Teraz jest Wt 17 paź 2017 13:22

Nowości Nowości dla Projekty Archetonu

Mapa strony Projekty Archetonu » Dział : Projekty Archetonu

Realizacje, kosztorysy, technologie, opinie inwestorów, ciekawostki.

Projekt KASTALIA

Projekt domu jednorodzinnego KASTALIA
Kastalia jest typowo parterową koncepcją o horyzontalnych proporcjach i złożonej, łatwo wpisującej się w otoczenie sylwetce. Wymaga dużej działki i dodatkowego miejsca na garaż.
Zapraszamy do dyskusji.
Obrazek
Zobacz projekt domu KASTALIA
Czytaj więcej : Projekt KASTALIA | Wyświetlone : 201 | Odpowiedzi : 0


Projekt LAZURYT AS

Projekt domu jednorodzinnego LAZURYT AS
Zachowuje główne cechy bryły i układu funkcjonalnego Lazuryta ale proponuje nieco mniejszą powierzchnię oraz prostokątny, zamiast półkolistego, zarys przeszklenia jadalni i balkonu nad wejściem.
Zapraszamy do dyskusji.
Obrazek
Zobacz projekt domu LAZURYT AS
Czytaj więcej : Projekt LAZURYT AS | Wyświetlone : 239 | Odpowiedzi : 0


Projekt TOBIASZ

W grupie projektów domów parterowych z użytkowym poddaszem, podwójnym garażem, o p.u. ok 140m2 projekt domu Tobiasz wyróżnia niezwykle konsekwentna konstrukcja na planie litery T. Specyficznego uroku przydają budynkowi głębokie loggie w każdej z trzech ścian szczytowych, dostępne z sypialni poddasza.
Zapraszamy do dyskusji.
Obrazek
Zobacz projekt domu TOBIASZ
Czytaj więcej : Projekt TOBIASZ | Wyświetlone : 264 | Odpowiedzi : 3


Projekt KORDIAN

Projekt domu jednorodzinnego KORDIAN
Dwustanowiskowy garaż w domu parterowym z czterospadowym dachem znaleźć można w projektach domów Karol czy Ksenia. Kordian jest zbliżony ale ma pośrednią powierzchnię i wydłużony zarys oraz dach z kalenicą. Jest to kolejna, obok jeszcze Ajaksa, Bratka czy Kseni propozycja jednolitej konstrukcji dachu nad dość rozbudowanym planem.
Zapraszamy do dyskusji.
Obrazek
Zobacz projekt domu KORDIAN
Czytaj więcej : Projekt KORDIAN | Wyświetlone : 241 | Odpowiedzi : 0


Projekt SZAFIR

Projekt domu jednorodzinnego SZAFIR
Projekty domów z użytkowym poddaszem w przedziale 100-110m2 p.u. to w kolekcji Archetonu kilkadziesiąt pozycji. Co najmniej kilka ma zwartą bryłę, wbudowany pojedynczy garaż i dwuspadowy dach zapewniające ekonomiczną budowę. Projekt domu Szafir wyróżnia się spośród nich tym, że niewielkie urozmaicenie formy pojawia się tylko w przebiegu ścian zewnętrznych. Bardzo zdyscyplinowany dach bez lukarn, z okapem na jednym poziomie, nakrywa płytkie wnęki wejścia i tarasu ogrodowego.
Zapraszamy do dyskusji.
Obrazek
Zobacz ...
Czytaj więcej : Projekt SZAFIR | Wyświetlone : 239 | Odpowiedzi : 0


Projekt WANDA

Projekt domu jednorodzinnego WANDA.
Duży dom parterowy z użytkowym poddaszem, podwójnym garażem i wielospadowym dachem nad rozbudowanym rzutem zawsze ma bardzo urozmaiconą sylwetkę. Projekt domu Wanda oparto na takim właśnie schemacie ale uproszczono i unowocześniono architekturę rezygnując z wnęk i ryzalitów występujących w zbliżonych: Hortensji i Hermesie. Do doświetlenia poddasza użyto tylko okien dachowych, co zadecydowało to nie tylko o bardziej oszczędnym dachu ale też nadało wnętrzom poddasza specyficzny charakter.
Zapraszamy do dyskusji.
Obrazek
Zobacz ...
Czytaj więcej : Projekt WANDA | Wyświetlone : 562 | Odpowiedzi : 0


Projekt MATEO

Projekt domu jednorodzinnego MATEO.
Ogromnym atutem tej NOWOSCI 2017 Archetonu jest, obok energooszczędnej i ekonomicznej w budowie bryły, częściowa elastyczność planu. Ułatwia ona adaptacje w tych zakresach funkcjonalnych, które najczęściej interesują inwestorów domów średniej wielkości. Pokój dzienny może zostać powiększony po likwidacji wnęki tarasu i użycia do osłony wyjścia do ogrodu markizy lub pergoli. Istnieje też możliwość regulowania rozmiaru kotłowni i pokoju przy salonie, gdyż oba te pomieszczenia sąsiadują przez ściankę działową.
Zapraszamy do dyskusji. ...
Czytaj więcej : Projekt MATEO | Wyświetlone : 583 | Odpowiedzi : 0


Projekt ATOS

Projekt domu jednorodzinnego ATOS.
Tola, Zojka Neo, Oberek Rex mają przy tej samej powierzchni (ok. 105m2) podobny program funkcjonalny i ekonomiczne w budowie i użytkowaniu bryły z garażem. Nowość 2017- zbliżony do wymienionych projekt domu Atos prezentuje jeszcze bardziej energooszczędną sylwetkę i wyróżnia się w ofercie nowymi rozwiązaniami. Zaproponowano np. ascetyczny pod względem powierzchni salon, zespolony z holem. Powiększa go optycznie duże narożne przeszklenie, a dwa wyjścia do ogrodu umożliwiają włączenie przestrzeni zewnętrznej do strefy ...
Czytaj więcej : Projekt ATOS | Wyświetlone : 563 | Odpowiedzi : 0


Projekt KWADRA

Projekt domu jednorodzinnego KWADRA.
Kwadra to projekt domu parterowego bez garażu, o najkrótszej elewacji frontowej wśród propozycji z czterospadowym dachem o powierzchni ok. 100m2 w ofercie Archetonu. Zarys rzutu budynku jest bardziej zbliżony do kwadratu niż w przypadku Leny czy Amadeja, a bryła i stylistyka nowocześniejsza niż w tradycyjnej, dworkowej Aleksandrii. Taras ogrodowy jest naturalnie osłonięty dzięki umieszczeniu go częściowo w płytkiej wnęce przy pokoju dziennym pod dachem wspartym na masywnym słupie. To rozwiązanie pozwala ...
Czytaj więcej : Projekt KWADRA | Wyświetlone : 561 | Odpowiedzi : 0


Projekt PROMYK

Projekt domu jednorodzinnego PROMYK.
Jeśli ktoś planuje budowę małego domu jednorodzinnego z użytkowym poddaszem, bez garażu ale z dodatkowym pokojem na parterze, a ściana szczytowa ma być zwrócona do wjazdu na posesję, może wybrać z co najmniej trzech propozycji. Są nimi w ofercie Archetonu: Gutek, Promyk i Aldona - wszystkie o powierzchni ok 90-95m2 p.u. Projekt domu Promyk, będący NOWOŚCIĄ 2017, ma nieco większą, a przy tym bardziej zamkniętą kuchnię i prostszą bryłę niż Aldona ...
Czytaj więcej : Projekt PROMYK | Wyświetlone : 567 | Odpowiedzi : 0


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 23451 • Liczba wątków: 1313 • Liczba użytkowników: 10094