domy z dopłatą do kredytu, jak dostać tańszy kredyt

Sposoby finansowania, kredyty bankowe, dofinansowanie.

Re: domy z dopłatą do kredytu, jak dostać tańszy kredyt

Postprzez Kred.pl » So 05 kwi 2014 15:45

Niestety, takie praktyki banków są częste. Znam kilka przypadków, w których podstawą ustalenia dopłat do odsetek przy kredycie mieszkaniowym udzielanym w ramach programu Rodzina an swoim była powierzchnia całkowita, a tym samym również np. garaż (wbudowany w bryłę budynku). I nie pomagały tłumaczenia, że garaż nie powinien być uwzględniany w obliczaniu powierzchni użytkowej.

Program RnS był tak niejasno skonstruowany i miał takie pole do interpretacji, że większość banków obawiała się późniejszych negatywnych konsekwencji, związanych z ewentualną zmianą stanowiska Banku Gospodarstwa Krajowego. I to pomimo, iż Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju (dawne Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej) na stronach BGK pracowicie publikowało obszerne interpretacje i wyjaśnienia (w sumie uzbierało się aż 41 takich wyjaśnień). Ale niestety u nas często jest tak, że tam gdzie jest miejsce na interpretację, tam także możliwość jej zmiany....
http://www.kred.pl - kalkulator kredytowy hipoteczny, porównywarka i ranking kredytów
Kred.pl

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez damapik » Cz 10 kwi 2014 14:42

Z tego co czytam na [zaloguj się aby zobaczyć linki] - to właściwie każdy może dostać kredyt z rządową dopłatą, wystarczy tylko spełniać określone warunki. Program ten dedykowany jest dla tych którzy nie posiadają jeszcze swojego M. No i dotyczy tylko mieszkań nowych - w stanie deweloperskim.
damapik

Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez Patka » Wt 15 lip 2014 9:46

Warto jest skorzystać moim zdaniem z pomocy doradcy finansowego - powinien pomóc nam w naszym wyborze w tym zakresie. Jeśli mogę doradzić to zajrzyj sobie również na tę stronę: [zaloguj się aby zobaczyć linki] - znajduje się tam cały rynek pierwotny w Krakowie. Dzięki temu zobaczysz sobie ofertę wszystkich deweloperów w tym mieście i o wiele łatwiej bedzie Ci może zdecydować się na odpowiednie mieszkanie dla siebie. Jest to jednak spora inwestycja tak więc warto jest się porządnie zastanowić.
Patka

Postprzez wm98 » Śr 08 kwi 2015 13:11

Jaka teraz jest najkorzystniejsza opcja?
http://www.herbet.com.pl/
kancelaria prawna
wm98

Postprzez katarzybab1 » Cz 09 kwi 2015 10:05

Podpinam się pod pytanie wyżej. Co myślicie o banku BGŻ? I ich kredycie?
katarzybab1

Postprzez Carol » So 19 gru 2015 19:06

Jak ja brałem kredy to biegałem od banku do banku. Byłem tez u pośrednika, ale banki bezpośrednio dają lepsze oferty, bo jest możliwość negocjacji ... u pośrednika nie ma takiej możliwości. Ostatecznie wziąłem w PKO BP.
Carol
Carol

Poprzednia strona

Powrót do Finansowanie budowy