kredyt na budowę domu z dotacją NFOŚiGW

Sposoby finansowania, kredyty bankowe, dofinansowanie.

kredyt na budowę domu z dotacją NFOŚiGW

Postprzez Architekt » Pt 30 lis 2012 18:15

Zachętą do budowy domu o jeszcze niższym niz domy energooszczędne (!) zużyciu energii (maximium 40KW/m2rok) będzie w 2013 roku kredyt, przewidujący dotację z funduszy Unii Europejskiej (więcej na [zaloguj się aby zobaczyć linki] ). W ten sposób Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej realizuje wytyczne Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Europy 2010/31/UE z dnia 19 maja 2010 r. Wg nich w szybkim tempie powinniśmy zmierzać w stronę powszechnej realizacji idei domu o niemal zerowym zapotrzebowaniu na energię – czyli domu pasywnego.
Nie da się ukryć, że z uwagi na inwestycje, szacowane, wg różnych źródeł, na większe o 15-25% od kosztów tradycyjnej budowy, jest to propozycja dla entuzjastów.
Czy ktoś z Państwa zamierza budować taki dom?
Architekt
Ekspert

Obrazy: 353
Podziękował : 214 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Re: kredyt na budowę domu z dotacją NFOŚ i GW

Postprzez damapik » Cz 10 sty 2013 14:50

Halo czy ktoś mógłby odpowiedzieć na to pytanie bo ja też jestem tym zainteresowana.

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: kredyt na budowę domu z dotacją NFOŚ i GW

Postprzez Architekt » Cz 14 lut 2013 15:44

damapik,
właśnie do naszej oferty weszły projekty domów Eko 2013, poszerzające ofertę kolekcji EKO :arrow: http://www.archeton.pl/projekty-domow-energooszczednych i spełniające wymogi programu dopłat NFOŚiGW.
Będziemy zaglądać do ich tematów na forum w dziale Projekty Archetonu, bo też jesteśmy ciekawi, jak wiele osób zainteresowanych jest tą formą dofinansowania budowy domu.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 353
Podziękował : 214 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Re: kredyt na budowę domu z dotacją NFOŚiGW

Postprzez budowniczy » Cz 24 paź 2013 2:20

Powoli w bankach pojawiaja się kredyty na domy energooszczędne z dofinansowaniem:

Jak wysokie może być dofinansowanie?

W przypadku domu jednorodzinnego ze zużyciem energii nie większym niż 40 kWh/m2 w ciągu roku może to być 30 tysięcy złotych. Dla domów pasywnych, w których zużycie energii nie przekracza 15 kWh/m2 rocznie – nawet 50 tys. zł.

Źródło: [zaloguj się aby zobaczyć linki]
To tylko ja....:)
budowniczy

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez arek99 » So 26 paź 2013 0:58

Wiem, że jest dofinansowanie na baterie słoneczne! To na pewno.
arek99

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez bonanzaz » Śr 30 paź 2013 14:45

gdzie można coś konkretnego o tym dofinansowaniu poczytać? znacie jakieś sprawdzone strony internetowe?
bonanzaz

Postprzez Patka » Wt 26 lis 2013 19:50

Może u doradców finansowych? A ja mam pytanie z trochę innej beczki. Który z tych kredytów na budowę domu wydaje się najkorzystniejszy. Ciężko mi się w tym wszystkim połapać.
Patka

Postprzez Kred.pl » Pt 06 gru 2013 5:27

Panie Mariuszu,

Zorientowanie się w kwestii kredytów na budowę domu wcale nie jest takie trudne. Po pierwsze musi pan porównać sobie wszystkie kredyty pod kątem podstawowych parametrów takich jak marża, prowizja czy finalne oprocentowanie (zwane oprocentowaniem rzeczywistym). Jak już uzna pan, że jakiś kredyt jest w miarę tani (albo inaczej - spełnia Pana wymagania jeśli chodzi o Pana możliwości finansowe) sprawdza Pan szczegóły danego kredytu, czyli to co w umowie jest przysłowiowo zapisane małym druczkiem lub ukryte jest w dokumencie o skrótowej nazwie TOiP (Taryfa opłat prowizji), ukrytym gdzieś w zakamarkach stron internetowych banków. Warto zwrócić uwagę na takie rzeczy jak
- marża kredytu w okresie przejściowym, obowiązująca do czasu wpisania kredytu do hipoteki nieruchomości
- warunki wcześniejszej spłaty kredytu (niektóre banki pobierają haracz rzędu 5% od kwoty nadpłaty, ale są takie, które zupełnie za darmo pozwalają nadpłacać wedle uznania kredytobiorcy)
- opłaty związane z wyceną nieruchomości czy z inspekcją budowy
- sposób przekazywania poszczególnych transz kredytu
Na takie rzeczy pozwala nasza porównywarka hipoteczna - przykładowe porównanie jest pod adresem [zaloguj się aby zobaczyć linki]

I w końcu warto poszperać po specjalistycznych forach czytając opinie o danym banku, czy wariancie kredytowym.Proszę się jednak nie zrazić ilością negatywnych komentarzy i z pewną dozą obiektywizmu wyłuskiwać konkretne spostrzeżenia - tak to już u nas jest, że zadowoleni siedzą cicho, a niezadowoleni krzyczą...

Mam nadzieję że trochę pomogłem
http://www.kred.pl - kalkulator kredytowy hipoteczny, porównywarka i ranking kredytów
Kred.pl

Postprzez piotr_wawa » Śr 11 gru 2013 23:26

Wg mnie lepiej załatwiać kredyt samemu niż korzystać z pomocy doradcy bo oni czesto nie dzialaja w interesie klienta.
pozdrawiam
piotr_wawa

Postprzez lezamy » Wt 07 sty 2014 18:47

kalkulatory kredytowe nie zawsze dadza prawdziwy obraz naszej sytuacji. najlepiej skladac wnioski i czekac i NEGOCJOWAC. o kredyt, o wczesniejsza splate, o dofinansowania, o kredyt z doplata. trzeba sie nabiegac, taka prawda.
lezamy

Postprzez projekt.ing » Wt 11 lut 2014 13:02

Witam,

jest to mój pierwszy post, więc chciałbym wszystkich serdecznie powitać i od razu zapytać czy wybiera się ktoś z was na takie spotkanie ? Bo dopiero co to znalazłem, a nie widziałem wcześniej na forum informacji o tym. Tak że mam pytanie do userów z innych miast, czy ktoś w innym mieście był już na takim spotkaniu ?

POSTAW NA DOM, BUDUJ ENERGOOSZCZĘDNIE

CZWARTEK 13 LUTEGO 2014
BYDGOSZCZ, GODZ. 18.00
RESTAURACJA POD PAPUGAMI
UL. STANISŁAWA STASZICA 1

Jedyna informacja o tym u nich na stronie to coś takiego:
Na spotkaniu poznasz specjalistów, dowiesz się jak budować energooszczędnie, sprawdzisz koszty takiej budowy, zdobędziesz wiedzę na temat dostępnych form jej finansowania (np. w ramach dopłat NFOŚiGW), skorzystasz z możliwości bezpłatnego indywidualnego doradztwa budowlanego, wymienisz się doświadczeniami z innymi inwestorami budującymi swoje domy w okolicy…

Przyjdź i sprawdź dlaczego warto zbudować dom! Postaw na dom, buduj energooszczędnie!
[zaloguj się aby zobaczyć linki]
projekt.ing

Postprzez karolek332 » Cz 30 sie 2018 21:18

Ostatni oz tymi kredytami jest bardzo trudno jako chodzi o franki szwajcarskie. Moja zona ostatnio żartuję że pójdzie pracować jako hostessa bo przeczytała chyba na stronie http://www.domenahostess.pl że tam dużo zarabiają.
karolek332

Powrót do Finansowanie budowy