Jakie siatki zacieniające ?

instalacje, aranżacje, wyposażenie

Jakie siatki zacieniające ?

Postprzez sabinka82 » N 14 lut 2016 17:54

Mam w planie zacienić taras, w związku z tym mam pytanie co najlepiej zastosować ? Polecono mi siatkę do zacienienia, tylko teraz pytanie jaka to konkretnie ma być siatka, macie coś takiego u siebie, możecie coś doradzić?

Pozdrawiam
"Trzymaj szczęście za włosy, dopóki nie wyłysieje."
sabinka82

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Jakie siatki zacieniające ?

Postprzez michael » So 20 lut 2016 1:37

Może daszek, albo markiza? Jeżeli jakiś daszek, to pytanie, czy lekki z siatki zacieniającej, czy masywniejszy z jakiegoś innego materiału.
:D
michael

Postprzez Architekt » So 20 lut 2016 13:18

Oglądając ofertę siatek zaciemniających trudno nie zauważyć, że są to rozwiązania przeznaczone głównie do obiektów sportowych, ogrodnictwa. Wykonane są z tworzywa sztucznego i trudno mi sobie je wyobrazić jako stały element małej architektury w otoczeniu domu jednorodzinnego. Ten sam, efekt zacienienia, ale lepszy plastycznie i bardziej naturalny osiągniemy obsadzając pergolę pnączem. Nawet bezlistne, ale gęste pędy rzucają cień i osłaniają od wiatru. Siatka może być elementem zamontowanym pomocniczo, przed bujniejszym rozwojem pnącza.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 361
Podziękował : 217 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Postprzez gasiorek » N 28 lut 2016 1:49

Moim zdaniem w Twojej sytuacji najlepiej zdadzą egzamin ładne markizy. Też mam na tarasie markizy i uważam, że to nie tylko estetyczne ale i praktyczne rozwiązanie. Jeśli nie widziałeś ładnych markiz w praktyce, to obejrzyj przykłady na [zaloguj się aby zobaczyć linki]
gasiorek

Postprzez michael » N 28 lut 2016 16:30

Nie wiem gdzie dokładnie ma być ten cień, ale jeżeli o siatki chodzi to widziałem różne rozwiązania, ciekawsze i trochę mniej. Wszystko zależy o jakie miejsce dokładnie chodzi, na ogrodzie może być to fajne rozwiązanie np. coś takiego jak tutaj na zdjęciu: [zaloguj się aby zobaczyć linki]
Nawet na tarasie by to dobrze wyglądało, ale wiadomo każdy ma własne upodobania i preferencje :) Markizy też są niezłe, ale również w tym przypadku można trafić lepiej lub gorzej, jak ze wszystkim.
:D
michael

Postprzez sabinka82 » Wt 01 mar 2016 21:07

Dziękuję za wszelkie propozycje. Teraz muszę się na coś zdecydować :)
"Trzymaj szczęście za włosy, dopóki nie wyłysieje."
sabinka82

Postprzez Martta » Pt 17 cze 2016 14:04

Faktycznie najfajniejszym rozwiązaniem wydaje się użycie roślin, tylko pytanie potem, co z owadami i innymi stworzonkami, które postanowią tam zamieszkać? :D I jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś mocnym stelażu, który wytrzyma ciężar rośliny. A jak duży jest ten taras? Może warto na górze po prostu zamontować markizy, ustawić jakieś duże donice z krzewami albo w ogóle posadzić jakąś większą roślinę? Ogólnie jak przegląda się pomysły na ten taras to faktycznie w większości "daszek" zrobiony jest z jakiś pnączy albo winorośli winogron.
Nie wiem czy ten drugi to dobry pomysł ze względu na przylatujące do owoców owady i rozdeptane winogrona, ale wyglądało to przepięknie. Popatrz może na stronach sklepów z roletami albo ogrodniczych, co mają do zaproponowania http://domar.pl/sklepy/kategoria/rolety-okienne-tkaniny-zaslony-firany/.
Chciałam wstawić te zdjęcie, co znalazłam z winogronem, ale cały czas wyświetla się błąd :/
Martta

Powrót do Juz mieszkam