Projekt KOLIBER

Realizacje, kosztorysy, technologie, opinie inwestorów, ciekawostki.

Projekt KOLIBER

Postprzez Archeton » Pt 17 lut 2006 10:18

Projekt domu jednorodzinnego KOLIBER. Zapraszamy do dyskusji.

Zobacz projekt domu Koliber
Archeton
Grupa Archeton

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: Projekt KOLIBER

Postprzez hipi82 » Śr 18 kwi 2012 15:02

Witam mam pytanie czy ktoś buduje lub ma już gotowy dom z projektu :KOLIBER: chciałabym zobaczyć efekt końcowy z zewnątrzi wewnątrzdomu .Jestem w trakcie budowy tego domu mąż sam buduje narazie jest na etapie pod strop którybędzie murowany no i chcemy podnieść dach bo rodzinka się nam powiększyła niespodziewanie:) jeśli ktoś posiada ten dom proszę o kontakt dziękuję
hipi82

Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postprzez Architekt » Pn 30 kwi 2012 11:05

hipi82
Koliber jest domem, który niełatwo adaptować na budynek z użytkowym poddaszem. Jest malutki i wykrojenie dodatkowo miejsca na klatkę schodową wyraźnie pogorszy komfort mieszkania. Ponadto mały kąt nachylenia dachu sprawia, że aby umożliwić wygodne użytkowanie poddasza, ścianka kolankowa powinna mieć min 120-130cm lub (i?) nachylenie powinno wyraźnie wzrosnąć. Obie te zmiany diametralnie zmienią wygląd bryły .
Strop musi być przeprojektowany przez uprawnionego konstruktora, a fundamenty przewidywać zwiększone obciążenie od kolejnej kondygnacji.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 361
Podziękował : 217 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Postprzez hipi82 » Wt 01 maja 2012 19:46

wiem że nie pasuje podnieść ale myślimy tak że schody zrobimy w salonie kręte gotowe to nie zajmuje aż tak dużo miejsca a na poddaszu chcielibyśmy zrobic tylko dwa pokoje może pokój z garderobą i nic więcej a byłby jeden pokój więcej myślę że to niezły pomysł a co do fudamentów to jest tak zrobione że wytrzyma ciężar dodatkowy no i mamy architekta który to zaprojektuje
hipi82

Postprzez Kinusia » Śr 07 lis 2012 14:54

Wydaje mi sie, ze jak komus potrzebne dwie sypialnie to warto podzielic duzy pokoj na dwie sypialnie [wyjdzie 12m kw i 9 m kw] a kuchnie otworzyc na istniejaca w projekcie sypialnie. Dom ogrzac kominkiem, o ktorego doprojektowanie trzeba by poprosic Archeton. Zastosowanie scian jedno lub dwu warstwowych zwiekszyloby pow. mieszkalna [ciensze sciany]. Zawsze mi sie ten projekt podobal i ciekawa jestem jak wam sie mieszka.
Kinusia
Kinusia

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez hipi82 » Śr 07 lis 2012 19:37

no myślę że to dobry pomysł ale już jest za póżno zrobiliśmy tą wnęke na schody ,wiem że ten dom to już nie będzie taki jak w projecie tylko całkiem inny.Dziękuje za rade ale jakbym wcześniej to wiedziała to może by tak zrobił
hipi82

KOLIBER - trochę inny

Postprzez Architekt » Śr 07 lis 2012 20:13

hipi82,
co prawda Twój Koliber musi być mocno zmieniony, ale chętnie obejrzelibyśmy jego bryłę i zdjęcia wnętrza ze schodami. W zakładce Galeria u góry strony dowiesz się, jak łatwo tworzy się teraz albumy fotek z budowy.
Pomysł Kinusi z podziałem dużego pokoju na dwa mniejsze i połączenia sypialni z kuchnią w jedną strefę dzienną jest niezły :P .
Obrazek
Ale to już będzie zupełnie innny projekt. Podobny program funkcjonalny oferuje na kwadratowym rzucie Miniatura :arrow: http://www.archeton.pl/projekt-domu-min ... opisogolny
Architekt
Ekspert

Postprzez Kinusia » Cz 08 lis 2012 11:51

Bede sledzic galerie, czy pojawia sie te zdjecia od Hipi, moze nawet z najmlodszym mieszkancem domu gdzies w tle. Archetonie dziekuje za mile slowa i szkic :-)
Kinusia
Kinusia

KOLIBER z betonu komórkowego

Postprzez Architekt » Wt 23 gru 2014 18:54

Właśnie wszedł do naszej oferty nowy Koliber z betonu komórkowego. Niewielki rzut można zaprojektować zupełnie inaczej niż pokazuje wersja z ceramiki. Co myślicie o nowym rozkładzie Kolibra?
Architekt
Ekspert

Postprzez wieski457 » Śr 17 kwi 2019 12:39

Koliber w wersji beton komórkowy, mogę polecić każdemu, kto potrzebuje tani w budowie i tani w eksploatacji dom dla dwóch
osób.Mieszkam w nim od sześciu miesięcy i jestem jestem zachwycony.
wieski457

Obrazy: 7

Postprzez Architekt » Śr 17 kwi 2019 12:48

wieski457,
dzięki za list.
Byłoby świetnie zobaczyć zdjęcia Twojego Kolibra w Galerii Forum :P

-- Wt 23 kwi 2019 13:42 --

I są :arrow: gallery/search.php?user_id=18406
Koliber z betonu komórkowego, lustrzane odbicie w dość wiernej naszej wizualizacji realizacji użytkownika wieski457
Dziękujemy, prezentuje się naprawdę ładnie.
wieski 457 zdecydował się najwyraźniej na zamkniecie kuchni od strony holu. Zyskał ścianę na blaty i półki co pozwoliło powiększyć miejsce na stół. Nie ma też chyba kominka.
Załączniki
Architekt
Ekspert

Postprzez wieski457 » Śr 24 kwi 2019 7:35

Kominka nie ma, bo istnieje w naszym regionie realny zakaz ogrzewania domów tym źródłem energii, ale
za to zdało egzamin ogrzewanie na podczerwień, które ogrzewa cały nasz dom.
wieski457

Obrazy: 7

Powrót do Projekty Archetonu