Budowa domu

Materiały budowlane, budowa domu i porady.

Budowa domu

Postprzez tajemniczo111 » Pn 12 sie 2013 11:33

[zaloguj się aby zobaczyć linki]
Wiele ciekawych i przydatnych informacji z dziedziny budownictwa domu i nie tylko! Zapraszam serdecznie!

Za ten post autor tajemniczo111 otrzymał podziękowanie od
marcinwroblewski(Śr 19 lut 2014 10:35)
Ocena:11.11%

tajemniczo111

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Budowa domu

Postprzez megan » Śr 14 sie 2013 9:46

Szkoda, że nie zaglądałam do takich poradników, gdy budowaliśmy swój dom.
Wiele błędów by nas ominęło ;)
megan

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez damapik » Śr 11 wrz 2013 9:24

A mnie na szczęście ominęła akcja budowy domu, chociaż przyznam że przymierzaliśmy się do tego. Kupiliśmy gotowy dom w Krakowie przez serwis Immobi.pl. Zalet jest wiele - fajna okolica, przyjaźni i rozwojowi sąsiedzi czyli tak jak my :)
damapik

Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez mireklakowski22 » Pt 13 wrz 2013 1:33

Gdzie najlepiej szukać ofert projektów domu?
mireklakowski22

Postprzez Anna Nowak » Pt 13 wrz 2013 14:18

Ja zaczynam budowę za miesiąc :)
"Przez szczyty do gwiazd"
Anna Nowak

Postprzez marrokanka » Cz 17 paź 2013 14:07

Na stronach i forach budowlanych oraz architektonicznych jest tego sporo, więc właśnie tam warto poszukać.
Maszyny budowlane Wacker z innowacyjnymi systemami obsługi - http://www.wacker.machonko.poznan.pl/
marrokanka

Postprzez ryniu91 » Cz 17 paź 2013 15:00

Myślę, że warto przejrzeć :) Kiedyś były tylko miesięczniki w kioskach, teraz jest o wiele łatwiej ;P
ryniu91

Postprzez xhalinax » Cz 17 paź 2013 19:06

Przejrzałam i zaliczam do dobrych nie najlepszych poradnikow.
xhalinax

Postprzez grzechotka » Pn 02 gru 2013 12:06

ciekawe, ciekawe. Zwłaszcza teraz póki wybieram projekt.
grzechotka

Postprzez Architekt » Pn 02 gru 2013 13:40

Mikeziusz napisał(a):Jeśli chodzi o początek budowy domu, to kluczowe jest wybranie działki pod budowę. Należy zwrócić uwagę na podłoże i topografię, pomóc może w tym taki artykuł - [zaloguj się aby zobaczyć linki] . Trzeba też zwrócić uwagę, jaki jest dostęp do dróg oraz co znajduje się w okolicy.

Archeton równiez przygotował pomocny artykuł, dostępny na stronie głównej DZIESIĘĆ REGUŁ DOBREGO WYBORU :
:arrow: http://www.archeton.pl/10-regul-dobrego ... jektu-domu
Architekt
Ekspert

Obrazy: 361
Podziękował : 217 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Postprzez PolaMak » Wt 28 sty 2014 15:43

Najpierw przejrzysz tysiące gotowych projektów. Potem zdecydujesz się na kilka. Potem zrobisz listę, pt co musi mieć mój dom a czego nie chcę. Potem wybierzesz najlepszy z tych projektów, uzyskasz pozwolenia, posadzisz go na działce etc , wykopiesz fundamenty i krzykniesz "stoooj" tu trzeba nanieść małą zmianę. No i zaczniesz nanosić zmiany, bulić architektowi za zmiany w projekcie, a na koniec twój mąż powie: no, to jakby kupić projekt, który odrzuciłaś wcześniej ze względu na wielkość... to byśmy mieli ten sam dom od początku bez żadnych zmian..." Budowa domu to sprawdzian rodziny, małżeństwa, operatywności, umiejętności planowania. Ale chyba jedna z lepszych historii mojego życia :lol:

Obrazek
PolaMak

Podziękował : 2 razy

Postprzez Justyna88 » N 02 lut 2014 20:17

Przejrzałam ten poradnik i muszę przyznać, iż jest bardzo ciekawy. My z mężem zdecydowaliśmy się jednak na budowę domu pasywnego, a to dlatego, że niesie to ze sobą duże oszczędności. W jednym sezonie grzewczym można zaoszczędzić ok. 2-3 tysiące złotych :).
Justyna88

Postprzez marty » Śr 05 lut 2014 16:20

Jak budowali moi znajomi dom to zrobili sobie wizualizację architektoniczną w [zaloguj się aby zobaczyć linki] . Dobrze, że tak zrobili bo wszystko co było w wizualizacji jest tak teraz. Firma bardzo dokładnie wszystko wyliczyła i zaprojektowała wizualizację. Może od tego trzeba zacząć przygotowania do budowy, żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać w rzeczywistości.
marty

Postprzez marcinwroblewski » Śr 19 lut 2014 10:30

witam,
ja korzystałem z ciekawych porad na muratordom i jestem zadowolony z wyglądy nowego domku. naprawdę warto poświęcić czas na porady z zakresu wnętrza i budownictwa w fachowych artykułach. znajdziemy tam kominki, panele, farby i wiele innych elementów wyposażenia wnętrz. polecam
marcinwroblewski

Podziękował : 1 raz

Postprzez BartiKw » Pn 24 lut 2014 10:23

Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem będzie również wynajęcie sprzętu budowlanego. W linku macie adres firmy, która się tym zajmuje. Chodzi tutaj o różnego rodzaju sprzęt jak podnośniki, specjalistyczne drabiny czy piły. Na pewno przyda się takie rozwiązanie, bo wiadomo, że mało osób posiada tak profesjonalny sprzęt, a często podczas budowy domu okazuje się on niezbędny.
BartiKw

Postprzez baobab » Wt 25 lut 2014 11:41

To prawda, sprzęt budowlany w czasie budowy domu jest niezbędny, chyba, że w pełni korzysta się z usług firmy budowlanej.
baobab

Postprzez AdamK » Pt 28 mar 2014 20:53

Warto zadbać o to by nasz dom był tani w eksploatacji, jeżeli chcemy oszczędzać na drogim w dzisiejszych czasach ogrzewaniu to ściany domu warto wymurować z betonu komórkowego ponieważ ma najlepsze wsp przenikania ciepła i najefektywniej wykorzysta dostarczoną do domu energię cieplną.
AdamK

Postprzez kaktus8 » Wt 27 maja 2014 1:08

Jeśli ktoś buduje dom lub ukończył to może wziąć udział w konkursie fotograficznym [zaloguj się aby zobaczyć linki] . Można tam też sobie obejrzeć zdjęcia innych z realizacji domu oraz projekty.
kaktus8

Postprzez Patka » Śr 28 maja 2014 17:28

Postawienie domu w stanie surowym to małe piwo. Zdecydowanie trudniejszym i droższym tematem jest wykończenie mieszkania. Powiedziałabym, że stan surowy to zaledwie 25% kosztów jakie trzeba ponieść na inwestycję. Ale na szczęście można ubiegać się o zwrot VAT-u za materiały budowlane. Poza tym sporo artykułów do budowy można zakupić po taniości np tutaj: [zaloguj się aby zobaczyć linki]
Patka

Postprzez Kred.pl » Pt 30 maja 2014 6:16

PolaMak napisał(a): Budowa domu to sprawdzian rodziny, małżeństwa, operatywności, umiejętności planowania. Ale chyba jedna z lepszych historii mojego życia :lol:

Pięknie napisane i uniwersalnie prawdziwe...
http://www.kred.pl - kalkulator kredytowy hipoteczny, porównywarka i ranking kredytów
Kred.pl

Postprzez paddingtton » Wt 24 cze 2014 8:14

Wiadomo, że budowa domu nie jest łatwym zadaniem, ale za to jakie daje możliwości i satysfakcję z tego czego się dokonało! Bezcenne!
paddingtton

Postprzez mariposa555 » Pn 11 sie 2014 12:13

Jeśli planujesz wybudować w swoim ogrodzie plac zabaw dla swoich pociech. Nie musisz tworzyć go na piasku. Zwróć uwagę na sztuczne nawierzchnie. Są trwałe, bezpieczne i komfortowe. Naprawdę warto.
mariposa555

Postprzez Martta » Wt 19 sie 2014 14:58

Budowa domu to szereg obowiązków i czynności, o których wcześniej nawet byśmy nie pomyśleli i nie wzięli ich pod uwagę, u mnie było tak z wywozem gruzu zamówiłam specjalny kontener i sprzątałam działkę.
Martta

Postprzez marcia88 » Pt 22 sie 2014 10:01

A jak wygląda z tym zwrotem VAT-u? Bo coś mi się obiło o uszy, że była zmiana prawa i znowu wygląda to inaczej. Sama długo szukałam projektu domu, bo tez myślimy o budowie. Odziedziczyłam działkę na skraju lasu także może być pięknie :) [zaloguj się aby zobaczyć linki] póki co najbardziej mi odpowiadają. Jestem bardzo wybredną osobą, także ciężko mnie zadowolić :P
marcia88

Postprzez Architekt » Pt 22 sie 2014 12:03

marcia88,
częściowy zwrot VATu za usługi i materiały budowlane przysługuje osobom do 35 roku życia, budującym swoje pierwsze, własne lokum. O programie Mieszkanie dla młodych przeczytasz tu: http://www.archeton.pl/mieszkanie-dla-mlodych
Architekt
Ekspert

Obrazy: 361
Podziękował : 217 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Postprzez tomasz40 » Śr 19 paź 2016 14:36

Witam, jeśli ktoś poszukuję dobrej jakości a zarazem tanich materiałów budowlanych to zapraszam na http://plexi-producent.pl
tomasz40

Postprzez Marek1989 » Wt 06 gru 2016 15:07

Bardzo wiele fachowych porad znajdziecie na Społeczności https://www.extradom.pl Ja akurat budowałem się rok temu i poznałem tam wtedy bardzo wielu miłych i pomocnych ludzi. Powodzenia dla Wszystkich budujących!
Marek1989

Postprzez MariuszZZZ » Pn 24 kwi 2017 12:46

My sporo rzeczy braliśmy od Mastelix, i materiały budowlane, kruszywa, różne narzędzia do domu czy do ogrodu i nawet kamień ogrodowy na koniec. Spory wybór, mają własny transport.
MariuszZZZ

Postprzez Logon123 » Pn 29 maja 2017 20:06

https://domzcegly.pl tu też jest wiele ważnych iformacji, zwłaszcza dla osób, które myślą o domach lub wykończeniach z cegły.
Logon123

Postprzez Anty_5 » Wt 30 maja 2017 15:35

baobab napisał(a):To prawda, sprzęt budowlany w czasie budowy domu jest niezbędny, chyba, że w pełni korzysta się z usług firmy budowlanej.

W zasadzie te posiadać musisz [zaloguj się aby zobaczyć linki] . Naturalnie, że część prac przy budowie domu możemy zrobić sami. Pomoże nam poradnik z internetu albo papierowe wydania branżowe, no i dobre narzędzia.
Anty_5

Postprzez Qwert » Wt 27 cze 2017 16:01

Ja również podrzucę poradnik dla budujących dom [zaloguj się aby zobaczyć linki] . Sam przez to przechodziłem i czytałem wiele poradników, które pozwoliły mi uniknąć wiele błędów i zaoszczędzić pieniądze.
Qwert

Postprzez Lemonka » Wt 27 cze 2017 22:33

Czy ktoś z Was zastanawiał się nad budową domu drewnianego z bala? Moim zdanie warto ponieważ, drewno ma wspaniałe właściwości i jest bardzo wytrzymałe, a co najważniejsze realizacja takiej budowy trwa niebywale szybko. Fantastyczne realizacje takich domów wykonuje Natur Eko Dom, firma z Mazur, której warto zaufać.
Lemonka

Postprzez arch81 » Pt 30 cze 2017 12:20

Sprawdź sobie jeszcze cenę takiego domu, bo porównanie vs. technologia klasyczna typu ceramika Porotherm może Cię trochę zwalic z nóg... Droga jest jeszcze ta technologia i moim zdaniem ciągle ma sporo minusów (m.in. skrzypiące elementy stropu czy schodów...
arch81

Postprzez paddingtton » Pt 07 lip 2017 8:28

A wiecie, jakie narzędzia są niezbędne podczas remontu/budowy domu? Jeśli macie wątpliwości, zajrzyjcie do tego artykułu: [zaloguj się aby zobaczyć linki] . Znajdziecie tam listę niezbędnych narzędzi ręcznych oraz wskazówki co do tego, jak je wybrać.
paddingtton

Postprzez szpachla » Wt 18 lip 2017 9:28

Przy remoncie i budowie domu niezbędne są wysokiej jakości narzędzia i akcesoria. Tak jak chociażby wkręty - potrzebne podczas wykonywania wielu prac. Tutaj: [zaloguj się aby zobaczyć linki] macie stożkowy z gniazdem krzyżowym, jednak na stronie producenta znajdziecie ich jeszcze więcej. Jest w czym wybierać.
szpachla

Postprzez pawel_ek » So 29 gru 2018 17:24

arch81 napisał(a):Sprawdź sobie jeszcze cenę takiego domu, bo porównanie vs. technologia klasyczna typu ceramika Porotherm może Cię trochę zwalic z nóg... Droga jest jeszcze ta technologia i moim zdaniem ciągle ma sporo minusów (m.in. skrzypiące elementy stropu czy schodów...

Zgadzam się w 100%. W moim przypadku wyceniana była technologia szkieletowa i Pootherm 25 cm. Wyszło, że Porotherm będzie tańszy o jakieś 20%... A teoretycznie tak być nie powinno ;-) Uważam też, że ceramika to po prostu lepszy materiał - w sensie izolacyjności akustycznej i możliwości technicznych (np. nie trzeba robić stropu opartego na belkach drewnianych.
pawel_ek

Powrót do Budowa domu