Płytki na kominek

Materiały budowlane, budowa domu i porady.

Płytki na kominek

Postprzez Dominik11 » Pt 04 wrz 2015 11:08

Witam, chciałem się Was zapytać jakie polecacie płytki na kominek? Mogą to być zwykłe płytki? Czy wytrzymaja temperature? I ostatnie pytanie: jesli nie jest to obojetne to jakie wybrac, jakiej firmy, jaki sklep mozecie polecic? Dziękuje z gory za odpowiedz.
Dominik11

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Płytki na kominek

Postprzez Architekt » Pt 04 wrz 2015 18:36

Dominik11,
nie piszesz, jak wykonana jest konstrukcja obudowy wkładu kominkowego i jaki to kominek. Wygląda na to, że sam wszystko robisz, a wtedy nietrudno o jakiś błąd. Na ten temat toczy się dyskusja tu: http://forum.archeton.pl/samodzielna-budowa-kominka-t2833.html . Kominki mogą być przecież przeróżne - zarówno jeśli chodzi o sposób wykorzystania ciepła z paleniska, jak i rodzaju paliwa czy obudowy. Kiedyś budowano piece z cegły szamotowej i okładano kaflami, które właśnie nagrzewały się od niej i oddawały temperaturę powietrzu w pomieszczeniu. Dziś obudowa może być lekka, dekoracyjna, a całe ciepło odebrane przez płaszcz wodny lub system kanałów powietrznych. Wszystko to ma wpływ na możliwości zastosowania różnych materiałów na obudowę kominka.
Wiele wyjaśni choćby wizyta w najbliższym salonie z kominkami, gdzie oferowane są też materiały na obudowy.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 361
Podziękował : 220 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Postprzez paulow » N 06 wrz 2015 8:21

Ja mam płytki z firmy stegu. Są dostępne w dużych marketach.
paulow

Postprzez 6uajcik9 » Pn 07 wrz 2015 14:54

tak jak pisal architekt idz sie spytaj do specjalistow i nie rob bledu jak moj szwagier, ktory sam wszystko probowal zrobic. Myslal ze wszystko jedno co zamowi to bedzie dobrze. Siostra moja wybrala wzorek i zamowili przez internet na www.twojelazienki.pl - w sumie sam im polecilem ta stronke... Plytki przyjechaly szybko, wzorek ladny i wszystko niby super, ale szwagier nie napisal nawet maila do sprzedawcy czy one nadaja sie na kominek i teraz w pomieszczeniu jest goraco jak w maglu. Kominek ladny, ale jak go rozpala to plytki sie szybko nagrzewaja i sa bardzo gorace. Podzwon popytaj sie i dopiero kupuj.
6uajcik9

Postprzez Korol_w » Wt 15 gru 2015 14:38

Nie chcialem otwierac nowego tematu z kafelkami bo szukalem konkretnego sklepu i jak tu juz jestem to chcialem sie spytac o te twojelazienki.pl czy one sie nadaja, mozna swobodnie zamawiac, mozna sie normalnie z nimi dogadac, jak z terminami i ewentualnymi reklamacjami? Szukam plytek do pokoju dziennego i takze na kominek wlasnie bede wdzieczny za odpowiedz jakas konkretna a najlepiej wiele pzdraw
Korol_w

Postprzez yuras33 » Wt 15 gru 2015 16:54

ja tez szukam jakis plytek , ale nie widze mojego tematu i jak tak przegladam te fora to duzo osob chwali te Twojelazienki , ja jednak jeszcze posprawdzam troche ale mysle ze to moze byc nie zla opcja w razie czego . Poki co jestem na etapie planowania wiec u mnie nie ma jakiegos zbytniego pospiechu ...
yuras33

Postprzez Bob_budowniczy » Pn 22 lut 2016 19:24

Fajne są kominki kaflowe. Tutaj na przykład można sobie zerknąć, zobaczyć różne wzory i jak prezentuje się tego typu kominek we wnętrzu: [zaloguj się aby zobaczyć linki] . Moim zdaniem jest dużo ładniejszy, aniżeli marmurowy na przykład. Można dać dekoracyjne kaflowe, bardzo pięknie ozdobić taki kominek, a nawet wystylizować na stary piec. Rewelacyjnie to wygląda, sam chciałbym mieć coś takiego w domu. Ten zielony podoba mi się najbardziej.
Bob_budowniczy

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez klaudia35 » Śr 11 maja 2016 11:00

Bardzo dobrej jakości płytki są hiszpańskie płytki Equipe. Dość spory wybór mają w sklepie www.alekafelki.pl. Właśnie kupiłam w sklepie płytki tej firmy i jestem bardzo zadowolona. Plytki są dobrej jakości i bardzo praktyczne.
klaudia35

Powrót do Budowa domu