Projekt SAMBOR MINI

Realizacje, kosztorysy, technologie, opinie inwestorów, ciekawostki.

Re: Projekt SAMBOR MINI

Postprzez deze » Śr 18 mar 2015 15:29

Witam
Ja zrezygnowałem z jednego okna w łazience na górze, na dole zostawiłem wszystkie, zmniejszając wymiary na standardowe. W Kuchni mam stół który stoi na wprost wejścia, na 6 osób. Nie rezygnujcie z okien w salonie, mam od południowej strony salon i jest super jasno :P podniosłem ścianę kolankową, i zmieniłem dach na 40 stopni. Co skutkowało zamieszaniem z krokwiami i zadaszeniem nad wejściem :twisted: ale ekipa stanęła na wysokości zadania. Zastanówcie się nad tą kotłownią.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości
deze

Obrazy: 5
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 53 razy

SAMBOR MINI + 100cm = Sambor Rex

Postprzez Architekt » Śr 18 mar 2015 15:47

agata0175,
nie ma sensu wybierać Sambora Mini i płacić za adaptację :| , polegająca na poszerzeniu salonu, tak jak to jest już gotowe w Samborze Rex :P .
Obrazek
Zamiana miejscami kotłowni z pokojem nie jest tylko mechaniczna. W rozwiązaniu na szkicu skutkuje pokazaniem się komina w sypialni (można zabudować szafą) oraz koniecznością podjęcia decyzji czy dostęp do kotłowni będzie jedynie z zewnątrz czy także z pomieszczenia pod schodami (przy wejściu do łazienki robi się ciasno).
Kotłownia ulokowana od frontu jest o tyle praktyczniejsza, że rekomendowanym sposobem ustawienia Sambora jest skierowanie go wejściem do domu na północ. Okno do kotłowni może być małe, temperatura w kotłowni niższa, a zatem straty ciepła - nieduże. Radzę więc przemyśleć przeniesienie tego pomieszczenia na tyły posesji, chyba że stoją za tym ważne powody, np. nietypowy kształt działki lub dojazd (przenoszenie paliwa).
Co do zadaszania tarasów dużym stałym dachem, to niezmiennie odradzam to wszystkim, pytającym o to na forum. W naszym klimacie przez dużą część roku jest chłodno i niezbyt jasno. Jeśli opuścimy nad drzwiami balkonowymi salonu dużą, ciemną połać, to jesienią i zimą w salonie może być zimno i ponuro. O wiele lepiej sprawdzi się pergola z sezonowo rozpościeranym welonem lub markiza, zwłaszcza, że rezygnujesz z jednego okna w pokoju dziennym.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 350
Podziękował : 211 razy
Otrzymał podziękowań: 530 razy

Postprzez deze » Cz 19 mar 2015 8:45

Popieram Agatę :P Wybrałbym REXa, gdyby w tym czasie był dostępny, super połączenie kotłowni z pomieszczeniem gospodarczym, co do kotłowni, mój domek kotłownie ma od strony północnej(wejście) i nie jest to dobre rozwiązanie (dla mnie) Następny domek wybuduję już mądrzejszy o doświadczenie zdobyte na Samborze :lol:
deze

Postprzez agata0175 » Cz 19 mar 2015 17:01

Dziękuję za rady. Faktycznie to zadaszenie tarasu to głupi pomysł. My już mamy projekt Sambor Mini po adaptacji więc nie wchodzi w rachubę zamiana za Sambor rex (chociaż może się pośpieszyliśmy). Martwi mnie czy ten salon nie będzie za mały, ale razem z kuchnią to pewnie daję przestrzeń. Okna w salonie może też dwa zrobię. Mój mail to agata0175@wp.pl gdybyś deze miał zdjęcia salonu z kuchnią na początkach budowy, ale nie chcę robić problemu.Dzięki za wskazówki, ale to tak jest , że trudno wybudować dom żeby pasował w 100%. Projekt ujął mnie swoją przytulnością i myślę, że taki będzie. Pozdrawiam!
agata0175

Obrazy: 12
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Architekt » Cz 19 mar 2015 18:53

Wszystkim naszym internautom i (przyszłym) inwestorom przypominamy, że pomoc w wyjaśnieniu wątpliwości, w wyborze i adaptacji projektu oferuje nasz Doradca Projektowy. Nienaruszony projekt można też wymienić na inny.
Architekt
Ekspert

Postprzez deze » Cz 19 mar 2015 21:39

Przesłałem kilka zdjęć na pocztę :P
deze

Postprzez dorciak » Pt 20 mar 2015 13:22

Czy mogłabym prosić też o podesłanie zdjątek? e-mail: dorciunia83@wp.pl
My czekamy na pozwolenie na budowę. Ale w tym roku chyba tylko fundament zrobimy.
dorciak

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez deze » Pt 20 mar 2015 17:00

Poszło kilka zdjęć, dorciak :P

Za ten post autor deze otrzymał podziękowania - 2
dorciak(Pn 30 mar 2015 9:03), elkonio(Pt 20 mar 2015 23:12)
Ocena:22.22%

deze

Postprzez elkonio » Pt 20 mar 2015 23:06

a czy ja mogę prosić o te parę fotek?
ja jestem w trakcie zdobywania pozwolenia i już mam problemy bo doprojektowałem garaż od strony kotłowni z dachem pulpitowym o nachyleniu 12 stopni i w urzędzie im to nie pasuje. W salonie zostawiłem wszystkie okna ale zmniejszyłem na 150 i teraz zastanawiam się czy nie lepiej było zrobić jedno okno w salonie na środku.
nic zobaczymy co będzie.
jeszcze raz proszę o jakieś fotki z wnętrza waszego domku.
Pozdrawiam

elkonio@interia.pl
elkonio

Obrazy: 6
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postprzez Architekt » So 21 mar 2015 12:22

deze,
to może po prostu uzupełnij Album w Galerii. Też jesteśmy ciekawi :P.
Architekt
Ekspert

Postprzez elkonio » Wt 24 mar 2015 18:52

deze
ponawiam swoją porśbę o pare fotek wnętrza Twojego Sambora Mini - elkonio@interia.pl
elkonio

Postprzez JJPP » Pn 30 mar 2015 0:48

Witam Wszystkich ponownie,

Troszkę mnie nie było bo załatwienia papierkowe sprawy pozwolenie już w ręku zgłoszenie robót również od 1 kwietnia mogę wchodzić. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi co do ceny. Zdecydowałem się na tę firmę z którą rozmawiałem na samym początku czyli 130 tyś z ich materiałem stan surowy otwarty z dachem + okna dachowe (ja zrezygnowałem tylko z jednego na klatce schodowej) + poziomy kanalizacyjne. Firma sprawdzona budowała u mojego szwagra który całą rodziną był w Irlandii, a oni budowali na niczym go nie ożenili jego ojciec tzn szwagra zna się trochę na budowlance i doglądał i bardzo ich chwalił, mam nadzieję że u mnie też tak będzie :). Jak tylko wystartuję to postaram się załączać zdjęcia z budowy na bieżąco.
Przedstawiam na ten moment zagospodarowanie na mojej działce szerokość działki to 19 metrów, aby można zobaczyć jak na takiej działce wygląda mniej więcej układ.

Za ten post autor JJPP otrzymał podziękowanie od
Architekt(Pn 30 mar 2015 7:25)
Ocena:11.11%

JJPP

Obrazy: 20
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez agata0175 » Cz 30 kwi 2015 11:56

Witam! Budowa w końcu ruszyła, Nie robimy jednak żadnych zmian. zamieściłam zdjęcia fundamentów w galerii. Pozdrawiam!

Za ten post autor agata0175 otrzymał podziękowanie od
JJPP(Cz 30 kwi 2015 12:19)

agata0175

Postprzez Architekt » Cz 30 kwi 2015 14:58

agata175,
dziękujemy za zdjęcia :P. Czekamy z niecierpliwością na kontynuacje albumu.

-- Cz 07 maja 2015 19:53 --

JJPP rozwija prędkość i zbliża się niebezpiecznie do agata175 w tempie budowy.
Kto wyjdzie na prowadzenie ?
A może deze dorzuci coś do albumu zanim pochwalą się wykończonymi elewacjami 8)
Architekt
Ekspert

Postprzez JJPP » Cz 07 maja 2015 21:00

U mnie również drgnęła budowa. Fundamenty zalane. Mam jakieś dziwne wrażenie że jakoś tak wysoko wylane prawie równo z poziomem gruntu, ale to tylko może takie wrażenie. W albumie zdjęcia i poniżej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
JJPP

Postprzez JJPP » Wt 19 maja 2015 0:04

Od dzisiaj ekipa budowlana rozpoczęła stawianie ścian oby pogoda dopisywała to wydaje mi się że postęp będzie :). Kolejne zdjęcia z budowy w albumie.
Mam takie pytanko do osób które są już na dalszym etapie budowy bądź też już ukończyły budowę Sambora Mini, ile mniej więcej trzeba przeznaczyć na instalację elektryczną wewnętrzną i tynkowanie wewnętrzne?
JJPP

Postprzez Norges » Śr 20 maja 2015 19:04

Ogólnie zadane pytania. Zależy od wielu czynników. Najlepiej rozeznać rynek, zaprosić ze 3-4 ekipy do wyceny. Instalacja elektryczna wewnętrzna myślę że się będzie wahała między 6 a 9 tys. Tynkowanie też zależnie od rodzaju - 7-9 tys.

Za ten post autor Norges otrzymał podziękowanie od
JJPP(Śr 20 maja 2015 20:33)

Norges

Postprzez JJPP » Śr 20 maja 2015 20:32

Dzięki za odpowiedź przynajmniej wiem jakie widełki. To logiczne że trzeba wziąć ekipę do wyceny konkretnej, ale mi chodziło właśnie o orientację cenową :lol: abym miał jakiś obraz kolejnych wydatków. Dzięki za wypowiedź.
JJPP

Postprzez JJPP » Śr 29 lip 2015 17:14

Oto mój domek prawie w stanie surowym otwartym 8) bo jeszcze brakuje schodków do schowka pod schodami i trzech ścianek działowych na parterze :P
Obrazek
Obrazek
JJPP

Postprzez Architekt » Śr 29 lip 2015 17:46

JJPP,
Już teraz Twój Sambor pięknie wygląda w tych świerkach. Teraz stolarka i wykończenie...
W zakładce ZAŁÓŻ KONTO u góry strony głównej Archetonu zobaczyć można ofertę naszych partnerów w sieci Dom na miarę.
Architekt
Ekspert

Postprzez agata0175 » Pt 07 sie 2015 15:40

Domek fajny, my też jesteśmy zadowoleni z projektu. Dodałam kilka zdjęć do galerii. Obecnie mamy stan surowy zamknięty. Teraz elektrycy walczą. Projekt naprawdę bardzo funkcjonalny. Pozdrawiam!
agata0175

Postprzez Architekt » Pt 07 sie 2015 16:31

agata175,
dziękujemy za nowe zdjęcia :P .
Przypominam naszym Inwestorom, że na każdym etapie budowy można korzystać z rabatów i upustów na atrakcyjne materiały budowlane i instalacyjne oraz elementy wyposażenia wnętrz w programie serwisu Dom na miarę. Zachęcamy do założenia KONTA na stronie głównej i zarejestrowania się przy pomocy nr. ewidencyjnego zakupionego projektu.
Architekt
Ekspert

Postprzez elkonio » Pt 19 sie 2016 19:55

A oto nasz Sambor Mini z mini zmianami :)
Przepraszam za kiepską jakość zdjęcia.
Załączniki

Za ten post autor elkonio otrzymał podziękowania - 2
dorciak(So 17 wrz 2016 12:46), JJPP(Pt 19 sie 2016 20:57)
Ocena:22.22%

elkonio

Postprzez JJPP » Pt 19 sie 2016 21:22

Poniżej trzy fotki z zewnątrz Naszych budynków. Super że u Was elkonio poszło do przodu. Fajnie wyszło z tym garażem. My wykańczamy w środku i wykańczamy się :lol: . Góra już prawie skończona pozostało położyć fugi w łazience, teraz działamy na dole. We wrześniu elewacja oraz taras i schody zewnętrzne. Garaż też już stoi i czeka na zamknięcie 8) .
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Za ten post autor JJPP otrzymał podziękowanie od
elkonio(So 20 sie 2016 11:38)

JJPP

Postprzez elkonio » So 20 sie 2016 16:51

Postarałem się o kilka lepszych zdjęć - (mam nadzieję) :) .
Jacku dziękuje Wam bardzo bo mogłem co nieco podpatrzeć u Was i u siebie pozmieniać. Stwierdzam że w moim usytuowaniu
domu wystarczająco dużo światła daje to jedno okno zamiast dwóch w salonie;) My zakończyliśmy zabawę z naszym Samborem
na ten rok. W przyszłym roku ruszamy dalej - mam nadzieję.
P.S - Przyznam szczerze ekipy budowlane mieliśmy super - wszystko terminowo :)
dodam że wystartowaliśmy 15.04 - a koniec stanu surowego otwartego zakończyliśmy dokładnie 19.08.2016
[zaloguj się aby zobaczyć linki]
elkonio

Postprzez elkonio » So 20 sie 2016 17:03

[quote="elkonio"]Postarałem się o kilka lepszych zdjęć - (mam nadzieję) :) .
Jacku dziękuje Wam bardzo bo mogłem co nieco podpatrzeć u Was i u siebie pozmieniać. Stwierdzam że w moim usytuowaniu
domu wystarczająco dużo światła daje to jedno okno zamiast dwóch w salonie;) My zakończyliśmy zabawę z naszym Samborem
na ten rok. W przyszłym roku ruszamy dalej - mam nadzieję.
P.S - Przyznam szczerze ekipy budowlane mieliśmy super - wszystko terminowo :)
dodam że wystartowaliśmy 15.04 - a koniec stanu surowego otwartego zakończyliśmy dokładnie 19.08.2016
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Za ten post autor elkonio otrzymał podziękowanie od
JJPP(So 20 sie 2016 23:52)

elkonio

Postprzez JJPP » So 20 sie 2016 23:57

Ładnie to wyszło. Powiem tak: beczka i dach to pikuś 8) jeszcze możecie go zamknąć na zimę, dopiero później się zaczyna prawdziwa inwestycja 8) . Życzymy powodzenia. I może do następnego zobaczenia.
JJPP

Postprzez Lukas. » Wt 30 sie 2016 13:43

Witam wszystkich,
po wielu tygodniach szukania projektu, w końcu zdecydowaliśmy się na Sambora Mini. Jesteśmy na etapie omawiania zmian z architektem. Poniżej lista:

1. Poszerzenie budynku o 0,5m,
2. Zamiana salonu z kuchnią,
3. Brak podpiwniczenia pod schodami,
4. Brak otworów okiennych i drzwi od strony zachodniej (wąska działka, musimy zrezygnować z okien na jednej ścianie),
5. Brak okna w pomieszczeniu pod schodami oraz na schodach,
6. Zamiana standardowych okien w salonie na wyższe,
7. Bez balkonu,
8. Rezygnacja z wnęki w łazience na dole, kosztem powiększenia pom. gospodarczego (prysznic będzie na ścianie zachodniej),
9. Podniesienie domu o 1 bloczek,
10. Zamiast dachówki zawartej w projekcie, chcemy blachodachówkę,
11. System grzewczy piec na ekogroszek,
12. Technologia budowy - beton komórkowy.

Zastanawiam się także nad płytą fundamentową oraz rekuperacją. Zastosował ktoś takie rozwiązanie? Oczywiście obowiązkowo ogrzewanie podłogowe na dole + w łazience na górze.

Jestem również na etapie szukania ekipy, która postawi dom od zera do stanu deweloperskiego. Kilka zapytań o wycenę już wysłałem i czekam na odpowiedź.
Lukas.

Postprzez JJPP » Wt 30 sie 2016 22:27

Ja zostawiłem prawie projekt bez zmian zlikwidowałem tylko okno dachowe nad klatką i pralnię zamieniłem na garderobę. Jeśli chodzi o ogrzewanie to oczywiście podłogowe na dole bez pokoju i łazienka u góry, ale również zastosowałem tradycyjne grzejniki oraz kominek z rozprowadzeniem ciepła. Wydaje mi się że na tak mały dom to i tak aż nadto. Okaże się w zimie - już w tym roku zapowiada się pierwsze grzanie. Schowek pozostał i żona zadowolona bo kotłownia malutka i ciężko tam trzymać coś więcej jak piec do co u nas gazowy z zasobnikiem 120 litrów, stacja uzdatniania wody, pralka i centralny odkurzacz, a schowek będzie służył jako spiżarka. W łazience dolnej wnęka została wykorzystana na prysznic, ale kabina robiona na wymiar, ponieważ wnęka nie zdaje egzaminu pod brodzik u nas odpływ liniowy.
Na początku dom nam się wydawał mały ale teraz kiedy go już wykańczamy staje się coraz większy ku naszemu zaskoczeniu i zadowoleniu i wygląda na to że będzie również funkcjonalny.
Powodzenia przy inwestycji 8)
JJPP

szerszy SAMBOR MINI

Postprzez Architekt » Śr 31 sie 2016 14:12

Lukas. napisał(a):Witam wszystkich,
po wielu tygodniach szukania projektu, w końcu zdecydowaliśmy się na Sambora Mini. Jesteśmy na etapie omawiania zmian z architektem. Poniżej lista:
1. Poszerzenie budynku o 0,5m,
...
9. Podniesienie domu o 1 bloczek,
...
Zastanawiam się także nad płytą fundamentową oraz rekuperacją. Zastosował ktoś takie rozwiązanie? Oczywiście obowiązkowo ogrzewanie podłogowe na dole + w łazience na górze. ...

Chodzi o zmianę wymiaru 8,4m na 8,9m? Zapewne tak, skoro działka jest wąska, a wydłużenie pokazywaliśmy w szkicu u góry strony i jest ono właściwie wersją Rex. Czy zmieniacie kąt nachylenia dachu? Przy poszerzeniu i pozostawieniu oryginalnego nachylenia powierzchnia użytkowa poddasza znacznie rośnie. A jeszcze jeden bloczek więcej ścianki kolankowej? Budynek rośnie wzwyż o dobre 40 cm.
Płyta fundamentowa jest najczęściej stosowana na trudnych gruntach. Eksperci polecający grzewczą płytę fundamentową dowodzą, że jest ona nie tylko bardziej energooszczędna ale i tańsza niż tradycyjne ławy i zachęcają do jej użycia powszechnie, zwłaszcza, kiedy planujemy ogrzewanie podłogowe (rezygnacja z piwniczki pod schodami Sambora byłaby w tej sytuacji nieunikniona).
Ogrzewanie podłogowe, jako bardziej energooszczędne jest coraz częściej zakładane także na poddaszu, ale projekt musi przewidywać zapas w grubościach warstw stropowych.
Architekt
Ekspert

Postprzez Lukas. » Śr 31 sie 2016 14:45

Chodziło mi raczej o wymiary 8,4 x 10,3. Nasza gmina/starostwo zezwala na budowanie domów odsuniętych od granicy działki o 1,5m (bez otworów okiennych i drzwi). Jest to zapisane w Miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Poszerzyć chcemy ze względu na niewielkie pomieszczenie gospodarcze, w którym znaleźć ma się piec na ekogroszek z podajnikiem, a sam ekogroszek też trzeba gdzieś trzymać. Dodatkowo poszerzyłby się trochę salon. I tutaj mam pytanie, przy takim poszerzeniu dodaje się po 25cm z obydwu stron czy np. można te 0,5m dodać do salonu (domyślam się, że raczej po 25cm, ale wolę zapytać).

Co do płyty, to czekamy jeszcze na wycenę budowy fundamentów metodą tradycyjną, wtedy podejmiemy decyzję. Ogrzewaniem podłogowe planuję, ale już na etapie wykończenia. Jeśli zdecydowałbym się na ogrzewanie podłogowe w łazience na poddaszu, to na jakim etapie musi to zostać uwzględnione? W adaptacji projektu czy później kierownik budowy może zrobić odpowiedni wpis w dzienniku?
Lukas.

zmiana na ogrzewanie podłogowe na poddaszu

Postprzez Architekt » Śr 31 sie 2016 16:31

Lukas.
A więc: wydłużasz budynek, w kierunku zgodnym z szerokością działki.
:P
Dodajemy tam, gdzie brakuje. Ale patrzymy przy tym, jak zmienia się elewacja i ewentualnie korygujemy, jeśli efekt estetyczny jest niezadowalający.
Po otrzymaniu pozwolenia na budowę (lub po zgłoszeniu budowy) niedopuszczalne są zmiany w projekcie rzutujące na tzw. istotne parametry inwestycji jak wymiary budynku, kubatura itp. Zmiany sposobu ogrzewania z grzejnikowego na płaszczyznowe to nie dotyczy.
Mimo to zawsze namawiamy do wprowadzenia wszelkich przewidywanych zmian w projekcie w ramach adaptacji, przed rozpoczęciem budowy. Łatwiej uniknąć pomyłek i błędów. To istotne, zwłaszcza jeśli ogrzewanie podłogowe będzie wymagało grubszych warstw pod posadzką. W zależności czy będzie to ogrzewanie wodne czy elektryczne (np. elektryczne maty grzewcze) może się okazać, że poziom wykończeniowy posadzek nie został precyzyjnie powiązany z wysokością płyty stropowej i stopni. W skrajnym przypadku zdarza się wykończenie ostatniego stopnia jako wyższego od pozostałych, co jest nie tylko niewygodne ale i niebezpieczne.

Za ten post autor Architekt otrzymał podziękowanie od
Lukas.(Cz 01 wrz 2016 15:58)

Architekt
Ekspert

Postprzez Lukas. » Cz 01 wrz 2016 15:57

Jak ma się zamiana dachówki na blachodachówkę do więźby dachowej? Czy nie jest tak, że na dachówkę potrzebna jest mocniejsza konstrukcja (a tym samym droższa), a w przypadku blachodachówki można zastosować inne, tańsze rozwiązanie?
Lukas.

dachówka czy blachodachówka?

Postprzez Architekt » Cz 01 wrz 2016 20:32

Blachodachówka jest lżejsza i przekroje elementów więźby mogą być nieco mniejsze. Zmianę muszą jednak udokumentować przeliczenia obciążeń i schematu statycznego w projekcie konstrukcyjnym.
Niektórzy zwracają uwagę na pewne wady blachodachówki, jak wzmacnianie akustyczne uderzeń deszczu, gradu. Niektórzy wiodący producenci proponują pewne rozwiązania wygłuszające te odgłosy za pomocą podklejeń ze specjalnej włókniny. Także rosnąca wymagana grubość ocieplenia poddasza będzie tu pomocna. Proponuję min 25cm.
Dzięki zastosowaniu tzw. "krawędzi startowej " imitującej grubość prawdziwej dachówki w arkuszu blachy, wrażenia estetyczne dorównują niemal dachówce tradycyjnej.

Za ten post autor Architekt otrzymał podziękowanie od
Lukas.(Cz 01 wrz 2016 20:59)

Architekt
Ekspert

Postprzez Lukas. » Wt 06 wrz 2016 13:14

Dostałem pierwsze wyceny i jestem w lekkim szoku jeśli chodzi o rozbieżność.

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY
FUNDAMENTY 65 000,00 zł
ŚCIANY, KOMINY, SCHODY 48 680,00 zł
STROPY 28 400,00 zł
DACH 47 250,00 zł
OKNA, DRZWI ZEWNĘTRZNE 16 000,00 zł
SUMA 205 330,00 zł

ROBOTY WYKOŃCZENIOWE
INSTLACJA ELEKTRYCZNA 12 350,00 zł
INSTALACJA WOD.-KAN. 11 800,00 zł
INSTALACJA C.O, KOTŁOWNIA 26 000,00 zł
TYNKI 14 450,00 zł
POSADZKI 9 000,00 zł
ELEWACJA 34 000,00 zł
SZPACHLOWANIE, MALOWANIE 23 000,00 zł
OCIEPLENIE PODDASZA, KONSTRUKCJA G-K 34 000,00 zł
SUMA 164 600,00 zł

"SUMA CAŁKOWITA STAN SUROWY ZAMKNIĘTY+ ROBOTY WYKOŃCZENIOWE" 369 930,00 zł

Koszt budowy stanu otwartego z konstrukcją więźby dachowej

Zakres prac (robocizna)
- wykop
- ławy fundamentowe + fundamenty pod pergole 4000 zł
- ściany fundamentów z wykonaniem izolacji przeciw wilgoci, ocieplenie ścian fundamentów, zgęszczenie piachu, wylanie chudego betonu 5000 zł
- wymurowanie ścian parteru 7000 zł
- strop nad parterem 8000 zł
- ściany poddasza 7000 zł
- konstrukcja więźby dachowej wymurowanie kominów ponad dach 7000 zł

Suma 38000 zł

Przybliżony koszt stanu surowego materiał + robocizna około 110000 zł
Lukas.

różnice w wycenie

Postprzez Architekt » Wt 06 wrz 2016 14:39

Lukas.
Bardzo dziękujemy za te informacje. To jest to, co interesuje zaglądających tu inwestorów najbardziej :P . Idealnie byłoby uzupełnić jeszcze choć przybliżony rejon, którego dotyczą te cyfry. Ceny bywają bardzo zróżnicowane na terenie kraju.

Różnice kwot sumarycznych w 1. i 2. przypadku są znaczne ale być może "diabeł tkwi w szczegółach".
W drugiej wycenie nie widzę np. kosztu wykopu, wyszczególnienia rodzaju ścian na poddaszu (murowane czy sucha zabudowa)...
Może powinieneś zwrócić się ponownie o wycenę wg przygotowanej dla obu firm listy precyzyjniej opisanych robót i użytych konkretnie np. materiałów ściennych :roll:.
Architekt
Ekspert

Postprzez Lukas. » Wt 06 wrz 2016 15:03

Nie widzę opcji edycji posta. Lokalizacja to woj. mazowieckie, powiat warszawski-zachodni. Co do wycen, to dziękuję za wskazówki, na pewno dopytam. Jeśli chodzi o materiały ścienne, to w zapytaniu zaznaczałem, że chcemy budować z bloczków, ale pewnie to nie wszystko, więc będę prosił o dokładniejszą listę.
Lukas.

Postprzez barnek » Wt 06 wrz 2016 15:13

Mam wrażenie że pierwsza wycena zawiera materiał a druga tylko robociznę. Aż taka dysproporcja chyba nie jest mozliwa.
barnek

Postprzez Lukas. » Wt 06 wrz 2016 15:24

Pierwsza zawiera materiał + robociznę. Druga zawiera koszty robocizny, ale na samym dole, w podsumowaniu jest zapis, że stan surowy otwarty to ok. 110 000zł (materiał + robocizna). Pierwsza wycena zawiera stan zamknięty + wykończenie, a druga tylko stan otwarty.

Jednak gdyby z pierwszej wyceny odjąć okna i drzwi, to wychodzi ok. 190 000zł, a więc i tak jest spora różnica między 110k, a 190k.
Lukas.

Postprzez elkonio » Pt 09 wrz 2016 21:57

Różnice będą zawsze. Koszty materiałów budowlanych są różne :) ekipy są różne :) . Mi udało się zmieścić w stanie surowym otwartym w kwocie 98 koła ( licząc wszystkie wydatki począwszy od mapek, projektu, adaptacji, pozwolenia, podstawowe narzędzia, materiały budowlane, robocizna, przyłącz wody). Więc Lukas ta wycena na 110 koła wydaje mi się przyzwoita. Okna na razie wyceniam i z tego co już wiem to koszty w granicach 12 - 16 koła. To i tak dalej mniej niż 190. Ciekawe na jakich materiałach zrobili ten kosztorys?
Pozdrawiam
elkonio

Postprzez elkonio » N 27 lis 2016 12:48

Czyżby forum troszkę zamarło :), chyba że wszyscy tak ciężko pracują przy swoich domkach :)
Ja zakończyłem prace na stanie S.O.
Może Koleżanki i Koledzy pochwalą się swoimi osiągnięciami na budowie :), może kilka fotografii by ktoś wrzucił z postępów prac.
Pozdrawiam wszystkich Samborowiczów.
elkonio

Postprzez ewa883 » Wt 06 gru 2016 8:40

Witam
Jestem tu nowa, właśnie wykańczam mój sambor mini.
Jutro postaram się dodać kilka fotek.
Pytanie dla właścicieli kotłowni na paliwo stałe, gdzie umieściliście baniak na wodę (kotłownia maleńka).
pozdrawiam
ewa883

Postprzez elkonio » Cz 08 gru 2016 18:44

Ja panuję umieścić pompę ciepłą z wężownicami - w miejscu gdzie znajduje się prysznic:) bo kosztem prysznica powiększyłem kotłownię.
elkonio

Postprzez elkonio » Cz 12 sty 2017 12:14

Ewo czy możemy prosić o parę fotek :)
elkonio

Postprzez Architekt » Śr 25 sty 2017 14:13

Tym z Państwa, którzy zastanawiają się nad projektem Sambor przypominamy, że jeszcze tylko dwa dni trwa licytacja vouchera na dowolny projekt Archetonu. Można tym samym kupić projekt wymarzonego domu i jednocześnie. wesprzeć 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy :P
http://www.archeton.pl/voucher-na-zakup ... -domu-wosp
Architekt
Ekspert

Postprzez ewacz8 » Cz 02 lut 2017 15:19

Oto kilka moich fotek. POstaram się jeszcze zrobić na zewnątrz. :P
Załączniki

Za ten post autor ewacz8 otrzymał podziękowanie od
Architekt(Cz 02 lut 2017 16:57)

ewacz8

Postprzez ewacz8 » Pt 03 lut 2017 8:51

oto domek z zewnątrz
Załączniki
ewacz8

Postprzez benio » N 05 lut 2017 21:13

Projekt SAMBOR MINI bardzo mi się podoba. Chciałbym taki dom w przyszłości :)
benio

Postprzez ewacz8 » Wt 28 mar 2017 10:21

wewnątrz
Załączniki
ewacz8

Postprzez ewacz8 » Wt 28 mar 2017 10:28