Mieszkanie bezczynszowe na kredyt

Sposoby finansowania, kredyty bankowe, dofinansowanie.

Mieszkanie bezczynszowe na kredyt

Postprzez justyna.z » Śr 26 lut 2014 15:34

Od dawna zastanawiam się nad kupnem mieszkania bezczynszowego, jak wiadomo wiąże się to z brakiem kosztów związanych z czynszem i opłatami spółdzielczymi. Mieszkałam o kupnie mieszkania na Warszawskiej Białołęce z tej strony - [zaloguj się aby zobaczyć linki] . Mieszkanie byłoby gotowe do użytkowania w grudniu 2014 roku. Czy Waszym zdaniem takie mieszkanie to dobry pomysł? Czy lepiej wybrać mieszkanie spółdzielcze z czynszem?
justyna.z

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Mieszkanie bezczynszowe na kredyt

Postprzez zuzka » Cz 27 lut 2014 11:59

Kilka lat mieszkałam w mieszkaniu czynszowym i według mnie płaciłam o wiele za dużo za czynsz, dlatego myślę, że kupno mieszkania bezczynszowego to świetny pomysł :)
zuzka

Postprzez Kred.pl » Śr 19 mar 2014 6:08

Wbrew pozorom nie jest to nowa idea bowiem istotą mieszkań bezczynszowych jest przeniesienie ciężaru bieżących napraw nieruchomości mieszkalnej na posiadacza owego lokum. Jeżeli więc ktoś nie lubi płacić stałego czynszu, w którym część kwoty przypada na bieżącą obsługę, gotów jest solidarnie sprzątać klatkę schodową i jest przygotowany na nieregularne ale czasami duże wydatki na naprawy (lub płaci na fundusz remontowy) to takie rozwiązanie z finansowego punktu widzenia będzie korzystniejsze aniżeli mieszkanie czynszowe.
http://www.kred.pl - kalkulator kredytowy hipoteczny, porównywarka i ranking kredytów
Kred.pl

Postprzez damapik » Cz 17 kwi 2014 18:21

Gdybym nie musiała płacić czynszu to byłabym zupełnie wolnym człowiekiem :) A tak te 500 zł miesięcznie trzeba niestety oddać ;/
Przeglądam kredyty koszta kredytu hipotecznego na [zaloguj się aby zobaczyć linki] bo zastanawiam się aby sprzedać to co mam i kupić właśnie takie bez czynszowe.
damapik

Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez bernard.szymczak » Śr 08 paź 2014 10:10

To musi być super mieć mieszkanie bezczynoszowe, ale one sa droższe od zwykłych?
bernard.szymczak

Postprzez Architekt » So 18 paź 2014 15:48

bernard.szymczak
o idei mieszkań bezczynszowych czytaj wyżej. Taniej - bo nie płacisz czynszu. Drożej, bo sam zamiatasz, kupujesz i wkręcasz przepaloną żarówkę na schodach. Ale to drobnostki. Problem zaczyna się, kiedy trzeba dogadać się we wspólnocie sąsiedzkiej w sprawie remontu dachu czy wyegzekwować od mniej obowiązkowego odgarnięcie śniegu w dzień jego dyżuru.
W polskich warunkach najczęściej jeszcze najważniejsze "to je, co je moje". Społeczność lokalna, poczucie odpowiedzialności za wspólne dobro, obywatelskość - to pojęcia nowe. Dlatego do kosztu takiego mieszkania doliczyć trzeba cenę dużego ryzyka, że współmieszkańcy nie do końca je rozumieją. Wiem, o czym piszę, bo mam złe doświadczenia z mieszkania w domu jednorodzinnym z dwoma lokalami mieszkalnymi - z ulubionej przez deweloperów formy budownictwa bezczynszowego.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 352
Podziękował : 212 razy
Otrzymał podziękowań: 531 razy

Postprzez rauros » Wt 16 gru 2014 14:23

A nie lepiej czasem zwrócić się pożyczke społecznościową. Często można i nawet 100 tys dostać. A warunki są dużo lepsze i przede wszystkim bardziej elastyczne niż w bankach nawet. I to jedyna szansa dla osób ze słabszą historią w BIK
rauros

Postprzez MajaLa » Pt 19 gru 2014 23:59

To prawda, czasem można spotkać bloki na starych PGRowskich blokowiskach, częściowo odmalowane i częściowo ocieplone :) Brzydko to wygląda, i świadczy o tym, że ludziom ciężko się dogadać :)
MajaLa

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez kotecky » Wt 24 mar 2015 16:51

Można też trafić na sąsiada gbura, któremu generalnie nie zależy na tym, aby mieszkać ładnie i żyć wygodnie i w zgodzie ze wszystkimi. I co wtedy?
kotecky

Postprzez jedrekslazak » Cz 18 cze 2015 16:38

ja bym wolal raczej dom jednorodzinny
jedrekslazak

Postprzez Architekt » Pt 19 cze 2015 11:43

kotecky napisał(a):Można też trafić na sąsiada gbura, któremu generalnie nie zależy na tym, aby mieszkać ładnie i żyć wygodnie i w zgodzie ze wszystkimi. I co wtedy?

Właśnie. O tym także post Architekta wyżej. Pod rozwagę wszystkim zainteresowanym zakupem takiego lokum :!:
Budynki jednorodzinne dwulokalowe często powstają w miejscach atrakcyjnych krajobrazowo, gdzie Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego przewidują zabudowę o niskiej intensywności. Deweloper spełnia warunki planu, ale zarabia więcej sprzedając dwa mieszkania w ładnej okolicy niż jeden dom. Mamy więc budynek jednorodzinny, ale dwa - trzy samochody do zaparkowania i wydostania się z osiedla w kierunku miasta w godzinach szczytu.
Miastom zawsze brakuje pieniędzy w budżecie - o wiele chętniej zatwierdzają takie kierunki w studiach rozwoju przestrzennego, które przynoszą zyski (kolejne podatki od nieruchomości) niż wydaja na budowę dróg zaplanowanych teoretycznie do obsługi komunikacyjnej takich osiedli.
:evil:
Architekt
Ekspert

Obrazy: 352
Podziękował : 212 razy
Otrzymał podziękowań: 531 razy

Postprzez tola01 » Śr 30 mar 2016 23:01

Architekt napisał(a):bernard.szymczak
o idei mieszkań bezczynszowych czytaj wyżej. Taniej - bo nie płacisz czynszu. Drożej, bo sam zamiatasz, kupujesz i wkręcasz przepaloną żarówkę na schodach. Ale to drobnostki. Problem zaczyna się, kiedy trzeba dogadać się we wspólnocie sąsiedzkiej w sprawie remontu dachu czy wyegzekwować od mniej obowiązkowego odgarnięcie śniegu w dzień jego dyżuru.
W polskich warunkach najczęściej jeszcze najważniejsze "to je, co je moje". Społeczność lokalna, poczucie odpowiedzialności za wspólne dobro, obywatelskość - to pojęcia nowe. Dlatego do kosztu takiego mieszkania doliczyć trzeba cenę dużego ryzyka, że współmieszkańcy nie do końca je rozumieją. Wiem, o czym piszę, bo mam złe doświadczenia z mieszkania w domu jednorodzinnym z dwoma lokalami mieszkalnymi - z ulubionej przez deweloperów formy budownictwa bezczynszowego.

Ja również uważam, że problemu nie ma jeżeli chodzi o jakieś drobne sprawy ale zaczyna się problem jeżeli trzeba będzie zrobić coś większego..
tola01

Postprzez Lady » Śr 14 wrz 2016 12:14

Ja swoje mieszkanie mam akurat z rynku wtórnego, a szukałam poprzez ogłoszenia w serwisach z nieruchomościami. Zerknijcie sobie do tego artykułu: http://noy.pl/ogloszenia-nieruchomosci-z-rynku-wtornego-gdzie-szukac-popularne-serwisy-z-nieruchomosciami/ , na pewno takie serwisy jak OLX, Gratka, Sprzedajemy mają wiele ofert.
Lady

Postprzez Kaizen » N 18 wrz 2016 11:05

Prawnie rzecz biorąc czynsz to opłata, jaką pobiera właściciel od najemcy (potocznie zwane często odstępnym).
Właściciel mieszkania więc nigdy nie płaci czynszu.

We wspólnocie mieszkaniowej i spółdzielni ponosi koszty utrzymania swojego lokalu jak i części wspólnych (czyli tych, które nie są przypisane do KW konkretnych, wydzielonych lokali).

Czyli opłaty wnoszone do spółdzielni/wspólnoty to nie czynsz i dzielą się na dwie kategorie:
- koszty utrzymania lokalu (np. woda, kanalizacja ogrzewanie, wywóz śmieci) i wspólnota/spółdzielnia jest tylko pośrednikiem rozliczającym właścicieli z dostawcami.
- koszty utrzymania części wspólnych - oświetlenie i ogrzanie korytarzy, mycie okien na klatkach schodowych, serwis wind, zieleń, odśnieżanie terenu, oświetlenie zewnętrzne itp. Do tego konserwacje i naprawy ogrodzenia, dachu, chodników itd.

Więc tzw. mieszkanie bezczynszowe to albo oczywistość (bo właściciel żadnego czynszu nie płaci) albo ściema, bo zgodnie z ustawą o własności lokalu ma obowiązek ponosić koszty utrzymania lokalu i części wspólnych niezależnie od tego, co sprzedający naopowiada - co najwyżej jak wszyscy w to uwierzą to będzie problem. I to nie tylko z finansowaniem, ale i z decyzyjnością - bo np. jeżeli w budynku są choćby dwa lokale wydzielone, to dach jest nieruchomością wspólną i ten "na górze" nie ma prawa sam go wyremontować.
Kaizen

Powrót do Finansowanie budowy