basen

Materiały budowlane, budowa domu i porady.

basen

Postprzez comart » Pn 16 mar 2015 19:48

Interesował się ktoś z was takim tematem jak budowa basenó? Myślicie że miałoby to sens w naszym klimacie? Zastanawiam się właśnie nad takim rozwiązaniem ale nie wiem czy miałoby to akikolwiek sens... Mógłby ktoś z was coś mi podpowiedzieć?
comart

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: basen

Postprzez Wojciech_Maslowski » Cz 19 mar 2015 19:15

Ma sens, ale z takim basenem jest dużo pracy i wygodniejszy jest wystawiany.
Wojciech_Maslowski

Postprzez Ogrodolandia » Cz 26 mar 2015 19:19

Wystawiany bardzo niszczy murawę.
Pamiętajcie o ogrodach...
Ogrodolandia

Podziękował : 2 razy

Postprzez Lola32 » Wt 27 paź 2015 19:52

dl amnie nie ma. Utrzymujesz basen przez cały rok, tylko po to by korzystac z niego przez powiedzmy 2-3 miesiące. I do tego, tak szczerze - ile czasu znajdziesz by się opalać przy nim lub pływać? CO drugą sobotę?
Lola32

Postprzez kfcSO » Cz 26 lis 2015 12:09

Jest to bardzo drogie przedsięwzięcie bo koszt budowy to ok 50 000 plus koszty użytkowania, które niskie nie są. U nas w Polsce lato jest dwa miesiące więc nie wiem czy jest to opłacalne.
kfcSO

Postprzez norbert » Cz 17 gru 2015 0:37

Orientowałem się tego lata w temacie, chciałem budować, ale jednak drogo wychodzi. Znacznie taniej baseny drewniane wychodzą- a te też można i wbudować całkowicie, częściowo albo nawet zostawić wolnostojące. Dla mnie to jednak fajna rzecz
I nie jest tak ze lato u nas trwa 2 miesiące, bo od kwietnia, maja czasem taka pogoda, że popływać sie da
a to zawsze swoje. Mnie sie taki luksusik marzy i na wiosne myśle zajme sie tematem, bo firmę juz ogarnałem

Za ten post autor norbert otrzymał podziękowanie od
ankatur(Pt 18 gru 2015 15:58)
Ocena:11.11%

norbert

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Postprzez ankatur » Pt 18 gru 2015 15:57

norbert napisał(a):Orientowałem się tego lata w temacie, chciałem budować, ale jednak drogo wychodzi. Znacznie taniej baseny drewniane wychodzą- a te też można i wbudować całkowicie, częściowo albo nawet zostawić wolnostojące. Dla mnie to jednak fajna rzecz
I nie jest tak ze lato u nas trwa 2 miesiące, bo od kwietnia, maja czasem taka pogoda, że popływać sie da
a to zawsze swoje. Mnie sie taki luksusik marzy i na wiosne myśle zajme sie tematem, bo firmę juz ogarnałem

Basen drewniany do wkopania? Dobrze zrozumiałam? Możesz podac jakies bliższe szczegóły bo bym może była też zainteresowana takim basenem
ankatur

Postprzez norbert » Pn 04 sty 2016 13:43

ankatur napisał(a):
norbert napisał(a):Orientowałem się tego lata w temacie, chciałem budować, ale jednak drogo wychodzi. Znacznie taniej baseny drewniane wychodzą- a te też można i wbudować całkowicie, częściowo albo nawet zostawić wolnostojące. Dla mnie to jednak fajna rzecz

Basen drewniany do wkopania? Dobrze zrozumiałam? Możesz podac jakies bliższe szczegóły bo bym może była też zainteresowana takim basenem

Tak, drewniane że można wkopać w ziemie. Znalazłem kiedyś film na yt i skontaktowalem się z firmą [zaloguj się aby zobaczyć linki] Wygląda to fajnie, dość szybko wykonują. Ja się juz tylko zastanawiam czy nie zostawil bym naziemnego, nie trzeba by bylo kopać i niszczyć ogrodu ,a jak przeglądam zdjecia też fajnie wyglądają . Do wiosny podejme decyzje, bo na sam basen juz jestem zdecydowany :) masz tez namiar na firmę [zaloguj się aby zobaczyć linki] galeria robi wrazenie :mrgreen:

Za ten post autor norbert otrzymał podziękowanie od
ankatur(Cz 04 lut 2016 20:49)
Ocena:11.11%

norbert

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Postprzez ankatur » Cz 04 lut 2016 20:55

Dziekuję za namiary, już ogarnęłam temat, baseny faktycznie robią oryginalne w tym Abatec , piękne no i koszt o wiele mniejszy niż budowa basenu od podstaw :!: Super sprawa bo budowa mnie przerażała
ankatur

Postprzez Yakin » Pn 22 lut 2016 13:31

Słyszałem o czymś takim jak basen drewniany, ale ... to chyba nie w naszej strefie klimatycznej. Osobiście jestem zdania, że najlepsze są baseny, które się wykopuje i zabezpiecza normalnie z płytek (specjalne można dostać na zamówienie). Oczywiście baseny wystawne też są ok. Ale argument, że są bardziej praktyczne uważam za nietrafiony.
Yakin

Podziękował : 1 raz

Postprzez robert81 » Śr 09 mar 2016 11:08

Miałoby to chyba więcej sensu, gdyby była możliwość zrobienia basenu krytego na większość roku ;) Lato w naszym kraju jest też kapryśne, więc może się okazać, że nie będzie kiedy korzystać z basenu.
robert81

Postprzez gos_ek » Pt 11 mar 2016 14:48

dokładnie tylko wydasz niepotrzebnie pieniądze
gos_ek

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez puewlo » So 12 mar 2016 17:13

według mnie stawiany lepszy i tańszy
puewlo

Postprzez senda » Pn 25 kwi 2016 21:24

mnie się podobają straszliwie te baseny drewniane. Za granicą znajomi taki mają i oboje z żonka "zachorowaliśmy" na jego punkcie. W Polsce znalazłem w necie firmę Abatec która je wykonuje http://www.abatec.pl/. Cudo
senda

Powrót do Budowa domu