Jaka moda obowiązuje dziś w salonach

instalacje, aranżacje, wyposażenie

Re: Jaka moda obowiązuje dziś w salonach

Postprzez Duot » N 07 sty 2018 0:49

Mam wrażenie, że obecnie od kilku lat rządzi styl skandynawski, który został sprowadzony do poziomu mega ascetycznego. A przecież w tym stylu mogą pojawiać się kolorowe dodatki, które ocieplają wnętrze.
Duot

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez petra » Wt 09 sty 2018 8:58

Ja mam właśnie styl skandynawski przełamany kolorami.W sypialni mam szary z białym przełamany różem z meblami w kolorze naturalnego starego drewna. Kuchnia jest głównie w tonacji szaro beżowej. Się tylko zastanawiam nad salonem. Nie chcę mieć typowego jak z katalogu. Myślałam żeby przełamać go jakąś tapetą kolorową. Zastanawiam się też nad grafiką na szkle. Coś podobnie jak tu [zaloguj się aby zobaczyć linki] większość osób montuje ją w kuchni ale mi wpadła koncepcja aby taką dużą grafikę z pejzażem umieścić na ścianie zamiast obrazu. Byłoby nowocześnie i niestandardowo.
petra

Podziękował : 1 raz

Postprzez Unlife » Wt 09 sty 2018 13:58

A kto by się tam modą przejmował - każdy powinien robić pod swój gust i wygodę. Chcesz takie klasyczne tapety ja te na https://tapetuj.pl/category/tapety-scienne-ekskluzywne - proszę bardzo, chcesz ozdobny tynk, czy cegłę - jak tylko Ci pasuje to śmiało.
Unlife

Postprzez pawilon » Pt 12 sty 2018 18:17

Salon warto urządzić w swoim stylu bo w takim pomieszczeniu spędzamy wiele czasu. Ja jestem miłośnikiem stylu art deco i tak urządzam swój salon. Przeglądałem różne strony ale najbardziej wpadły mi w oko meble z Cygal bo mają bardzo dobrą jakość i są ręcznie wykonywane
pawilon

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez damapik » Wt 20 lut 2018 9:53

Podoba mi się fakt,ze Polacy przekonuja sie powoli do jasnych kolorow. Jeszcze do niedawna w Polsce królowały ciemne barwy i pomieszczenia były bardzo ponure. Jednak teraz wiele osób wybiera styl skandynawski czy prowansalski. Modne stają sie wnętrza amerykańskie oraz angielskie.

No i widze,że coraz częściej na podłodze w salonie kłądzie sie zamiast drewna płytki co ma sens ponieważ są o wiele łatwiejsze do czyszczenia jak równeiż o wiele bardziej wytrzymałe. Efekt może być świetny.Poniżej przykłąd płytek z serii Korzilius od Tubądzina:
Obrazek
damapik

Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez adam33 » Śr 21 lut 2018 12:26

Oczywiscie ludzie są bardziej otwarci na inne style wystroju wnętrza, i przekonują się do innych niż standardowe rozwiazań. Przedewszystkim jest to spowodowane przez internet, który na karzdym kroku umożliwia nam podgląd na wizualizację i stylistykę niemal z całego świata. Natomiast w dalszym ciągu wielu ludzi idzie z nurtem i trzyma się najbardziej "modnych" rozwiązań, dlatego 80% mieszkań wygląda podobnie.
adam33

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez jack1 » Śr 21 lut 2018 15:18

Na pewno minimalizm, odchodzi się już od zasady 'zastaw się a postaw się' Raczej jasne wnętrza i meble.
jack1

Poprzednia strona

Powrót do Juz mieszkam