Jaki macie tynk?

Materiały budowlane, budowa domu i porady.

Jaki macie tynk?

Postprzez libi » Śr 30 wrz 2015 22:01

Zastanawiam się nad tym jakim tynkiem wykończyć elewację. Jest wiele różnych marek i typów. Co byście polecili?
libi

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Jaki macie tynk?

Postprzez dekostyr » N 18 paź 2015 17:44

Wszystko zależy od partii. Nawet kupując z jednej firmy można dostać słabą jakość. Nie chcę mówić jaka to firma ale ostatnio kupiliśmy tynk tak słabej jakości że ciężko było rozetrzeć i wyszło kilka wiader więcej. Co prawda hurtownia nam to zrekompensowała ale sytuacja nerwowa bo i pracy więcej i do końca nie było wiadomo ile zarobimy.
Problem też jest czasami że niektórych elewacji nie chce się trzymać klej przy sztukaterii.
dekostyr

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez fiolek7 » Pn 19 paź 2015 12:11

chętnie również posłuchamy opinii na temat tynków
zastanawiamy się nad silikonowym lub silikatowo0silikonowym. Który byście polecili?
fiolek7

Obrazy: 0
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Postprzez libi » Wt 27 paź 2015 13:32

fiolek7 napisał(a):chętnie również posłuchamy opinii na temat tynków
zastanawiamy się nad silikonowym lub silikatowo0silikonowym. Który byście polecili?

Cześć. Ja też słyszałem dobre opinie na temat tych tynków cienkowarswtowych. Nie bardzo wiem na czym polega różnica między silikonowym a silikatowym oraz wersji łączonej. W tabeli właściwości znalezionej w internecie wszystkie są wrzucane do jednego wora.
libi

Postprzez TomekM. » Pn 07 mar 2016 22:03

Dobrą elewację można zrobić tylko wtedy, gdy właściwy rodzaj tynku dostosujemy do potrzeb konkretnego budynku. Jego właściciel nie tylko powinien brać pod uwagę aspekt ekonomiczny i wizualny, czyli wybór nie powinien polegać jedynie na wyborze koloru, faktury (np. baranek, kornik) czy wielkości uziarnienia (np. 1,5, 2 mm itd.). Tylko w głównej mierze powinien skupić się na jego właściwościach, więcej w tym artykule http://domenergooszczedny.eu/pl/blog/aktualnosci/jaki-tynk-wybrac-na-elewacje
TomekM.

Postprzez libi » N 20 mar 2016 18:25

Racja, ogólnie tynk jest przecież stale narażony na działanie wielu czynników, które niszczą elewację. Najbardziej sensownym rozwiązaniem wydaje się jednak tynk silikonowy, biorąc pod uwagę jedynie tynki cienkowarstwowe. Ja sam chyba po ustabilizowaniu się pogody zdecydują się na tynk Foveo Tech TN 30. Silikonowe są dobre w znoszeniu uszkodzeń mechanicznych i nie brudzą się łatwo, a także trzymają się ściany przez wiele lat.
libi

Postprzez Marlon » Pn 18 lip 2016 0:06

U mnie był mineralny z Astexu - tu możesz sobie o nim poczytać: http://www.astex-tynki.pl/produkty/tynki/tynki-mineralne/ i zdecydowanie polecam - wszystko szybko idzie, łatwo go przygotować i efekt końcowy też jest super, a dodam jeszcze, że mój kumpel jest budowlańcem i też używają, więc to chyba o czymś świadczy.
Marlon

Postprzez szpachla » Pn 17 lip 2017 12:17

Mineralne najlepsze. Najzdrowsze i trwałe.
szpachla

Powrót do Budowa domu