Projekt PĄCZEK

Realizacje, kosztorysy, technologie, opinie inwestorów, ciekawostki.

Projekt PĄCZEK

Postprzez Archeton » Pt 17 lut 2006 10:39

Projekt domu jednorodzinnego PĄCZEK. Zapraszamy do dyskusji.

Zobacz projekt domu Pączek
Archeton
Grupa Archeton

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Postprzez piotrpom » N 16 gru 2007 19:32

Buduję dom według projektu PĄCZEK. Chciałbym wymienić się uwagami z kimś w podobnej sytuacji. Jeszcze bardziej interesują mnie opinie kogoś, kto mieszka w takim domu.
Piotrek
piotrpom

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Projekt PĄCZEK

Postprzez fearu » N 24 paź 2010 14:04

Witam;
Chciałby nabyć projekt Pączek. Chciałbym jednak zobaczyc jakieś jego realizacje i poznać opinie na jego temat. Proszę o opinię kogoś kto wybudował dom według tego projektu.
Mam pytanie do projektantów. Czy jest może dostąpna adaptacja z garażem? Interesuje mnie wersja z garażem 09.
piotrpom, czy ty możesz podzieli się swoimi opiniami?
fearu

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez przegub » Pt 19 lis 2010 15:24

Witam, wybudowałem dom według projektu Pączek, budowa jest na etapie stanu surowy zamknięty. Projekt ten nie jest doskonały, musiałem wprowadzić trochę zmian. Dla zainteresowanych mogę przesłać zdjęcia.

Za ten post autor przegub otrzymał podziękowanie od
czadzik(Pn 27 sie 2018 20:15)
Ocena:11.11%

przegub

Obrazy: 8
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Postprzez Architekt » Pt 19 lis 2010 19:34

Jesteśmy zainteresowani :D :!:.
Chętnie obejrzymy zdjęcia w albumie na forum i dowiemy się bliższych szczegółow dotyczących zmian.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 361
Podziękował : 220 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Postprzez przegub » Śr 01 gru 2010 16:50

Chcę dołączyć zdjęcia z realizacji budowy ale nie mogę.
Ostatnio edytowano Pn 30 wrz 2013 21:55 przez przegub, łącznie edytowano 1 raz
przegub

Postprzez Administrator » Śr 01 gru 2010 18:38

Forum jest nowe i świeżo zainstalowane. Do niego jest dołączone dość dużo usprawnień i cały czas jest jeszcze w fazie testów ;)
Dziękuję za zgłoszenie problemu. Postaram się temu zaradzić i gdy naprawimy dziurę w funkcjonalności niezwłocznie o tym poinformuję ;) Jeżeli pojawiłyby się jeszcze jakiekolwiek błędy to proszę jak najbardziej o nich informować ;)

Administrator

Postprzez K@2 » Śr 01 gru 2010 19:35

przegub napisał(a):Chcę dołączyć zdjęcia z realizacji budowy ale nie mogę, o co tutaj chodzi
"Nie masz uprawnień dostępu do tej części forum."
najgorsze forum w jakim uczestniczyłem.

Bardzo dziękujemy za cenne informację.. :)
K@2

Obrazy: 0
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 54 razy

Postprzez Administrator » Śr 01 gru 2010 22:21

Dodawanie zdjęć już w pełni funkcjonuje ;) Można sobie potestować ;]
Administrator

Postprzez fearu » N 19 gru 2010 18:25

Witam;
Przegub, jeżeli byłbyś tak uprzejmy i jeszcze raz sprobował dodac kilka zdjęć lub opisał zmiany jakie poczyniłes, bylbym bardzo wdzięczny. Wlasie nabylem projekt Pączka i chętnie dowiem się czegoś więcej. Na początku przyszłego roku zaczynam budowę więc wszelkie komentarze się przydadzą.
Pozdrawiam.
fearu

Postprzez adzik » Wt 28 gru 2010 14:20

Witam!
Z wiosną chcę rozpocząć budowę Pączka.
Moje pytania; z czego i jakie, najlepiej postawić ściany? Cegła ceramiczna, pustak czy wedle projektu - YTONG???
I jaka szerokość bloczków, wg. projektu (40cm), czy może ktoś wprowadził zmiany???
Pozdrawiam :)
adzik

Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez fearu » Cz 30 gru 2010 11:59

Witam
Ja również wiosną zaczynam budowę. Po naradach z projektantem chce zastosować suporex i docieplic styropianem. Myślę, że to rozwiazanie jest tańsze. Co do szerokości to chyba podobna jak w projekcie.
Pytanie mam co do pokrycia dachu, czy ktoś coś zmienia? Zastanawiam się, czy zastosować blachodachówkę, czy dachówkę.
adzik - zmieniasz coś w projekcie? (jakieś pomieszczenia, okna, drzwi)
fearu

Postprzez przegub » Wt 11 sty 2011 19:38

Witam, mam nadal problemy żeby umieścić tu zdjęcia.
Proszę podać maile wyśle wszystkie informacje i zdjęcia.

Apropos grubości ścian, ja budowałem z YTONGA 24 cm gruby + 12 cm styropian. Suporex jest wyższy i mniej wychodzi ale podobno (zdanie moich murarzy) YTONG jest lepszy w obróbce, twardszy, mniej porowaty. Cenowo było podobnie co Suporex.
Odnośnie dachu mam położoną dachówkę ceramiczną Roben. W internecie na różnych forach znajdziecie mnóstwo złych opini na temat Robena, ja nie podzielam tych opini.
Pozdrawiam
przegub

Postprzez przegub » Wt 11 sty 2011 20:07

Moje zmiany w projekcie jedne z większych, podpiwniczenie całego domu, projekt jest przystosowany do ogrzewania olejowego lub gazowego, a jeśli chcesz piec na drzewo, węgiel,itp. to proponuję chociaż podpiwniczyć połowe domu i tam umieścić kotłownie, zadaszony taras przedłużenie krokwi (bardzo polecam), przesunięta ściana na piętrze w łazience (ewidentny błąd w projekcie) dlatego że kanał wentylacyjny w kuchni biegnący w ścianie musi mieć swoją kontynuację w ścianie na górze (w projekcie jest przesunięta ta ściana ok. 50cm) Okna połaciowe tylko w łazience i na klatce schodowej (w projekcie chyba 5 okien), zmniejszenie otworu drzwi wejściowych w projekcie są z dostawką ( b. żałuję gdyż mam dość szeroki "ganek" "daszek" i drzwi wydają się malutkie, trzeba będzie w przyszłości poszerzyć optycznie klinkierem).

Za ten post autor przegub otrzymał podziękowania - 3
adzik(Cz 20 sty 2011 18:53), fearu(Śr 12 sty 2011 18:46), lukkasz(Cz 09 lut 2012 21:47)
Ocena:33.33%

przegub

Postprzez fearu » Śr 12 sty 2011 19:04

Witam;
Dzięki za cenne uwagi. Ja zamierzam dom ogrzewać gazem, także nie podpiwniczam domu. Chcialbym jedynie wykorzystac kominek do ogrzewania alternatywnego i grawitacyjnie rozprowadzić cieple powietrze po pokojach. Jestem na etapie kombinowania jak poprowadzić kanały powietrzne.
Na etapie projektowania takze zrezygnowalem z okien połaciowych w pokojach, zamieniłem okno balkonowe na górze na zwykłe i powiększyłem okna w salonie. Mędzy kuchnią a salonem chce ustawić małą ściankę działową zasłaniając trochę blaty.
Jedną z największych zmian jest dostawienie garażu jednospadowego od strony kotłowni z przejsciem. Dach garażu bede chcial przedlużyc tworząc w ten sposób cos na ksztalt wiaty na drugi samochód.
Dodatkowo pracuję nad projektem ponownego wykorzystania wody szarej - czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?
przegub - pod schodami na parterze jest małe pomieszczenie gospodarcze, czy nadaje się ono do wykorzystania jako garderoba czy może jest ono jakoś wyjątkowo nieustawne, niewygodne? Jakie jest Twoje zdanie?
Adres mail wyslę na priv.
fearu

Postprzez przegub » Śr 12 sty 2011 19:30

W moim przypadku pod schodami mam schody do piwnicy więc Ci nie pomogę.
przegub

Postprzez Architekt » Cz 13 sty 2011 14:17

przegub napisał(a): ...przesunięta ściana na piętrze w łazience (ewidentny błąd w projekcie) dlatego że kanał wentylacyjny w kuchni biegnący w ścianie musi mieć swoją kontynuację w ścianie na górze (w projekcie jest przesunięta ta ściana ok. 50cm ...

W projekcie nie ma błędu. Wentylacja kuchni odprowadzona jest krótkim odcinkiem poziomym (zaznaczonym linią przerywaną na rzucie parteru) do pionu zaprojektowanego w sieni i to ten pion ma kontynuację na poddaszu.
Architekt
Ekspert

Postprzez adzik » So 15 sty 2011 18:21

Ferau, na dzień dobry zmieniłem wejście do kotłowni (obecnie jest z wiatrołapu), wejście-drzwi otwierają się na zewnątrz, usunąłem podwójne okno dachowe, zamiast drzwi balkonowych zrobiłem okna oraz podniosłem I piętro o 1,5 bloczka.I tak jak przegub będę chciał zadaszyć taras.
adzik

Postprzez fearu » Pn 17 sty 2011 1:00

Faktycznie, zadaszony taras u przeguba wygląda super, też bede chciał tak zrobić. Nie wiem tylko jak to się ma do warunków zabudowy. W nich jest okreslony kąt nachylenia dachu (u mnie minimum to 30), a w tym przypadku ten kąt się zmienia.
Tak samo bede chciał zdobic z dachem garażu, żeby uzyskać coś w rodzaju wiaty.
fearu

Postprzez adzik » Cz 20 sty 2011 19:04

fearu napisał(a):Faktycznie, zadaszony taras u przeguba wygląda super, też bede chciał tak zrobić. Nie wiem tylko jak to się ma do warunków zabudowy. W nich jest okreslony kąt nachylenia dachu (u mnie minimum to 30), a w tym przypadku ten kąt się zmienia.

Nie wiem jak to się ma do projektu, ale ja chcę jeszcze wydłużyć zadaszenie tarasu. Co za tym idzie, automatycznie ten kąt się jeszcze zmniejszy, w sumie nie dachu lecz tarasu! Ale tak chcę i tak ma być!!! :D
Pozdr.
adzik

Postprzez sylwia2209 » Cz 10 mar 2011 15:11

witam! wczoraj zakupiłam projekt domu pączek. byłabym wdzięczna, gdyby ktoś przesłał mi zdjęcia na maila :) z góy dziękuję :) sylwia1104@wp.pl

pozdrawiam
sylwia2209

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez przegub » Pt 29 kwi 2011 13:05

Parę zdjęć można obejrzeć w moim albumie.
przegub

Postprzez gasza » Cz 14 lip 2011 12:34

Witam wszystkich! Niebawem planuję zakup projektu pączek, ponieważ idealnie odpowiada nam rozmieszczenie pomieszczeń. Chwielibyśmy jednak wprowadzić trochę zmian, jak zadaszenie tarasu oraz zmienić wygląd zadaszenia nad wejściem. Mam pytanie do osób, którzy już wybudowali bądź budują ten domek. Jakie są realne koszty budowy? Oraz czy skosy na poddaszu nie są zbyt duże? My będziemy budować systemem gospodarczym, ponieważ mamy bardzo ograniczoną gotówkę. Pozdrawiam wszystkich miłośników "pączków" i z góry dziękuję za odpowiedź.

Agata
gasza

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez przegub » Pt 15 lip 2011 17:28

Witam, mój Pączek jest prawie gotowy. Zamierzam zmieścić się w 280000 zł.
Mam piwnice pod całością. A poddasze jest podniesione o 1 pustak i skosy nie są duże.
Pozdrawiam
przegub

Postprzez adzik » N 14 sie 2011 11:15

Fundamenty prawie ukończone :)
adzik

Postprzez adzik » N 14 sie 2011 11:44

fearu napisał(a):Witam
Ja również wiosną zaczynam budowę. Po naradach z projektantem chce zastosować suporex i docieplic styropianem. Myślę, że to rozwiazanie jest tańsze. Co do szerokości to chyba podobna jak w projekcie.
Pytanie mam co do pokrycia dachu, czy ktoś coś zmienia? Zastanawiam się, czy zastosować blachodachówkę, czy dachówkę.
adzik - zmieniasz coś w projekcie? (jakieś pomieszczenia, okna, drzwi)

Ostatecznie zostaję przy wejściu do kotłowni z przedpokoju.
adzik

Postprzez adzik » Wt 08 lis 2011 23:26

... ale dostawiłem drzwi do kotłowni z boku - pierwsza koncepcja była taka, że wejście do kotłowni było z wiatrołapu, później zostałem przy oryginale ale zrobiłem dodatkowe wejście z boku budynku. Ganek zrobiłem z pustaka na filarach betonowych, podniosłem poddasze o 1 pustak, powiększyłem i zadaszyłem taras.

Poniżej linki do zdjęć:

[zaloguj się aby zobaczyć linki]

...nie mogłem dodać zdjęć do albumu administratorze!!!
adzik

Postprzez Architekt » Śr 09 lis 2011 9:00

1.Aby dodać zdjęcie do Galerii forum należy:
Przejść do zarządzania profilem.
Kliknąć w zakładkę „Galeria”.
W menu po lewej stronie wybrać „Zarządzaj prywatnymi albumami”.
Kliknąć w przycisk „Utwórz prywatny album”.
Kliknąć w link „Prześlij obrazek” i wypełnić formularz:
Tytuł obrazka - tytuł dodawanego zdjęcia
Opis obrazka: tekst opisujący zdjęcie
Plik (JPG lub PNG): - ścieżka na dysku do zdjęcia, należy kliknąć na przycisk przeglądaj i odszukać zdjęcie na swoim komputerze.
Wgraj do kategorii: - wybór kategorii, w której będzie umieszczone zdjęcie.
Maks. rozmiar pliku (w bajtach): 8512000 - maksymalna wielkość pliku ze zdjęciem, co odpowiada około 8,5 megabajtom
Maksymalna szerokość obrazka (piksele): 800 pikseli, (obrazki większe zostaną automatycznie pomniejszone)
Maksymalna wysokość obrazka (piksele): 600 pikseli, (obrazki większe zostaną automatycznie pomniejszone)
Na końcu należy kliknąć wyślij i zdjęcie zostanie umieszczone w wybranej galerii.

2.Aby wstawić obrazek do postu wystarczy:
- skopiować do treści postu BBCode obrazka lub wstawić kod URL-Obrazka z albumu galerii ,obejmując go znacznikami
- skorzystać z opcji Dodaj załącznik przy wysyłaniu postu.

adzik, Twój Pączek prezentuje się obiecująco. Martwię się jednak, czy głębokie zadaszenie tarasu nie sprawi, że w salonie, zwłaszcza zimą, będzie panował półmrok? :roll: . Pokrycie, np. częściowo przy linii oryginalnego okapu, można wykonać z materiału przejrzystych. Taki pas innego materiału nie tylko doświetli pomieszczenie ale także odetnie ładnie bryłę domu od zadaszonego tarasu.
Architekt
Ekspert

Postprzez adzik » Cz 10 lis 2011 8:58

Dzięki za uwagę odnośnie słońca, brałem to pod uwagę ale domek jest tak ustawiony, że słoneczko dociera do salonu. :P
adzik

Postprzez lukkasz » Śr 08 lut 2012 17:11

Witam.
Ja razem z zona zakupiliśmy projekt w lipcu 2011, a w tym roku mamy zamiar zacząć budowę naszego paczka(systemem gospodarczym). Mam takie pytanie co do fundamentów, czy trzeba "zwieńczyć wieńcem" miedzy bloczkami fundamentowymi a kondygnacją parteru(dom bez podpiwniczenia)? Pytam bo kilku pseudo fachowców namieszalo mi w glowie.
pozdrawiam.
lukkasz

Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Konstruktor » Cz 09 lut 2012 11:02

lukkasz,
wiążącą decyzję w sprawie rozwiązań konstrukcyjnych na konkretnej budowie może podjąć wyłacznie uprawniony projektant, znający wszystkie konkretne uwarunkowania. Za bezpieczeństwo konstrukcji odpowiada na miejscu i jest wynagradzany kierownik budowy.
Próba odpowiedzi na Twoje pytanie na odległość byłaby dowodem nieodpowiedzialności i braku profesjonalizmu :| .
Wykracza też poza formułę forum.
Konstruktor
Ekspert

Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postprzez lukkasz » Cz 09 lut 2012 21:45

Dziękuję za odpowiedz, a pytalem bo jak wczesniej napisalem namieszali mi w glowie :oops:

Nasze przeróbki projektu polegają na:
1. zlikwidowaniu wszystkich okien połaciowych,
2. dodatkowe drzwi do kotlowni (z zewnątrz)
3. zadaszony taras przedłużenie krokwi( "PRZEGUB" dziekuję za rade)
4. na pietrze balkon od strony salonu, wyjscie z jednego pokoju,
5. a dzrzwi po przeciwnej stronie zlikwidowane, będą tylko okna,
6. a i projekt naszego paczka to odbicie lustrzane,

Chyba o wszystkim napisałem :mrgreen:
lukkasz

Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Cerise » Cz 09 sie 2012 18:47

Witam,
czy ktoś próbował chociaż częściowo zamknąć kuchnię w tym projekcie?
Czy jest gdzieś miejsce na wygospodarowanie spiżarni? Może w tym pomieszczeniu pod schodami?

Może ktoś już wybudował i może mi podać koszty budowy? Będę wdzięczna :)

Pozdrawiam
Cerise

Re: Projekt PĄCZEK- zamykanie kuchni

Postprzez Architekt » Pt 10 sie 2012 9:47

Cerise
Schowek pod schodami znajduje się przy zewnętrznej ścianie, ma okno (dopływ powietrza), istnieje też sposobność wentylowania go przez dodanie kolejnego trzonu do bryły najbliższego komina. Są to warunki umożliwiające używanie pomieszczenia pod schodami jako spiżarni. Jeszcze lepiej byłoby, gdyby spiżarnia znajdowała się bliżej kuchni.
I takie właśnie rozwiązanie oraz częściowe zamkniecie kuchni od strony pokoju dziennego, przy niemal identycznej powierzchni i bardzo zbliżonych rozwiązaniach funkcjonalnych i architektonicznych oferuje Sambor http://www.archeton.pl/projekt-domu-sam ... opisogolny.
A zamknięta kuchnia w Pączku mogłaby wyglądać np. tak:
Załączniki
Architekt
Ekspert

Postprzez Cerise » Pt 10 sie 2012 13:11

Ano oferuje, widziałam :)
Tylko, że przy raptem 1,9m2 pow użytkowej (i mniejszej powierzchni netto) o dziwo koszt budowy tamtego projektu wyceniany jest przez Państwa na 278 tys... to jakieś 56 tys więcej. Skąd taka różnica? Ten balkon robi taką "robotę"?
No i układ pokoi w Pączku na poddaszu jakiś fajniejszy. w Samborze ten trzeci pokoik to taka troszkę klitka ;)
A i jeszcze jedno: planuję usunięcie kominka - co wtedy z kominem?
Cerise

PĄCZEK a Sambor koszty budowy

Postprzez Architekt » Pt 10 sie 2012 14:18

Różnice w kosztorysach Sambora i Pączka wynikają:
- ze średniego poziomu cen, jakie obowiązywały w okresie, z którego pochodzą kosztorysy (datowanie kosztorysów na stronie z prezentacją projektów),
- z różnicy w konstrukcji ściany zewnętrznej: w Samborze jest znacznie cieplejsza (U=0,16 W/m2/K przy U=0,26 w Pączku), czyli rachunki za ogrzewanie mamy niższe na długie lata eksploatacji domu,
- z różnicy w pokryciu dachu: w Samborze jest droższa, ale bardziej efektowna dachówka,.
Wszystkie informacje o użytych materiałach znaleźć można w zakładce Specyfikacja techniczna.
Balkon w Samborze też robi swoje :P, ale można z niego zrezygnować :idea: .
Jeśli Cerise zrezygnuje z kominka w Pączku , to nie będzie do czego dołożyć wentylacji spiżarni pod schodami. Pojedynczy kanał można maskować w regale na ścianie klatka schodowa / salon. Ponadto kanał wentylacyjny przy kominku służył jako wentylacja ogólna całego otwartego pomieszczenia kuchni i pokoju dziennego. Jeśli Cerise zamknie kuchnię to trzeba będzie dołożyć jeszcze jedną wentylację w kuchni, bo jak dotąd jest tam tylko jeden do podłączenia okapu (otwór jest w stropie, a pojedynczy kanał widać w sypialni na poddaszu).
Decyzję o rezygnacji z kominka radzę przemyśleć. Można wymurować kanały, a sam kominek wybudować w czasie, kiedy okaże się przydatnym ubezpieczeniem na wypadek problemów z ogrzewaniem domu.
Załączniki
Architekt
Ekspert

Postprzez Cerise » Pt 10 sie 2012 20:35

Dziękuję za odpowiedź :)
Rozumiem, że w przypadku Sambora i decyzji o rezygnacji z kominka sytuacja wygląda podobnie...?
Cerise

PĄCZEK a Sambor

Postprzez Architekt » Pn 13 sie 2012 8:29

W Samborze likwidacja kominka nie pociąga za sobą doprojektowania komina w innym miejscu, bo tu, przy zamykanej kuchni przewidzieliśmy od razu kanały wentylacyjne osobno dla salonu i osobne dla kuchni. Udało się je zblokować w jeden komin na ścianie kuchnia-salon. Bez kominka pozostaną więc jedynie dwa kanały dla kuchni (dla okapu i wentylacji ogólnej). Komin będzie znacznie mniejszy, co da więcej miejsca na ladzie przy kuchence oraz na poddaszu.
Przeniesienie tarasu i wyjścia do ogrody, tak aby ulokowane były jak w Pączku jest dość prostą zmiana adaptacyjna (zgoda autora projektu).
Załączniki
Architekt
Ekspert

Postprzez juleczek22 » Pt 06 wrz 2013 10:16

Witam jestem na etapie wybierania projektu jestem zainteresowany Pączkiem i mam pytanie czy ktos robil z szanownych użytkowników drugi strop pod dach??interesuje mnie koszty rozwiazan w projekcie??
juleczek22

PĄCZEK - żelbet pod dach

Postprzez Architekt » Pt 06 wrz 2013 11:25

juleczek22,
w żadnym projekcie gotowym domu z użytkowym poddaszem, żelbetowy strop pod dachem nie jest rozwiązaniem standardowym. Lekka konstrukcja drewniana więźby daje swobodę w zagospodarowaniu powierzchni. Większe obciążenie ścian i fundamentów wymaga korekt w projekcie i, niekiedy, dodatkowych podpór, które mogą wymusić zmianę rozkładu pomieszczeń.
O konkretne rozwiązanie dla Pączka i koszty zmian adaptacyjnych w Archetonie możesz zapytać w naszym Dziale Doradztwa Projektowego i Adaptacji - kontakt na stronie głównej Archetonu.
Wśród domów o pow. 100-110 m2 bez garażu ( 34 projekty :arrow: http://www.archeton.pl/wyszukiwarka-projektow) Sambor i Kuklik
wydają się dogodniejsze dla rozwiązania, o które pytasz, bo układ ścian nośnych na parterze będzie łatwiej powtórzyć na drugiej kondygnacji.
Architekt
Ekspert

Postprzez przegub » Pn 09 wrz 2013 13:35

Witam, w moim przypadku zastosowałem drugi strop betonowy. Tylko że budowę zacząłem 2010 i ceny mogły się trochę różnić. Z tego co pamiętam cena drugiego stropu zbytnio nie różniła się od tego na parterze.
Od 2 lat już mieszkam, jak ktoś ma jakieś pytania ?

Pytać :)

Pozdrawiam
przegub

Postprzez Architekt » Cz 26 wrz 2013 15:34

przegub,
na pewno wszyscy chętnie zobaczyliby wykończonego Pączka z zewnątrz i w środku. Czy mógłbyś uzupełnić swój Album w Galerii o takie zdjęcia?
Architekt
Ekspert

Postprzez koli9 » So 28 wrz 2013 18:13

marzenie taki mieć :P może kiedyś ;)
koli9

Postprzez przegub » So 28 wrz 2013 21:48

Zamieściłem parę zdjęć w moim albumie.

Za ten post autor przegub otrzymał podziękowanie od
Architekt(N 29 wrz 2013 9:17)

przegub

PĄCZEK - wnętrza przeguba

Postprzez Architekt » Pn 30 wrz 2013 14:07

Dziękujemy za zdjęcia :P .
Szczególnie podoba mi się kuchnia.

Za ten post autor Architekt otrzymał podziękowanie od
przegub(Pn 30 wrz 2013 21:54)

Architekt
Ekspert

Postprzez Ponia » Cz 02 sty 2014 19:40

Witam wszystkich wielbicieli "Pączków"!

Wybieram projekt domu juz od pół roku! Co znajdę taki który mi odpowiada, to okazuje się, że jest coś nie tak.

Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy, bo właśnie dziś ostatecznie zdecydowałam się na "Pączka":]

Pomógł mi na pewno fakt, iż widziałam go na "żywo".

Oczywiście chciałabym nanieść kilka zmian w projekcie, o niektórych pisaliście: wejście do kotłowni z zew, zmiana wejścia do kotłowni z wew, od ganku, likwidacja okien w dachu, oprócz tego w łazience (tam dodałabym wrecz jeszcze jedno), podniesienie poddasza o 2 "maxy", w pokojach na poddaszu zamiana okien na rdzwi balkonowe, ale bez balkonów, jedynie barierki, żeby pościel zarzucić, zadaszyć taras i zrobić dodatkowe drzwi w salonie, zamiast okna.

Bardzo zależy mi na praktycznych wskazówkach, szczególnie od osób, które już w takim domu mieszkają:]

Pozdrawiam, oraz czekam z niecierpliwością na zdjęcia:]
Ponia

Postprzez przegub » Pn 03 lut 2014 13:53

Ponia w moim albumie znajdziesz kilka zdjęć.
przegub

Postprzez kozaa87 » Wt 02 kwi 2019 8:46

Witam!
Czy ktoś buduje dom wg projektu PĄCZEK (tech.murowana-beton komórkowy) . Chciałabym wymienić się uwagami z kimś kto buduje bądź ma to w planach. Także interesują mnie opinie osób mieszkających w takim domu.
kozaa87

Powrót do Projekty Archetonu