Brama wjazdowa + siłownik

Materiały budowlane, budowa domu i porady.

Brama wjazdowa + siłownik

Postprzez edwardzawada » Pt 30 paź 2015 21:41

Co wybrać? Na rynku wszystkiego jest pełno. Bramę wjazdową mam dość sporą, potrzebny jest do niej porządny siłownik, gdyż obecny po prostu po roku przestał funkcjonować, pomimo ciągłych wizyt serwisu. Co macie u siebie?
edwardzawada

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Brama wjazdowa + siłownik

Postprzez libi » Wt 17 lis 2015 20:34

Przede wszystkim napisz czy ta brama to brama przesuwna czy dwuskrzydłowa, bo tak to nie mogę nic powiedzieć na temat czy polecić Ci coś konkretnego. Podaj typ bramy, wagę itd. :)
libi

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez piotryyZ » Wt 24 lis 2015 0:39

edwardzawada napisał(a):Co wybrać? Na rynku wszystkiego jest pełno. Bramę wjazdową mam dość sporą, potrzebny jest do niej porządny siłownik, gdyż obecny po prostu po roku przestał funkcjonować, pomimo ciągłych wizyt serwisu. Co macie u siebie?

BFT robi według mnie dobre siłowniki. Nie wiem, jaką tą bramę masz. Jeśli brama jest przesuwna to może być chociażby deimos ultra 600, natomiast jeśli brama jest dwuskrzydłowa to chyba kustos był odpowiedni – musiałbyś się upewnić na stronie.
piotryyZ

Postprzez libi » Pn 30 lis 2015 17:40

piotryyZ napisał(a):
edwardzawada napisał(a):Co wybrać? Na rynku wszystkiego jest pełno. Bramę wjazdową mam dość sporą, potrzebny jest do niej porządny siłownik, gdyż obecny po prostu po roku przestał funkcjonować, pomimo ciągłych wizyt serwisu. Co macie u siebie?

BFT robi według mnie dobre siłowniki. Nie wiem, jaką tą bramę masz. Jeśli brama jest przesuwna to może być chociażby deimos ultra 600, natomiast jeśli brama jest dwuskrzydłowa to chyba kustos był odpowiedni – musiałbyś się upewnić na stronie.

Zgadzam się co do sprzętu, można go spokojnie polecić, jednak mierzenie i ważenie (dowiedzenie się jaką wagę ma brama) będzie konieczne. Wszystko jest w dokumentacji bramy, jeśli została zgubiona to pewnie gdzieś w necie znajduje się kopia dla Twojej bramy.
libi

Postprzez piotryyZ » N 10 sty 2016 18:39

Druga rzecz jest taka, że ludzie często kupują siłowniki najtańsze, niedopasowane mocą do np. wielkości bramy, co skutkuje tym, że siłownik pada po 1 sezonie. Jak ja właśnie kupowałem siłowniki do bram bft to pojechałem do nich, podałem wymiary bram, miałem ze sobą dokumentację. To znacząco ułatwiło zakup i też dopasowanie siłownika przez handlowca.
piotryyZ

Postprzez libi » Wt 23 lut 2016 23:29

Zdecydowanie masz rację. Kowalski może popełnić dużo błędów przy doborze siłownika, może się okazać, że ma słupek taki, napęd obsługuje tylko stalowy, później lata wymieniać, dobrze nie kupować na ślepo, tylko od początku zainteresować się tematem z czyjąś pomocą (doświadczoną).
libi

Postprzez namdu » Cz 25 lut 2016 9:49

Absolutnie nie ma co podejmować takich decyzji na własną rękę. Należy zaczerpnąć rady u profesjonalistów. Mi założyli bramę w jeden dzien ;)
namdu

Postprzez libi » Pn 29 lut 2016 22:27

Z ciekawości - czy warto się decydować na spełnienie warunków na długą, bo ponad 30 miesięczną gwarancję? Czy warto robić płatne przeglądy aby mieć ten spokój kilka miesięcy dłużej? Wydaje mi się, że napęd prawidłowo zamontowany powinien wytrzymać z 10 lat co najmniej.
libi

Postprzez puewlo » So 12 mar 2016 18:02

Jeżeli kupujesz porządny napęd to rzeczywiście powinien tyle wytrzymać. Wszystko zależy od specyfikacji. Latem siłownik pracuje w wysokiej temperaturze, zimą jest narażony na mróz, więc musi być nie tylko dobry mechanizm, ale też obudowa. Np. BFT ma teraz bardzo dobrą serię siłowników do bram. Mamy ze 3 lata chyba i ani razu nie zawiódł. Oby tak dalej.
puewlo

Postprzez libi » Cz 28 kwi 2016 19:28

Dzięki za pomoc. Dużo na pewno zależy od jakości wykonania, a ja laik, tym bardziej z nieuzbrojonym okiem nie jestem w stanie tego ocenić. Na pewno rekomendacja to przydatna rada dla osób, które czegoś potrzebują, a nie bardzo się w temacie rozeznają.
libi

Postprzez kotecky » Pn 30 maja 2016 21:26

też amm w domu napędy BFT i generalnie mega elegancko funkcjonują
kotecky

Powrót do Budowa domu