Projekt CHABER-2

Realizacje, kosztorysy, technologie, opinie inwestorów, ciekawostki.

Projekt CHABER-2

Postprzez Archeton » Cz 16 lut 2006 17:43

Projekt domu jednorodzinnego CHABER-2. Zapraszamy do dyskusji.

Zobacz projekt domu Chaber-2
Archeton
Grupa Archeton

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Postprzez Gwiazda » Cz 23 lut 2006 21:43

Witam! Ja juz kupiłam projekt Chaberka2 - może znajdzie sie ktoś kto go
buduje chętnie posłucham o doświadczeniach innych budowlańców :lol:
Pozdrawiam 8)
Gwiazda

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Projekt CHABER-2

Postprzez Gwiazda » N 05 mar 2006 0:40

Archeton napisał(a):Projekt domu jednorodzinnego CHABER-2. Zapraszamy do dyskusji.

No właśnie zapraszamy do dyskusji :wink:
A tak wygląda Chaber 2
Obrazek
Gwiazda

Postprzez Gwiazda » Pt 14 lip 2006 22:45

No i się zaczęło :lol:
Dziś koparka wykopała wielką dziurę zwana dalej(bardzo dalej :wink: )piwnicą. Jutro zbrojenia a w poniedziałek beton z gruchy :D
Znaczy się nie ma odwrotu :roll:
Pozdrawiam wszystkich czytaczy :roll:
Gwiazda

Postprzez Archeton » Pn 17 lip 2006 9:45

Wow Gwiazdo!
Gratulujemy i trzymamy kciuki. Najlepsze przed Toba :)
Mamy nadzieje, ze podzielisz sie z nami od czasu do czasu swoimi wrazeniami. Nie zapominaj tez prosimy, o fotograficznym dzienniku budowy.
Pozdrawiam,
Admin
Archeton
Grupa Archeton

Otrzymał podziękowań: 23 razy

Postprzez Gwiazda » Cz 20 lip 2006 14:48

Dzięki za gratulki :lol:
Dziś dowiedzieliśmy się ,że dostaniemy kredyt,więc budowa będzie kontynuowana :P :P :P
Cały czas czekam na kogoś kto także buduje Chaber 2. To przecież niemożlwe żebyśmy sami go budowali :?
Pozdrawiam 8)
Gwiazda

Retoryczne

Postprzez jahuuu78 » Pt 21 lip 2006 23:23

Witam...:)
Jaka technologia Gwiazdko bediesz go budowała?
Wynajmujesz firme czy raczej gospodarność...
I tak zapytam ile mniej wiecej chesz przeznaczyć na budowę wliczając kredyt. ?
Pozdrowionka..
Ps. Wlasnie wypełnilem ankiete zeby kupic ten projekt o 10% taniej... szkoda ze po podwyżce...
jahuuu78

Obrazy: 0

Postprzez Gwiazda » So 22 lip 2006 10:34

Witaj jahuuu78 :lol:
Jak ja sie cieszę ,że nie będziemy sami na całym świecie budowac Chaberka :roll: :roll: :roll:
Co do twoich pytań to powiem ci ,że bank wycenił koszt budowy na 240 tys PLN i w takiej mniej więcej kwocie musimysię zmieścić :idea:
Co do technologii to zrezygnowaliśmy z ytonga ze względu na koszty oczywiście :? Budujemy metoda gospodarczą (bardzo gospodarczą :wink: )
Szukamy cały czas najlepszych ofert-najtańszych dostawców i wykonawców. Nasz ekipa budowlana chce za postawienia stanu surowego 15.000 . W przyszłym tygodniu będa stawiać ściany piwnicy a potem dalsze prace :P
BUDOWANIE jest fajne :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam 8)
Gwiazda

Postprzez Gwiazda » So 22 lip 2006 10:39

Aha !
jahuuu78 czy masz zamiar wprowadzić jakies zmiany do projektu???My kilka niewielkich zmian mielismy. Ciekawa jestem Twojej opinii na ten temat :P
Pozdrawiam 8)
Gwiazda

Postprzez jahuuu78 » So 22 lip 2006 12:14

Witam, troszke duże tego kredytu...ale wszytko zalezy jednak od materiałów i reszty my planujemy sie zmiescic w 150 tys. jak to wyjdzie to zobaczymy (ale przykład mamy ze z robocizna stan surowy za 50 tys - projekt podobny do Chaberka)
A zmiany:
1. Piwnica jest ładniej narysowana w Chaber anizeli w Chaber 2 wiec to bedie pierwsza zmiana i przedewszytkim dostep z zewnatrz (chyba ze ujeli to bo w sumie projektu jescze nie zamowilismy, aktualnie goaszcz urzedow przechodzimy zeby na wiosne zaczac a papierologie zalatwic najpozniej na wiosne)
2. Układ parteru jest ładny wiec jedynie pewnie tylko liczbe okien zewnetrznych w garażu zmiejszyc i pewnie jedno mniej na klatce schodowej ale to sie jescze zobaczyc...
3. Na poddaszu przedewszytkim tez rezygnacja z prznajmniej jednego okienka dachowego, zbytnie naswietlenie dzienne tez nie dobre.
I taka dziwna scianka dzialowa przy łazieńce oczywiscie na rzecz wiekszej łazieńki zawsze prawie m2 wieksza...
Tak na sucho trudno powiedzieć bo jak juz się buduje to inaczej...ale napewno damy radę coś zmienić...bo projektaci projektuja ale w nich nie mieszkają.
Pozdrawiam
Walduś
jahuuu78

Postprzez Gwiazda » So 22 lip 2006 13:52

jahuuu78 napisał(a):Witam, troszke duże tego kredytu...ale wszytko zalezy jednak od materiałów i reszty my planujemy sie zmiescic w 150 tys. jak to wyjdzie to zobaczymy (ale przykład mamy ze z robocizna stan surowy za 50 tys - projekt podobny do Chaberka)
Walduś

Ale czy z piwnicą ten podobny projekt???Piwnica naprawde pochłania trochę kasy, same prace ziemne typu wykop czy nawet wywiezienie ziemi to naprawdę niemałe koszty :?
Ja też miałam takie plany ,że uda nam sie wybudować dom za 150 tys,al lepiej liczyć więcej a potem sie mile rozczarować. A z reszta nie chce Cię straszyć , ale materiały budolawne cały czas drożeją :evil: Porównujac ceny z kosztorysu Archetonu różnice w realu są naprawdę nieznaczne :? Pozdrawiam Sylwia :P
Gwiazda

Postprzez Gwiazda » So 22 lip 2006 13:55

A to na dowód ,że też zamierzałaam wydać nie więcej niż 150 tys PLN

[zaloguj się aby zobaczyć linki]

cyla 8)
Gwiazda

RE re...

Postprzez jahuuu78 » Pn 31 lip 2006 21:11

Czesc. Może piwnica to wydatek..ale kwestia jest jednak regionu gdie sie buduje. Przykład mam znajomego, 60 tys, stan surowy nakryty... a przy 110 wprowadili się. Podpiwniczenie jakies to tak jak parter.. tyle ze przez połowe i takie tam. Ale wszytko idie w dobrym kierunku. Zwłaszcza że działkę... prawie 70 arów... za 200zł za ar.., wiec jak tak dobrze pójdzie to reszta też dużo nie zabierze. Kanalizacja będzie na działce, woda jest na działce.. prady to zaledwie 2500 brutto i jedynie gaz 940 netto za 5 m + 28 netto za każdy dodtakowy metr. Wiec nie ma co szalec, ale ceny np drzwi wewnetrznych , zewnetrznych , garażowych, okien (producenta mam na miejscu z fabryką) to grubo sa przesadzone a to nie tylko te rzeczy. Wszytko wyjdzie w praniu. A jak tam prace na budowie ?
Pozdrawiam
Janusz
jahuuu78

Postprzez Gwiazda » Pn 31 lip 2006 21:42

Hejo! :D
U nas piwnica cały czas rośnie ,dziś zakładali styropian i folie na ta część co już stoi, mamy juz wykopane fundamenty pod resztę domu a jutro szalunki i zbrojenia. Jednym słowem praca wre :P :P :P
Cały dzień latania za materiałam za nami :roll:
Cieszę sie ,że masz takie podejście do budowy,najważniejszy jest optymizm,mnie go tez mimo wszystko nie brakuje(tylko u męża jego niedostatki-co mnie czasami dołuje :? ,ale na krótko.
Najgorsze,że mam jeszcze ogórki do zakiszenia :roll: :roll: :roll: a zobacz ,która juz godzina :D :D :D
Jutro może wkleje kilka zdjęć i sie pochwalę osiągnięciami :P
Pozdrawiam Sylwia 8)
Gwiazda

Postprzez jahuuu78 » Wt 01 sie 2006 22:50

CZesc. i Jka tam ?
Woda nie zalała piwnicy ? mam nadieje ze nie ... bo ponoc strszne burze..a u nas w okolicy ma spiewac DODA i moze burze przybeda i kury przestaną sie nocić...
Pozdrowionka
Walduś
jahuuu78

Postprzez Gwiazda » Wt 01 sie 2006 23:25

Cześć Januszu Walduśu :lol: :lol: :lol:
U nas wcale nie padało,a piwnica rośnie na dziś to tak wygląda
Obrazek
U nas Doda była 2 tygodnie temu, ale żanych anomalii w pogodzie nie było, o bezjajecznych kurach nioskach tez nic mi nie wiadomo :wink: :P :P :P
Pozdrawiam Sylwia 8)
BUDOWANIE JEST FAJOWE :twisted:
Gwiazda

Postprzez Gwiazda » Wt 01 sie 2006 23:53

Przypomniało mi się coś jeszcze :roll:
Co do piwnicy i ścianek działowych to też dokonalismy zmian. Kotłownia będzie w jednym końcu na cała szerokość (pod wykuszem) a resztę zostawiamy wolna bez zadnego korytarza . Potem sie tam zorganizuje jakąś pralnie i półeczki na ogóreczki :wink:
A inne zmiany jakie wprowadziliśmy przy adaptacji to likwidacja okna w spiżarce i okna w dachu w tym pokoju przy schodach. Przenieśliśmy też kominek na ta krótką ściankę w salonie a pokój i salon na dole planujemy rozdzielić drzwiami rozsuwanymi (żeby mieć w rezerwie większy pokój :P
No to chyba wsjo :roll:
Jak mi sie jeszcze coś przypomni to napisze
pozdrawiam sylwia 8)
Gwiazda

Postprzez Gwiazda » Śr 09 sie 2006 18:49

dziś murarz poskarzył się na braki w projekcie :( Chodzi o wymiar (szerokiość )ścianek wykusza :roll:
Ale jakoś da rade ....chyba :shock:
Gwiazda

Postprzez mmarek82 » So 12 sie 2006 12:03

Witam :)
Jak Wam idzie budowa?
Z tego co poczytałem wynika ze Gwiazda juz sie buduje a jahuuu78 dopiero zamierza...
Gwiazda na jakim jestes teraz etapie??
Ja zamierzam kupić właśnie ten projekt jesienią, przez zime załątwić urzędasów i wiosną zacząć budowe.
Czy mogli byście podać koszty jakie poniosliście zanim wjechala koparka na plac budowy.... chodzi mi o koszty: projektu i zmian w nim, uzgodnień, jakieś przyłącza przed rozpoczęciem budowy... itp.
Pozdrawiam Michał
mmarek82

Postprzez Gwiazda » Wt 15 sie 2006 13:20

Witaj Michał :P
Cieszę się,że znalazł sie następny "wybraniec" Chaberka :D
My w czwartek kończymy stan zero :lol: :lol: :lol: Czeka nas jeszcze zalewanie stropu i naprawde końcowe prace. Koszty jakie ponieśliśmy opisze Ci później bo sama muszę usiąść i to wszystko obliczyć. Tak po krótce mogę Ci powiedzieć,że prąd, woda i te pierwsze ... łącznie z geodetą wyniosły nas 4600PLN z małą końcówką :wink: A projekt kupiliśmy w grudniu chyba za 1350PLN - jakaś promocja była :P Adaptacja 1000PLN-bezproblemowo
Napisz proszę co Cię skłoniło do wybrania tego projektu. Ciekawa jestem :lol:
Pozdrawiam Sylwia 8)
Gwiazda

Postprzez mmarek82 » Wt 15 sie 2006 21:42

Cześć Sylwia.
Tak naprawdę to projekt wybrała moja przyszła żona. Ja jej powiedziałem co ma być w projekcie (tzn. wc z prysznicem, jeden pokój zamknięty na parterze no i kawałek piwnicy, a i zapomniał bym o wykuszu – to dla mnie rzecz najważniejsza) ona sobie go wybrała - a mi przypadł całkowicie do gustu. Z tego co widzę to etap papierków wyszedł cię koło 7000zł – jak byś mogła w wolnej chwili policzyć dla mnie to był bym wdzięczny.
Jakich rozmiarów masz działkę?
Z tego co czytałem załatwiałaś kredyt hipoteczny… jak możesz napisać w jakim banku ?
Jak będziesz miała chwilkę umieść kolejne zdjęcia…
Pozdrawiam Michał
mmarek82

Postprzez Gwiazda » Śr 16 sie 2006 0:01

Michał już lubię Twoją przyszłą żonę :lol: :lol: :lol:
A to ostatnie zdjęcia z budowy .
Nasze dzieciaki zdobywaja piwnicę :P
Obrazek
Obrazek
Jak zamkniemy stan zero to się jeszcze pochwalę :oops:
Pozdrawiam Sylwia 8)
Gwiazda

Postprzez Gwiazda » Śr 16 sie 2006 0:02

Ach zapomniałam :roll: :roll: :roll: działka ma 1320 m Taki prawie kwadracik :wink:
Gwiazda

Postprzez miroslawstec1 » N 20 sie 2006 15:51

cześć Cyla :D i cala reszta ekipy budujacej Chaberka 2,czyli rowniez i my!dopiero sie zalogowalismy na tym forum,ale mamy juz cos do powiedzenia :) fundamenty mamy juz wylane i czekamy za tydzien na ekipe budujaca!cieszymy sie niezmiernie,ze jest nas wiecej i mozemy sie wymieniac wrazeniami lub poradami :D pozdrawiamy Miro1 i ksiegowa!!(aktualnie pod pseudonimem miroslawstec1) :)
miroslawstec1

Postprzez Gwiazda » N 20 sie 2006 16:56

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
HURA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak miło Was widzieć :P :P :P
Byle do przodu:)
Gwiazda

Postprzez Gwiazda » N 20 sie 2006 17:14

Miro i księgowa :lol: :lol: To robicie w końcu tą piwnicę??? BO my juz mamy :D :wink:
W październiku ekipa wchodzi ekipa na murarkę góry i Chaberek mam nadzieję urośnie :wink:
Jak się cieszę ,że jesteście z nami :lol: :lol: :lol:
pozdrawiam cyla 8)
Gwiazda

Postprzez miroslawstec1 » N 20 sie 2006 23:07

rowniez sie cieszymy,ze i na tym forum mozemy porozmawiac i od teraz bedziemy tu czesciej zagladac! :) z piwnicy z bolem serca musielismy zrezygnowac... :( zmienimy jedynie umiejscowienie spizarki i lazienki (lazienke chcemy z oknem) scianki kolankowe podnosimy o 2,5 pustaka. zastanawiamy sie rowniez nad kukulkami! :) widzimy,ze Twoja budowa jak narazie idzie do dolu (piwnica) :D ale najlepsze przed Toba!bo budowanie to w koncu sama przyjemnosc! :lol: mamy wylane fundamenty i za tydzien wchodzi ekipa,ktora obiecuje wyciagnac stan surowy w ciagu 1,5 miesiaca!oby im sie udalo :) pozdrawiamy pa
miroslawstec1

Postprzez Gwiazda » N 20 sie 2006 23:17

Co to jest kukulka????
Gwiazda

Postprzez Gwiazda » N 20 sie 2006 23:19

A czemu musieliście zrezygnowac z piwnicy :koszty czy względy techniczne jakies????
Gwiazda

Postprzez jahuuu78 » Pn 21 sie 2006 9:41

Pewnie zamiast podpiwniczenia byłby takie male źródełko z woda.. Ale po co studnia pod domem ? lepiej obok. Ale nie było potrzeby napewno rezygnowac.. lepiej było poszukac lepszej działki :) :lol:
A my właśnie na etapie działki jutro notariusz i mamy posesje 73 ary (45m x 163m) taki prostokacik czesc jakias 30 arowa jest płaska a reszta tak delikatnie opada i wszytko przy głównej drodze. :D
A za niedługo pewnie juz dostaniemy zezwolenie na zabudowe wiec pozniej zostanie starostwo i pozwolenie na budowe i trzeb abedie sie zabierać za sztychówke i kopać wielki dół na piwniczkę... bo gdzieś wszytko trzeba pędzić :twisted:
(mmarek82) Odnośnie kosztów: jak narazie to
Woda -200 zł brutto (przyłącze)
Kanalizacja 1000 zł brutto
Energia 2400 zł Brutoo do 35 m (powyżej to sami nie wiedzą ale wystarczy do granicy działki od słupa lub instalacji podziemnej)
Gaz ziemny 948 netto + 22% Vat za 5 m każdy nastepny 28 netto 1mB (Gazwoania wykonuje samodzielnie plan jak i przekopują tez sami
:D ale podłaczaja na 1 miesiac przed użytkowaniem jeśli sie nie zacznie odbierać trzeba jeszcze dopłacic kare ale ile to nie straszyli).
I oczywiscie kwestja adaptacji projektu i mapki do celów projektowych... ale to już kwestaj jaki projektant i jakie znajomośi :idea:
Pozdrawiam
Walduś
jahuuu78

Postprzez miroslawstec1 » Pn 21 sie 2006 22:11

Droga Sylwio!kukulka nazywana jest przez innych lukarną!mam nadzieje,ze juz wiesz o co chodzi;) a jesli chodzi o piwnice to koszty są za duze.nie wiem jak Was,ale nas Olsztyn nie oszczedza!prawdopodobnie mury bedziemy ciagnac w gore juz od poniedzialku.załączymy wtedy rowniez kilka fotek z budowy :D kielnie w gore!! A teraz po ciezkim dniu kopania humusu udamy sie na zasluzony odpoczynek :) papa
miroslawstec1

Postprzez Gwiazda » Pn 21 sie 2006 22:18

:lol:
Drogi Mirosławie !- domyśliłam się w międzyczasie :oops: :wink: Cieka wa jestem ile Was wyniosło postawienie fundamentów? Możemy porównac z naszymi kosztami :? Ciekawa jestem tej róznicy :?: Pozdrawiam cyla 8)
Gwiazda

Postprzez Gwiazda » Wt 22 sie 2006 12:58

mmarek82 napisał(a):Witam :)
Jak Wam idzie budowa?
Z tego co poczytałem wynika ze Gwiazda juz sie buduje a jahuuu78 dopiero zamierza...
Czy mogli byście podać koszty jakie poniosliście zanim wjechala koparka na plac budowy.... chodzi mi o koszty: projektu i zmian w nim, uzgodnień, jakieś przyłącza przed rozpoczęciem budowy... itp.
Pozdrawiam Michał

Odpowiadam :lol: sorki,że dopiero teraz ,ale czasu wcześniej nie miałam :oops: :!:
Geodeta-mapa woda(potrzebne do przejścia pod droga ) -400.00
Przyłącze wody- 461.29
Kret :twisted: - przewiert pod drogą 560.00
Projekt prądu 450.00
Energia 1327.12
Przejscie prądu na działkę+skrzyka budowlna 1000.00
Mapa do celów projektowych 450.00
Geodeta -wyznaczenie granic domu- 360.00
Wytyczenie działki-450.00
Projekt Chaber 2 :lol: 1350.00 POLECAM :P
Adaptacja projektu 1000.00
UFFFFFF :roll: To chyba wszystko :shock:
A potem to juz tylko lepiej.....i coraz więcej kasiurki :wink:
Miro i KsięgowaCzekam na Koszty Waszych fundamentów :wink:
Ja swoja piwniczkę dzis podliczę i wam zapodam,jak chcecie :?:
Pozdrawiam Sylwia 8)
:?: :?:
Gwiazda

Postprzez Gwiazda » Wt 22 sie 2006 13:05

A tu sa moje zdjęcia :lol:
nie mogę ih umieścić na stałe pod postami :? Pytałam juz o to w pomocy technicznej ,ale nikt mi nie odpowiada :(
[zaloguj się aby zobaczyć linki]
Pozdrawiam 8)
Gwiazda

Postprzez miroslawstec1 » Cz 24 sie 2006 22:41

Witajcie Chaberki!!
Koszty samego betonu na fundamenty to 6.400 plus stal na caly dom 6.100. Posadzki wylewamy pozniej a robotnicy nie wchodza po niedzieli tylko w sobote :D Dzis podlaczyli nam wode (900zl razem z koparka i materialem) niebawem zalaczymy zdjecia :)
Czy moglabys nam napisac Sylwio na jakim jestes dokladnie etapie? :)
Pozdrawiamy papa
miroslawstec1

Postprzez Gwiazda » Cz 24 sie 2006 23:07

Konktretnie Mirosławie :P nie jesteśmy na żadnym etapie Obrazek
to znaczy mamy przerwę do połowy października bo nasz budowlaniec miał już umówiona budowę przed nami. Ta bezczynnośc jest wkurzajaca :twisted: A tak na poważnie to piwnica juz stoi(w ziemi :D ) no i fundamenty mamy tez wylane. Stan zero osiągnięty :lol: Mozesz zerknąć na nasze zdjecia . Link do nich 2 piętra (posty)wyżej :!:
Myśmy podliczyli ,że całość do tej pory materiały + robocizna wyniosło nas 25 kawałków. Niezła sumka ,ale obawialiśmy sie ,że może być więcej :roll:
Pozdrawiam Sylwia 8)
Gwiazda

Postprzez marsyl27 » Wt 29 sie 2006 18:39

Witam na forum!!! Jest mi miło że mogę się dołączyć do dyskusji na temat budowy "CHABERKA2". A ha dzięki sylwia za wskazówki :D
:) :) :) . Razem z mężem zastanawiamy się czy budować piwnicę???
Jesteśmy dopiero na początku drogi do szczęścia :D :D :D . Będziemy chcieli wziąć kredyt ale jak wylejemy fundamenty no i chyba piwnicę jak się zdecydujemy, chcemy wziąć 200 tyś. jak nam dadzą???? :?
Jest ktoś kto duduje Chaberka2 z okolic Opola?.
marsyl27

Postprzez Gwiazda » Wt 29 sie 2006 18:54

Witajcie :lol: :lol: :lol:
Nie ma sprawy Sylwia :wink:
Widzę,że się zaczeliście zastanawiać nad ta piwnicą :twisted: Pewne jest ,że na pewno warto ją mieć jesli tylko podłoże terenu i możliwosci finansowe pozwalają :P Ale naprawdę my tez się tej piwnicy baliśmy,ale jakoś poszło.
Pozdrawiam Sylwia 8)
Gwiazda

Postprzez marsyl27 » Wt 29 sie 2006 19:15

Cze! Mam takie pytanko z jakiej miejscowości jesteś mmarek82??? :) .
Słyszałam że jest możliwość odkupienia projektu od osoby która wcześniej go kupiła czy to jest prawda???
Zastanawiamy się czy złożyć załatwianie biurokracji na ręce kierownika budowy? Chyba będzie szybciej bo on na większą wprawę i wie dokładniej co i jak załatwić. narazie kończę bo córka mi nie daje pisać . Zaglądnę po 22.POzdrawiam :) :) :)
marsyl27

Postprzez marsyl27 » Śr 30 sie 2006 12:40

Hej LUDZISKA111 :) :) :) gdzie się podziewacie ? :?: czyżby na budowach :?: :lol:.
marsyl27

Postprzez miroslawstec1 » So 02 wrz 2006 10:33

Witajcie Chabrowicze!!Aktualnie jesteśmy na etapie zalewania stropów nad otworami okiennymi (nie wiem czy fachowo to nazwałam,ale mam nadzieje,że wiecie o co chodzi:) i wyciągniętych kominów do tej samej wysokości.Jak sie domyślacie jesteśmy po pierwszych wrazeniach. Musze przyznać ,ze są one mieszane.Dlaczego :?: Nie spodziewałam sie ogromnych salonów i olbrzymiej kuchni,ale to co ujrzałam przeraziło mnie swiomi małymi rozmiarami.Mam nadzieje,że to tylko pierwsze wrażenie.Z tego wszystkiego to największe sa otwory okienne :D .pocieszaja nas ,,,że wrażenie(na wieksze) znieni sie po zalaniu stropu.Chetnie połączyłabym dwa pokoje na dole w jeden.Niestety Mirosław nie chce sie na to zgodzić :( Nie chcę was zniechęcić do dalszych działań tym co napisałam,gdyż sa to tylko moje odczucia.Mam głęgoką nadzieje że już niedługosię zmienią.
(Mam wspaniałą ekipe budowlaną.Stan ,w którym Chaberek się obecnie znajduje został wyciągnięty w przeciągu 4 dni.Dziś jest 5 dzień pracy,chlopcy pracują do 12.)
Pozdrowianka do usłyszenia :twisted:
Miro
miroslawstec1

Postprzez Gwiazda » So 02 wrz 2006 12:33

Obrazek
GRATULACJE!!!!
A co do kuchni to ja juz miałam nawet koszmrne sny,że jest tak wąska ,że nie mogłam się nawet swobodnie obrócić (i nie byłam monstrualnie gruba!!!!) Tez mam cały czas strach ,że coś będzie nie tak. Mam znajomych,którzy wybudowali Sybillę 2 . bardzo podobny projekt.- a domek naprwde ładny i funkcjonalny.I tak czasami siedze i porównję na stronie Archetonu te nasze projekty(nasza kuchnia mniejsza) .
Miro i Księgowa pochwalcie sie budowa , pokazcie zdjęcia :!: :!: :!: :!: :!:
Gwiazda

Postprzez Gwiazda » So 02 wrz 2006 12:40

Ah! Jeszcze mam pytanie .Z czego budujecie? Ytong czy coś innego?
Pozdrawiam Sylwia 8)
Gwiazda

Postprzez miroslawstec1 » So 02 wrz 2006 12:57

Witam poraz kolejny dzisiejszego dnia!!!!
Droga Sylwio, budujemy z pustaków (gazo-beton). Nasza kuchnia jest o 12cm szersza niż w projekcie poniewaz nie ma komina dymnego tylko wentylacyjny. Kominy wentylacyjne są budowane z cegły białej, dymne z czerwonej, do których idzie wkład i ocieplenie z waty.Fotki prześlemy jutro dziś wyjeżdżamy, trzeba czasem odpocząć.
Życzymy udanego weekendu wszystkim Chaberkom.
miroslawstec1

Postprzez Gwiazda » Pn 04 wrz 2006 22:10

No to Miro i Księgowo czekamy na zdjęcia :!: :!: :!:
pozdrawiam cyla 8)
Gwiazda

Postprzez miroslawstec1 » Wt 05 wrz 2006 16:42

mamy nadzieje,ze zdjecia bez problemu sie zalacza;]
Obrazek
miroslawstec1

Postprzez miroslawstec1 » Wt 05 wrz 2006 16:45

Drogie Chaberki! :D wlasnie na to pojda Wasze wszystkie pieniadze :) a oto nasze zdjecia!pa
Obrazek
miroslawstec1

Postprzez miroslawstec1 » Wt 05 wrz 2006 16:48

uuups..dwa takie same zdjecia sie zalaczyly,ale wkleimy jeszcze inne;]
Obrazek
miroslawstec1

Postprzez miroslawstec1 » Wt 05 wrz 2006 16:55

Obrazek
miroslawstec1

Postprzez Gwiazda » Wt 05 wrz 2006 17:01

NO NO NO :!: :!: :!:
Ale pieknie :P :P :P Boże to już prawdziwy DOM.
Jesli mogę to prosze jeszcze o zdjęcia ze środka. Kuchnia , salon itd. PROSZĘ :D
i okno salonowe widze zmieniliście na trochę mniejsze??? I wyjście tylne z garazu macie???A moze ja się myle i to przód budynku jest??? :oops: :oops: :oops:
Pozdrawiam Sylwia 8)
Gwiazda

Następna strona

Powrót do Projekty Archetonu