........Idzie zima , ogrzewanie domu , pompa ciepła na żywo

Materiały budowlane, budowa domu i porady.

........Idzie zima , ogrzewanie domu , pompa ciepła na żywo

Postprzez maryusz » Wt 24 wrz 2013 19:52

Znalazłem taką strone w internecie . Pytanie czy ktoś z Was ogrzewa dom pompą ciepła i czy to co tam jest pokazane to prawda , czy faktycznie ogrzewanie tego typu jest tansze od innich????????

[zaloguj się aby zobaczyć linki]
maryusz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: ........Idzie zima , ogrzewanie domu , pompa ciepła na ż

Postprzez szklaneczka » So 28 wrz 2013 20:15

strona u mnie nie działa :(
szklaneczka

Postprzez maryusz » Pn 30 wrz 2013 12:11

chyba teraz bedzie lepiej
maryusz

Postprzez silver4426 » Pn 30 wrz 2013 16:44

ooo teraz już działa, dzięki !
silver4426

Postprzez maryusz » Wt 28 sty 2014 15:33

Niestety juz od kilku dni moja pompa musi pracować non stop.
Ale w końcu w tym celu powstała :)

maryusz

Postprzez MajaLa » Pt 31 sty 2014 17:42

I jak sprawuje się w praktyce? W domu cieplutko?

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Gujawa » Śr 05 lut 2014 20:55

Na temat pomp ciepła mogę polecić każdemu artykuł: [zaloguj się aby zobaczyć linki] , który w bardzo szczegółowy sposób wyjaśnia wszelkie wątpliwości- czyta się go szybko a zapada w pamięć ponieważ jest napisany w bardzo czytelny a zarazem rzeczowy sposób nawet dla takich laików jak ja i mój narzeczony.
Gujawa

Postprzez ALAM » Wt 25 mar 2014 11:54

Dzień Dobry.
Znalazłem informację na temat kolektorów membramowych - czy ktoś może wyrazić opinie na ten temat .
Pozdrawiam
ALAM

Postprzez maryusz » So 04 kwi 2015 15:48

Kolejna zima sie kończy a wizualizacja dostałą teraz trochę ożywienia

www.pompaciepla-24.pl
maryusz

Postprzez janeczek90 » Pn 11 sty 2016 1:45

Pompa jest na pewno bardzo pożyteczna w ogrzewaniu, przy tym bardzo ekologiczna. Koszt jej zakupu jest na pewno spory, ale teraz można postarać się o dofinansowanie. W Poznaniu udzielają na nią 40% wartości, tyle samo na rekuperator. Jeśli ktoś jest tu z Poznania lub Wielkopolski wszystkie potrzebne informacje znajdzie na [zaloguj się aby zobaczyć linki] . Firma pomaga w zakupie, a także w montażu całej instalacji.
janeczek90

Postprzez direxi88 » Wt 12 sty 2016 13:56

Ciężko jednoznacznie powiedzieć co jest lepsze, moim zdaniem powinniśmy kierować się tym, że od września obowiązuje u nas dyrektywa ErP i mamy do 2020 roku spełnić kilka warunków. Przede wszystkim zmniejszyć CO2 o 20%, więc tak na dobrą sprawę palenie węglem i innymi zanieczyszczającymi surowcami powinno być zabronione. Warto przeczytać coś na ten temat http://www.erp-dedietrich.pl/
direxi88

Postprzez Architekt » Śr 13 sty 2016 18:14

janeczek90 napisał(a):Pompa jest na pewno bardzo pożyteczna w ogrzewaniu, przy tym bardzo ekologiczna. Koszt jej zakupu jest na pewno spory, ale teraz można postarać się o dofinansowanie. W Poznaniu udzielają na nią 40% wartości, tyle samo na rekuperator. Jeśli ktoś jest tu z Poznania lub Wielkopolski wszystkie potrzebne informacje znajdzie na [zaloguj się aby zobaczyć linki] . Firma pomaga w zakupie, a także w montażu całej instalacji.

Wraz z firmą Eco Technika z Krakowa, jesienią 2015r odwiedziliśmy w Swoszowicach dom162 m2 p.u. z rozpoczynająca prace pompą ciepła:
60 000 zł to koszt pompy, całej instalacji z ogrzewaniem podłogowym, zbiornikiem ciepłej wody użytkowej i z projektem. Jest to ok15 tys. więcej niż oszacowany przez inwestora koszt analogicznych wydatków dla ogrzewania gazem, dla którego jednak należy przewidzieć co ok.10 lat nowy kocioł za 10000 zł! Pompa działa co najmniej kilkadziesiąt lat.
W programie Dom na miarę :arrow: http://www.archeton.pl/profil-rejestracja Inwestorzy Archetonu mogą kupić pompę ciepła na preferencyjnych warunkach. Jeśli dodać do tego inne źródła dofinansowania proponowane przez BOŚ i programy administracji lokalnej, może się okazać, że nie będzie żadnego powodu kontunuowania tradycji " taniej" kotłowni na węgiel. Zbyt drogie leczenie jest chorób układu oddechowego, astmy i alergii wywołanych największym w Europie zanieczyszczeniem polskiego powietrza.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 361
Podziękował : 217 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Postprzez patryk- » Cz 04 lut 2016 10:31

A Uważacie że pompa ciepła jest bezawaryjnym urządzeniem? Zejdźcie na ziemię 8)
Tak się składa że montuję i serwisuję urządzenia grzewcze, znam wiele przypadków wymiany gazu na pompe w budynkach typu szkoły i klienci nie mówią oh i ach....

Na jesień planujemy budowę "Zenona" także zdam relację ze swojego ogrzewania. POZDRAWIAM
patryk-

Postprzez namdu » Cz 25 lut 2016 9:52

Ja mam pompę ciepła trzeci rok teraz. Wspomaganą powietrzem. Z moich wniosków to jednak wydaje mi się, że za sprawą nowoczesnej technologii jest to obecnie najbardziej ekonomiczne ogrzewanie. Oczywiście trzeba być przygotowanym na wyższe rachunki za prąd - aczkolwiek ja jestem zadowolona (w pierwszym roku trochę się zdziwiłam i przeraziłam, aczkolwiek wynikało to z mojej niewiedzy i nieumiejętności ustawienia).
namdu

Postprzez Architekt » Pt 10 lut 2017 12:21

patryk- napisał(a):A Uważacie że pompa ciepła jest bezawaryjnym urządzeniem? Zejdźcie na ziemię 8)
Tak się składa że montuję i serwisuję urządzenia grzewcze, znam wiele przypadków wymiany gazu na pompe w budynkach typu szkoły i klienci nie mówią oh i ach....

Na jesień planujemy budowę "Zenona" także zdam relację ze swojego ogrzewania. POZDRAWIAM

patryk,
chętnie zobaczylibyśmy, jak idzie budowa Twojego Zenona z pompą ciepła. Napisz tu lub w wątku Zenona w dziale Projekty Archetonu.
Galeria czeka na Twój album. Ciekawe jaki typ pompy wybrałeś i co planujesz w kotłowni, która, dzięki pompie zostanie uwolniona.
Architekt
Ekspert

Postprzez opolanin » Śr 10 maja 2017 21:55

namdu napisał(a):Ja mam pompę ciepła trzeci rok teraz. Wspomaganą powietrzem. Z moich wniosków to jednak wydaje mi się, że za sprawą nowoczesnej technologii jest to obecnie najbardziej ekonomiczne ogrzewanie. Oczywiście trzeba być przygotowanym na wyższe rachunki za prąd - aczkolwiek ja jestem zadowolona (w pierwszym roku trochę się zdziwiłam i przeraziłam, aczkolwiek wynikało to z mojej niewiedzy i nieumiejętności ustawienia).

a czemu zdecydowałaś się na pompę ciepła?? Ktoś Wam taki rodzaj ogrzewania polecił?? O ile większe macie rachunki za prąd i dlaczego??
opolanin

Postprzez Architekt » Pt 19 maja 2017 9:47

opolanin napisał(a):
namdu napisał(a):Ja mam pompę ciepła trzeci rok teraz. Wspomaganą powietrzem. Z moich wniosków to jednak wydaje mi się, że za sprawą nowoczesnej technologii jest to obecnie najbardziej ekonomiczne ogrzewanie. Oczywiście trzeba być przygotowanym na wyższe rachunki za prąd - aczkolwiek ja jestem zadowolona (w pierwszym roku trochę się zdziwiłam i przeraziłam, aczkolwiek wynikało to z mojej niewiedzy i nieumiejętności ustawienia).

a czemu zdecydowałaś się na pompę ciepła?? Ktoś Wam taki rodzaj ogrzewania polecił?? O ile większe macie rachunki za prąd i dlaczego??

Wyższe rachunki za prąd w domu, w którym wcześniej nie było pompy ciepła wynikają stąd, że pompa jest urządzeniem elektrycznym.
Prawidłowo dobrana wytwarza 3 jednostki energii z każdej 1 jednostki pobranej do swojej pracy.
Architekt
Ekspert

Powrót do Budowa domu