Projekt BIRKUT

Realizacje, kosztorysy, technologie, opinie inwestorów, ciekawostki.

Projekt BIRKUT

Postprzez Archeton » Cz 16 lut 2006 17:40

Projekt domu jednorodzinnego BIRKUT. Zapraszamy do dyskusji.

Zobacz projekt domu Birkut
Archeton
Grupa Archeton

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: Projekt BIRKUT

Postprzez Basia&Henio » Pt 22 kwi 2011 19:09

witam.
buduje ten projekt. czy ktos jeszcze buduje go?
Basia&Henio

Obrazy: 7
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez golo » So 28 maja 2011 17:09

Witam Ja jestem dopiero w trakcie zalatwiania pozwolenia na budowe z projektem birkut jak pomyslnie sie wszystko skonczy to zaczne budowe na wiosne 2012 pozdrawiam
golo

Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postprzez Architekt » So 28 maja 2011 18:39

golo,
choć prawie 1360 osób wchodziło na stronę Birkuta, tylko dwie się zalogowały :evil:
Ich wpisy są dość ... lakoniczne :|.
Wszyscy oczekują konkretnych informacji. Chętnie dowiemy się czy Twój Birkut budowany będzie bez zmian. Z czego zamierzasz budować ?
Basia&Henio, a Wasz dom, jaki będzie? Czy coś już wychodzi z ziemi?
Architekt
Ekspert

Obrazy: 352
Podziękował : 212 razy
Otrzymał podziękowań: 531 razy

Postprzez golo » Wt 31 maja 2011 17:53

Witam tu golo Nasz Birkut bedzie mial sporo zmian 1 bedzie dostawiony garaz do boku domu (ceny oplat za m2 garazu ok.3,5zl. wolnostoj@cy a taki przy chacie 0,5zl ) elewacja od strony kotlowni 2 zostanie jeden balkon nad jadalni@ 3 wejscie do domu bedzie z wiatrolapem drzwi ok. 150cm. 4 sufit drewniany belkowy tzw. nagi tylko jeszcze nie wiemy czy deski odkryte cheblowane albo szczotkowane efekt starego drewna, cena takiego sufitu raczej mniejsza od zelbetonowego a efekt bomba widzialem taki dom w irsku Andersen z USA. Ale adaptacja po irolsku czyli do niczego, wiele klitek smieszny dach oraz bloksy na z betonu na elewacjii ale s"rodek z drewna mnie sie podobal bardzo przez 6 miesiecy pracowalem przy jego budowie ( kaska potrzebna na dom w Polsce) , a moze wata pomiedzy belki i plyta karton gips belki widoczne brak zdecydowania na ten momet ale raczej pierwsza opcja wejdzie w zycie. Jesli chodzi o material to gazobeton albo ceramika czytamy na necie ale im wiecej czytam tym mniej wiem tyle opinii , sciana ma byc dwuwarstwowa styro ze 15cm. dach Roben dachowki rustykalne ,albo Jopek karpiowka .Ogrzewanie z piecem Raurus ekogroszek parter podlogowe kominek typ. Koza obudowa z cegiel , poddasze grzejniki sufity nz poddaszu obite boazeri@ bo plyty gipsowe pEkaj@ po zimie z obfitymi opadami s"niegu potem s@ problemy z rysami .Pozdrawiam

Za ten post autor golo otrzymał podziękowanie od
Architekt(Wt 31 maja 2011 19:35)
Ocena:11.11%

golo

Postprzez Architekt » Wt 31 maja 2011 19:34

Rzeczywiście - spore zmiany.
Czy dobrze rozumiem, że golo zrezygnował z balkonu nad wejściem i nad tarasem? Chyba trochę szkoda, bo stanowiły jednocześnie zadaszenie i osłonę przed słońcem.
Czy wiatrołap stanie przed sienią? Jeśli tak, to czy do mieszkania będzie się wchodziło przez 3 drzwi, czy sień włączona zostanie do holu? Co zadecydowało o takim rozwiązaniu?
Nie mogę sobie wyobrazić garażu dostawionego do budynku z czterospadowym dachem - czy garaż będzie niski i z płaskim dachem, czy wkomponowany w bryłę Birkuta i jego dach?
Czekamy na zdjęcia, jak tylko budynek pokaże swój kształt.
Architekt
Ekspert

Postprzez golo » Wt 31 maja 2011 22:58

Witam ponownie sien zeczywiscie zostanie zlikwidowana , a ganek bedzie jednoczesnie sieni@ z daszkiem trzy polaciowym a moze lepiej dwuspadowy i do tego jakies male kolumienki czy to moze nie przesadyzm .A jesli chodzi o garaz to bedzie niski mozliwie jak sie tylko da z dachem z trzema polaciami mysle ze bedzie ok.patrz@c od strony drogi bedzie z tylu budynku od polnocy choc dojazd bedzie przez to utrudniony no nie ma nic za darmo . Pozdrawiam
golo

Postprzez Basia&Henio » Wt 05 lip 2011 0:38

witam
golo odnośnie Twego zapytania jaki bedzie nasz dom....hmmm..nasz domek już jest wyudowany ( w odbiciu lustrzanym) ma kilka zmian mianowice- w kotłowni dobudowany jest dodatkowy komin poniewaz cały projekt jest przewidziany pod ogrzewanie gazowe a jak budowalismy bylismy nastawieni na węgiel-na dziś dzień plany się zmieniły ale to w niczym nie przeszkadza. w związku z tym iż powstał ten komin musieliśmy okno dachowe w łazience przenieść na załamanie dachu od strony wejścia. jeśli chodzi o zmiany w wyglądzie zewnętrznym to ze względu na mały gabaryt działki musieliśmy zmienić okna od strony klatki schodowej na luksfery- chociaż ostatecznie i tak wyszło że mam normalne okna:) z tym że nie mamy okrągłego okna a kwadratowe na klatce schodowej w pomieszczeniu pod schodami jest małe porstokątne okno bo po cóż -jak ja to określiłam że to będzie spiżarka- w spiżarce takie wielkie okno jak tak naprawde tam jest mało miejsca, nie ma również malutkiego okna w salonie. co jeszcze ze zmian zewnętrznych hmmm.... okno w łazience na dole jest wymiarów 90/120, przed wejściem stoją dodatkowo 2 filary. to chyba tyle większych zmian zewnętrznych- aaa i wszystkie okna są zmniejszone nie tak jak w projekcie- patrząc na moje mogły być jeszcze mniejsze sa jak na mój gust wielkie w projekcie. jeśli chodzi o zmiany wewnątrz domku na parterze koło łazienki nie ma tej malusieńkiej niby ścianki bo i po co, nie ma drzwi wejściowych z korytarza do kuchni-jak je zrobić to kuchnia staje się malusieńką dziurką wogóle nie nadająca się na kuchnie-wejście do kuchni jest przez jadalnię, zmniejszyliśmy drzwi do salonu i jadalni z korytarza z 150 jak jest w porjekcie o ile się nie myle-na 120. przejście z salonu do jadalni-drzwi nie będzie zrobiliśmy pół łuk .to chyba tyle ze zmian w środku. z czego budowaliśmy domek- z pustaków akerman, strop również z pustaczków stropowych, góra strop podwieszany wata płyty - kierownik budowy powiedział ze nie ma opcji lanego stropu on się pod tym nie podpisze więc jest jak jest i jest dobrze. na dzień dzisiejszy w domu są okna, drzwi , zrobiona jest elektryka, centralne, rozprowadzona kanalizacja i rurki z woda-narazie jest nie doprowadzona do domu aby nie było niespodzianki w zimie- zostawiona jest rura przez którą będzie doprowadzona do kotłowni woda, kanalizacja jest wyprowadzona na zewnątrz i mam nadzieję ze w 2012 gmina będzie robiła przyłącza bo poki co nie ma we wsi kanalizacji. zrobione są wylewki, tynki -gipsowe, zamkneliśmy miesiąc temu poddasze robią podwieszany strop. cóż jeszcze zrobione hmmm położone są gładzie tak więc teraz już tylko wykończeniówka.w tym roku w planach jeszcze ocieplenie z zewnątrz , podsufitka, parapety na zewnątrz no i na tym koniec:), a co pokaże następny rok hmmm jak wszystko potoczy się dobrze to zabieramy się za wykończeniówke-w planach panele schody, płytki obie łazienki i może ich wyposażenie-jeśli nie obydwu to chociaż jednej- jak się uda to drzwi wewnętrzne no i cóż pewnie też tyle. postawienie nie było problemu teraz dopiero zaczeło sie wykańczanie- domek nas:)
pozdrawiam wszystkiech.
Basia&Henio

Postprzez golo » Wt 25 paź 2011 15:14

Witam tu golo i na wstepie chce zlozyc gratulacje Wasz domek stoi i polowa pracy za Wami .Mam prosbe czy moglibyscie wyslac z budowy domku zdjecia ,bo naprawde nie moge nigdzie znalesc na necie realizacji tego projektu ( tylko 3 zdjecia gdzies wyszperalem) a jestem bardzo ciekaw jak wygl@da domek w realu nie na projekcie ,szczegulnie jak wygl@da wewn@trz ( to E-mail do mnie golo1974@wp.pl ) . Jesli chodzi o mnie to dalej jestesmy w Irsku , bo zabawiamy sie w nowych rodzicow, od wrzesnia mamy dzidziusia Kinge i budowa narazie sie odwlecze nam w czasie .Moze w przyszlym roku od wiosny bo niepewne s@ odliczenia watu a to spora kaska przy takiej inwestycji . Je3sli chodzi o kotlownie to ja mam zamiar , w lazience na dole gdzie jest komin zrobic kotlownie z piecem z podajnikiem a lazienke zrobic w miejscu kotkowni z pralni@ bo to prostrze rozwi@zanie ( jesli chodzi o zmiany to mowi@ ze po trzecim wybudowaniu tego samego domu dopiero zrobi sie tak jak sie by chcialo ) i to pewnie nie do konca . Pozdrawiam Grzegorz
golo

Postprzez Architekt » Śr 26 paź 2011 13:46

Przyłączamy się do prośby golo.
Aby dodać zdjęcie do galerii forum należy:
Przejść do zarządzania profilem.
Kliknąć w zakładkę „Galeria”.
W menu po lewej stronie wybrać „Zarządzaj prywatnymi albumami”.
Kliknąć w przycisk „Utwórz prywatny album”.
Kliknąć w link „Prześlij obrazek” i wypełnić formularz:
Tytuł obrazka - tytuł dodawanego zdjęcia
Opis obrazka: tekst opisujący zdjęcie
Plik (JPG lub PNG): - ścieżka na dysku do zdjęcia, należy kliknąć na przycisk przeglądaj i odszukać zdjęcie na swoim komputerze.
Wgraj do kategorii: - wybór kategorii, w której będzie umieszczone zdjęcie.
Maks. rozmiar pliku (w bajtach): 51200 - maksymalna wielkość pliku ze zdjęciem, co odpowiada 50 kilobajtom
Maksymalna szerokość obrazka (piksele): 800 pikseli
Maksymalna wysokość obrazka (piksele): 600 pikseli
Jeśli zdjęcie jest większe, należy wcześniej zmienić jego rozmiar, tak aby nie przekraczało tych wymiarów.
Na końcu należy kliknąć wyślij i zdjęcie zostanie umieszczone w wybranej galerii.
Aby wstawić obrazek do postu wystarczy skopiować do treści postu BBCode obrazka lub wstawić kod URL-Obrazka obejmując go znacznikami
Przypominamy, że zdjęcia realizacji wg projektów Archetonu można także wysłać na nasz Foto Konkurs (szczegóły na stronie głównej). Do wygrania weekend dla dwóch osób w Zakopanem!
Architekt
Ekspert

Postprzez Basia&Henio » Pn 21 lis 2011 1:50

witaj Architekt
mam male problemy ze zmniejszeniem zdjęć i poki co nie zamieszczę więcej:( przykro mi. moge natomiast kazdemu zainteresowanemu wyslac na @
Basia&Henio

Postprzez Architekt » Pn 21 lis 2011 11:09

Aby zmniejszyć zdjęcie można wkleić je do Worda, następnie dokonać operacji Print Screen i powstały plik wkleić do Painta aby go skadrować.
Przesłanie zdjęć na mejla do każdego zainteresowanego, to też jest sposób. Taka formuła nie daje nam jednak prawa do publikowania fotografii. Dlatego namawiamyj do udziału w Fotokonkursie, bo to daje możliwość pokazywania realizacji projektów na stronie z ich prezentacją i zaspokojenia ciekawości zdecydowanie większej ilości zainteresowanych inwestorów.
Słoneczna pogoda i wiosenny ogród sprzyjają najbardziej udanym sesjom zdjęciowym :P .
Architekt
Ekspert

Postprzez Basia&Henio » N 27 lis 2011 20:41

szukam, szukam, szukam i albo juz oślepłam;) albo nie widze nigdzie informacji o fotokokursie:(
Basia&Henio

Postprzez Architekt » Pn 28 lis 2011 14:35

Basia&Henio napisał(a):szukam, szukam, szukam i albo juz oślepłam;) albo nie widze nigdzie informacji o fotokokursie:(

Hmm ... rzeczywiście, trochę trzeba poszperać : www.archeton.pl/foto-konkurs-moj-dom :oops:
Frazę foto-konkurs można wrzucić do wyszukiwarki u góry strony głównej Archetonu.
Będziemy musieli coś z tym zrobić.. :idea:
Architekt
Ekspert

Postprzez lenka2114 » N 15 paź 2017 16:58

Witam,
Czy ktoś jeszcze jest w trakcie budowy projektu Birkut? :roll:
lenka2114