Całoroczny dom z bali

Materiały budowlane, budowa domu i porady.

Całoroczny dom z bali

Postprzez Nomis » Cz 21 maja 2015 13:36

Witam. Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na temat domów całorocznych z bali. Zauważyłem, że stają się one coraz bardziej popularne, ale nie wiem czy nie jest to jedynie chwyt marketingowy. Jak wygląda mieszkanie w takim domu i jego utrzymanie? Czy takie projekty również wykonujecie? Pozdrawiam.
Nomis

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Całoroczny dom z bali

Postprzez Architekt » Cz 21 maja 2015 20:56

Nomis,
wydaje się, że wśród domów drewnianych bardziej popularne są domy szkieletowe niż te z bali, bo ich charakterystyczna estetyka nie odpowiada każdemu kontekstowi krajobrazowemu.
Mamy kilka domów opracowanych kilka lat temu w technologii bala, np. Tekla http://www.archeton.pl/projekt-domu-Tek ... opisogolny . Z pewnością każdy z naszych projektów można by adaptować. Wymagałoby to współpracy z wybraną np. przez inwestora, firmą specjalizującą się w wykonawstwie. Chodzi o zastosowanie konkretnych rozwiązań i detali.
Polecamy też portal [zaloguj się aby zobaczyć linki] , gdzie dowiesz się jak zamówić adaptację naszego projektu do technologii szkieletu drewnianego i zlecić inwestycję.
Architekt
Ekspert

Obrazy: 361
Podziękował : 220 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Postprzez szymonowka » Śr 27 maja 2015 12:40

szukam ludzi którzy zbudowali tak jak ja dom z bali wg projektu Tekla z Archetonu podaję kontakt : szymki@onet.eu
szymonowka

Postprzez Architekt » Śr 27 maja 2015 12:57

szymonowka,

inwestorów Tekli możesz spróbować poszukać także wpisem w temacie Tekla viewtopic.php?t=597
Największa szansę na odzew i zainteresowanie ( a także naszą wdzięczność :P ) zyskasz dzieląc się swoimi wrażeniami i historią budowy a także zdjęciami w Galerii naszego forum.
Architekt
Ekspert

Postprzez Saba85 » Pt 29 maja 2015 13:52

Jaki ładny.
Saba85

Postprzez Nomis » Cz 18 cze 2015 12:36

To fakt, ten jest bardzo ładny, ale moja żona koniecznie chce dom z całych bali. Mnie z resztą też bardzo się podobają, a poza tym mają sporo zalet. Trochę czytałem na ten temat m. in. na stronie www.proeko.com. Oczywiście mogą być tam zawarte informacje dość subiektywne i przede wszystkim mające na celu zachęcić do takiej inwestycji. Ala jak wspomniałem, czytałem w między czasie też na innych portalach i wydaje mi się to dość "sensowne". Czy faktycznie dom z pełnych bali ma aż tyle zalet? Jeśli chodzi o jego wygląd, to myślę, że na leśnych terenach wpasuje się idealnie.
Nomis

Postprzez Architekt » Cz 18 cze 2015 14:02

Nomis,
oczywiście, właśnie na terenach leśnych domy z bala prezentują sią najlepiej. Firmy budujące z bala pełnego dysponują zapewne bazą zrealizowanych przez siebie projektów, ale jeśli wpadnie Ci w oko jakiś projekt Archetonu, to można go zawsze adaptować. To czy podejmie się tego nasza firma, czy może firma budująca - jest do ustalenia. Skontaktuj się w tej sprawie z naszym Działem Doradztwa Projektowego i Adaptacji lub/i z Pracownia Projektową. Dane teleadresowe na stronie głównej, w zakładce KONTAKT.
Z pewnością mieszkanie w domu , wykonanym z pełnych pni drzew ma absolutnie niepowtarzalny klimat. Tyle, że budowa (materiał) - o wiele bardziej kosztowna :|.
Zastanawiam sie też jak duże przekroje musiałyby mieć bale, aby ściana zewnętrzna spełniała zaostrzane systematycznie wymogi ciepłochronności. Poproszę o konsultację naszego projektanta instalacji centralnego ogrzewania.
Architekt
Ekspert

Postprzez kurtaakk » Pt 19 cze 2015 19:28

dom z bali rewelacja !
Trzeba przyznać, że kredyty bez BIK Warszawa http://dobrekredyty.com.pl są coraz bardziej popularne - BIK nie jest instytucją, która o każdym Polaku ma dobrą opinię, a więc nie dziwi to, iż z roku na rok popularność takich ofert rośnie w naszym kraju.
kurtaakk

Postprzez Instalacje » Śr 01 lip 2015 12:13

Architekt napisał(a):Nomis,
...
Z pewnością mieszkanie w domu , wykonanym z pełnych pni drzew ma absolutnie niepowtarzalny klimat. Tyle, że budowa (materiał) - o wiele bardziej kosztowna :|.
Zastanawiam sie też jak duże przekroje musiałyby mieć bale, aby ściana zewnętrzna spełniała zaostrzane systematycznie wymogi ciepłochronności. Poproszę o konsultację naszego projektanta instalacji centralnego ogrzewania.

Firmy budują najczęściej z bala o grubości 20 cm- np. firma AWA POLAND Sp. z o.o [zaloguj się aby zobaczyć linki]
wtedy współczynnik przenikania przez ścianę wynosi 0,5 W/m2K, to trochę mało
Żeby uzyskać parametry wymagane przez normę tj. na poziomie U = 0,25 W/m2K, należałoby użyć bala modrzewiowego lub świerkowego o grubości 55 cm ( współczynnik lambda =0,14-0,16 W/m K)
W przypadku bala cieńszego, np. o grubośći 20 cm, należy dodatkowo ocieplić ścianę np. wełną mineralną o współczynniku lambda = 0,039 W/m K i grubości 10 cm.
Instalacje
Ekspert

Otrzymał podziękowań: 57 razy

Postprzez karolb » Cz 04 lut 2016 11:00

Obrazek A co sądzicie o takim? Proeko z Krakowa wysłali mi swoją propozycję. Nie wiem, czy kojarzycie. Czekam na opinie.
karolb

Postprzez MariuszZZZ » Pn 15 lut 2016 19:17

Super, moje marzenie!!!! Piękne są takie domy
MariuszZZZ

Postprzez kasztanek » Pn 22 lut 2016 20:27

Mi również jestem nimi zachwycona, coś pięknego. To moje marzenie, mam nadzieje że kiedyś uda się je zrealizować.

Postprzez JulianNO » Pn 18 kwi 2016 14:04

Domy z bali to coś fantastycznego
Jeśli ktoś lubi naturę, ma pieniądze i wyobraźnię, to można za ich pośrednictwem wykonać sobie doskonałe miejsce do życia. Generalnie projektów domu z bala jest całe mnóstwo. Dla mnie najfajniejsze są jednak te przestrzenne, które doskonale wtapiaja się w charakter konkretnego otoczenia.
JulianNO

Postprzez karolb » Pt 13 maja 2016 11:50

Nie trzeba mieć wcale bardzo dużo pieniedzy, za dom 110m2 pod klucz zapłacisz już tylko 250tys, więc nie ma tragedii. Tutaj macie przykładowy cennik http://www.proeko.com/domy-drewniane-z-bali/cennik
karolb

Postprzez libi » N 15 maja 2016 21:55

JulianNO napisał(a):Domy z bali to coś fantastycznego
Jeśli ktoś lubi naturę, ma pieniądze i wyobraźnię, to można za ich pośrednictwem wykonać sobie doskonałe miejsce do życia. Generalnie projektów domu z bala jest całe mnóstwo. Dla mnie najfajniejsze są jednak te przestrzenne, które doskonale wtapiaja się w charakter konkretnego otoczenia.

Powiedzcie mi, czy nie trzeba impregnować takie domu? Gdzieś przeczytałem, że raz na jakiś czas taki zabieg to konieczność. I należy używać specjalnego impregnatu, nie takiego samego którego się używa do zakonserwowania przydomowego płotku.
libi

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Lemonka » Wt 20 gru 2016 23:13

Domy z bali wyglądają przepięknie. Zakochała się w nich na Mazurach. Te, które mnie zachwyciły również były całoroczne i stawiał je Natur Eko Dom. Zbudowane są z lokalnego materiału czyli z sosny mazurskiej. Domy te są niezwykle trwałe, ekologiczne i energooszczędne. Ich zaletą jest zdrowy mikroklimat jaki panuje w ich wnętrzu. Ja przepadam za ich klimatycznym wnętrzem szczególnie w zimie ponieważ, wnętrze ogrzewane kominkiem rewelacyjnie do nich pasuje.
Lemonka

Powrót do Budowa domu