Projekt CHABER-2

Realizacje, kosztorysy, technologie, opinie inwestorów, ciekawostki.

Re: Projekt CHABER-2

Postprzez Marco » N 27 mar 2016 0:24

Poniżej widok spiżarki (załączam dla przykładu jedno zdjęcie - resztę będę dodawał do albumu). Tak jak wcześniej pisałem tylko częściowo jest wykorzystywana zgodnie z pierwotnym założeniem. W spiżarce można rozważyć rezygnację z okna. Ja jestem osobą pragmatyczną więc chciałem z niego zrezygnować, jednak żona kategorycznie się sprzeciwiła, więc trzeba było w postawionej już ścianie wyciąć otwór. Natomiast każdy z budujących sam zadecyduje co chce u siebie zmienić.
Scraggy84 jeżeli chcesz wprowadzić jakieś zmiany to teraz jest dobry czas aby podzielić się tym na forum. Inni użytkownicy mogą coś doradzić (lub odradzić). Ja na przykład w salonie przesunąłem komin do rogu, aby tam postawić kominek. Uznałem że komin stojąc po środku ściany ogranicza jej wykorzystanie (jest to kolejny przykład zderzenia tradycji z nowoczesnością - stawiając na nowoczesność wypadało by postawić kominek zgodnie z projektem). Na koniec mała uwaga, mam nadzieję że wszyscy o tym wiecie - wprowadzając poważniejsze zmiany należy uzyskać zgodę projektanta.
Załączniki

Za ten post autor Marco otrzymał podziękowanie od
scraggy84(Cz 31 mar 2016 6:18)
Ocena:11.11%

Marco

Obrazy: 7
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postprzez scraggy84 » Cz 31 mar 2016 6:43

Witam.

U mnie ruszyła budowa zaraz po Świetach zgodnie z planem :P
Pisałem coś wcześniej co nieco o zmianach ale jeszcze raz podsumuję:
- dom posadowiony na terenie pochyłym w związku z czym "opłacało się" zrobić całkowite podpiwniczenie łącznie z garażem (zrobiliśmy sobie dodatkowe okienka w wykuszu, pod garażem [miejsce na opał] i pod tarasem oraz wejście do piwnicy od niższej strony)
- taras siłą rzeczy będzie posadowiony na filarach, bo jest zwrócony w niższą stronę działki
- zrezygnowaliśmy z kominka w salonie - w zamian na jego wysokości w piwnicy będzie kocioł na paliwo stałe a kominy wentylacyjne od pralni w górę
- pralnia i spiżarka zostają bez zmian
- jak na razie zmniejszamy też co nieco okna na parterze w salonie, wykuszu i kuchni i zwiększymy te na klatce schodowej

Po krótce to na razie tyle, wogóle Chaberek 2 jest takim projektem, który dobrze dostosowany do warunków lokalnych daje ogromne możliwości adaptacyjne. Ja mam w budowie stan surowy a już myślę, że sobie mogłem coś zrobić tak a nie inaczej :lol:
np. garaż zrobić pod "aktualnym garażem" a jego odpowiednik na parterze wykorzystać jako część mieszkalną lub zamiast daszku nad garażem można zrobić taras i pewnie jeszcze parę rzeczy by się znalazło:-) ale to już co kto lubi :P

Oczywiście tam gdzie jest to niezbędne mamy zgodę projektanta:-)

pozdrawiam
Tomek
scraggy84

Obrazy: 0
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez scraggy84 » Cz 31 mar 2016 7:28

Jeszcze wracając do technologii wykonania:
- piwnica z pustaka szalunkowego przezbrojonego fi 8 jako ściana oporowa do połowy domu idąc ze spadkiem i wszystko zalane betonem
- pozostałe ściany z lokalnego oświęcimskiego pustaka - beton komórkowy klasy 600 - stwierdziłem, że nie idę w marketing, bo i tak na wszystko będzie styropian
- dach prawdopodobnie pokryty będzie dachówką betonową Brass

pozdrawiam
Tomek
scraggy84

Postprzez Andru77 » N 03 kwi 2016 11:53

Zlikwidować kominek? Nigdy w życiu.
Andru77

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Postprzez scraggy84 » Pn 04 kwi 2016 9:25

gallery/image.php?album_id=617&image_id=4550

u mnie wykonawca proponuje zrobić łazienkę coś na ten kształt powyżej, ale przenieść spiżarkę w miejsce, gdzie na rysunku jest umywalka i "przeciągnąc" ja nieco w stronę kuchni.
Wydaje mi się to dość ciekawe rozwiązanie.
Proszę o opinię forumowiczów i Szanownego Pana Architekta.
Jak ustawić wtedy prysznic, zlew i sedes?
pozdrawiam
Tomek
scraggy84

Postprzez Marco » Pn 04 kwi 2016 10:17

Andru77 napisał(a):Zlikwidować kominek? Nigdy w życiu.

Zgadzam się. Przypuszczam że większość z nas kosztem oszczędności rezygnowała z czegoś. , lecz czasem dobrze jest myślami wybiec w przyszłość i nie zamykać sobie pewnych możliwości. Nawet jak teraz nie zdecydujesz się na kominek to przynajmniej za kilka lub kilkanaście lat będziesz mógł zmienić zdanie. W domu swoim domu mam w tej chwili kilka niewykorzystanych instalacji, a jak będę miał możliwości to zrealizuję swoje zamierzenia.
Okno w kuchni też trochę zmniejszyłem, ze względu na planowane rozmieszczenie szafek. Okna w wykuszu dają naprawdę piękny widok, i są z pewnością jego ozdobą. Jaki zatem masz scraggy84 cel w ich zmniejszaniu. Domyślam się że chodzi o koszty, lecz ile na tym zaoszczędzisz, 100 czy 200zł. W największym oknie mam stałe przeszklenie, bo doszedłem do wniosku że jest zbyt duże i z czasem mogłyby się pojawić jakieś problemy, więc jak postąpisz podobnie to taka oszczędność z pewnością zrekompensuje zrekompensuje oryginalny rozmiar okien w wykuszu. Jak zamieszkasz to przekonasz się że było warto.
Jeżeli chodzi o okno w salonie to w projekcie musiały nastąpić jakieś zmiany, bo w tym który ja kupowałem były tylko drzwi tarasowe.
Okienko na klatce schodowej nie wymaga zwiększenia , bo z tego na górze wpada tyle światła że jest wystarczająco jasno.
Wydaje mi się że robiąc ocieplenie dwukrotnie ponosimy koszt prac związanych ze ścianami, ja zdecydowałem się na ścianę z betonu komórkowego bez docieplenia.
Pytając się wcześniej ciebie o zmiany miałem na myśli drobniejsze sprawy jak takie o których teraz mówimy.
Pozdrawiam
Marek
Marco

Obrazy: 7
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postprzez Architekt » Pn 04 kwi 2016 11:28

scraggy84 napisał(a):http://forum.archeton.pl/gallery/image.php?album_id=617&image_id=4550

u mnie wykonawca proponuje zrobić łazienkę coś na ten kształt powyżej, ale przenieść spiżarkę w miejsce, gdzie na rysunku jest umywalka i "przeciągnąc" ja nieco w stronę kuchni.
pozdrawiam
Tomek

Obrazek
Projektować można bez końca, w zależności od tego, co kto uważa za wygodne i funkcjonalne dla siebie. W małym domu każda zmiana ma daleko idące następstwa i jakby nie kombinować to Chaberek nie będzie z gumy :| .
Przy takiej lokalizacji spiżarni dobrze byłoby odwrócić komin z kotłowni, aby spiżarnia, która nie dość, że nie jest przy ścianie zewnętrznej, nie była przez niego dodatkowo dogrzewana. Przydałoby się też przesunąć i zwęzić okienka przy wejściu.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 352
Podziękował : 212 razy
Otrzymał podziękowań: 531 razy

Postprzez scraggy84 » Pn 04 kwi 2016 12:05

Architekt napisał(a):
scraggy84 napisał(a):http://forum.archeton.pl/gallery/image.php?album_id=617&image_id=4550

pozdrawiam
Tomek

Obrazek
Projektować można bez końca, w zależności od tego, co kto uważa za wygodne i funkcjonalne dla siebie. W małym domu każda zmiana ma daleko idące następstwa i jakby nie kombinować to Chaberek nie będzie z gumy :| .
Przy takiej lokalizacji spiżarni dobrze byłoby odwrócić komin z kotłowni, aby spiżarnia, która nie dość, że nie jest przy ścianie zewnętrznej, nie była przez niego dodatkowo dogrzewana. Przydałoby się też przesunąć i zwęzić okienka przy wejściu.

Dziękuję za projekt :P
Spiżarnia nie będzie ogrzewana, bo w tym miejscu mam tylko kanały wentylacyjne, jedyny problem to to, że rzeczywiście nie byłaby przy zewnętrznej ścianie.
Zamiast kominka jest kocioł w piwnicy.

pozdrawiam.
Tomek.
scraggy84

Postprzez scraggy84 » Pn 04 kwi 2016 15:42

Marco napisał(a):
Andru77 napisał(a):Zlikwidować kominek? Nigdy w życiu.

Zgadzam się. Przypuszczam że większość z nas kosztem oszczędności rezygnowała z czegoś. , lecz czasem dobrze jest myślami wybiec w przyszłość i nie zamykać sobie pewnych możliwości. Nawet jak teraz nie zdecydujesz się na kominek to przynajmniej za kilka lub kilkanaście lat będziesz mógł zmienić zdanie. W domu swoim domu mam w tej chwili kilka niewykorzystanych instalacji, a jak będę miał możliwości to zrealizuję swoje zamierzenia.
Okno w kuchni też trochę zmniejszyłem, ze względu na planowane rozmieszczenie szafek. Okna w wykuszu dają naprawdę piękny widok, i są z pewnością jego ozdobą. Jaki zatem masz scraggy84 cel w ich zmniejszaniu. Domyślam się że chodzi o koszty, lecz ile na tym zaoszczędzisz, 100 czy 200zł. W największym oknie mam stałe przeszklenie, bo doszedłem do wniosku że jest zbyt duże i z czasem mogłyby się pojawić jakieś problemy, więc jak postąpisz podobnie to taka oszczędność z pewnością zrekompensuje zrekompensuje oryginalny rozmiar okien w wykuszu. Jak zamieszkasz to przekonasz się że było warto.
Jeżeli chodzi o okno w salonie to w projekcie musiały nastąpić jakieś zmiany, bo w tym który ja kupowałem były tylko drzwi tarasowe.
Okienko na klatce schodowej nie wymaga zwiększenia , bo z tego na górze wpada tyle światła że jest wystarczająco jasno.
Wydaje mi się że robiąc ocieplenie dwukrotnie ponosimy koszt prac związanych ze ścianami, ja zdecydowałem się na ścianę z betonu komórkowego bez docieplenia.
Pytając się wcześniej ciebie o zmiany miałem na myśli drobniejsze sprawy jak takie o których teraz mówimy.
Pozdrawiam
Marek

Ja wprowadzając zmiany, dostosowuję Chaberka do swoich lokalnych warunków terenowych, a także do aktualnej zasobności portfela:lol:
scraggy84

schowek przechodni

Postprzez Architekt » Pn 04 kwi 2016 18:01

Ci Chabrowicze, którzy nie mają konstrukcji pod strop nad parterem mogą skorzystać jeszcze z takiego pomysłu:
Obrazek
Wydzielony składanymi drzwiami schowek może być wyłączany i włączany do komunikacji hol - kuchnia w zależności od potrzeb izolowania kuchni od salonu. W tym rozwiązaniu trudno jednak zapanować nad stale niższą temperaturą, która pożądana jest w spiżarni.
Architekt
Ekspert

Postprzez scraggy84 » Pt 20 maja 2016 5:16

Witam.

Gdzie znajdę informację o ilości podbitki do zamówienia do Chaberka 2?
Cieśla niestety zapomniał policzyć i aktualnie nie da rady tego zrobić a chciałbym sobie ją już zamówić. Pamiętam, że z jednej z wycen było to ok. 56m2, jednak wolałbym mieć potwierdzenie co do tej ilości.

dziękuję i pozdrawiam
Tomek.
scraggy84

Postprzez Architekt » Pt 20 maja 2016 9:48

scraggy84,
projekt gotowy Chabra-2 nie uwzględnia podbitki, bo jest to tylko opcjonalny element wykończenia okapu.
Architekt
Ekspert

Postprzez agnieszka88 » So 10 wrz 2016 17:13

witam

ile metrów ocieplenia wyszło wie ktoś może?
agnieszka88

Obrazy: 24
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez scraggy84 » Wt 13 gru 2016 1:25

Witam Chaberkowiczów:-)

Jak tam postępy w budowie?
My zamknęliśmy ten rok stanem surowym zamkniętym bez okien;-)
Przez zimę Chaberek trochę odpocznie i może na wiosnę lub lato znowu coś pociągniemy.

Gdyby ktoś potrzebował info to podbitki trzeba 80m2.
Koszt całości jak do tej pory 125 - 130 tys. zł.

pozdrawiam.
scraggy84

Postprzez Andru77 » Pt 08 gru 2017 9:12

Coś ucichło w temacie o Chaberku. Nikt już go nie buduje?
Andru77

Postprzez dronemaster » Pt 15 gru 2017 17:28

Całkiem ładny ten chaberek.. Przymierzamy się z żoną do budowy, szukamy patrzymy i ten mi wpadł w oko, bo widziałem tu najwięcej wpisów. Opinie dość pozytywne.. Ktoś się wypowie?:D
[url=http://pokrowce.com/]pokrowce samochodowe[/url]
dronemaster

Postprzez Andru77 » Pn 18 gru 2017 13:24

Niemało już zostało powiedziane, w zasadzie napisane. Coś konkretnego interesuje?
Andru77

Poprzednia strona

Powrót do Projekty Archetonu