Ocieplenie ościeży okiennych- konieczne?

Materiały budowlane, budowa domu i porady.

Ocieplenie ościeży okiennych- konieczne?

Postprzez Beniu77 » Wt 29 gru 2015 12:45

Szykuję się do ocieplania domu z zewnatrz. Mam pytanie czy ocieplać też ościeża okien? orientuje się ktoś? I czy mimo docieplenia na zewnątrz od środka też coś mysleć?
http://simbud-remonty.pl/index.php/docieplenia-budynkow-zawiercie-2/
Beniu77

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Ocieplenie ościeży okiennych- konieczne?

Postprzez Architekt » Wt 29 gru 2015 13:45

Beniu77
jeśli budujesz dom wg projektu Archetonu, to sprawa powinna być jasna. Nasza dokumentacja w skali 1:50 wyraźnie pokazuje takie szczegóły w różnych konstrukcjach ścian. W najpowszechniej stosowanych konstrukcjach dwuwarstwowych, ocieplenie powinno zachodzić na ościeżnice 0k 3-5 sm. Jest to bezwzględnie konieczne z punktu widzenia ciepłochronności i szczelności budynku.
W programie Archetonu DOM na Miarę, razem z firmą Vetrex, oferujemy także duży rabat na tzw ciepły parapet do osadzania okien.
Sposoby połączeń okien ze ścianami i ich ocieplania należą do podstaw sztuki budowlanej i trochę niepokojace :roll: wydaje się nam to, że szukasz tej wiedzy w sieci, a nie u osób odpowiedzialnych za Twoją budowę.
Czy na pewno są to fachowcy?
Architekt
Ekspert

Obrazy: 361
Podziękował : 220 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Re: Ocieplenie ościeży okiennych- konieczne?

Postprzez MariuszKo » Pn 25 lip 2016 9:16

A jakie masz okna? Ja nigdy nie miałem takiego problemu, od trzech lat mam okna synego od Eurocolor i jestem b. zadowolony. Nic nie przepuszczają, a pozwoliły mi sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu. W Poznaniu ta firma ma teraz taką akcję konkursową, że tysiaka można zgarnąć rabatu na cały asortyment. Chcę tam jechać i zapytać, bo marzą nam się nowe drzwi wejściowe.

pozdrawiam!
MariuszKo

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Powrót do Budowa domu