Projekt HELENA

Realizacje, kosztorysy, technologie, opinie inwestorów, ciekawostki.

Projekt HELENA

Postprzez Architekt » Pt 20 maja 2011 21:35

Projekt domu jednorodzinnego HELENA. Zapraszamy do dyskusji.

Zobacz projekt domu Helena
Architekt
Ekspert

Obrazy: 361
Podziękował : 220 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Re: Projekt HELENA

Postprzez 19Andrzej » Pn 30 kwi 2012 14:34

Witam, Czy ktoś buduje wg tego projektu? szukałem informacji w internecie i niestety wygląda na to że ten projekt nie cieszy się dużym zainteresowaniem.
19Andrzej

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Postprzez karolina1022 » Wt 08 maja 2012 18:58

Witam kupiłam ten projekt 2 tygodnie temu i bardzo mi się podoba a nie ma informacji na ten temat ponieważ ten projekt jest dopiero od roku.
karolina1022

Obrazy: 0
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postprzez Architekt » Cz 17 maja 2012 16:01

karolina1022
Pierwszymi informacjami o projekcie mogą być... Twoje opinie o projekcie i zmiany, jakie ewentualnie zamierzasz w nim wprowadzić.
:?:
Architekt
Ekspert

Postprzez karolina1022 » N 27 maja 2012 20:12

Zmiany w projekcie jakie zrobiłam likwidacja 2 małych okienek przy wejściu z rezygnowałam z garderoby alby w łazience na dole było okno i jak poszerzy przesunęłam komin od kominka i zrezygnowałam z 2 balkonów
karolina1022

Postprzez ala234 » Pt 29 cze 2012 16:57

Jest mało informacji o tym projekcie w necie, ponieważ jest on stosunkowo nowy.
My z mężem wybraliśmy ten projekt. Oczywiście zrobiliśmy parę zmian, takich jak
-likwidacja garderoby na parterze( w celu powiększenia łazienki)
-likwidacja spiżarni
-likwidacja łazienki znajdującej się w pokoju nad garażem i w to miejsce jest zrobiona garderoba.
ala234

Obrazy: 17
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez k.lekston » Pt 29 cze 2012 22:25

Witam, jestem na etapie wyboru projekt domu i ten ma to czego szukam- tylko niewielkie zmianyi myślę, że będzie Ok. Czy możliwe jest zrobienie wejści do garażu w garderoby przy drzwiach? A tam gdzie jest zaplanowane może być np.pralnia? Czy takie rozwiąznie ma w ogóle sens, czy to tylko taki mój głupi pomysł? Ja już obejrzałam chyba wszystkie projekty jakie śa dostępne w internecie i stwierdzam, że nie ma ideału, chociaż ten jest prawie jak ideał. Czy ktoś jeszcze ma jakeiś cenne uwagi proszę o ich podanie. A i czy dzwi wejściowe muszą się otwierać na zawnątrz? Wolalabym do środka, tradycyjnie.
k.lekston

Obrazy: 15
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: HELENA-wejście do garażu z garderoby

Postprzez Architekt » So 30 cze 2012 9:36

Witaj k.lekston,
Między garażem a parterem mamy w Helenie różnicę poziomów (3 stopnie). W sieni powiększonej o garderobę trzeba by doprojektować te stopnie, jeśli to tam ma być połączenie z częścią mieszkalną. Sień stanie się długim, kiszkowatym pomieszczeniem służącym jedynie jako przejście. Jednocześnie zabraknie w strefie wejściowej Heleny miejsca na szafę ubraniową!
Pomieszczenie pod schodami jest bardzo małe i ciemne - nie będzie to pralnia, ale raczej wyłącznie miejsce na pralkę. Myślę, że przestronna łazienka na poddaszu daje możliwość wygodnego i efektownego połączenia jej z funkcją pralni. Może pokusić się o projekt tego wnętrza? Salony z wyposażeniem łazienek zatrudniają coraz częściej profesjonalnych projektantów. Można też urządzić pralnię w powiększonej wg pomysłu ala234 łazience na parterze. Okno i świeże powietrze w pralni to nieoceniony atut. Tak, jak trafnie wybrany projekt gotowy z minimalną ilością zmian, bo lepsze bywa wrogiem dobrego... :twisted: :roll:
Kierunek otwierania drzwi jest dowolny. Otwierając sień i hol na zewnątrz mieliśmy jednak na uwadze uniknięcie kolizji w ruchliwych miejscach domu: przy wejściu i przy przejściu do kuchni. Drzwi w moim domu również otwierają się na zewnątrz i nie stwarza to żadnych problemów w użytkowaniu.
Architekt
Ekspert

Postprzez lgrajder » Pn 20 sie 2012 21:51

Mam pytanie dotyczące kwestii samego projektu. Jest możliwośc, żeby adaptowac projekt do garażu dwustanowiskowego, a jednocześnie zmienic wejscie do pokoju nad nim tak, żeby można było zrobic tam niejako dwa pokoje lub strych?
A czy trudnym wyzwaniem byłoby dodatkowo zredukowanie półokrągłych schodów i zrobienie ich prostych tzn. dłuższego półpiętra i pewnie wydłużenie ich w kierunku górnej płyty?
Proszę pilnie o odpowiedź bo czas nagli a kredyt się uśmiecha ;)

Jeszcze pytanie natury prawnej z pkt widzenia p.budowlanego. Chciałbym w przyszłości (4-5 lat) ten dwustanowiskowy garaz przeadaptowac na gabinet lekarski z poczekalnią dla żony. Można?
lgrajder

Otrzymał podziękowań: 6 razy

HELENA-dwustanowiskowy garaż i proste schody

Postprzez Architekt » Wt 21 sie 2012 13:32

Nie ma przeszkód, aby uprawniony projektant adaptujący wydłużył budynek Heleny w części garażowej i na poddaszu zaprojektował dwa pokoje. Oczywiście zakładamy, że warunki zabudowy lub miejscowy plan zagospodarowania przewidują długość elewacji ok 16-17m.
Aby zaprojektować schody ze spocznikiem należy znaleźć na niego miejsce. Można wydłużyć część mieszkalną o 80-90cm. Powiększy się hol, a niezmienione: łazienka i garderoba wepchnięte zostaną ku garażowi:
Obrazek
Można również zaprojektować spocznik jako część płyty stropu nad powiększonym garażem
Obrazek
Powierzchnia użytkowa domu, w wyniku zmian, o których pisze Igrajder, może wzrosnąć razem o ok 30m2.
Zbliżoną powierzchnię oraz prostokreślną klatkę schodową i podwójny garaż mają w naszej ofercie np projekty :
Baltazar http://www.archeton.pl/projekt-domu-bal ... opisogolny (lustrzane odbicie) czy Dymsza Polo G2 http://www.archeton.pl/projekt-domu-dym ... opisogolny.
Adaptowanie garażu na gabinet lekarski jest kwestią przyszłego, zgodnego z prawem budowlanym i przepisami projektu.
Architekt
Ekspert

Postprzez k.lekston » Pn 22 paź 2012 1:00

Witam, my tez budujemy HELENE zmiany jakie wprowadzilismy to:
- likwidacja spizarki dzieki temu kuchnia jest wieksza, w przeciwnym przypadku byłaby naprawde niewielka, a zobaczylismy to dopiero jak stały scianki działowe
- likwidacja przejscia z domu do garazu, w tym miejscu schowka jest spizarka
- przejsciez domu do garazu mamy z garderoby i tam umiescilismy trzy schody,
- likwidacja dwóch małych okienek przy drzwiach wejsciowych- zamontujemy drzwi z przeszkleniami i tez bedzie jasno w wiatrołapie,przynajmniej tam gdzie było okno moge zrobic szafke
k.lekston

Postprzez k.lekston » Pn 22 paź 2012 1:01

Witam. Muszę się pochwalić, że moja Helena z małymi poprawkami już jest, obecnie robi się dach. W wolnej chwili postaram się zamieścić zdjęcia powiem tylko jedno, że projekt jest super i zmiany jakie wprowadziliśmy są świetne....W razie pytań proszę pisać....
Ostatnio edytowano Wt 22 paź 2013 23:45 przez k.lekston, łącznie edytowano 1 raz
k.lekston

Postprzez karolina1022 » So 27 paź 2012 20:00

witam mam pytanie do k.lekston jak mozna sie zapytać ile wyniusł pana stan zero ja zaczynam budowe helenki w marcu bo jeszcze czekam na papiery dziekuje za odpowiedz
karolina1022

Postprzez k.lekston » So 03 lis 2012 1:07

Witam ponownie, szczerze mówiąc to na początku zapisywałam wszystkie wydatki,a teraz jest z tym baardzo różnie. Jednak z tego co pamiętam to: kopanie 1500 zł, betonu wyszło 17,5 m3 plus bloczki betonowe do wymurowania do stanu zero, ok 500 zł za piasek do zasypania pod stan zero, i chyba ok 7500 zł robota ale to tak orientacyjnie, a no i stal ale było kupione na całość od razu
k.lekston

Postprzez k.lekston » So 03 lis 2012 1:39

karolina1022 napisał(a):witam mam pytanie do k.lekston jak mozna sie zapytać ile wyniusł pana stan zero ja zaczynam budowe helenki w marcu bo jeszcze czekam na papiery dziekuje za odpowiedz
Ostatnio edytowano Wt 22 paź 2013 23:46 przez k.lekston, łącznie edytowano 1 raz
k.lekston

Postprzez karolina1022 » So 03 lis 2012 13:59

Bardzo fajnie bylo by zobaczyć domek który bedzie sie budowac lecz do Olkusza mam troche kilometrow bo mieszkam koło szczecina ale bede czekać na jakieś fotki o ile Pan doda :?:
karolina1022

Postprzez k.lekston » So 03 lis 2012 14:02

fotki najpierw musze zrobić i dodam, interesuje coś konkretnego, czy cały dom? dodałam póki co schody bo tyle sensownego znalazłam
k.lekston

Postprzez karolina1022 » So 03 lis 2012 20:23

k.lekston napisał(a):fotki najpierw musze zrobić i dodam, interesuje coś konkretnego, czy cały dom? dodałam póki co schody bo tyle sensownego znalazłam

jeżeli nie było by problemu pokazać caly dom ale jak nie to interesuje mnie kuchnia i salon najbardziej widze ze robiła pani wylewane schody ja troche zmienilam i robie drewniane bez wylewania ale już wiem jak to wygłada w żeczywistosci
karolina1022

Postprzez k.lekston » So 03 lis 2012 23:48

schody są super, prosze wyzej poczytac w moich postach jakie wprowadzilismy zmiany, dzieki którym pod schodami mamy taki schowek, spizarnia cos w tym stylu, bo przejscie tam do garazu to kompletna porazka!!!!! zdjecia będą po niedzieli. Drewniane schody są piękne, jednak wylane mają taki plus że są już na etapie budowi i spokojnie mogę wyjść na górę i są stabilne....

Za ten post autor k.lekston otrzymał podziękowanie od
askaxaska(Pn 05 lis 2012 10:52)
Ocena:11.11%

k.lekston

Postprzez askaxaska » Pn 05 lis 2012 10:48

dołączam do budujących się..
My zalane fundamenty mamy i w tym tygodniu bloczki bedą i wt ym roku na razie tylko tyle, w następnym roku reszta.
Usuwany te małe okienka dwa z przodu no i spiżarkę obok kuchni (bo przeciez jest i pod schodami,a zarazem kuchnia będzie większa, no i chcemy troszke powiększyć drzwi wejsciowe tzn poszerzyć
askaxaska

Obrazy: 1
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

HELENA - spiżarnia pod schodami

Postprzez Architekt » Pn 05 lis 2012 11:04

Ze względu na bliskość garażu, zapachu i oparów spalin i benzyny nie polecam schowka pod schodami do przechowywania żywności.
Architekt
Ekspert

Postprzez askaxaska » Pn 05 lis 2012 11:20

raczej pomieszczenie na garaz nie bedzie ono tzw garazem tylko razcej takim pomieszczeniem gospodarczym
askaxaska

Postprzez karolina1022 » Pn 05 lis 2012 20:30

k.lekston napisał(a):schody są super, prosze wyzej poczytac w moich postach jakie wprowadzilismy zmiany, dzieki którym pod schodami mamy taki schowek, spizarnia cos w tym stylu, bo przejscie tam do garazu to kompletna porazka!!!!! zdjecia będą po niedzieli. Drewniane schody są piękne, jednak wylane mają taki plus że są już na etapie budowi i spokojnie mogę wyjść na górę i są stabilne....

witam napewno schody wylewane sa fajne i przydatne widze ze pani zrezygnowała z 2 okienek z przodu my też z nich rezygnujemy i rezygnujemy z balkonów z przodu i z tyłu a nad garazem zamiast duzego okna balkonowego robimy małe a nad wejsciem przedłuzymy troszkę daszek i postawimy 2 filary zdjecia sa bardzo ładne i mozna zobaczyć jak wyglada to w zeczywistosci jak by mogła pani zrobić jeszcze w wewnatrz bardzo mnie interesuje ta kuchnia czy zeczywiscie jest mała jak to wygłada w projekcie
karolina1022

Postprzez karolina1022 » Pn 05 lis 2012 20:32

askaxaska napisał(a):dołączam do budujących się..
My zalane fundamenty mamy i w tym tygodniu bloczki bedą i wt ym roku na razie tylko tyle, w następnym roku reszta.
Usuwany te małe okienka dwa z przodu no i spiżarkę obok kuchni (bo przeciez jest i pod schodami,a zarazem kuchnia będzie większa, no i chcemy troszke powiększyć drzwi wejsciowe tzn poszerzyć
karolina1022

Postprzez karolina1022 » Pn 05 lis 2012 20:32

karolina1022 napisał(a):
askaxaska napisał(a):dołączam do budujących się..

A w jakiej miejscowosci buduje pani domek?
karolina1022

Postprzez k.lekston » Wt 06 lis 2012 1:55

kuchnia nie jest gigantyczna, ale mała kuchnia to mało do sprzątania. Otwarte przestrzenie mają to do siebie, że nie sprawiają wrażenia tak małych. Jeśli zrezygnuje się ze spiżarki obok kuchni, jest całkiem przyzwoicie. Ja nie miałam zamiaru z niej rezygnować, jednak na etapie wylewania belek pod ścianki działowe zobaczyłam jakich rozmiarów jest ta spiżarka, to zrezygnowałam. Na dobrą sprawę nie miałabym się nawet w niej gdzie obrócić, a nie jestem jakichś mega rozmiarów-nie ubliżając nikomu. Jakaś grubsza ciotka chyba by się w takiej spiżarce zaklinowała- nie chyba to jest pewne!!!!.Co do spiżarni-schowka pod schodami to nie jest prawdą, że na ścianie sąsiadującej z garażem z niego śmierdzi. Teraz mieszkam w domu, w którym ściana garażu sąsiaduje z mega kuchnią i z garażu nicanic nie śmierdzi, jest odwrotnie, zapachy z kuchni pchają się do garażu. Za to gdybym tam pod schodami zrobiła wejście do garażu to czym prędzej byłoby zamurowane. Wtedy dopiero spalihy z garażu miałabym w salonie i sypialni na dole. Moje rozwiąznie uważam za najbardziej przemyślane- nie chwaląc się. Do domu mogę wejść przez garderobe, zmienić obuwie,zostawić kurtke i w kapciach wchodzę do domu, albo normalnie drzwiami wejściowymi. Mam 2 schody w garderobie , i jest to rozwiązanie konieczne gdyż garaż jest niżej.
k.lekston

Postprzez k.lekston » Wt 06 lis 2012 2:01

A co do poszerzenia drzwie wejściowych to moze być problem, bo w wiatrołapie miejsce jest wyliczone co do centymetra, musiałyby troche wejść do garderowby,ale wszystko może jest do zrobienia. I do gardroby spokojnie zmieszczą się drzwi normalne, a nie te składane,
k.lekston

Postprzez askaxaska » Śr 07 lis 2012 9:57

do karolina1022 okolice garwolina
askaxaska

Postprzez askaxaska » Cz 08 lis 2012 11:47

a jak jest z tarasem z tyłu??wystarczająco duży on jest???
askaxaska

Postprzez askaxaska » Pt 09 lis 2012 10:30

pytanie do architekta:
czy wykusz taki jaki jest na projekcie jest lepszy czy taki co ma między oknami ścianki??
askaxaska

HELENA - przeszklenie ryzalitu

Postprzez Architekt » Pt 09 lis 2012 10:42

askaxaska napisał(a):pytanie do architekta:
czy wykusz taki jaki jest na projekcie jest lepszy czy taki co ma między oknami ścianki??

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na takie pytanie.
Filarki międzyokienne zabierają nieco światła i widoku, ale za to utrudniają ucieczkę ciepła z wnętrza, bo ściana ma zwykle lepszą ciepłochronność. Z kolei pełne przeszklenie ryzalitu jest bardziej efektowne plastycznie, ale samo wykonanie takiego zestawu okiennego jest bardziej skomplikowane i droższe niż wstawienie trzech pojedynczych okien między filarki.
Trzeba wyważyć, które cechy obu rozwiązań są dla inwestora bardziej istotne.

-- Pią 09 Lis 2012 11:01 --

askaxaska napisał(a):a jak jest z tarasem z tyłu??wystarczająco duży on jest???

Czy taras Heleny jest wystarczająco duży? To zależy, jak chcemy go użytkować. Dwa leżaki i mały stolik, aby wypić kawę w letnie popołudnie - to program, który przewidują zaproponowane rozmiary tarasu.
Ale jeśli planujemy, aby służył jako letnia jadalnia, trzeba go powiększyć, np. w zaproponowany na szkicu sposób. Pamiętać jednak należy, że:
- taras nie może znaleźć się bliżej niż 1,5m od granicy działki,
- większy taras to dodatkowe uszczuplenie powierzchni czynnej biologicznie na działce (przyjmowanie wody opadowej!)
- większy taras betonowy (pokryty płytkami) to problem w bardzo upalne dni. Jego powierzchnia nagrzewa się i zatrzymuje promieniowanie słoneczne "wdmuchując" do salonu przez drzwi balkonowe rozgrzane powietrze. W takiej sytuacji dobrze jest postawić przy wejściu do pokoju dziennego kilka donic z kwiatami. Dobrym rozwiązaniem jest też modna ostatnio drewniana nawierzchnia, która nie akumuluje ciepła w takim stopniu jak beton czy kamień.
Obrazek
Architekt
Ekspert

Postprzez k.lekston » Pt 09 lis 2012 16:13

Co do tarasu to ja planuję duuuży, domek już jest, a taras z czasem też będzie podobny jak w projekcie Klara Neo- z racji tego, że mamy działkę 35 arów jest gdzie go zrobić, a poza tym z tyłu domu mamy znaczny upad terenu i pod tym właśnie tarasem planujemy piwnice, albo składna opał czy też inne graty...

Co do okien w wykuszu, mianowicie w naszym domku zostały wylane między oknami belki, więc automatycznie wpadające światło jest minimalnie mniejsze, ale nasz murarz nie polecał nam robić trzech zespolonych okien, ponieważ stwierdził, że się tak nie utrzymają. Teraz mamy duży plus przy wstawianiu okien, ponieważ kupujemy okna normalne, rozwieralno- uchylne, czyli można spokojnie przewietrzyć, umyć, itp. Gdyby były to okna zespolone musiałyby być ze stałym szkleniem - czyli krótko mówiąc nie otwierane, nie uchylane, nie ma takich nawet jak umyć, bo ja np. z zewnątrz nie dostane do samej góry- a jeszcze spad terenu do tego dochodzi. Polecam wylanie belek i wstawienie normalnych okien i w normalnej cenie. A w wykuszu te okna są świetnie umiejscowione i są naprawde duże więc belki zabierają minimalnie światło.
k.lekston

Postprzez karolina1022 » N 11 lis 2012 19:36

Do k.lekston a mogła by pani pokazać zdjecia z wewnątrz domku
karolina1022

Postprzez karolina1022 » Śr 21 lis 2012 23:03

askaxaska napisał(a):pytanie do architekta:

Witam mam pytanko czy pamięta może pani ile wydaliście na zbrojenie na stan zero
karolina1022

Projekt HELENA

Postprzez krzysiekkp » Cz 13 gru 2012 21:29

Witam Mam pytanie do architektów
- zastanawiam się nad wyborem projektu Helena b. ciekawy projekt, ale chciałbym wprowadzić małe poprawki tzn, powiększyć kuchnie
kosztem spiżarki oraz przesunąć łazienkę kosztem części garderoby, tak aby łazienka przylegała do ściany z oknem, tylko przez to
zmniejszy się garderoba, co Pan myśli o tym pomyśle?
- czy można by było wydłużyć trochę balkon na drzwiami wejściowymi i podeprzeć to dwoma słupami o przekroju okrągłym lub
kwadratowym ? (doda to uroku, a poza tym będzie to chroniło wejście do domu przed deszczem,śniegiem w jakimś stopniu),
- kolejna sprawa, chciałbym podnieść poziom domu o ~ 80 do 100cm na bloczkach betonowych, następnie zasypać to ziemią do
poziomu 0 jak w projekcie, czy wiązało by się to z dużymi zmianami w projekcie?
- i jeszcze jedno pytanie jak ustawić dom aby było w nim jak najwięcej słońca,do południa stroną od tarasu czy może stroną z oknami
od jadalni?
Proszę o odpowiedź w tej sprawie, pozdrawiam
krzysiekkp

Otrzymał podziękowań: 0 raz

HELENA - jasna łazienka na parterze

Postprzez Architekt » Pt 14 gru 2012 13:17

Chcąc oświetlić łazienkę na parterze Heleny (bez zmiany układu okien na elewacji frontowej) musimy zrezygnować z garderoby. Można za to powiększyć sień i umieścić w niej dużą szafę ubraniową. Niestety kształt łazienki, mimo, że jest teraz większa, nie ułatwia jej aranżacji :|
Można zlikwidować spiżarnię i powiększyć kuchnię Heleny np. tak, jak na szkicu (okap nad kuchenką nie zasłoni małego okna):
Obrazek
Balkon nad wejściem wydaje mi się spory (dużo ponad metr szerokości) i nie radzę go powiększać. Można też dodać słupki, ale czy nie prościej będzie wybrać w tej sytuacji projekt Zofia Portyk http://www.archeton.pl/projekt-domu-zof ... opisogolny lub Zoltan Atu http://www.archeton.pl/projekt-domu-zol ... opisogolny ? Mają jasne łazienki na parterze, garderobę i głęboki ganek z balkonem u wejścia.
Co do wyniesienia domu o 80cm, nie wiem czy chodzi o cały budynek (co wtedy z wjazdem na taką wysokość do garażu?), czy tylko o część mieszkalną. W tej drugiej sytuacji trudno będzie połączyć schodami obie części. Przybędzie tez sporo stopni na tarasach.
Ustawienie domu na działce zależy od konkretnych warunków lokalizacji , kształtu i możliwości wjazdu (zadanie dla architekta adaptującego). Generalnie najlepiej, aby wyjście na taras znajdowało się od południa; unika się raczej ekspozycji na tę stronę jadalni.
Architekt
Ekspert

Projekt HELENA

Postprzez krzysiekkp » Pt 14 gru 2012 21:58

Witam i z góry dziękuję za szybka odpowiedź
- rozwiązanie z łazienką jest bardzo dobre dla Nas,
- jeśli chodzi o inne projekty które Pan proponował to wolałbym projekt Helena, z garażem nad którym mógłbym zamiast części
mieszkalnej pozostawić strych a w przeszłości to zaadoptować jeśli będzie taka potrzeba,
- kolejne pytanie czy między kuchnią a jadalnią można by postawić ściankę z przejściem w postaci przesuwnych drzwi, a w pełnej ścince między wiatrołapem a kuchnią (wg szkicu wyżej) zrobić wejście z wiatrołapu do kuchni, a okap przesunąć trochę w stronę małego okna?
-a jeśli chodzi o to podniesienie o 80cm, to dotyczy to całego budynku z garażem, tak aby później obsypać to ziemią w całym obrębie domu i podwórza aż do poziomu zero jak na projekcie (w celu dodatkowego podniesienia budynku w stosunku do terenu)
- i jeszcze jedno pytanie dla jakiej liczby osób ten dom jest przeznaczony (jeśli by przyjąć pomieszczenia nad garażem jako strych a nie pomieszczenie mieszkalne)
krzysiekkp

HELENA z zamkniętą kuchnią

Postprzez Architekt » So 15 gru 2012 10:33

Realizacja ścianek działowych (i drzwi) jest dowolna i nie wymaga zgody autora projektu. Inne ustawienie kuchenki wymaga zmiany w projekcie instalacji.
Obrazek
Ustalenie poziomu zero (parteru) zależy w dużej mierze od warunków zabudowy (lub ustaleń miejscowego planu zagospodarowania), bo przy wyniesieniu budynku aż o 80 cm w grę wchodzi manewrowanie sporymi masami ziemi i kwestia dopuszczalnej wysokości budynku.
Helena przeznaczona jest dla 6 osób. Bez pokoju nad garażem - dla 4-5 (dwuosobowa sypialnię urządzić można w największym z pozostałych pokoi). Proszę jednak pamiętać, że są to ustalenia wynikające z umownego standardu: sypialnia dla każdego domownika.
Mieszkańców może być mniej lub więcej (wtedy przydaje się jednak dodatkowa łazienka i ewentualne uwzględnienie tego w projekcie instalacji, który przyjmuje określoną moc kotła własnie m.in z uwagi na konieczną do przygotowania ilość ciepłej wody użytkowej).
Architekt
Ekspert

Postprzez Pawelek » Cz 14 lut 2013 22:05

witam,
czy są jakieś osoby, które mają już jakieś zdjęcia z budowy heleny, chodzi mi o wnętrze...
jesli tak, to czy mógłym prosić o przesłanie na e-maila: bmw8307@op.pl
dziękuję...
Paweł
Pawelek

Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez askaxaska » N 17 lut 2013 12:25

JA TEZ BYM BYŁA ZAINTERESOWANA ZDJĘCIAMI:):) MÓJ ADRES askaxaska@wp.pl
askaxaska

Postprzez askaxaska » N 17 lut 2013 20:33

zastanawiamy się nad zlikwidowaniem kominku??może jakieś za i przeciw ktoś by podpowiedział?a jesli bez kominku to czy jakieś zmiany do projektu są potrzebne??
askaxaska

HELENA - rezygnacja z kominka

Postprzez Architekt » Pn 18 lut 2013 11:48

Rezygnacja z kominka jest prostą zmianą - w kominie przy kuchni będzie mniej kanałów. Odradzam jednak ten krok. Kominek to "żelazna rezerwa" w przypadku problemów z ogrzewaniem. Jest bardzo dobrze zlokalizowany do zastosowania systemu dystrybucji goracego powietrza (DGP) w celu ogrzewania sypialni na poddaszu.
Można wymurować komin ze wszystkimi przewodami, ale nie wykonywać na razie samego kominka.
Architekt
Ekspert

Postprzez karolina1022 » Pt 22 lut 2013 20:50

mam pytanko czy komin wentylacyjny ktory jest w łazience na dole jest potrzebny skoro zrezygnowalam z garderoby i bedę mieć łazienke z oknem
karolina1022

HELENA - wentylacja łazienki

Postprzez Architekt » So 23 lut 2013 10:15

karolina 1022,
Okno zapewnia lepszy, niż kratka w drzwiach łazienki, nawiew świeżego powietrza, ale wywiew - usuwanie zużytego zapewni niezawodnie tylko komin wentylacyjny. Ponadto komin w łazience prowadzi również niezbędne kanały wentylacji garażu.
Architekt
Ekspert

Postprzez karolina1022 » N 24 lut 2013 21:17

a czy można ten komin wentylacyjny wstawić w ściane
karolina1022

Postprzez Architekt » Pn 25 lut 2013 10:35

Nie wolno wstawiać kominów w ściany nośne. Są one zawsze projektowane przy nich, żeby nie przerywać ciągłości belki wieńca stropowego.
Architekt
Ekspert

Postprzez anetaw » Wt 09 kwi 2013 18:42

Witam czy jest ktoś z Państwa kto buduje ten dom?
anetaw

Postprzez Architekt » Śr 10 kwi 2013 7:47

anetaw
Z powyższych postów wynika, że co najmniej 3 osoby piszące na forum Heleny są w trakcie budowy.
Jeśli masz jakieś pytanie do nich - po prostu je zadaj :P
Architekt
Ekspert

Postprzez askaxaska » Pt 12 kwi 2013 22:32

Pytanie do architekta:
Zastanawiamy się nad zmianą wykusza: tzn zamiast balkonu nad wykuszem myślimy o daszku?czy to będzie lepsze rozwiązanie?bo słyszałam że jak jest balkon to zacieka później w jadalni, proszę o podpowiedź.
askaxaska

HELENA z daszkiem nad ryzalitem

Postprzez Architekt » So 13 kwi 2013 12:34

Zaciekanie pomieszczeń pod tarasami to problem wykonawstwa, a nie koncepcji takiego rozwiązania w ogóle. Oczywiście, jeśli inwestor nie jest pewien fachowości ekipy, może już w projekcie wyeliminować potencjalny problem. Na naszym forum mieliśmy bodaj jeden lub dwa sygnały o takim kłopocie, a ryzalit z balkonem występuje w całej masie różnych projektów.
Wiele osób rezygnuje z balkonów, bo uważa je za zbędne w sytuacji, kiedy dysponuje ogrodem.
Obrazek
Daszek nad ryzalitem oznacza zamianę drzwi balkonowych na okno, a to z kolei daje nowe możliwości aranżacji pokoju. Można np.przesunąć biurko i kontynuować podział pokoju (zarysowany kominem i linią skosu) na pracownię i sypialnię. Aby podział ten nie zacieśnił zbyt przestrzeni, można powiększyć nieco pokój kosztem przedpokoju.
Architekt
Ekspert

Następna strona

{ SIMILAR_TOPICS }

Projekt HELENA PRIMA
Dział: Projekty Archetonu
Autor: Architekt
Odpowiedzi: 30

Projekt HELENA REX