Ogrzewanie podłogowe w praktyce

Materiały budowlane, budowa domu i porady.

Ogrzewanie podłogowe w praktyce

Postprzez Patka » Pn 12 maja 2014 6:10

Co myślicie o ogrzewaniu podłogowym? Czy jest to wydajna technika grzewcza?
Patka

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Ogrzewanie podłogowe w praktyce

Postprzez damapik » Wt 13 maja 2014 8:50

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet. Jest tańsze od wielu tradycyjnych systemów grzewczych - np ogrzewania gazowego, wydajne - bo temperatura wody która krąży pod podłoga w wysokości 35 st C przyjemnie ogrzewa podłogę, przyjemnie się po tym chodzi oraz spokojnie utrzymuje temperaturę pokojową w wysokości od 20 do 24 st w zależności intensywności grzania. Jeżeli nie podjęłaś jeszcze decyzji to skontaktuj się z Ekocieplo (tutaj masz dane kontaktowe: [zaloguj się aby zobaczyć linki] ) - wyliczą Ci koszta z tym związane.
damapik

Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez MaciejPolan » Śr 14 maja 2014 12:18

Ciekawa firma, zapoznałem się z ich ofertą.
Masz samochód?
Polecam także http: //e-gps.pl/
MaciejPolan

Postprzez PolaMak » Wt 20 maja 2014 17:34

A jak myślicie, podłogi pokryte olejem do drewna typu Osmo lub Bona, drewniane, warstwowe, typy Finish będą dobre pod ogrzewanie podłogowe, czy lepiej ogrzewanie ścienne zastosować?
PolaMak

Podziękował : 2 razy

Postprzez lolek112 » Śr 16 lip 2014 22:30

jak najbardziej ogrzewanie podłogowe to doskonałe rozwiązanie ;-)
lolek112

Postprzez MajaLa » Śr 13 sie 2014 11:00

Podłogi warstwowe, klejone, nadają się nad ogrzewanie podłogowe, trzeba tylko sprawdzić informacje u producenta. Jedne podłogi drewniane nadają się bardziej, inne wcale. O takie rzeczy najlepiej pytać w punkcie sprzedaży.
MajaLa

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez remomarket » Pn 18 sie 2014 14:43

bardzo przydadzą mi się wasze uwagi, gdyż jestem na etapie wyboru projektu i właśnie się zastanawiamy z mężem odnośnie ogrzewania podłogowego
remomarket

Postprzez Marynata » Pt 24 lip 2015 14:13

Pamiętać trzeba też o tym że ogrzewanie podłogowe jest nie wskazane dla alergików, ponieważ unosi kurz ku górze.
Marynata

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Saba85 » Pn 24 sie 2015 11:14

Na pewno nie każda podłoga się nadaje do takiego rozwiązania.Jak wybieraliśmy w voxie podłogę to sprzedawca nam polecał drewno egzotyczne do takiego typu ogrzewana.Merbau, palisander dobrze reaguje na zmiany temperatury i wilgotności.
Saba85

Postprzez 6uajcik9 » Pn 24 sie 2015 11:41

przede wsyzstkim wymaga to zaplanowania podlogi, 30% wiecej puieniedzy niz w przypadku normalnej. Jets dosc dlugi czas nagrzewania sie i stygniecia. Plusem jest mozliwosc dopasowania temperatury do powietrza i ciala no i brak grzejnikow.
6uajcik9

Postprzez Gosska » Cz 08 paź 2015 15:03

W całym domu mamy położone ogrzewanie podłogowe. Mamy także ogromną piwnicę, która jest pomieszczeniem użytkowym i tam także jest położone ogrzewanie podłogowe. Część piwnicy nie jest jeszcze wykończona. Mąż postanowił 1/3 przeznaczyć na boisko dla naszych 2 synów, którzy grają w koszykówkę. Wybrał już podłogę sportową ze sklepu http://www.melagu.pl/podlogi-sportowe i niedługo zaczyna budowę. Trochę obawiam sie tego, że ta podłoga nie sprawdzi się przy ogrzewaniu podłogowym. Waszym zdaniem mam się czego obawiać, czy moje obawy są jednak bezpodstawne?
Gosska

Postprzez Architekt » Cz 08 paź 2015 18:52

Gosska,
w piwnicy rzadko stosuje się ogrzewanie podłogowe, a w każdym wypadku posadzka jak i podkład pod nią powinien być do niego przeznaczony, więc jeśli zapadła decyzja o jej wykonaniu, to rozumiem, że w oparciu o parametry i zalecenia producenta. Inaczej rzeczywiście można się obawiać o efekt.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 361
Podziękował : 217 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Postprzez sylwia4012 » So 07 lis 2015 15:30

Ja każda decyzje konsultuję z dobrym wykonawcą. To ważne, bo sami raczej nie znamy się na wszystkim i często popełniamy błędy. Odnośnie ogrzewania podłogowego to wrocławski Termolit ma świetne referencje. Na [zaloguj się aby zobaczyć linki] można poczytać o ich rozwiązaniach i dopytać o szczegóły instalacji.
sylwia4012

Postprzez Gosska » Pn 14 mar 2016 9:56

http://www.vitalny.pl/pl/c/Ziola-uspokajajace/295
Gosska

Postprzez namdu » Pn 21 mar 2016 10:31

Ja również jestem bardzo zadowolony z ogrzewania podłogowego. Do tego mam pompę ciepła wspomaganą powietrzem, stąd wydajniejsze i bardziej ekonomiczne ocieplenie domu. Jedyny minus to fakt, jeśli masz raczkujące dziecko, albo małego psa, ponieważ cały kurz i inne pyłkowe zabrudzenia unoszą się ponad powierzchnią ziemi, a wtedy dzieckom bądź zwierzę wdycha unoszące się drobnoustroje. No, ale też bez przesady ;)
namdu

Postprzez tola01 » Wt 22 mar 2016 21:39

My zdecydowaliśmy się na takie ogrzewanie i powiem szczerze, że to była dobra decyzja, szczególnie patrząc na to, że teraz mamy dzieci i sprawdza się takie ogrzewanie doskonale. Miałam obawy i zastanawiałam się czy warto ale muszę powiedzieć że tak, również ze względu na koszty.
tola01

Postprzez Archaik » N 19 cze 2016 21:26

Nie mam jeszcze doświadczenia w tej dziedzinie w moim własnym domu, bo dopiero w tym roku zamierzamy się do niego wprowadzić. Wiem jednak, że ogrzewanie podłogowe jest na pewno przyjemne, bo u mojego brata i u kilku znajomych mogłem to wypróbować na własnych stopach :) Stąd też zastosowałem w moim nowym domu również podłogowe ogrzewanie, ale tylko w wybranych miejscach. Chyba standardowo - łazienka, kuchnia, wiatrołap i korytarz - wszędzie tam, gdzie są płytki, pod panelami już nie. Nie wiem, jak to jest w przypadku innych rozwiązań, ale przy ogrzewaniu gazowym nie było z tym żadnego problemu. Z tego, co wiem wybór ogrzewania podłogowego czy z kaloryferów nie wpływa na zużycie gazu, ale i tak zakupiliśmy kocioł kondensacyjny firmy Junkers, żeby było bardziej ekonomicznie. Wygoda jest ważna, ale oszczędność też.
Archaik

Postprzez Architekt » Pn 20 cze 2016 9:51

Archaik,
oferta paneli podłogowych obejmuje także produkty przeznaczone na ogrzewanie podłogowe.
Ogrzewanie podłogowe stosowane jest obecnie coraz częściej we wszystkich pomieszczeniach na kondygnacjach nadziemnych budynków mieszkalnych.
Ten typ ogrzewania jest przyjemny nie tylko dla stóp. Rozkład temperatury w całym pomieszczeniu jest komfortowy i zdrowy dla człowieka w o wiele większym stopniu niż punktowo rozmieszczone tradycyjne grzejniki.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 361
Podziękował : 217 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Postprzez Karolina.M » So 18 lut 2017 7:45

Podłogówka to same plusy, w starym domu podłogówkę mieliśmy tylko w łazience i brakowało np w kuchni czy salonie.
Nowy dom będzie w 70% z ogrzewaniem podłogowym.
Karolina.M

Powrót do Budowa domu