim stanie wyniósł 3500,00 zł za całość z jednokrotnym lakierowaniem. Fachowcy zostawili mi jednak litr lakieru i pomalowałem jeszcze 2 razy. Trepy są z drewna bukowego. Barierka ze stali nierdzewnej, bez przelotek z boku, tylko z poprzeczkami przechodzącymi przez słupki (bardziej stabilne rozwiązanie) to całkowity koszt w naszym przypadku 2400,00 zł. Ceny nie są chyba zbyt wygórowane - fachowców znalazłem w naszym regionie poprzez popularny serwis aukcyjny ;).
wolfik14

Postprzez karol123 » Cz 08 wrz 2011 15:53

Miłe zaskoczenie, spodziewałem się, że to droższa zabawa z tymi schodami.
Ja wstępnie nastawiam się na gres na podstopnicach i na drewno na trepach, o barierce nie myslałem.
Ciekawe, nie do końca przemawiające do mnie rozwiązanie, widziałem w jednym ze sklepów z płytkami - podstopnica i trep z płytek z jednego elementu na cały stopień. Nawet nie wyglądało to najgorzej, ale koszt o ile pamiętam to około 230 zł za sztukę....

Jesli mogę Cię naciągnąć to przy okacji wklej jeszcze kilka fotek tych schodów, najlepiej, gdyby było na nich widać półpietro.

dzięki za szybką odpowiedź,
pozdrawiam
karol123

Postprzez ANDZIA03 » Cz 15 wrz 2011 14:06

Marzena1

Piękną masz tą łazieneczkę u góry!! pomysł idealny , wzorzysty ale z gustem! żadnej przesady! Normalnie nie mogę wyjść z podziwu

pozdrowionka i powodzenia
ANDZIA03

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez sprytnaaa » Cz 15 wrz 2011 19:38

jestem happy fajne pomysł znajdziesz na [zaloguj się aby zobaczyć linki]
sprytnaaa

Postprzez tomaszsto1 » Pt 16 wrz 2011 13:25

Witam!
U nas schody sie własnie kładą :). Tylko że troszeczke inne ceny sa chyab u nas w Swietokrzyskim. Koszt schodów stopień + podstopień, dąb + barierka (slupki drewniane a prety z neirdzwki) kosztowały nas 9500zl. Cena dość łagodna w porównaniu z innymi fachowcami.
Zdjecia niebawem.
Pozdrawiam
tomaszsto1

Postprzez re76 » Pt 16 wrz 2011 20:45

Często śledzę wymianę zdań na temat Mai Rex. My po długim namyśle też wybraliśmy ten projekt i już mamy pobudowany. Czekamy na okna, które będą 17.10., bardzo dziękuję wszystkim na forum, którzy zamieszczają swoje porady i fotki. I mam pytanie do wolfik14 ile wynosi w przybliżeniu koszt wykończenia oczywiście mówimy o cenach i rzeczach nie z najwyższej półki. I jeszcze raz dzięki za fotki.
re76

Podziękował : 1 raz

Postprzez ANDZIA03 » Pt 16 wrz 2011 21:29

sprytnaaa

na pewno o to ci chodziło? ten artykuł ma tytuł : Nowotwory coraz częściej zabijają młodych
ANDZIA03

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez karol123 » Pn 26 wrz 2011 10:24

Marzena1, jeśli ktoś po obejrzeniu Twoich zdjęć ich nie skomentuje, to tylko dlatego, że "szczęka opada".
Ja sam zbierałem się chwilę po tym jak zobaczyłem jak wykończona jest Twoja Maja.
Zwłaszcz dolna łazienka i schody .... mistrzostwo.
gratuluję
karol123

Postprzez bdgutki » Pn 26 wrz 2011 17:06

Do Marzena 1
PIĘKNIE i GUSTOWNIE :P !!!!
bdgutki

Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez wolfik14 » Wt 27 wrz 2011 15:03

Witka!
Dzięki marzena za nowe zdjęcia - można pewne pomysły skonfrontować, gdy ma się większy przegląd sytuacji. Nieźle to wygląda - fakt. Swoje kosztuje ale z drugiej strony też uważam, że jak już coś robić to z lepszych materiałów i na dłuższy czas. Remonty to masakra... Wkrótce, gdy już troszkę odrobimy się ze sprzątaniem i ustawianiem mebelków, dorzucę jakieś fotki.
Odnośnie pytania, które padło do mnie kilka postów wcześniej to jak sobie liczę - koszt robót wykończeniowych w naszym przypadku zamknie się w kwocie ok. 120 tys. zł (razem z meblami i sprzętem agd). Przygotowanie terenów zielonych oraz ogrodzeniem zajmiemy się już w nowym roku, teraz najważniejsze żeby już za niedługo zamieszkać.
wolfik14

Postprzez tomaszsto1 » N 02 paź 2011 19:29

Marzena1 czy mozesz zdradzic tajemnice :) koloru frontow mebli w kuchni. ??
tomaszsto1

Postprzez Marzena1 » N 02 paź 2011 19:58

fronty fornirowane - kolor palisander
Marzena1

Postprzez tomaszsto1 » N 02 paź 2011 21:01

Dziekujemy bardzo.
Domek wykonczony Macie slicznie.
Pozdrawiamy

PS. po malych porzadkach u nas zrobimy zdjecia:)
tomaszsto1

Postprzez tomaszsto1 » N 02 paź 2011 22:06

A jeszcze jedno malutkie pytanko??
Czy blat to brecia?? Czy moze cos podobnego??
:roll:
tomaszsto1

Postprzez Marzena1 » Wt 04 paź 2011 7:58

tomaszsto1 - Czy blat to brecia??
odp : parapety oraz blaty w kuchni sa z tego kamienia.
Marzena1

Postprzez AGiBART » Cz 13 paź 2011 23:04

Witam wszystkich 8) Przyszła kolej i na nas. Elewacja naszej Maji REX (kolory troszeczkę przekłamane przez słońce ale kilka zdjęć odwzorowuje prawdziwe barwy) - [zaloguj się aby zobaczyć linki]
AGiBART

Postprzez Marzena1 » N 16 paź 2011 23:25

AGiBART - czy możecie zdradzic jaki macie tynk zewnętrzny: akrylowy, silikatowy a może silikonowy i jak cenowo to wygląda?? i czy ktoś ma sprawdzony patent na zacinanie listew przypodłogowych (mamy VOX SMART FLEX z gumką) w wykuszu ? jak wiadomo są złączki o kącie 90 stopni pozostałe kąty trzeba docinac na styk .... może architekt coś doradzi :) myslałem o pile typu pilarka tarczowa, kapówka która posiada stół obrotowy z precyzyjną regulacją ustawień kątowych ...
Marzena1

Poprzednia stronaNastępna strona

{ SIMILAR_TOPICS }

Projekt MAJA REX GROTA
Dział: Projekty Archetonu
Autor: Architekt
Odpowiedzi: 14

Projekt MAJA REX G2
Dział: Projekty Archetonu