Biała listwa przypodłogowa

instalacje, aranżacje, wyposażenie

Biała listwa przypodłogowa

Postprzez Lemonka » So 14 sty 2017 20:16

W swym domu na podłogach planuję położyć świerkową deskę podłogową. Chcę dobrać do niej białą listwę przypodłogową. Niestety w gąszczu różnego rodzaju materiałów i wzorów z jakich są one wykonane nie wiem jaką wybrać. Postawić na drewnianą czy MDF? Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?
Lemonka

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Biała listwa przypodłogowa

Postprzez karolina_61866 » Wt 17 sty 2017 20:33

Miałam ten sam problem 2 lata temu. Zakupiliśmy w drew lux listy przypodłogowe polistyrenowe aluminiowe. Są znacznie ładniejsze niż na zdjęciach, a poza tym praktyczne i świetnie wyglądają nie tylko przy panelach, ale również przy płytkach
karolina_61866

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Zuza82 » Śr 25 sty 2017 23:58

Ja wybrałabym listwy MDF,z tego co słyszałam od znajomych , są mocne i łatwo się je czyści.Osobiście wybrałabym kolor biały,z tego co można zauważyć,jest to bardzo modny kolor i raczej powinien pasować do każdego wystroju.
Zuza82

Postprzez teresa66 » Cz 26 sty 2017 13:03

Mam u siebie listwy z mdf, strasznie puchną jeśli dostaną trochę wilgoci, odradzam.
teresa66

Postprzez Lemonka » Wt 31 sty 2017 20:34

teresa66 napisał(a):Mam u siebie listwy z mdf, strasznie puchną jeśli dostaną trochę wilgoci, odradzam.

A w jakich miejscach te listwy się tak zdeformowały? Z tego co wyczytałam w internecie listwy MDF powinny być zabezpieczone przed wilgocią. Jeżeli jednak je docinamy np do narożników to wówczas musimy zastosować odpowiednie szczelne łączenie by woda nam się tam nie dostała. Jak było to w Twoim przypadku?

karolina_61866 napisał(a):Miałam ten sam problem 2 lata temu. Zakupiliśmy w drew lux listy przypodłogowe polistyrenowe aluminiowe. Są znacznie ładniejsze niż na zdjęciach, a poza tym praktyczne i świetnie wyglądają nie tylko przy panelach, ale również przy płytkach

Bardzo ciekawą ofertę tu mają i różnorodne wzornictwo jest z czego wybierać. Listwa, o której napisałaś nawet na zdjęciach ciekawie się prezentuje ja jednak gustuję w klasycznych listwach.
Spojrzałam na listwy MDF i producent zaznacza, że krawędź dolna jest zabezpieczona przed wilgocią więc nie obawiałabym się o jej uszkodzenie.
Lemonka

Postprzez Mag19 » Pn 27 lut 2017 13:57

W swym mieszkaniu mam zastosowaną listwę drewnianą białą, wysoka z delikatnymi frezowaniami. jestem zadowolona z tego wyboru ponieważ nic się z nią nie dzieje jest łatwa w czyszczeniu i cały czas wygląda jak nowa. Przy wyborze listw warto zwrócić uwagę na podfrezowanie pod kable, wówczas nie plączą się one na podłodze tylko są schowane w środku listwy. Przyjemnego wybierania w Drew-Lux. Ich oferta wygląda ciekawie i jest bardzo różnorodna myślę, ze coś uda Ci się z niej wybrać.
Mag19

Postprzez petra » Pn 13 mar 2017 15:02

Ja urządzałam mieszkanie z pomocą [zaloguj się aby zobaczyć linki] i nam akurat polecone zostały drewniane listwy. Póki co przez dwa lata nic się z nimi nie dzieje także jesteśmy zadowoleni, a dość solidnie i przede wszystkim ładnie.
petra

Podziękował : 1 raz

Postprzez Katarina97 » Pn 20 mar 2017 13:33

Ja mam listwy MDF. To prawda o wilgoci, ale jak się dba tak się... ;) Ogólnie jesteśmy zadowoleni.
Katarina97

Postprzez Lemonka » Pn 03 kwi 2017 20:45

Chyba też sklaniam się bardziej do listw z MDF. Mam jeszcze tylko dylemat, który kształt listwy wybrać -1 czy 2. A Wam która bardziej się podoba?
1.
Obrazek
2.
Obrazek
Lemonka

Powrót do Juz mieszkam