Jeden z 10 najbardziej energooszczędnych w ofercie Archetonu (stan na początek 2013 r.).
Wariant ten, spełniający wymogi programu dopłat NFGWiGW, powstał na bazie układu funkcjonalnego Leny.
Zapraszamy do dyskusji.

Zobacz projekt domu LENA EKO
Architekt napisał(a):Ławy, przekroje elementów więźby itp. przystosowane są dla najczęściej spotykanych warunków gruntu i strefy klimatycznej.
Architekt napisał(a):Strop akurat przystosowany jest do najczęściej spotykanych oczekiwań inwestorów tj. do mozliwości adaptacji poddasza w domu parterowym na cele użytkowe.
Instalacje napisał(a):Zarówno wartość straty ciepła dla budynku jak i straty ciepła dla poszczególnych pomieszczeń są właściwe, przy uwzględnieniu podanych w projekcie założeń.
Instalacje napisał(a):W charakterystyce energetycznej są rzeczywiście pewne nieścisłości ale bazowanie na niej przy zakupie materiałów do budowania domu jest ogromnym uproszczeniem. Charakterystyka służy do określenia zapotrzebowania budynku na energię pierwotną i wtórną.
Natomiast zakup materiałów powinien się odbywać w oparciu o przedmiar robót zawarty w kosztorysie. Po to jest on przygotowywany, żeby ułatwić inwestorowi budowę domu i zakupy. W perspektywie wszystkich nakładów finansowych poniesionych na inwestycję, kosztorysy nie mają aż tak wygórowanej ceny, żeby warto było z nich rezygnować.
Kaizen napisał(a):Jakby policzyć bez ocieplenia, to mam (14,32m+9,82m)*2*2,93m=141,4604m2 brutto ścian.
Kaizen napisał(a):Czy jest szansa, że poprawicie Państwo standardowy projekt, i uzyskam informacyjnie chociaż te dane?
Architekt napisał(a):Keizen,
Projekt domu Lena Eko jest w trakcie planowych prac związanych z aktualizacją do zmieniających się wymagań dotyczących termoizolacyjności i zapotrzebowania na energię.
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości