Projekt HELIODOR

Realizacje, kosztorysy, technologie, opinie inwestorów, ciekawostki.

HELIODOR z pompą

Postprzez Architekt » Cz 28 sty 2016 17:54

furczysztang,
piszesz o dużych kosztach, czy opierasz się na konkretnych wyliczeniach? Jeśli nie, to polecam taką "przymiarkę" do pompy w oparciu o fachową ofertę wyspecjalizowanej firmy. Oczywiście w różnych warunkach lokalizacji koszty mogą być różne. My znamy krakowską realizację gruntowej pompy ciepła o całkowitych kosztach dla domu o pow. ok 160m2 (projekt, pompa, osprzęt, ogrzewanie podłogowe), którego koszty przekroczyły szacowane analogiczne instalacje na bazie kotła o 15 tys. (1/4 inwestycji z pompą). Te 15 tys. pochłonie zakup 2 kolejnych nowych kotłów w ciągu następnych 20-30 lat, to jest w czasie, kiedy pompa będzie pracować bez opału. Za prąd zużyty do jej pracy przez ten czas zaoszczędzisz, przynajmniej częściowo, nie budując komina kotłowni :P .
Architekt
Ekspert

Obrazy: 361
Podziękował : 217 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Re: HELIODOR z pompą

Postprzez Eco-technika » Cz 28 sty 2016 21:24

Witam.
furczysztang napisał(a):
"Ogrzewanie budynku pompą ciepła?? W teorii wszystko pięknie, ale uważam że pelet w moim przypadku będzie lepszy (inwestycja w północno-wschodniej części kraju, na piaszczystej górce). Obawiam się, że rachunki za prąd (ganianie solanki w bardzo głębokich odwiertach + sprężarka) znacznie wydłużyłyby zwrot tak dużego nakładu inwestycyjnego".

To są obiegowe opinie nie poparte rzetelnymi dowodami.
Oczywiście Instalacje, ich dobór oraz projekt powinny być zlecone odpowiedniej firmie, która ma za sobą realizacje i się w tym specjalizuje. Pompy ciepła są urządzeniami, które wymagają odpowiedniego doboru oraz regulacji. Dom ok. 160m2 można ogrzać oraz wytworzyć dla jego potrzeb c.w.u w cenie ok. 350-400 zł miesięcznie bez konieczności pamiętania o dokładaniu do pieca, wywożeniu popiołu oraz o innych uciążliwych czynnościach związanych z obsługą kotłowni.
Jeżeli chodzi o glikol, który krąży w dolnym źródle, to dobiera się w taki sposób, aby opory przepływu pompa elektroniczna zużywała nie więcej niż 5-20 W. Tak samo, jak praca pompy obiegowej w instalacji nie powinna zużywać więcej niż 10 W.
Można też zastosować pompę gruntową z bezpośrednim odparowaniem, bez użycia glikolu. Nie trzeba też robić odwiertów, Wymiennik pionowy nie jest jedynym rozwiązaniem! Wymiennik poziomy zajmie nie więcej niż 100m2 w dwóch poziomach (możemy pokazać takie realizacje).
Kolejna ewentualność to powietrzna pompa ciepła. Dobrana w odpowiedni sposób, na tzw. punkt biwalentny (tzn. punkt w którym temperatura w danym rejonie i ilość godzin poniżej tej temperatury nie spada w roku więcej niż na 60-100 godzin) jest jedynie wspomagana dodatkowym źródłem ciepła.
Chętnie opowiem o pompach ciepła więcej, m.in. i to , że producenci sprężarek typu scroll szacują żywotność ich pracy na 80 000-100 000 godzin, co przy pracy 1800-2200 godzin w roku daje nam co najmniej 40 lat pracy urządzenia!
Zapraszam 783 40 80 80.
Eco-technika

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Projekt HELIODOR

Postprzez domownik » Pn 08 lut 2016 11:49

Odnośnie pompy ciepła - mamy nasz projekt Heliodor, znane są powierzchnie i wszystkie dane. Jaki jest całkowity koszt tego urządzenia i całej niezbędnej instalacji (w tym wywiercenia otworów). Myślę, że sam region kraju nie wpływa aż tak na cenę i można w dużym przybliżeniu ją określić. O powietrznej pompie ciepła mam złe zdanie - znajomi podawali mi kwoty jakie płacą za energię elektryczną i są to takie wartości, że urządzenie pewnie nigdy im się nie zwróci.

Za ten post autor domownik otrzymał podziękowanie od
Eco-technika(N 14 lut 2016 19:58)
Ocena:11.11%

domownik

Obrazy: 75
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

HELIODOR z pompą

Postprzez Architekt » Pn 08 lut 2016 14:12

domownik,
O znanej nam realizacji pompy ciepła i jej kosztach piszę w poście na początku tej strony.
Jeżeli pompa byłaby inwestycją " niezwracalną",to skąd brałoby się jej upowszechnienie na zachodzie i północy Europy? Dania już od 2013 roku wprowadziła zakaz ogrzewania nowych domów jakimkolwiek rodzajem kotła.
Tak, jak podkreślono w poście wyżej: niezwykle istotne w kwestii opłacalności takiej inwestycji jest profesjonalizm projektanta , wykonawcy i optymalny dobór rozwiązania. Możliwe, że nie wszyscy, którzy zdecydowali się na pompę, trafili na doświadczonych fachowców. Warto bowiem podkreślić, że pompa ciepła szybciej zwraca się w przypadku domów średnich i dużych niż tych najmniejszych. Nie jest też tajemnicą, że im mniejsze zapotrzebowanie budynku na ciepło tym dłużej będziemy czekać na profity - nie poleca się więc pompy dla domów pasywnych.
Heliodor jest więc idealny.
Architekt
Ekspert

Postprzez kwiatek » N 14 lut 2016 1:03

Witam serdecznie
Proszę Architekta o komentarz. Jesteśmy przed zakupem projektu i jednym z nich jest Heliodor. Chcemy wprowadzić kilka zmian tj, na parterze powiększyć sień a tym samym kuchnię, powiększyć salon - pozostaje pytanie czy nad tarasem nie zastosować dodatkowego zadaszenia (w ostateczności markizy). Na parterze chcielibyśmy przenieść łazienkę tak aby miała dostęp do okna - oczywiście wtedy należny inaczej zaprojektować schody. Na piętrze zmiany dotyczyłyby tylko przestrzeni nad garażem. W celu zobrazowania naszych potrzeb zamieszczam schemat proponowanych zmian.Proszę architekta o komentarz i informację czy te zmiany mają słabe strony.
Dodatkowo z uwagi na miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego musimy zastosować dachówkę w kolorze czerwieni dachówki ceramicznej, zatem pytanie czy ktoś realizował taki projekt Heliodora albo czy posiada wizualizację jak mogłoby to wyglądać. Osoba polecająca nam ten projekt zrezygnowała wcześniej z tego projektu tylko z uwagi na kolor dachu a tym samym elewacji (dziś żałuje), ale również miała zapisy w planie dotyczące konieczności stosowania dachówki w kolorze czerwieni. W prawdzie pokusiłem się o robocza zmianę koloru elewacji, którą załączam poniżej ale nie jestem jej pewien i wolałbym zobaczyć ewentualne zdjęcie z realizacji albo otrzymać komentarz fachowca.
Ewentualnie proszę architekta o pomoc.
Załączniki
kwiatek

Podziękował : 0 raz

HELIODOR L bez spiżarni i z łazienką od frontu

Postprzez Architekt » Pn 15 lut 2016 12:17

kwiatek,
trochę inną wersję Heliodora z łazienką od frontu, ale z dwubiegową łazienką pokazywaliśmy już na wcześniejszych stronach forum Heliodora gallery/image.php?album_id=504&image_id=2889
Na Twoim szkicu brak strzałek na krótkich biegach schodów i przez to rozwiązanie nie jest czytelne, np. czy planujesz schody do piwnicy? Sień wydaje się nieproporcjonalnie duża, a hol zbyt mało reprezentacyjny jak na dom tej wielkości i wnętrze traci, wg mnie, na rozmachu. Kuchnia ma niewykorzystane, martwe pole. Przesunięcie niektórych ścian nośnych jest oczywiście możliwe, ale czy konieczne?
Proponuję konstrukcję, oprócz schodów, pozostawić bez zmian. Przesuwam nieznacznie tylko niektóre otwory i komin (w czerwonej ramce). Jeśli ten układ jest dla Ciebie akceptowalny, to adaptacja będzie prostsza (=tańsza).
Obrazek
Powiększanie salonu, który już teraz ma rozmiar niejednego dwupokojowego mieszkania, dobrze jest dokładnie przemyśleć. Nie zawsze większy metraż to zysk w funkcjonowaniu wnętrza. Zwłaszcza, że zaraz potem poszukujesz sposobu zadaszenia tarasu, który w oryginalnym rozwiązaniu jest już osłonięty :shock: . Powstaje też dodatkowa kubatura do ogrzania. Zakładam, że zamierzasz zainwestować w tanią eksploatację domu (posty wyżej)? W każdym razie przydałaby się wentylacja mechaniczna z rekuperacją, bo przesunięta łazienka oddaliła się od, dedykowanego jej, jednego z kanałów komina przy kominku. Ponadto wentylacja mechaniczna znacznie bardziej ekonomicznie poradzi sobie z wymaganiami pokoju sportowego na poddaszu.
Co do koloru dachu: elewacja, którą pokazujesz całkowicie mnie przekonuje. Poza tym czerwień dachówki też ma mnóstwo odcieni :P
Architekt
Ekspert

Postprzez kwiatek » Śr 17 lut 2016 21:54

Dziękuje bardzo za odpowiedź i za wniesione zmiany
Mam jeszcze pytanie dotyczące zgody architekta na wprowadzone zmiany tzn czy jeżeli powiększylibyśmy dodatkowo salon to czy przekroczymy 5% powierzchni rzutu poziomego. Pozostałe zmiany wykonalibyśmy zgodnie z wcześniejszą propozycją.
Ps. Podpiwniczenia nie planujemy a kolorystyka oby się udała bo nieraz to jak igranie z ogniem - wybierzesz nie ten odcień albo złą fakturę materiału i projekt bierze w łeb :shock:
kwiatek

Postprzez Architekt » Cz 18 lut 2016 9:29

kwiatek,
zarówno wypełnienia wnęki, jak i powiększenie salonu o dodatkowe 5% wymiarów, wymaga zgody autora projektu.
Zgodę można wykorzystać lub nie; najwygodniej przy zakupie wyszczególnić wszystkie, brane pod uwagę ewentualności.
Architekt
Ekspert

Re: Projekt HELIODOR AS

Postprzez ASCIICIA » Śr 02 mar 2016 15:54

Witam.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć w mojej galerii
Pozdrawiam :P
ASCIICIA

Obrazy: 65

Postprzez basiulka » Pn 14 mar 2016 19:13

Witam własnie jestem przed kupnem projektu ale tez chciałabym wprowadzić kilka zmian 1: W kuchni zlikwidować spiżarnie i zrobić duża kuchnie z wyspa na środku a w schowku pod schodami będzie spiżarnia 2: łazienkę zamienić na pralnie a pokój na dole na dużą łazienkę 3: przesunąć ścianę w salonie aby go powiększyć 4: garaż jednostanowiskowy , na piętrze małą łazienkę zamienić na garderobę , zlikwidować pralnie i zrobić sypialnie takie coś bym chciała. :P
basiulka

większy salon, pojedynczy garaż

Postprzez Architekt » Wt 15 mar 2016 17:21

basiulka,
Obrazek
ad1. Położenie ściany nośnej oddzielającej salon i kuchnię sprawia, że wyspa będzie musiała zostać wkomponowana w układ zastępujących tę ścianę słupów (słupa?). Ładne i funkcjonalne rozwiązanie wymaga ciekawego pomysłu od architekta wnętrz (może jakiś skośny lub owalny :roll: układ zamiast najprostszej propozycji na szkicu).
ad2. Przesunięcie ściany z kominkiem sprawi, że drzwi łazienki, otwierane na zewnątrz, będą kolidować z drzwiami pralni w miejscu dawnej łazienki. Proponuję podzielić pokój przy salonie na łazienkę i pralnię, a schowek pod schodami powiększyć - spiżarnia będzie wygodniejsza.
ad3. Nie wiem, o którą ścianę salonu chodzi, zakładam, że o tę przy pokoju, bo likwidacja wnęki tarasu była już omawiana wielokrotnie. Duże przesuniecie nie jest możliwe, bo na położeniu tej ściany opiera się: wielkość łazienki na poddaszu, rozmiary i wygląd lukarny w elewacji oraz położenie wejść do dwóch sypialni, które robią się baaardzo duże. Można okroić je( przerywana czerwona linia) i zaaranżować przedpokój jako bawialnię, oświetloną świetlikiem tunelowym w dachu?
ad4. Zmniejszenie garażu sprawi że mniej wygodna będzie kotłownia.
Architekt
Ekspert

Postprzez basiulka » Wt 15 mar 2016 18:54

teraz już widzę ze kotłownia troszkę mała jeszcze pomyśleć muszę nad tym garażem a na dużej spiżarni mi własnie nie zależny tylko chodziło o zamiana pokoju na dużą łazienkę a łazienkę na pralnie taki układ jak był w projekcie. Aha i sciany z kominkiem nie chciałam przesuwać to chodziło o ta wnękę ale nie chcę rezygnować z wyspy w kuchni tak że wnęka zostanie. Jeszcze mam pytanie czy przy tak otwartej kuchni trzeba mieć jakąś wentylacje przystosowaną do tego czy standardowa??
Dziekuje za odpowiedz.
Jeśli chodzi o bawialnię to wole wersję z oryginalnego projektu.
basiulka

graż na jeden samochód, poszerzenie kotłowni

Postprzez Architekt » Wt 15 mar 2016 20:34

basiulka,
propozycja bawialni wynikła z przesunięcia ściany z kominkiem. Skoro to nieporozumienie, to oczywiście nie ma powodu zmieniać pierwotnego układu wejść do sypialni na poddaszu.
Kuchnia Heliodora już w oryginalnej wersji jest otwarta. Wentylacja przewidziana jest spod stropu - komin widać dopiero w sypialni przy ścianie bocznej. Po wprowadzeniu wyspy nic się w tym zakresie nie musi zmieniać. Wyciąg znad płyty kuchennej podłączony zostanie odcinkiem poziomym w podwieszanym suficie, który może też przewidywać szczególny sposób oświetlenia wyspy i całego wnętrza kuchni.
Heliodor - 1stanowisko  w wydłużonym garażu.png
Heliodor - 1stanowisko w wydłużonym garażu.png (13.21 KiB) Przeglądane 10712 razy

Kotłownię można "ratować" poszerzeniem traktu części garażowej, ale pociągnie to za sobą wzrost rozpiętości i wysokości dachu tej części, a przy wyrównaniu do ściany ogrodowej części mieszkalnej, powstanie połączenie dwóch brył w jedną, bardzo dużą, ze wspólnym dachem.
Wszystko to musi dopracować razem z Tobą architekt adaptujący.
Architekt
Ekspert

Postprzez basiulka » Śr 16 mar 2016 19:04

Dziękuję za pomoc teraz już wszystko rozumiem :)
basiulka

Postprzez kwiatek » So 19 mar 2016 0:20

Witam serdecznie
Ponownie bardzo proszę o pomoc Architekta.
Postanowiliśmy jednak wprowadzić większe zmiany niż pierwotnie zakładaliśmy. Tak jak ostatnio pozwoliłem sobie na ich zobrazowanie. Największe ze zmian to: postanowiliśmy powiększyć jednak salon umożliwiając jednocześnie wyjście na taras, jadalnia została wyodrębniona z salonu, kuchnia została jeszcze trochę powiększona - te zmiany wpływają trochę na szerokość głównej bryły budynku (+ ok. 60 cm), rezygnujemy z dwustanowiskowego garażu i chcielibyśmy wykonać częściowe podpiwniczenie tj. pod częścią garażową. Na pietrze chcemy zrezygnować z wnęki tarasowej. Poniżej zobrazowanie naszej propozycji
Tak jak ostatnio proszę Architekta o cenne uwagi ewentualnie proszę skromnie również o pomoc w rozwiązaniu pomieszczeń nad garażem.
Z góry bardzo dziękuje.
Pozdrawiam wszystkich przyszłych budowniczych i obecnie budujących :)
Załączniki
kwiatek

Postprzez domownik » Pn 21 mar 2016 16:00

Witam,

czy możecie podzielić się Waszymi pomysłami dotyczącymi oświetlenia zewnętrznego domu ? Najbardziej intuicyjnym oświetleniem są lampki w podbitce dachu, tyle że podbitka dachu jest skośna. Można teoretycznie ją zmienić na poziomą ale chcę tego uniknąć. Zastanawiam się nad oświetleniem jak na poniższym obrazku :

Obrazek

czyli kinkiety zamontowane mniej więcej w połowie wysokości ściany świecące do góry i do dołu. Jak to u Was wygląda ?
domownik

HELIODOR L wydłużony, z pojedynczym garażem

Postprzez Architekt » Pn 21 mar 2016 17:43

kwiatek napisał(a):Witam serdecznie
Ponownie bardzo proszę o pomoc Architekta.
Postanowiliśmy jednak wprowadzić większe zmiany niż pierwotnie zakładaliśmy. Tak jak ostatnio pozwoliłem sobie na ich zobrazowanie. Największe ze zmian to: postanowiliśmy powiększyć jednak salon umożliwiając jednocześnie wyjście na taras, jadalnia została wyodrębniona z salonu, kuchnia została jeszcze trochę powiększona - te zmiany wpływają trochę na szerokość głównej bryły budynku (+ ok. 60 cm), rezygnujemy z dwustanowiskowego garażu i chcielibyśmy wykonać częściowe podpiwniczenie tj. pod częścią garażową. Na pietrze chcemy zrezygnować z wnęki tarasowej...

kwiatek,
nie wesprę pomysłu nowego ryzalitu jadalni oraz rezygnacji z wnęki na balkonie. Pozostałe zmiany, które wprowadzasz są już bardzo znaczące. Zakładam się o co chcesz :P , że w zrealizowanym dokładnie wg Twojego szkicu domu nie rozpoznasz Heliodora, którego wybierałeś do adaptacji.
Obrazek
Można spróbować zmniejszyć łuk ryzalitu i oddzielić kuchnię częściowo ścianą nośną. Kuchnia po dodaniu 60cm może przestać być wygodna ze względu na duże odległości od przyborów. Pytanie: czy jednak nie powrócić do układu ze spiżarnią a pod schodami schodzić do piwnicy?
A jeśli podpiwniczenie, to może kotłownia w piwnicy? Garaż można by wtedy jeszcze zmniejszyć i zwęzić, bo pralnia i pomieszczenia nad nim mają prawdziwie królewskie powierzchnie :roll:
Ilość zmian, które rozważasz wskazują, że powinieneś poszukać jeszcze innego projektu wśród tych z pojedynczym garażem np. Heliodor As.

-- Pn 21 mar 2016 17:18 --

domownik napisał(a):Witam,

czy możecie podzielić się Waszymi pomysłami dotyczącymi oświetlenia zewnętrznego domu ? Najbardziej intuicyjnym oświetleniem są lampki w podbitce dachu, tyle że podbitka dachu jest skośna. Można teoretycznie ją zmienić na poziomą ale chcę tego uniknąć. Zastanawiam się nad oświetleniem jak na poniższym obrazku ...

domownik,
nie jestem fanem takich iluminacji, zwłaszcza kiedy budownictwo koncentruje się raczej na tanim pozyskiwaniu energii. Chyba, że lampki są na słońce :P ?
Takie delikatne spotlighty pod okapem najładniej podkreślają bryłę domu. Na zdjęciu, które pokazujesz, oświetlenie jest jakby "samo dla siebie", bez związku z architekturą. Czy brak poziomej podbitki całkowicie uniemożliwia montaż takich świateł? Może trzeba by poszperać w ofercie i popytać elektryków :roll:
Architekt
Ekspert

Postprzez domownik » Pn 21 mar 2016 23:54

nie jestem fanem takich iluminacji, zwłaszcza kiedy budownictwo koncentruje się raczej na tanim pozyskiwaniu energii. Chyba, że lampki są na słońce :P ?
Takie delikatne spotlighty pod okapem najładniej podkreślają bryłę domu. Na zdjęciu, które pokazujesz, oświetlenie jest jakby "samo dla siebie", bez związku z architekturą. Czy brak poziomej podbitki całkowicie uniemożliwia montaż takich świateł? Może trzeba by poszperać w ofercie i popytać elektryków :roll:

rzeczywiście na tym zdjęciu światła są za intensywne, miałem na myśli raczej o typ oświetlenia ;). Jeśli chodzi o energoszczędność, to choć nie sprawdzałem tego, to myślę że zarówno w podsufitce jak i w tych kinkietach mogą być zamontowane żarówki ledowe.
domownik

Postprzez Architekt » Śr 30 mar 2016 19:43

arekk napisał(a):Witam,

w końcu się zmobilizowałem i dodałem trochę zdjęć do albumu z zakończonej już budowy.
Zapraszam do oglądania.

AK

arekk,
może po roku zmobilizujesz się ponownie i pokażesz dom w wiosennym ogrodzie. Może wnętrza?
Twoja realizacja jest wierna, a dotychczasowe zdjęcia pozwalają przypuszczać, że nie jesteś bez szans, jeśli zdecydujesz się wziąć udział w naszym corocznym konkursie na najpiękniejszą realizację.
Zachęcamy do udziału wszystkich, którzy ukończyli Heliodora. Słońce i świeża zieleń otoczenia to najlepsze tło :P

-- Pn 11 kwi 2016 13:11 --

Dużo dyskutowaliśmy na forum Heliodora o likwidacji wnęki tarasu i sposobach jego zadaszenia.

Właśnie powstał projekt Herbert http://www.archeton.pl/projekt-domu-her ... 562_widoki,
realizujący te pomysły naszych Inwestorów. Wszystkim osobom planującym przedłużanie dachu nad tarasem pokazujemy,
jak ładnie i lekko wygląda rozwijana markiza. Zupełnie nie ingeruje w sylwetkę budynku. Można też zaaranżować miejsce pod parasolem w głębi ogrodu, a jeśli komuś zależy na ogrodowych przyjęciach bez względu na pogodę, to lepiej pomyśleć o osobnym, stałym pawilonie np. z drewna, obok domu.
Architekt
Ekspert

Postprzez pamela.butkowska1984 » Śr 27 kwi 2016 11:55

Witam szukam osób z woj dolnośląskiego którzy budują ten dom i mogliby nam pokazać dom od srodka.planujmy budowe i chcielibysmy obejrzec.prosimy o kontakt
pamela.butkowska1984

Re: HELIODOR wnętrza

Postprzez Architekt » Śr 27 kwi 2016 12:18

pamela.butkowska1984
zakładamy, że obejrzałaś już wnętrza Heliodora na naszej stronie głównej (http://www.archeton.pl/projekt-domu-hel ... 90_wnetrza) i zdjęcia inwestorów w albumach Galerii :P
Architekt
Ekspert

Postprzez pamela.butkowska1984 » Cz 28 kwi 2016 16:10

Czy ktoś z woj dolnośląskie to buduje dom heliodor ?proszę o kontakt na pamela.butkowska@tlen.pl
pamela.butkowska1984

Postprzez Magda1990 » Wt 22 lis 2016 16:12

Witam
jesteśmy na etapie wyboru projektu i bardzo spodobał nam się projekt Heliodoru.
Jesteśmy z okolic Olkusza (woj. małopolskie) i chciałam zapytać czy ktoś buduje/wybudował ten dom w okolicy (bądź kawałek dalej :P ) i czy byłaby możliwość obejrzenia tego domu na żywo.
Bardzo nam zależy na tym gdyż wiadomo taki zakup to ważna decyzja i ciężko ją podjąć w ciemno.

Pozdrawiam :P
Magda :)
Magda1990

HELIODOR - konkurs!

Postprzez Architekt » Cz 01 gru 2016 15:36

Inwestorzy projektu domu Heliodor!
Specjalnie dla Was i Waszych realizacji zorganizowaliśmy KONKURS fotograficzny „Heliodor na Twoją miarę”.
Aby wziąć udział w konkursie trzeba wysłać do nas za pomocą formularza konkursowego minimum 4 zdjęcia swojego domu, a my z nadesłanych zgłoszeń nagrodzimy 3 najlepsze realizacje

Konkurs trwa do 30 grudnia 2016r, a do wygrania:
BLENDER firmy BOSH, z szeroką gamą akcesoriów
ŻELAZKO firmy BOSH z czujnikiem dotyku
bon upominkowy na zakupy w sklepach stacjonarnych Home&You o wartości 200 zł

W przypadku spłynięcie więcej niż 25 zgłoszeń uruchomimy system do głosowania na wybraną realizację! Nagrodą specjalną dla realizacji, która zdobędzie najwięcej głosów Internautów będzie voucher na rodzinny, weekendowy pobyt dla 4 osób (2 osoby dorosłe + 2 dzieci), obejmujący 2 noclegi, 2 śniadania w „Willa Orla” w Zakopanem.

Pochwalcie się swoimi realizacjami!
Szczegóły konkursu i regulamin znajdziecie na naszej stronie http://www.archeton.pl/konkurs-heliodor-na-twoja-miare
Zapraszamy do udziału!
Architekt
Ekspert

Postprzez domownik » Wt 27 gru 2016 0:46

witam,

wrzuciłem zdjęcia z przebiegu budowy. Chętnych zapraszam do oglądania

pozdrawiam
domownik

Postprzez Omka » Śr 28 gru 2016 16:46

Podoba mi się ten projekt, wygląda całkiem w porządku. Z reguły nie popieram domów z garażem bo niepotrzebnie się traci wtedy na ogrzewaniu. Ten projekt jednak mi się podoba. Zdecydowałabym się na niego
Omka

garaż wbudowany

Postprzez Architekt » Śr 28 gru 2016 18:00

Omka napisał(a):Podoba mi się ten projekt, wygląda całkiem w porządku. Z reguły nie popieram domów z garażem bo niepotrzebnie się traci wtedy na ogrzewaniu. Ten projekt jednak mi się podoba. Zdecydowałabym się na niego

I słusznie, Omka :P
W każdym domu z garażem proponujemy ogrzewanie w garażu na poziomie zaledwie 5stopni Celsjusza. Do tego dostosowujemy sposób ocieplenia ścian, stropów i wszelkich innych przegród oddzielających garaż zarówno od pomieszczeń mieszkalnych jak i od warunków zewnętrznych charakterystycznych dla największej strefy klimatycznej w naszym kraju.
Inwestorzy, którzy są zwolennikami poglądu, że miejsce postojowe wymaga przede wszystkim przewiewu, a wystarczającym udogodnieniem dla nich jest uwolnienie od odśnieżania auta i skrobania szyb, mogą potraktować garaż w budynku jak rodzaj zabudowanej wiaty. Projektant adaptujący zaproponuje wtedy dodatkowe docieplenie ścian mieszkania, aby mogły spełniać zadanie ściany zewnętrznej. Będzie to jednorazowo większy wydatek na izolację ale rachunki za ogrzewanie przez długie lata rzeczywiście będą nieco niższe.
Architekt
Ekspert

Postprzez Omka » Cz 26 sty 2017 13:35

Bardzo fajne rozwiązanie! Podoba mi się to, dziękuję za odpowiedź;)
Omka

Postprzez domownik » Pt 17 lut 2017 14:03

witam,

czy ktoś ma namiar do sklepu sprzedającego szyny podsufitowe/karnisze w kształcie łuku, czy też jest to na tyle nietypowe, że należy je zamówić indywidualnie z usługą gięcia pod wymiar ?
domownik

Re: Projekt HELIODOR_ karnisz w ryzalicie

Postprzez Architekt » Pt 17 lut 2017 14:31

domownik,
elementy łączące łukiem odcinki proste pod kątem 90 czy 120 stopni są typowe w wielu systemach karniszy i szyn. Wykonanie jednego łuku o promieniu ryzalitu Heliodora na pewno wymagałoby indywidualnego zlecenia. Zamontowanie kilku samodzielnych odcinków prostych tradycyjnych karniszy jest pewnym rozwiązaniem. Szyny docięte pod kątem trzeba byłoby ładnie połączyć (mógłby to być ładny element wystroju) lub maskować listwą pod sufitem (znowu specjalne wykonanie) ale nie dawałoby to raczej możliwości przesuwania klipsów między segmentami.
Architekt
Ekspert

Postprzez Blondasek90 » Śr 01 mar 2017 14:31

Witam! Zamierzam kupic projekt domu Heliodor ale jestem ciekawa czy ktoś w Kujawsko-Pomoktośm ma juz wybudowany dom. Widziałam na stronie że ktos wygrał z Inowroclawiu w konkursie. Prosze o kontakt na adres mailowy olka4@op.pl
Posiadacze tego pieknego domu doradzcie co byscie zmienili w projekcie a moze jakieś rady podczas budowy.
Pozdrawiam cieplutko
Blondasek90

Postprzez arekk » Pn 27 mar 2017 20:51

domownik napisał(a):witam,

czy ktoś ma namiar do sklepu sprzedającego szyny podsufitowe/karnisze w kształcie łuku, czy też jest to na tyle nietypowe, że należy je zamówić indywidualnie z usługą gięcia pod wymiar ?

Witam,

ja zamawiałem na wymiar ten karnisz:
[zaloguj się aby zobaczyć linki]

Przykręcony jest do sufitu, mocowanie jest praktycznie niewidoczne.

Pozdr
arekk

Obrazy: 102
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez wiktorsku@wp.pl » Cz 07 wrz 2017 23:30

Witam
jestem na etapie wyboru projektu i bardzo spodobał mi się projekt Heliodoru.
Jestem z okolic Sieradza (woj.łódzkie) i chciałem zapytać czy ktoś buduje/wybudował ten dom w okolic i czy byłaby możliwość obejrzenia tego domu na żywo.z góry dziękuje podaje e-mail wiktorsku@wp.pl
wiktorsku@wp.pl

Obrazy: 0

Postprzez Agaaa » Wt 06 lut 2018 21:23

Witam jestem na etapie wyboru projektu i jestem zainteresowana tym projektem. Czy ktoś z podkarpacia posiada dom by można było go obejrzeć jeśli tak to prosze o kontakt meilowy agawera1825@o2.pl
Agaaa

Postprzez tommK89 » Wt 06 mar 2018 18:18

Witam wszystkich
Czy robił ktoś mixa Heliodora z Herbertem?
przód od Heliodora a reszta Herberta?
Pozdrawiam
tommK89

Postprzez iwonasmolak » Pt 27 kwi 2018 13:21

Witam ponownie wszystkich!
Wstawiłam w profilu zdjęcia z realizacji naszej budowy. Wraz z mężem mamy teraz problem a mianowicie zdecydowaliśmy się na zmianę srtopu z teriva na monolit. Kierownik budowy zezwolił na zmianę bez konieczności przeprojektowania natomiast wykonawca obawia się zrobić strop chociażby bez szkicu bądź projektu stropu- monolit.
Zatem mam pytanie i zarazem wielką prośbę czy ktoś z użytkowników forum również posiadających projekt domu Heliodor posiada jakiś szkic bądź podobny projekt stropu ?
Byłabym bardzo wdzięczna za wszelką pomoc bądź pomocne informacje.
iwonasmolak

Obrazy: 10
Podziękował : 3 razy

Postprzez Architekt » Pt 27 kwi 2018 16:50

iwonasmolak,
Dziękujemy za zdjęcia w galerii.
żaden odpowiedzialny wykonawca nie skorzysta z rysunków, szkiców itp. wykonanych dla innego projektu budowlanego.
Strop teriwa jest stropem gęstożebrowym - zupełnie innym niż żelbetowa płyta monolityczna. Jak wykonawca ma dobrać przekroje i sposób ułożenia prętów zbrojeniowych bez projektu?!
Architekt
Ekspert

Postprzez iwonasmolak » So 28 kwi 2018 22:19

Wykonawca ma na swoim koncie wiele podobnych stropów z płyty żelbetonowej, ale potrzebuje opinii konstruktora by upewnić się w 100% w przeliczeniu grubości prętów i przekrojów. Czy istnieje możliwość odkupienia od Archetonu lub od kogoś kto wybudował dom Heliodor projektu podobnego stropu ?
iwonasmolak

Obrazy: 10
Podziękował : 3 razy

strop monolityczny

Postprzez Architekt » Pn 30 kwi 2018 9:59

iwonasmolak
Strop jest elementem konkretnego budynku, wzniesionego z konkretnych materiałów na terenie o konkretnych warunkach gruntowych.
Strop współpracuje z innymi elementami konstrukcji budynku. Jedyną dopuszczalną proceduralnie drogą jest wykonanie adaptacji i rysunków zamiennych stropu monolitycznego dla TWOJEGO Heliodora.
Architekt
Ekspert

Postprzez celinaxx » Pn 01 paź 2018 0:08

Świetne inspiracje, właśnie jesteśmy z mężem na etapie budowy :)

Postprzez Einule » Wt 02 paź 2018 13:38

Moja siostra właśnie zastanawia się nad tym projektem.
Einule

Postprzez Mag_Pott » Cz 31 sty 2019 11:40

Dzien dobry,

Czy ktos buduje ten dom na Śląsku badz w woj. opolskim? Jezeli tak, bede wdzieczna za kontakt i ewentualna mozliwosc obejrzenia domu. Moje dane kontaktowe: potempamag@gmail.com lub nr tel. 502 730 040
Mag_Pott

Postprzez Konfitura » Pn 03 cze 2019 8:11

A ktoś wie, czy faktycznie jest możliwy darmowy projekt drogbruk to prawda?
Konfitura

Poprzednia strona

{ SIMILAR_TOPICS }

Projekt HELIODOR AS
Dział: Projekty Archetonu
Autor: Architekt
Odpowiedzi: 25

Projekt HELIODOR AS G1
Dział: Projekty Archetonu
Autor: Architekt