Projekt KRASKA

Realizacje, kosztorysy, technologie, opinie inwestorów, ciekawostki.

Projekt KRASKA

Postprzez Archeton » Pt 17 lut 2006 10:20

Projekt domu jednorodzinnego KRASKA. Zapraszamy do dyskusji.

Zobacz projekt domu Kraska
Archeton
Grupa Archeton

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Pilne

Postprzez kot » Pn 28 sie 2006 11:02

pilnie poszukuje osoby, która wybudowała bądź akutalnie buduje projekt KRASKA .. sprawa bARdzo pilna

Prosze o kontakt !!!!!!!!!!!!
kot

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Pytanie do projektu kraska

Postprzez sysunia09 » Cz 20 mar 2008 11:27

Zastanawiam się na kupnem projektu Kraska, z tym, że chciałabym toszkę powiększyć jego powierzchnię, chodzi o 0,3m w szerokości i 1,4m w długości. Zastanawiam się także nad zmianą wielkości i położenia okien(garażu na stronę ogrodową tj. tył budynku oraz okna w jadalni zamienić na balkonowe), nie wiem, czy można takich zmian dokonywać bez zgody?! Zależy mi aby ten projekt pasował do działki szerokiej na 18m długiej na ok 22m.
sysunia09

powiekszenie Kraski

Postprzez Architekt » Cz 20 mar 2008 12:07

Wygląda na to, że rzeczywiście poszerzenie Kraski o 0,3m przy przeniesieniu okien garażu umożliwi wpasowanie tego projektu na działkę o szerokości 18m :D . Wszystkie wymienione przez sysunię09 zmiany wymagają jednak zgody autora, która wydawana jest bezpłatnie przy zakupie projektu. Zmiany w ramach adaptacji musi wprowadzić uprawniony projektant, np. z naszego Działu Doradztwa Projektowego i Adaptacji (adaptacje@archeton.pl), w którym zorientować się można także w kosztach takich prac.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 256
Podziękował : 171 razy
Otrzymał podziękowań: 465 razy

Re: Pilne

Postprzez samochodzik46 » Pn 15 gru 2008 0:21

kot napisał(a):pilnie poszukuje osoby, która wybudowała bądź akutalnie buduje projekt KRASKA .. sprawa bARdzo pilna

Prosze o kontakt !!!!!!!!!!!!

Jestem w trakcie kończenia realizacji projektu Kraska.Mój telefon:0668 601 785.
samochodzik46

Re: Projekt KRASKA

Postprzez sowa » Pt 16 paź 2009 13:39

Witam

rozważam zakup tego projektu. Widziałem go u znajomego i bardzo mi przypadł do gustu.
Jednak przeglądając projekt zwróciłem uwagę na 1 rzecz.
Ławy fundamentowe w projekcie o wymiarach 30na60 są zaprojektowane jako betonowe (bez zbrojenia) Na forach związanych z budownictwem znalazłem informacje , że ława fundamentowa betonowa bez zbrojenia musi mieć wymiar min 80x40 cm. Ponadto wszyscy piszą żeby zbroić ławy. Jak wy budujący ten projekt załatwiliście tą sprawę?

Mam jeszcze pytanie dotyczące adaptacji. Działka którą mam ma spadek. Z tego co obliczyłem na długości budynku ok. 30-40 cm. Rozumiem, że w tej sytuacji muszę pogłębić fundamenty. Czy podczas Adaptacji projektu wystarczy przy takiej zmianie sam architekt czy też będę musiał płacić jeszcze konstruktorowi za zmianę fundamentów?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
sowa

Postprzez Architekt » Pt 16 paź 2009 16:55

Projekt ław fundamentowych Archetonu nie przewiduje ich zbrojenia.
Przyjęta w projekcie konstrukcji do obliczeń wytrzymałość gruntu (1,5kG/cm2) charakteryzuje grunty stosunkowo słabe. W praktyce odwierty geologiczne wykonywane na potrzeby naszych inwestorów wykazują wytrzymałość 2-3kG/cm2. Z drugiej strony obciążenia, jakie musi przenieść ten grunt, są w przypadku budynku jednorodzinnego niewielkie. Ławy betonowe są tu rozwiązaniem całkowicie wystarczającym, a w przypadku domów parterowych nawet zbyt asekuracyjnym (do przeniesienia obciążeń na grunt wystarczyłaby szerokość samej ściany fundamentowej).
Dostosowanie fundamentów do warunków konkretnej lokalizacji jest standardowym, koniecznym elementem adaptacji. Musi tego dokonać uprawniona osoba: architekt lub konstruktor.
Architekt
Ekspert

Postprzez sowa » So 17 paź 2009 10:16

Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam
sowa

Postprzez ph55 » Cz 28 lut 2013 23:50

Witam, jestem zainteresowany projektem Kraska. Projekt spełnia prawie wszystkie moje oczekiwania, jedynie czego mi brakuje to trzeciego pokoju na poddaszu. Myślałem o podzieleniu większego pokoju na dwa. Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje taka możliwość?
ph55

trzy pokoje na poddaszu

Postprzez Architekt » Pt 01 mar 2013 10:42

Podzielenie jednego z pokoi ścianką działową powino poprzedzić, w przypadku ścianki murowanej, sprawdzenie możliwości nośnych stropu w tym zakresie. Pokoje lepiej doświetlić oknem balkonowym i niewielkim dachowym, bo to daje lepsze mozliwości aranżacji przestrzeni. W dużej sypialni można wydzielić garderobę (+ okno dachowe i ażurowe drzwi składane lub przesuwne dla cyrkulacji powietrza)
Można się też zastanowić nad projektami Balbina i Majka Mini, zbliżonymi powierzchnią, z trzema sypialniami na poddaszu.
Balbina jest tak prosta w budowie, jak Kraska.
Załączniki
Architekt
Ekspert

Kraska

Postprzez ph55 » Pn 04 mar 2013 22:36

Dziękuję za odpowiedź, zaproponowane rozwiązanie bardzo mi odpowiada.
Zastanawiam się jeszcze nad przedłużeniem garażu o np. 70 cm co pozwoliłoby mi na przeniesienie kotłowni.
Czy taka zmiana jest możliwa?
ph55

Postprzez Architekt » Wt 05 mar 2013 11:31

Archeton udziela zgody na wszelkie zmiany, ale musi ich dokonać uprawniony projektant.
Zmian wymiaru 3,3 m na 4,0 m, to jest bardzo proste. Natomiast wyrównanie ścian ogrodowych garażu i części mieszkalnej zwiększa rozpiętość dachu. Ponadto uskok wygląda lepiej. niż jednolita płaszczyzna, łącząca te dwie bryły.
Architekt
Ekspert

Postprzez Kraska » Pn 02 cze 2014 15:51

Czy ktoś budował Kraskę i może pochwalić się zdjęciami? ;)
Kraska

Powrót do Projekty Archetonu