Drzwi zewnętrzne z dobrą izolacją

Materiały budowlane, budowa domu i porady.

Drzwi zewnętrzne z dobrą izolacją

Postprzez DariuszZG » Pn 17 lut 2014 11:11

Szukam drzwi wejściowych, ale ważne by miały dobrą izolację oraz skutecznie tłumiły hałasy z zewnątrz. Trochę się rozglądałem po tych marketowych drzwiach i jakoś nie za bardzo mnie ciekawią. Słyszałem o drzwiach od gerdy. Ktoś ma z nimi doświadczenie, a może jakaś inna marka?
DariuszZG

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Drzwi zewnętrzne z dobrą izolacją

Postprzez BartiKw » Śr 19 lut 2014 22:51

Akurat ja posiadam drzwi Gerdy, montowane jeszcze na jesień. Przez całą zimę bardzo dobrze się sprawiły, jak się przykładało rękę do drzwi, to nie czuć było żadnego dmuchania wiatru czy zimna jak to miało miejsce przy poprzednich drzwiach. Są jakoś odpowiednio wzmocnione i jeszcze dodatkowo izolowane dzięki czemu skutecznie chronią przed zimnem.
BartiKw

Postprzez DariuszZG » Pt 21 lut 2014 23:15

Dokładnie to o co chodził z tą izolacją? Wiem, że standardowo dają uszczelki do drzwi i do progu i na tym się kończy. Gerda oferuje coś więcej czy standard taki jak inni? Po za tym jak to jest z tłumieniem hałasu? Da się dostrzec różnicę w porównaniu do poprzednich drzwi?
DariuszZG

Postprzez BartiKw » Pn 24 lut 2014 14:42

Aż tak dobrze się w tym temacie izolacji nie orientuje, szczerze mówiąc dowiedziałem się o tym dokładnie jak już mi montowali drzwi. Po trochu chodzi o to, że ościeżnicy są specjalne otwory do których dostaje się powietrze i właśnie to powietrze stanowi dodatkowy izolator. Co do hałasu, to efekt jest bardzo widoczny, a raczej słyszalny :) Nowe drzwi o wiele lepiej tłumią hałasy niż te poprzednie.
Ostatnio edytowano Śr 26 lut 2014 10:24 przez BartiKw, łącznie edytowano 1 raz
BartiKw

Postprzez forme » Wt 25 lut 2014 12:31

Jeśli zależy Ci na dobrej izolacji i generalnie wysokiej jakości, to Gerda stanowi dobry wybór. Produkty "marketowe" to niestety najczęściej dolna półka, szczególnie te w super atrakcyjnych cenach.
forme

Postprzez DariuszZG » Śr 26 lut 2014 10:26

Dzięki bardzo za wyjaśnienia. Również zaskoczyło mnie, jak zobaczyłem ostatnio reklamę drzwi zewnętrznych za 500zł, to przecież jest śmieszne. Wolę już dopłacić, ale mieć poczucie bezpieczeństwa, a dodatkowo również pewność, że drzwi są dobrej jakości, a nie po kilku latach będzie w nich się psuło. Dlatego zdecydowanie bedę teraz już zastanawiał się nad konkretnym modelem od Gerdy. Dzięki za rady!
DariuszZG

Postprzez Roksana » Cz 24 kwi 2014 13:29

Czy to do mieszkań czy domów rodzinnych to ja jestem zadowolona z drzwi stalowych ,które zakupiłam w [zaloguj się aby zobaczyć linki] przy zamówieniu miałam szeroką gamę produktów i wzorów do wyboru, wydają się być bardzo trwałe :) oby służyły jak najdłużej ! :P :P
Roksana

Postprzez Saba85 » N 04 maja 2014 16:01

Najlepiej to poczytać opisy techniczne na stronach producentów drzwi. Cal i Vox mają dobre parametry jeśli chodzi o izolację termiczną,któreś z nich będziemy brali do domu rodziców.
Saba85

Postprzez BartiKw » Pt 18 lip 2014 6:34

Saba85 napisał(a):Najlepiej to poczytać opisy techniczne na stronach producentów drzwi. Cal i Vox mają dobre parametry jeśli chodzi o izolację termiczną,któreś z nich będziemy brali do domu rodziców.

zdecydowanie warto właśnie sobie poczytać parametry techniczne na stronach producentów. Niestety wiele firm nie pokazuje dokładnie i przejrzyście wszystkich właściwości drzwi. Mi podobało się na stronie Gerdy jak to przedstawiono. Od razu widoczna klasa zamków czy poziom termoizolacji oraz izolacji akustycznej. Niczego się nie ukrywa, ani nie podrzuca jakiś zabiegów marketingowych na stronie.
BartiKw

Postprzez MaciejPolan » Pt 18 lip 2014 9:50

Dokładnie, masz rację... Gerda jest chyba pionierem jeśli chodzi o nowoczesne rozwiązania. Słyszałem, że można zamontować w niej dodatkowo gps online. Bardzo ciekawa opcja monitoringu.
MaciejPolan

Postprzez kaktus8 » Pn 18 sie 2014 0:48

Ostatnio MG Projekt napisało świetny artykuł na temat drzwi zewnętrznych. Można go przeczytać tutaj -Wygodne drzwi wejściowe. W skrócie tylko powiem, że drzwi muszą być nie tylko ładne i dopasowane do innych elementów domu, ale również powinny być wygodne i dawać nam poczucie bezpieczeństwa.
kaktus8

Postprzez Martta » Wt 19 sie 2014 15:00

Zdecydowałam się na gerdę, bo to naprawdę gwarancja jakości i innowacji, nie znam żadnej firmy, która tak stawiałaby na nowoczesne rozwiązania.
Martta

Postprzez matiszati » Pt 03 paź 2014 15:32

Moje drewniane drzwi są dobrze uszczelnione i izolują doskonale. Robli mi je fachowcy z Całoroczne Król-Bud. Początkowo nie chciałem ich pomysłu ale mnie przekonali, że drewno to drewno.
matiszati

Postprzez Karo88 » Śr 05 lis 2014 22:26

Saba85 napisał(a):Najlepiej to poczytać opisy techniczne na stronach producentów drzwi. Cal i Vox mają dobre parametry jeśli chodzi o izolację termiczną,któreś z nich będziemy brali do domu rodziców.

Ja właśnie tak sobie porównuję i jeszcze Invado też mam na uwadze. A w końcu które masz Vox czy Cal?
Karo88

Postprzez BartiKw » Wt 11 lis 2014 11:14

matiszati napisał(a):Moje drewniane drzwi są dobrze uszczelnione i izolują doskonale. Robli mi je fachowcy z Całoroczne Król-Bud. Początkowo nie chciałem ich pomysłu ale mnie przekonali, że drewno to drewno.

To ciekaw jestem ile kosztowały takie drzwi drewniane. Jak kupowałem swoje drzwi i zobaczyłem ile miałbym dać za drewaniane, to się za głowe złapałem. Dlatego wybrałem drzwi panelowe od Gerdy. Czasami ludzie myślą, że są drewaniane, bo praktycznie różnicy nie widać. W środku jest metalowa, co tylko jeszcze bardziej zwiększa ich zabezpieczenie przed włamaniem.
BartiKw

Postprzez Saba85 » Śr 26 lis 2014 19:21

Karo88 napisał(a):

Ja właśnie tak sobie porównuję i jeszcze Invado też mam na uwadze. A w końcu które masz Vox czy Cal?

Invado też dwa modele mi się podobały, ale jak porównaliśmy wszystko - cenę , parametry itp to kupiliśmy Vox.
Saba85

Postprzez kawiorek255 » Śr 10 gru 2014 14:33

My również mamy drzwi z gerdy, ale szczerze mówiąc tylko dlatego, że trafiliśmy na promocję w hurtowni heban.net , w innym wypadku nie byłoby nas na nie stać. Jeśli chodzi o jakość drzwi, to dostają maksymalną ilość gwiazdek. Świetnie izolują i są solidnie wykonane. Mam jeszcze drzwi do ganku do wymiany i na razie oszczędzam, bo chcę z tej samej firmy, co wejściowe, ale muszę poczekać na jakąś promocję, jak na chwilę obecną.
kawiorek255

Postprzez beata51 » So 21 paź 2017 18:40

Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości drzwiach, które skutecznie wyciszać będą hałasy z zewnątrz, zastanowić powinieneś się nad zakupem drzwi technicznych. Nabyć można je między innymi w sklepie internetowym https://dobredrzwiokna.pl/44-drzwi-techniczne (uważam, że w Twoim przypadku będą najlepszym wyborem).
beata51

Postprzez celinaxx » Pn 14 maja 2018 13:01

Jeśli chcesz wiedzieć na co zwrócić uwagę wybierając drzwi do domu to warto zajrzeć do tego wpisu : http://www.bramykolobrzeg.pl/blog/101-na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-drzwi-do-domu. :)
celinaxx

Postprzez maraa » N 04 lis 2018 21:26

Moim zdaniem dobrze sprawdzą się drzwi drewniane np. od drutexu dobra, polska firma, ceny mają przystępne, ale jakość stolarki drzwiowej i okiennej jest naprawdę dobra. Drzwi muszą być dobrą ochroną przed zimnem, ale też przed włamaniem, to też bardzo ważna kwestia.
maraa

Postprzez kokosek » Śr 21 lis 2018 14:34

Tutaj http://drzwirzeszow.pl/ jest sporo o drzwiach i ich parametrach. Może będzie pomocne przy wyborze
kokosek

Postprzez Jaro_22 » Śr 13 mar 2019 14:39

mamy dom w którym zamontowano nam drzwi zewnętrzne - http://domexpruszcz.pl/pl/oferta/drzwi-zewnetrzne - są one solidne o niezbyt wygórowanej cenie i dobrze chronią dom przed włamaniem. U nas sprawdzają się i innych nie potrzebujemy. Co do izolacji to jest bardzo dobra.:-)
Jaro_22

Powrót do Budowa domu