Komu zlecić wykończenie domu?

Materiały budowlane, budowa domu i porady.

Komu zlecić wykończenie domu?

Postprzez damapik » Pn 03 lut 2014 11:36

Dom w stanie surowym już stoi. Teraz najbardziej kosztowana kwestia - wykończenie - glazury, terakoty, gładzie itd. Komu to wszystko zlecić ?
damapik

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Komu zlecić wykończenie domu?

Postprzez Patka » Pn 03 lut 2014 16:19

Co do kosztów to masz rację :) 60-70% pochłania wykończenie. Najdroższe są materiały. Ostatnio za spłuczkę do gabarytu zapłaciłam 130 zł! Najdroższe są jednak elementy dekoracyjne - wieszaki do łazienki, krany itd. Jeżeli chodzi o ekipę to bez dwóch zdań warto postawić [zaloguj się aby zobaczyć linki] - Panowie mają tam odpowiednie doświadczenie i sprzęt budowlany. Zrobią to szybko i profesjonalnie.
Patka

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez marty » So 22 mar 2014 0:17

Witajcie. Ja poleciłam swoje wykończenie i zaprojektowanie mieszkania [zaloguj się aby zobaczyć linki] jestem z ich usług zadowolona. Wykonali duża robote i solidną za rozsądną cene. polecam
marty

Postprzez Verex » So 12 kwi 2014 15:34

Najlepiej dobrej ekipie. Potem [zaloguj się aby zobaczyć linki] w naszym domu może okazać się źle zrobione i będą konieczne poprawki. Jest to zwłaszcza ważne przy robieniu instalacji np. gazowych, czy elektrycznych.
Verex

Postprzez aminko » Śr 04 cze 2014 22:49

Chyba mądrze będzie firmie która robiła jakimś znajomym albo komuś, wtedy większa pewność że będą solidni.
aminko

Postprzez zax454 » Pn 15 wrz 2014 10:16

W przypadku domów jednorodzinnych ważnym wykończeniem są też [zaloguj się aby zobaczyć linki] . Do tego można zastosować różne rozwiązania np. drewno, elementy kute, czy połączenie drewna i kamienia. Wszystko zależy jaki chcemy wygląd i wytrzymałość ogrodzenia.
zax454

Postprzez ewkasola » Cz 11 cze 2015 8:55

A gdzie mieszkasz to Ci doradzę.
ewkasola

Postprzez matiszati » Cz 02 lip 2015 10:44

To zależy co tam chcesz mieć. Jak bardziej nowoczesne wnętrze z podłogami żywicznymi - http://www.darp.pl/podlogi-posadzki-zywiczne - to raczej sprawdź oferty z Krakowa i Warszawy.
matiszati

Postprzez katsil11 » Cz 16 lip 2015 11:33

ważne też, żeby instalacje elektryczne były solidne, w tym mogę polecić http://emiter.net.pl/
katsil11

Postprzez Saba85 » Pn 24 sie 2015 11:16

To na pewno, warto sprawdzać uprawnienia fachowców.
Saba85

Postprzez Tymoteusz1 » Pn 07 wrz 2015 20:40

Sprawdź studio http://itodesign.pl/. Zajmują się zarówno projektowaniem wnętrz, jak i samymi wykończeniami pod klucz. Zdecydowanie polecam.
Tymoteusz1

Postprzez adamigos » Wt 12 sty 2016 12:56

Według mnie najlepiej zrobić wywiad w śród znajomych oraz poprosić znajomych aby zapytali również swoich znajomych i na pewno poleca jakąś sprawdzoną ekipę. Nie ma co ryzykować i brać kogoś na słowo honoru.
adamigos

Postprzez pawilon » Śr 20 kwi 2016 18:42

A może DD PROJEKT? Oni nam projektowali i wykonywali projekt. Bardzo fajna ekipa, profesjonalna. I co najważniejsze - mają ludzkie ceny. :)
pawilon

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez gos_ek » Pt 08 lip 2016 15:01

a w jakim terenie oni pracują?
gos_ek

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez libi » Śr 31 sie 2016 21:32

Jeśli chodzi o drzwi, okna oraz podłogi to tutaj nie oszczędzaj. Okna i drzwi w przyczyn wiadomych - unikniesz strat ciepła. Dobrze zamontowana podłoga odwdzięczy ci się trwałością przez lata i brakiem różnych cyrków (szczególnie tyczy się to paneli). Ja np. uważam, że można oszczędzać na łazience - hydraulika nie jest tak trudną dziedziną jak np. stolarka otworowa.
libi

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez markiza » N 04 wrz 2016 16:20

Najlepiej po prostu jakaś firma wykończeniowa z polecenia, bez dwóch zdań.
markiza

Postprzez AntonKon » Cz 17 lis 2016 11:05

Jeśli znajdziesz firmę wykończeniową, która we własnym zakresie nabędzie te wszystkie materiały, to spokojnie możesz korzystać z ich usług. Ja jestem jednak nieco innego zdania.
Sam nie tak dawno skończyłem budowę domu. Bardzo mi zależało, aby materiały do aranżacji wnętrza kupować od dystrybutora, który wykonywał samą budowę. Zawsze jest to taniej, a i można liczyć na wpuszczenia w koszta pewnych materiałów. Dlatego wiele zależy od Ciebie. Na co się zdecydujesz to dobrze, z tym że musisz sam podjąć decyzję o tym na czym Ci konkretnie zależny i jakie masz możliwości.
AntonKon

Postprzez libi » Śr 14 gru 2016 12:39

A możesz jakoś rozwinąć temat tańszych materiałów budowlanych? Chodzi o to, że np. tynkarze kupią mi tynk, na którym mi zależy, a mi zależało na konkretnym tynku silikonowym od Foveo Tech to oni mogą sobie odliczyć VAT i ja zaoszczędzę? To działa w ten sposób?
libi

Postprzez marty » Cz 15 gru 2016 16:33

Zanim na dobre zakończysz ten proces, zastanów się, czy nie będzie Ci potrzebny monitoring :) Warto jest o tym pomyśleć, bo są chwile, kiedy naprawdę żałuje się niewydania kilku złotych więcej ;) [zaloguj się aby zobaczyć linki] - sprawdź to :)
marty

Postprzez mag-ger » Pn 19 gru 2016 0:45

libi napisał(a):A możesz jakoś rozwinąć temat tańszych materiałów budowlanych? Chodzi o to, że np. tynkarze kupią mi tynk, na którym mi zależy, a mi zależało na konkretnym tynku silikonowym od Foveo Tech to oni mogą sobie odliczyć VAT i ja zaoszczędzę? To działa w ten sposób?

Wydaje mi się, że jak się kupuje taki tynk Foveo czy inny to vat odlicza sobie firma budowlana. Ewentyalnie jak się dogadasz to ci oś taniej policzą.
mag-ger

Postprzez Lemonka » Wt 20 gru 2016 22:31

Moja siostra miała zatrudnioną ekipę od kompleksowego wykończenia domu (Paxbud Professional). Można było na nich polegać, a prace wykonywali precyzyjnie. Sami dokonywali zakupów materiałów budowlanych, pracowali na produktach renomowanych firm, siostra wybierała tylko materiały potrzebne na wykończenie tzn. płytki, panele itp. Dodatkowym ich atutem była bardzo konkurencyjna cena. Prace zostały wykonane terminowo, a efekt jest fantastyczny. Mieszkanie zyskało swój charakter i zrobiło się przytulniej.
Lemonka

Postprzez libi » Śr 28 gru 2016 0:12

No właśnie odpowiedź renomowanych firm to trochę mało. Które to są?
libi

Postprzez damapik » Cz 05 sty 2017 13:34

Jeśli chcecie położyć panele czy podłogę drewnianą.Albo na przykład jedynie zamontować drzwi to nie wiem czy jest sens szukania ekipy remontowej. Warto jest wybrać się do sklepu, który daje możliwośc dokupienia sobie do paneli montażu. Zwykle wtedy jest dużo taniej.
Niezłą opcję cenową mają sklepy Dobre Dla Domu. Montaż plus materiał jest tam naliczany z vat-em 8% . Czyli płacicie za materiał o 12% mniej !
damapik

Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez Jen_na01 » Cz 16 lut 2017 21:57

Myślę, że warto rozejrzeć sie na rynku i zamówić projekt wykończenia domu u profesjonalnej firmy projektowej, jak np. Abrys (http://www.abrys.net/), która Wam doradzi z jakich materiałów najlepiej skorzystać, gdzie je znaleźć oraz podpowie kilka fajnych pomysłów odnośnie już samej aranżacji wnętrza. Sama uważam, że jeśli ktoś nienajlepiej czuje się w kwestii aranżacji i nie ma za bardzo pomysłów, to warto wynająć taką firmę, żeby zaoszczędzić sobie czasu i nerwów.
Jen_na01

Postprzez Karolina.M » So 18 lut 2017 7:39

Tylko ekipy z polecenia, popytaj znajomych czy mogą kogoś polecić.
Karolina.M

Postprzez NitkazIgla » Śr 15 mar 2017 18:16

Trzeba po prostu popatrzeć w internecie i wybrać kilka firm, który działają w najbliższej okolicy. Następnie trzeba zaś po prostu porównać oferty i wybrać te najbardziej dla siebie atrakcyjną, oczywiście oceniając też opinie innych wcześniejszy klientów danej firmy
NitkazIgla

Postprzez leon73 » Cz 16 mar 2017 21:49

Dokładnie tak trzeba zrobić , wybrać firmę ,ofertę i opinie o danym wykonawcy. Ja stawiam domy indywidualnie już wiele lat i mogę pojechać do każdej jednej rodziny której wykonywałem domek i nikt złego słowa nie powie. Grunt to trzeba umieć rozmawiać z inwestorem. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
leon73

Obrazy: 75

Postprzez Katarina97 » Pn 20 mar 2017 13:32

Dokładnie trzeba umieć rozmawiać z inwestorem/firmą podwykonawczą. Jeśli Panowie budowlańcy zobaczą blondynkę to już sprawa pozamiatania. Niestety w takim chorym kraju żyjemy... :oops:
Katarina97

Postprzez jjusti18 » Wt 28 mar 2017 12:58

Hej,
ponieważ widzę ciekawy temat dotyczący wykończenia domu, chciałabym z Wami podzielić się sklepem internetowym Handtech. Niedawno odkryłam go jak szukałam właśnie ciekawych i niezbędnych akcesoriów technicznych. Posiadają świetne kleje i taśmy do najróżniejszego zastosowania, uszczelki i wiele innych. Wszystko co niezbędne w budowlance, instalacjach elektrycznych, a nawet w motoryzacji. Dla zainteresowanych pozostawiam link:
Kod: Zaznacz cały
http://handtech.pl
jjusti18

Postprzez decti » Cz 30 mar 2017 22:47

My w kosztach budowy domu uwzględniliśmy koszty założenia monitoringu. Bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci jest dla nas najważniejsze. Dlatego zdecydowaliśmy się na polecaną przez naszych znajomych firmę http://deltavideo.pl/ . Wysoka jakość usług i bardzo rzetelna obsługa. Poza tym godna pochwalenia jest komunikatywność.
decti

Postprzez kumik » Cz 27 kwi 2017 11:12

Macie kontakt do jakiś fachowców ?
http://intech-krakow.pl/produkty/przeslony-zewnetrzne
kumik

Powrót do Budowa domu