Projekt MAJKA

Realizacje, kosztorysy, technologie, opinie inwestorów, ciekawostki.

Re: Projekt MAJKA

Postprzez titus01 » Wt 13 paź 2015 19:19

Sprawdziłam w zakładce Specyfikacja techniczna,jest tam 140 m2,nam firma wyliczyła na ocieplenie 270 m2,czy jest możliwe,żeby była aż taka różnica.Wiem,że firmy nie odliczają otworów drzwiowych i okiennych,ale taka duża różnica.
Proszę o pomoc,bo coś czuję,że chyba ktoś chcę nas oszukać.
Może ktoś z forumowiczów się wypowie ile u was było m2 ?.
titus01

Obrazy: 2
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Postprzez titus01 » Wt 13 paź 2015 19:22

Dziękuję Archeton za szybka odpowiedź.

Ps. po ponad roku w końcu utworzyła się 71 strona :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
titus01

Postprzez titus01 » Wt 13 paź 2015 19:27

[img]20150915_084502[/img]
titus01

Postprzez Architekt » Śr 14 paź 2015 10:04

titus01 napisał(a):Sprawdziłam w zakładce Specyfikacja techniczna,jest tam 140 m2,nam firma wyliczyła na ocieplenie 270 m2,czy jest możliwe,żeby była aż taka różnica.Wiem,że firmy nie odliczają otworów drzwiowych i okiennych,ale taka duża różnica.
Proszę o pomoc,bo coś czuję,że chyba ktoś chcę nas oszukać.
Może ktoś z forumowiczów się wypowie ile u was było m2 ?.

titus1,
Twoje pytanie dotyczyło powierzchni ścian zewnętrznych, a nie powierzchni do ocieplenia. Ocieplamy także wieńce stropowe, płyty balkonowe. Nie wiem jak i co obliczała firma. Może trzeba to po prostu wyjaśnić :P
Architekt
Ekspert

Obrazy: 352
Podziękował : 212 razy
Otrzymał podziękowań: 531 razy

Postprzez tofupl » So 10 gru 2016 1:02

Witam serdecznie. Wraz z żoną jesteśmy od dziś szczęśliwymi posiadaczami projektu Majka Tytan.

Zacząłem czytać ten wątek i widzę, że jest tu kilka osób z okolic Pruszcza Gdańskiego. Sami jesteśmy z Pruszcza i chętnie byśmy podjechali zobaczyć jak Wasze domki się prezentują...

Wątek istnieje od 2006 roku, czytam powoli od początku... Licze na to, że ktoś z okolic jeszcze się tu odezwie :)

Pozdrawiam,
Marcin
tofupl

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez mkopis » So 10 gru 2016 10:49

Czesc
Wybudowałem Majkę jednak w lipcu tego roku sprzedałem ja. Mozesz do mnie napisac Podsm adres i obejrzysz sobie ja z zewnatrz
mkopis

MAJKA TYTAN

Postprzez Architekt » So 10 gru 2016 11:34

tofupl napisał(a):Witam serdecznie. Wraz z żoną jesteśmy od dziś szczęśliwymi posiadaczami projektu Majka Tytan.

Zacząłem czytać ten wątek i widzę, że jest tu kilka osób z okolic Pruszcza Gdańskiego. Sami jesteśmy z Pruszcza i chętnie byśmy podjechali zobaczyć jak Wasze domki się prezentują...

Wątek istnieje od 2006 roku, czytam powoli od początku... Licze na to, że ktoś z ok ic jeszcze się tu odezwie :)

Pozdrawiam,
Marcin

Wątek Majki Tytan nie jest tak obszerny, ale tez godny przejrzenia :arrow:
post25082.html#p25082
Architekt
Ekspert

Postprzez DELFI07 » So 14 sty 2017 21:35

Witam, moja Majak Rex już bliżej końaca. Nie wiem czemu początkowo byłam na forum Maja Rex. :)

Centralne rozłożone, płytki w kotłowni i piec. My wybraliśmy eko groszek. Jak znajdę zdjęcia to coś wrzucę chodź dużo zmian zrobiłam i majka rex przypomina turkus :lol:
http://www.projekty.domow.eu/wszystkie/atn-turkus.html

Tak jakoś jak przyszedł projekt to z kalendarzem gdzie był właśnie turkus i musiałam troszkę pomodyfikować. Nawet nie wiem jaką mam powierzchnię użytkową teraz :) Cały dom podpiwniczony, bo nie wyobrażam sobie życia bez graciarni, ale tu też zaszaleliśmy bo chyba ze 2,5m wysoko. Poza kotłownią która jest niższa ale za to ma 25m2, tak jak garaż,bo go poszerzyliśmy ik sypialnia bo to jeden pion. Podzielilibyśmy na dwa pomieszczenia ale na przeciwległych ścianach mamy zsyp na opał i komin, niby człowiek tyle myśli co i jak ale i tak gafę szczeli :) Ale z drugiej strony jestem przyzwyczajona że opał raz na 2-3 lata kupujemy- bynajmniej u rodziców wywrotka miału na dwa domy na parę sezonów styka i wtedy duża kotłowinia się przydaje. Tylko że nie przeanalizowałam że eko groszek w workach będę kupować- taka troszkę zakręcona jestem :lol: :lol: :lol:
Koszty do momentu obecnego 250000 zł
ściany superex, strop żelbetonowy, dach blachodachówka, okna trzyszybowe mam ich 23 szt z dachowymi i drzwiami balkonowymi ;) dach ocieplaliśmy watą, hydraulika i kanaliza położone podłogówka na dole a poddasze kaloryfery.
Zdjęcia w galerii.
Pozdrawiam i postaram się częściej teraz zaglądać widzę że jeszcze co niektórzy budują :)
DELFI07

Obrazy: 12
Podziękował : 1 raz

miejsce na opał

Postprzez Architekt » Wt 24 sty 2017 11:55

Przygotowując rozmiar kotłowni na duże zapasy taniego miału, zważmy czy nie nie lepiej zadowolić się mniejszą przestrzenią i kupować mniej, za to lepszego gatunku węgla. Na używaniu miału do ogrzewania cierpi zdrowie przede wszystkim użytkowników paleniska, a w dalszej kolejności jego sąsiadów i okolicy. Oszczędności są pozorne, bo po latach konsumujemy je wydając krocie na leczenie alergii, astmy, chorób układu oddechowego. Przeliczyły już te zależności społeczeństwa zachodniej Europy, gdzie miał węglowy jest odpadem nie dopuszczanym do handlu.
Architekt
Ekspert

Postprzez Ason » Śr 16 sie 2017 0:14

A jakie jest Wasze zdanie na temat systemów kominowych? Firma zapewnia bezpieczne systemy kominowe oraz wentylacyjne w doskonałych cenach. Właśnie przymierzam sie do skorzystania z ich oferty.
Ason

systemy kominowe

Postprzez miki789 » Cz 28 gru 2017 10:28

Mi pomógł człowiek z Pekabet jak szukałem kominu do siebie do domu, chodziło o system pod kominek akurat. Dobry kontakt, fajne, rzeczowe doradztwo bez lania wody i bez naciągania na koszty. System doszedł szybko bez uszkodzeń, wszystko w stanie idealnym a de facto zapłaciłem wyjątkowo mało jak na takie rzeczy.
miki789

Postprzez katarzyna » Śr 07 mar 2018 20:50

Proszę O informację o powierzchnię podbitki w Majce duo .My budujemy oddzielnie majkę,czyli w takiej pojedyncze?Przymierzamy się do zakupu podbitki ale nie wiemy ile jest metrów kwadratowych.
katarzyna

Poprzednia strona

{ SIMILAR_TOPICS }

Projekt MAJKA TWIST
Dział: Projekty Archetonu
Autor: Architekt
Odpowiedzi: 166

Projekt MAJKA TETA
Dział: Projekty Archetonu
Autor: Architekt