dobór automatyki

Materiały budowlane, budowa domu i porady.

dobór automatyki

Postprzez maria855 » N 29 kwi 2018 17:24

Witam. Jaki siłownik zastosować do dość ciężkiej wjazdowej bramy przesuwnej? Na jakiej podstawie dobierać moc siłownika i czym się kierować kupując automatykę? Chciałam również zapytać, czy opłacalne jest kupowanie w komplecie bramy i siłownika?
maria855

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: dobór automatyki

Postprzez libi » N 29 kwi 2018 22:18

A masz już bramę, czy na razie planujesz zakup?
libi

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez maria855 » Pn 14 maja 2018 22:49

A dla mnie to wszystkie bramy jednakowe! A tak poważnie to typowa brama przesuwa wykonana z czarnej stali. Jeżeli chodzi o rozmiar to nie wiem dokładnie teraz, ale na pewno musiałaby mieć ze 3 metry. Dość spora i ciężka pewnie by była. Stąd pytanie o siłownik, bo rozumiem, że to nie może być taki marketowej jakości.
maria855

Postprzez libi » So 26 maja 2018 8:17

Napiszę co mam u siebie. Otóż pisze o BFT Deimos. Jeśli się zainteresujesz tym modelem i nie liczysz się z każdym groszem namawiam do najwyższej wersji. Ma np. ograniczniki magnetyczne, która bardzo ułatwiają pracę bramy w zimę, a Tobie oszczędzają czas. A dopłata w stosunku do najbardziej podstawowego modelu stosunkowo niewielka. No i możliwość przedłużania gwarancji za sprawa robienia regularnych przeglądów. Słyszałeś o tej firmie?
libi

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez woj12tas » So 02 cze 2018 9:07

Oszacuj mniej więcej ile waży Twoja brama i wybierz odpowiedni siłownik najlepiej taki, który daje rady z cięższymi bramami od twojej.
woj12tas

Postprzez decti » Wt 10 lip 2018 8:50

Jeśli szukacie sprawdzonej firmy, która się zajmuje produkowaniem czy zakładaniem automatyki do różnych rzeczy w naszym domu to polecam zajrzeć do nich: https://www.nice.pl/#thirdPage :) Są już bardzo długo na Polskim rynku, bo ponad 18 lat :) A do tego ich usługi są świadczone na bardzo wysokim poziomie!
decti

Postprzez jagudka » Cz 12 lip 2018 11:13

W takich sprawach to Najlepiej kontaktować się ze specjalistą żeby dobrze doradził i dobrał rozwiązania do konkretnego przypadku
jagudka

Powrót do Budowa domu