Drzwi przesuwne - opinie

Materiały budowlane, budowa domu i porady.

Re: Drzwi przesuwne - opinie

Postprzez JonatanKonopko » Pn 22 lut 2016 11:09

Najważniejsze są ościeżnice i szyny. Ja jak u siebie zakładałem drzwi przesuwne, to właśnie na to zwracałem największą uwagę. Ważne jest też, aby było jak najmniej elementów klejonych.
Od siebie dodam, że są obecnie na rynku bardzo fajne modele drzwi przesuwnych, które mają też zastosowanie wygłuszające. Doskonale sprawdzają się np. w miejscach, gdzie jest głośno czy ruchliwie (jakieś domy przy trasach).
JonatanKonopko

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez libi » Wt 29 mar 2016 18:04

JonatanKonopko napisał(a):Najważniejsze są ościeżnice i szyny. Ja jak u siebie zakładałem drzwi przesuwne, to właśnie na to zwracałem największą uwagę. Ważne jest też, aby było jak najmniej elementów klejonych.
Od siebie dodam, że są obecnie na rynku bardzo fajne modele drzwi przesuwnych, które mają też zastosowanie wygłuszające. Doskonale sprawdzają się np. w miejscach, gdzie jest głośno czy ruchliwie (jakieś domy przy trasach).

Przede wszystkim całość musi być doskonale spasowana - i to w sensie zarówno spasowana jako produkt oraz spasowana wraz z otworem w którym te drzwi mają się znajdować. Tu sprawa o dobrym montażu - najważniejsze by nie ignorować istoty tego czynnika w przypadku zresztą jakichkolwiek drzwi czy okien.
libi

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez JulianNO » Pn 18 kwi 2016 14:00

Architekt napisał(a):Choć generalnie drzwi przesuwne oszczędzają przestrzeń, to z drugiej strony, jeśli odsuwane są na ścianę, a nie do szczeliny w ścianie - utrudniają wykorzystanie jej na ustawienie regału czy zawieszenie półek. Czasem lepszym rozwiązaniem są drzwi składane (łamane).
Więcej konkretów o Waszym pomyśle i miejscu w domu (który to projekt?) może zachęcić innych inwestorów do podzielenia się swoimi doświadczeniami.

Zgadzam się.
Od siebie dodam, że to rozwiązanie coraz bardziej praktyczne. Szeroko się je stosuje, i to jest rzecz niezwykle istotna. Fajnie, że drzwi przesuwne można wykorzystywać w różnych miejscach, to ich duża zaleta.
JulianNO

Postprzez MariuszKo » Pn 25 lip 2016 9:13

U nas się świetnie sprawdzają drzwi przesuwne od Eurocolor. Sprawdź sobie: http://www.eurocolor.com.pl/pl/drzwi/3_drzwi_przesuwne
Nie ograniczają nam miejsca, a w pokoju dzięki nim mamy jasno i przyjemnie. Także polecam. Zwłaszcza, że Eurocolor otworzyło w Poznaniu nowy salon, gdzie można tysiaka zgarnąć rabatu do wyceny drzwi.
MariuszKo

Postprzez Karolina01 » Śr 12 paź 2016 19:28

drzwi przesuwne tak ale w ścianie, na zewnątrz drzwi przesuwne zabierają dużo miejsca a ma być odwrotnie, drzwi składane też są dobrym rozwiązaniem :)
Karolina01

Postprzez szpachla » Wt 18 lip 2017 10:38

Składane kiepsko wyglądają. Moim zdaniem jak już to rozsuwane w ścianie.
szpachla

Postprzez GTV » Wt 25 lip 2017 21:11

Poza estetyką ważna jest także funkcjonalność – a te zapewnią certyfikowane systemy jezdne, zapewniające ciche i bezawaryjne użytkowanie drzwi przesuwnych. Wybierając funkcjonalne systemy jezdne warto pamiętać o tym, że jedynie zastosowanie kompletnych systemów pochodzących od tego samego producenta zapewnia gwarancję ich cichej i komfortowej pracy. Parametr, na który należy zwrócić uwagę, to ilość cykli otwarć/zamknięć – dzięki zastosowaniu unikatowego materiału, z jakiego wykonane są kółka w systemach firmy GTV wytrzymują one minimum 50 tysięcy cykli. Równie istotna jest cicha praca systemu, którą zapewniają łożyskowane kółka, starannie dobrane aluminium i innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne. http://www.systemyprzesuwne.com.pl/
GTV

Postprzez sultan » Pt 11 sie 2017 15:17

Ja mam całą przesuwną ścianę swg 120 od Sowan. Zdjęcie wrzucę w wolnej chwili ;) Na ich stronie można zobaczyć jak to wygląda. W każdym razie fajna sprawa, wygodne w uzyciu i zero problemu przy ewentualnym demontażu.
sultan

Postprzez buust » Pn 21 sie 2017 14:09

A co powiecie na takie drzwi [zaloguj się aby zobaczyć linki] ? Świetnie to się prezentuję w biurze, ale czy to dobrze by wyglądało w domu.
buust

Postprzez Architekt » Wt 22 sie 2017 18:00

Jeśli mieszkanie urządzone będzie w stylu loftu - nie widzę przeciwwskazań.
W innych stylistykach - ostrożniej ale tez efekt może być dobry.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 361
Podziękował : 217 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Postprzez anetawielgus » Cz 24 sie 2017 14:09

Hej! Długą trwałość mają skrzydła w drzwiach jakie sprzedają na http://drzwihotelowe.pl. Kupowałem rok temu drzwi hotelowe do pokoi i w zasadzie nic się z nimi złego nie dzieje od tamtej pory, a eksploatacja jest naprawdę duża, gości mamy na okrągło i też nie każdy szanuje do końca hotelowy sprzęt o czym pewnie właściciele noclegów sami dobrze wiedzą. Jeszcze nie musiałem do żadnych drzwi serwisu wzywać czy innych fachowców.
anetawielgus

Postprzez Glubis » N 27 sie 2017 23:39

Zaletą tych drzwi jest to że nie zajmują w ogóle miejsca
Glubis

Postprzez GTV » Cz 31 sie 2017 15:14

Wybierając funkcjonalne drzwi przesuwne warto pamiętać o tym, że jedynie zastosowanie kompletnych systemów pochodzących od tego samego producenta zapewnia gwarancję ich cichej i komfortowej pracy. Parametr, na który należy zwrócić uwagę, to ilość cykli otwarć/zamknięć. Dzięki zastosowaniu unikatowego materiału, z jakiego wykonane są kółka w naszych systemach, wytrzymują one minimum 50 tysięcy cykli. Równie istotna jest cicha praca systemu, którą zapewniają łożyskowane kółka, starannie dobrane aluminium i innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne. www.systemyprzesuwne.com.pl
GTV

Postprzez petra » Cz 14 wrz 2017 11:43

Ja mam takie ale wbudowane w ścianę, w garderobie i jestem zadowolona z nich.
petra

Podziękował : 1 raz

Postprzez GTV » Cz 28 wrz 2017 16:02

Drzwi przesuwne to sposób na funkcjonalne i estetyczne zamknięcie spiżarni. Można je wykonać z płyty w kolorze mebli kuchennych lub umieścić na nich dowolną grafikę – np. rodzinne zdjęcia. Tak, w sposób estetyczny i niezwykle pragmatyczny ukryjemy domowe przetwory, jednocześnie nadając kuchni nowoczesnego i eleganckiego charakteru. W pełnym porządku i z klasą .
Załączniki
GTV

Postprzez Wariat » Wt 24 paź 2017 15:25

Czy drzwi przesuwne potrafią skutecznie wyciszyć pomieszczenie?
Wariat

Postprzez GTV » So 30 gru 2017 23:01

Podstawowa zaleta systemów przesuwnych to oszczędność miejsca. Zastąpienie tradycyjnie otwieranych drzwi przesuwanym modelem to dodatkowe metry do wykorzystania – nie musimy już martwić się o to, że drzwi uchylne kolidować będą z meblami salonowymi, pozostawiać wolną przestrzeń potrzebną do otwarcia zwyczajowego skrzydła drzwi czy ustawiać meble tak, by zapewnić swobodną komunikację. W ten sposób całość wnętrza łatwiej jest zaaranżować – a wygospodarowana w ten sposób dodatkowa przestrzeń to kolejne pomysły i miejsce dla naszej wyobraźni. Równocześnie drzwi przesuwne zapewniają możliwość wykonania szerszych i większych przejść, co poprawia komfort użytkowania salonu, nie zaburzając jego proporcji.
Załączniki
GTV

Postprzez natkawal76 » Pn 12 lut 2018 11:56

Witam ja polecam przesuwne szklane drzwi https://cienkusz.com.pl/drzwi-szklane Bardzo ładnie się prezentują i nadają lekkości.
natkawal76

Postprzez matriszja » Pt 16 lut 2018 12:49

Ja mam pozytywne opinie o takich drzwiach
matriszja

Postprzez smilero » Wt 06 mar 2018 12:05

Mi bardzo podobają się drzwi przesuwne szklane wbudowane w ścianę, ale to trzeba uwzględnić jeszcze na etapie projektu domu. Teraz mogę się jedynie zadowolić tymi zamontowanymi na zewnątrz od ESGlasa http://esglas.pl/oferta/drzwi-przesuwne-szklane/
Polecam obejrzeć ich ofertę. ;)
smilero

Postprzez alllfredo » Pn 12 mar 2018 8:32

Drzwi przesuwne sprawdzają się w szafie a nie do pokoju. Po co się bawić w takie rzeczy.
alllfredo

Postprzez antonov » N 22 kwi 2018 13:57

basa10 napisał(a):Nie polecam takich drzwi, ich wykonanie jest marne, szybko się rozpadają...

Zależy z jakiej firmy wybierzesz, osobiście nie mam drzwi przesuwnych, ale jak znajomi co mają sobie chwalą, wyglądają dobrze i według mnie są praktyczne o ile tak jak wcześniej kilka osób wspomniało nie kolidują z półkami, szafkami itp., ogólnie rzecz biorąc trzeba przemyśleć czy nie będą wadzić, jeśli nie to można śmiało wstawiać.
antonov

Re: Drzwi wewnętrzne

Postprzez beata51 » Cz 26 kwi 2018 11:25

Drzwi z Porty są dobre jakościowo, moim zdaniem warto wziąć pod uwagę tego producenta. Teraz w MTB Jasiński w Bielsku, mają promocje na wybrane modele - Portaperfect3D i Porta Verte w okleinie w kolorze orzechu, także jak jesteście z okolic, to warto się do nich wybrać. Taka promocja to spora oszczędność, a wiadomo, że stolarka otworowa to bardzo kosztowna sprawa.
beata51

Postprzez celinaxx » Pn 30 kwi 2018 10:48

Drzwi przesuwne szklane to świetne rozwiązanie :) http://esglas.pl/oferta/drzwi-przesuwne-szklane/ -tutaj jest super oferta :)
celinaxx

Postprzez pawilon » Cz 24 maja 2018 8:34

ja polecam drzwi przesuwne marki Sowan. akustyka drzwi jest nie do pobicia, do tego bardzo ładnie wyglądają no i cenowo również są bardzo przystępne dla portfela :)
pawilon

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez MoniMil » Wt 29 sty 2019 10:31

Może ten wpis na blogu komuś pomoże podjąć decyzję. Mi pomógł :)
https://blog.mirjan24.pl/drzwi-przesuwne/
MoniMil

Postprzez krzychu0483 » Pn 25 lut 2019 12:04

Mam zamontowane w mieszkaniu drzwi przesówne ale w ścianie. Nie zabierają miejsca i wyglądają estetycznie.
https://ragus.pl/standardowe-produkty-poligraficzne/ - segregatory reklamowe
krzychu0483

Postprzez szpachla » Śr 06 mar 2019 9:56

Też jestem zdania, że takie drzwi przesuwne to doskonałe rozwiązanie.
szpachla

Poprzednia strona

Powrót do Budowa domu