Panelowe ogrzewanie elektryczne

Materiały budowlane, budowa domu i porady.

Panelowe ogrzewanie elektryczne

Postprzez Lemonka » Wt 27 cze 2017 22:38

Zastanawiam się nad wykorzystaniem tego sposobu ogrzewania w mieszkaniu u rodziców. Tradycyjne ogrzewanie węglem nie dość, że jest nieekologiczne co prace jakie należy przy nim wykonać są bardzo męczące dla starszych osób. Mieliście może styczność z takim ogrzewaniem, jakie macie zdanie na ten temat?
Lemonka

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Panelowe ogrzewanie elektryczne

Postprzez AsicA » Cz 29 cze 2017 22:28

Też zastanawiamy się nad tego typu ogrzewaniem .Na razie szukamy wszelkich dostępnych informacji,bo niestety nie spotkałam jeszcze u nikogo takich paneli.Zaletą,która nas przekonuje do tego typu ogrzewania jest energooszczedność i to,że można instalować je w dowolnym miejscu.Chyba poszukamy jakiejś firmy,żeby dowiedzieć się więcej na ten temat.
AsicA

Postprzez Mag19 » Śr 05 lip 2017 18:25

Ogrzewanie na prąd maja moi znajomi. Bardzo je sobie chwalą i mówią, że jest ono bardzo opłacalne. Ostatnio nawet porównywaliśmy rachunki ponieważ ja nie mogłam uwierzyć, że im się to opłaca. Byłam zaskoczona, że są tak niskie. Jakbym miała jeszcze raz sama wybierać to również bym zainwestowała w ogrzewanie na prąd. Mniej pracy bo to ogrzewanie samoobsługowe, a i same prace instalacyjne trwają krótko. Znajomym roiła jakaś firma z Rokietnicy bazująca na polskich produktach.
Mag19

Postprzez Lemonka » Wt 11 lip 2017 21:08

Byłam bardzo ciekaw tej firmy z Rokietnicy pracującej na polskich produktach więc zaczęłam ich szukać. Znalazłam Eco Partner. Firma ta rzeczywiście wykonuje panelowe ogrzewanie, a dodatkowo sama jest producentem paneli. Bazują na polskich produktach stąd ich wysoka jakość i możliwość zamówienia panelu w dowolnym rozmiarze w krótkim czasie. Właśnie czekam na darmową wycenę tej instalacji i przymierzam się do zawarcia z nimi umowy na wykonanie takiej w domu moich rodziców. Myślę, że będą zadowoleni i w końcu nie będą się martwić, że przez noc wygaśnie im w piecu.
Lemonka

Postprzez Margaret56 » Cz 07 wrz 2017 15:35

też się nad takim ogrzewaniem zastanawiamy z mężem. Coś więcej możecie powiedzieć/napisać? Bo w internecie to mało informacji na ten temat.
Margaret56

Postprzez trybulski » N 10 wrz 2017 11:17

Dziękuję za namiary do tej firmy Eco. Zaraz do nich napiszę :)
trybulski

Postprzez Lemonka » Śr 13 wrz 2017 20:40

Musze przyznać, że działają niebywale sprawnie. Otrzymaliśmy orientacyjną wycenę lecz ostateczna cena ulegnie jeszcze zmianie gdyż mama zdecydowała się na malowane panele w salonie. Musze przyznać, ze robią one piorunujące wrażenie. Dodatkowo kilka paneli zostanie wykonanych pod konkretny wymiar by zmieściły się w wnęce czy na wąskiej ścianie w łazience. Bardzo podoba mi się również to, że firma ta na swej stronie przedstawia wysokości rachunków z sezonów grzewczych dzięki czemu można orientacyjnie zapoznać się z ich wysokością.
Lemonka

Postprzez petra » Cz 14 wrz 2017 11:35

Ciekawy pomysł na ogrzewanie w domu. Sama szukam różnych rozwiązań i nie wiem co do końca wybrać.
petra

Powrót do Budowa domu